srpskinacionalisti.com

ИЗЛАЗНОСТ НА РЕФЕРЕНДУМУ

Аватар
Старина Новак
Војвода
Војвода

Порука: 1230
Приступио: дец 2005
Место: Београд, Источна Србија

Re: ИЗЛАЗНОСТ НА РЕФЕРЕНДУМУ

Порука Старина Новак 29.10.2006. 20:38

Свака част ако си се са пушком борио, ал очигледно не знаш да се за своју земљу може борити и на други начин!!

Овај устав нема везе са Хагом, сви добро знамо колико људи је већ испоручено, иако је то било противно уставу. Овде је питање Косово и Метохија, ал ти то не можеш да схватиш!!!
Слика
Аватар
DjordjeB
Војвода
Војвода

Порука: 2966
Приступио: јул 2003
Место: Београд

Порука DjordjeB 29.10.2006. 21:01

Nenad ::Наравно да нисмо блокирали, можда сајт трокира.

Све је то лепо што си навео, не слажем се ни са једном тачком, а да ли си изашао и гласао против онда? Зашто бојкотујеш? Кандићка ти симпатична?

1. Није проширена, само мало боље дефинисана
2. А остало је много који нису изручени је ли? Садашњи је био велика препрека.
3. Не значи ништа!
4. Ако се то деси такви као ти који бојкотују ће бити криви за то. Грађани то на референдуму одлучују.
5. Па такво стање је већ сада! Ништа се не мења, осим што шиптари побеђују ако Србија бојкотује.

Ја нисам толико задрт да тврдим да је овај устав много добар, он заиста има много мана, да не елаборирам исувише али не постоји гаранција социјалне заштите, нема више бесплатног високог обраѕовања, нема обавезе одбране земље, нема забране екстрадиције, остали су неки чланови старог устава који су бесмислени када више нема федерације, итд... али све то је мање важно од тога да добијемо функционалну државу.

Да потсетим, стари устав, који уопште није био лош, али је био устав РЕПУБЛИКЕ а не НЕЗАВИСНЕ ДРЖАВЕ, није садржао одредбе о војсци, министарству одбране, министарству спољних послова, и још много штоп шта, тако да тренутно живимо у ИЛЕГАЛНОЈ држави. А неко, тамо негде, једва чека да то искористи и позове се на "легалитет". Само зато сам гласо за устав.

Друго, врло важно. Ко није преломио и сматра да ипак није за нови устав, дужан је (не према закону, али ваљда према себи и својој савести?) да ИЗАЂЕ на референдум и заокружи "не". Неизлазак значи да нема став, да га је баш брига. И то је врло некоректно.
Последњи пут изменио DjordjeB дана 29.10.2006. 21:05, измењено укупно 1 пут.
ЂорђеБ
----------
"Свако свога убијте субашу!"

Укључите се у рад "Покрета за Србију" - http://narodnipokretsrbije.org/

Информације о величанственом скупу поводом 10 година НАТО агресије 24.03 на сајту скупа: http://1999-2009.info
Аватар
DjordjeB
Војвода
Војвода

Порука DjordjeB 29.10.2006. 21:03

katastrofa ::
superg ::МНемаш ниједан довољно велики разлог да не гласаш! Поготову што је овде питање Косова и Метохије у жижи!! Дозволићеш да се радују шиптари само јер ти се не свиђа пар чланова, који апсолутно ништа не значе, барем не у поређењу са Косовом и Метохијом?? Тамо људи могу да изалазе, иако им је свако кретње питање живота ил смрти, а ти седиш удобно у фотељи и нећеш ни прстом да макнеш да тим људима помогнеш?? Ако ти Косово и Метохија није довољан мотив, поклопи се ушима и мрш назад у рупу из које си изгмизао! Себичњаку умишљени ! Немаш ти појма шта је држава, нити ти имаш појма шта је свест о националној припадности!!! Стиди се ако образа имаш!

Ustvo vasljiva...

Dok sam se ja borio za ovu zemlju, za srpski narod sa puskom u ruci, svoju mladost proveo po rovovima,ti si gnjido vasljiva,glumio nekog patriotu gledajuci kako da se grebes za neki polozaj i stancic ili namestenje u stranci i sad si meni nasao da pridikujes ???
Isss gnjido smrdljiva, i skloni tu sliku Djenrala, ne pogani je svojim bezobrazlukom i pokvarenoscu....sutra bi ga ti i tebi slicni prijavili i izrucili ako bi im "sefovi' preporucili...

Ma jebite se svi....skupa sa tom i takvom inteligencijom,politicarima i strankom...

j**em ti ja drzavu i narod koji imaju ovakvu inteligenciju...ne zasluzuje nista bolje nego da ga nestane...

Баш неки фин човек... ;)
ЂорђеБ
----------

Информације о величанственом скупу поводом 10 година НАТО агресије 24.03 на сајту скупа: http://1999-2009.info
Аватар
DjordjeB
Војвода
Војвода

Порука DjordjeB 29.10.2006. 21:10

Ево како вец ликују:

Rojters: Srbija na ivici političke krize

BEOGRAD, 29. oktobra 2006. (Beta-Rojters) - Srbija je na ivici političke krize jer referendum o prvom ustavu od vremena vladavine Slobodana Miloševića verovatno neće uspeti zbog slabog odziva birača, ocenjuje agencija Rojters.Ta agencija navodi reči direktora Centra za slobodne izbore i demokratiju Marka Blagojevića, koji je danas rekao: "Kako vreme prolazi, verovatnoća da će referendum uspeti je sve manja"."Kako sada stvari stoje, nešto bi moralo drastično da se promeni kako bi na kraju dana imali dovoljan odziv glasača", rekao je Blagojević.Rojters napominje da je izjava data pet sati pre zatvaranja biračkih mesta, kao i da je CeSID tri sata kasnije saopštio da je odziv 42 odsto, i da još ima šance da izadje neophodan broj birača.Takodje, Rojters navodi i da su državna i privatne televizije u Srbiji ceo dan podsećale gradjane na upozorenje premijera Srbije Vojislava Koštunice da bi neospeh referenduma imao "nepredvidive posledice".

Agencija ocenjuje da je Koštuničina 31 mesec stara koalicija na izmaku snaga, sa ostavkama ključnih partnera u vladi, ministara iz stranke G17 Plus "u njegovoj fioci".

Novi ustav treba da zameni postojeći iz 1990. godine, koji je usvojen pod Miloševićem, a u tekstu ustava se navodi i da je Kosovo "neotudjivi" deo Srbije, navodi Rojters.

Agencija podseća i da su SAD ranije saopštile da ta odredba u ustavu "ne menja ništa" u pogledu budućeg statusa Kosova.

Na kraju teksta o referendumu u Srbiji, Rojters navodi reči Zorana Lučića iz CeSID-a: "Vremena se menjaju. Milošević je mogao da koristi Kosovo da pozove mase na glasanje. Ali ako ovaj referendum ne uspe, to bi pokazalo da je srpska politička elita upotrebila pogrešne argumente i potcenila glasače".

suz/tbv

И само зато сам гласао против својих принципа а за устав. Гласао сам управо противу овога.

Само... изгледа да су се мало прерано порадовали :) A мало су и промашили темо. Јер, коалиција на власти је одавно у кризи, али не због устава него због незајажљивости у расподели плена у пљачки Србије. И то све само погодује патриотским странкама пред нове изборе.
ЂорђеБ
----------

Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Порука Nenad 29.10.2006. 22:04

DjordjeB ::
Nenad ::Наравно да нисмо блокирали, можда сајт трокира.

Све је то лепо што си навео, не слажем се ни са једном тачком, а да ли си изашао и гласао против онда? Зашто бојкотујеш? Кандићка ти симпатична?

1. Није проширена, само мало боље дефинисана
2. А остало је много који нису изручени је ли? Садашњи је био велика препрека.
3. Не значи ништа!
4. Ако се то деси такви као ти који бојкотују ће бити криви за то. Грађани то на референдуму одлучују.
5. Па такво стање је већ сада! Ништа се не мења, осим што шиптари побеђују ако Србија бојкотује.

Ја нисам толико задрт да тврдим да је овај устав много добар, он заиста има много мана, да не елаборирам исувише али не постоји гаранција социјалне заштите, нема више бесплатног високог обраѕовања, нема обавезе одбране земље, нема забране екстрадиције, остали су неки чланови старог устава који су бесмислени када више нема федерације, итд... али све то је мање важно од тога да добијемо функционалну државу.

Да потсетим, стари устав, који уопште није био лош, али је био устав РЕПУБЛИКЕ а не НЕЗАВИСНЕ ДРЖАВЕ, није садржао одредбе о војсци, министарству одбране, министарству спољних послова, и још много штоп шта, тако да тренутно живимо у ИЛЕГАЛНОЈ држави. А неко, тамо негде, једва чека да то искористи и позове се на "легалитет". Само зато сам гласо за устав.

Друго, врло важно. Ко није преломио и сматра да ипак није за нови устав, дужан је (не према закону, али ваљда према себи и својој савести?) да ИЗАЂЕ на референдум и заокружи "не". Неизлазак значи да нема став, да га је баш брига. И то је врло некоректно.

Гласао сам још јуче тако да се осећам као да овом циркусу нема краја. Могу само да кажем да сам скоро минут гледао у листић и размишљао, не свиђа ми се предлог претерано, не мислим да је бољи од претходног када се узму у обзир и позитивне и негативне ствари али оно што је мене убедило да гласам за је Устав је државни интерес, па још кад сам видео како данас излазе Срби на Космету а ова стока у Србији не излази па за мало заплачем какви смо гадови.

И ако некоме смета што ми један од разлога за излазак Наташа Кандић и Чеда Јовановић па шта? Показало се и да муслимани и Сулејман нису урадили оно што су говорили, односно нису гласали тако да њихова подршка такође није била искрена што ме још више уверава да сам у праву. Не знам зашто неким људима смета да свој став градим делом и користећи туђе, оне које поштујем и оне које презирем.

Изгледа да је успело, 51%, уффф нервирао сам се гадно.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Аватар
Partigiano
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 738
Приступио: апр 2006
Место: WIEN

Порука Partigiano 29.10.2006. 22:05

ПОБЕДА
Аватар
Валера
Војвода
Војвода

Порука: 6585
Приступио: сеп 2005
Место: =РУСИJА=Москва=

Порука Валера 29.10.2006. 22:29

Partigiano ::ПОБЕДА

:tri: :tri: :tri:

ЭТО ПРАВДА??? :?: :?: :?:

В МОСКВЕ ПРАЗДНИК!!!! ВЕЛИКАЯ ПОБЕДА!!!! УРА!!!
Буди Србин! Пиши Ћирилицом!
Господе, помилуј, сачувај, спаси и заштити благодаћу Твојом јунаке србске Радована и Ратка! Господе благослови, заштити и спаси нас верне слуге Твоје!
Амин!
Востани, Сербије! Давно си заспала,
У мраку лежала; сада се пробуди,
И Сербље возбуди!
Аватар
Горан
Војвода
Војвода

Порука: 5884
Приступио: мај 2004

Порука Горан 29.10.2006. 22:33

Живела Русија, Живела Србија!
Руси и Срби браћа заувек!!!!
"нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може.
Аватар
Partigiano
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 738
Приступио: апр 2006
Место: WIEN

Порука Partigiano 29.10.2006. 22:53

ПРАВДА ЈЕ ПОБЕДИЛА
ЖИВЕЛА РУСИЈА!!!!!!!!
ЖИВЕЛА СРБИЈА!!!!!!!!
Аватар
DjordjeB
Војвода
Војвода

Порука DjordjeB 29.10.2006. 22:55

Валера ::

Да, май друг, ЭТО ПРАВДА!
ЂорђеБ
----------

Аватар
Дисидент
Националиста
Националиста

Порука: 371
Приступио: сеп 2004

Порука Дисидент 30.10.2006. 0:12

Валера ::

Некад беше е мој друже загребачки/београдски (зависно од варијанте песме) сада певамо мајци Русији.

Поздрав рускоме брату!!!!!!!!!!!
Свако види и гледа какав изгледаш, а мало њих види оно што заиста јеси. (Nicholo Makiavelli)
katastrofa
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: окт 2006
Место: окупирана земља...

Порука katastrofa 31.10.2006. 8:52

DjordjeB ::
katastrofa ::
superg ::МНемаш ниједан довољно велики разлог да не гласаш! Поготову што је овде питање Косова и Метохије у жижи!! Дозволићеш да се радују шиптари само јер ти се не свиђа пар чланова, који апсолутно ништа не значе, барем не у поређењу са Косовом и Метохијом?? Тамо људи могу да изалазе, иако им је свако кретње питање живота ил смрти, а ти седиш удобно у фотељи и нећеш ни прстом да макнеш да тим људима помогнеш?? Ако ти Косово и Метохија није довољан мотив, поклопи се ушима и мрш назад у рупу из које си изгмизао! Себичњаку умишљени ! Немаш ти појма шта је држава, нити ти имаш појма шта је свест о националној припадности!!! Стиди се ако образа имаш!

Ustvo vasljiva...

Dok sam se ja borio za ovu zemlju, za srpski narod sa puskom u ruci, svoju mladost proveo po rovovima,ti si gnjido vasljiva,glumio nekog patriotu gledajuci kako da se grebes za neki polozaj i stancic ili namestenje u stranci i sad si meni nasao da pridikujes ???
Isss gnjido smrdljiva, i skloni tu sliku Djenrala, ne pogani je svojim bezobrazlukom i pokvarenoscu....sutra bi ga ti i tebi slicni prijavili i izrucili ako bi im "sefovi' preporucili...

Ma jebite se svi....skupa sa tom i takvom inteligencijom,politicarima i strankom...

j**em ti ja drzavu i narod koji imaju ovakvu inteligenciju...ne zasluzuje nista bolje nego da ga nestane...

Баш неки фин човек... ;)

Smeta ti moja finoca ?
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију