srpskinacionalisti.com

За Устав Србије!

Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Re: За Устав Србије!

Порука Марија 28.10.2006. 21:37

Последњи пут изменио Марија дана 28.10.2006. 21:39, измењено укупно 1 пут.
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Аватар
colja
Националиста
Националиста

Порука: 484
Приступио: мај 2005
Место: Beograd

Порука colja 28.10.2006. 21:37

superg ne ocajavaj pre vremena. Ja stvarno ne znam sta bih rekao o nasem narodu ako ne izadje polovina. Pa neka i ne izglasaju ustav ali da izadje 50%. Pa ljudi bre, kako Jevreji mogu da veruju Bogu a mi nemozemo? Kako oni veruju u pravdu, a mi necemo? Kako oni drze do svoje zemlje, a mi necemo? Bas mi tesko.
Ми пут свој знамо, пут Богочовјека,
И силни, као планинска ријека,
Сви ћемо поћи преко оштра кама!
И кад нам мушке узмете животе,
Гробови наши бориће се с вама!
Аватар
bobby
Војвода
Војвода

Порука: 2628
Приступио: јун 2004

Порука bobby 28.10.2006. 22:32

Nenad ::Слушам данас пренос утакмице Партизан - Борац, коментатор Слободан Новаковић чини ми се. Парафразирам:

Јел то преко Мип радија?

Знам неке што неће да гласају баш због КиМ, у фазону је** ми се за територију и за те људе тамо. Мислим страшно! Шта је са овим народом?
Мисли глобално, делуј локално!
http://www.youtube.com/watch?v=c8Ej0ADbGNY

"Вредност националне идеје најјасније се мери количином мржње коју непријатељи и издајници једног народа испоље против ње." В. Шешељ
Аватар
Старина Новак
Војвода
Војвода

Порука: 1230
Приступио: дец 2005
Место: Београд, Источна Србија

Порука Старина Новак 28.10.2006. 22:42

pop ::Знам неке што неће да гласају баш због КиМ, у фазону је** ми се за територију и за те људе тамо. Мислим страшно! Шта је са овим народом?

Мени се чини да, на жалост, немамо националну свест. Мени маса људи прича, хебе ми се за устав и политичаре, то они доносе због себе, колико пара дају на кампању, па заболе ме за Косово, то ионако више није наше, шта ће нам устав, кад ништа не ваља и сл. Нама су комунисти убијали националну и државотворну свест тако ефикасно, да су изгледа успели за 50г., оно што Турци нису за 500. Ми смо се и после Турака сећали да смо један народ, разасут по Балкану, ал дођоше комунисти, поделише нас и убедише нас да нисмо исти народ! Не само што су измислили три нове нације, већ су и Србе поделили на Србе и Србијанце! На жалост, чињеница да 90% Срба не зна химну, довољно говори о томе где смо данас... Духовно испражњени и поражени. Немамо свест о држави, иако смо од свих народа у окружењу, једини истински државотворан народ (били)! Постали смо мали и саможиви, људи неће да гласају јер им се не свиђа један ил два члана, све је мало и уско, нема ширине и свести о нацији и држави. Чак нема ни свести о Косову и Метохији. На жалост. :cry:
Слика
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука: 4499
Приступио: сеп 2005

Порука Банат 28.10.2006. 22:50

Али нека каже ко шта хоће, наши политичари су сами себи градили репутацију, углед, поштовање и поверење какво сада уживају.
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Порука Марија 29.10.2006. 0:28

ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Firewall
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 926
Приступио: апр 2003

Порука Firewall 29.10.2006. 3:45

Ljudi nece da glasaju zato sto znaju da se ovim UStavom nece vise nista nece promeniti. Usvojili mi ustav ili ne, zapad ce proglasiti nezavisnost Kosova i mi svi to dobro znamo...
Suck Every Rusty Bone
--------------------------
S. E. R. B.
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Порука Камени 29.10.2006. 10:11

pop ::
Nenad ::Слушам данас пренос утакмице Партизан - Борац, коментатор Слободан Новаковић чини ми се. Парафразирам:

Јел то преко Мип радија?

Знам неке што неће да гласају баш због КиМ, у фазону је** ми се за територију и за те људе тамо. Мислим страшно! Шта је са овим народом?

Слушај, ја сам се борио на Косову и Метохији за Србију, могао сам
да гласам али нисам.
Зашто?
Овај референдум нема благе везе са Косово него је изборна кампања
за Коштуницу и Тадића на коју је Тома лаковерно насео.

Косово се брани само да смо одбили преговоре јел се непоштује
УН1244 а протерани Срби се нису вратили и цркве и запаљене куће се нису обновиле. Онда смо требали да прогласимо окупацију и да
спремамо војску за рат.

СВЕ ТО ГОРЕ СЕ НЕ РАДИ. Зашто? Ма боли њих горе за ону ствар
за Косово. Њима је само до власти. Да су се они бринули за
Косово, неби се тамо и даље 6 г. после 5. октобра смрзавале српске бебе а лицемери "философирали" о Косову.

Косово се брани на Косову и ТАЧКА.
Србији није стало до Косово, то се видело практично
од 1999. Све остало је пропаганда реторика за изборе.
Зашто Коштуница није отишао да посети Србе
у Штрпцу и донео мајкама са петоро деце машину
за прање веша и генераторе за струју?
А куне се у Косово?

ОНИ БРЕ СЕ КУНУ САМО У СВОЈЕ ФОТЕЉЕ, зато
НЕ новом уставу. Ово је референдум о антисрпској
влади и могућа је победа Србије.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Порука Камени 29.10.2006. 10:16

Србија има суфицит од скоро две милијарде евра,
српске мајке са петоро деце немају струју,
живе бре у рушевинама и у кућицама од пластике,
бебе се смрзавају, живот у гету у кругу од
пар десетина метра,

МА НОСИТЕ СЕ ВИ СА ВАШИМ УСТАВОМ које
брани Косово, ви браните новим уставом
само ваше фотеље а српски народ доле
се исељава, помоћ из Србије НЕМА!

ТО ЈЕ РЕАЛНОСТ, СРБИЈА ЈЕ НА ДЕЛУ ЗАБОРАВИЛА
СРБЕ НА КОСОВУ, не данас, не јуче, већ
7 ГОДИНА. Доле нема више од 80'000 Срба,
ови што су на списковима су се давно оселили
за Србију јел им влада Србије са суфицитом
није помогла да остану доле.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
colja
Националиста
Националиста

Порука colja 29.10.2006. 11:41

Firewall ::Ljudi nece da glasaju zato sto znaju da se ovim UStavom nece vise nista nece promeniti. Usvojili mi ustav ili ne, zapad ce proglasiti nezavisnost Kosova i mi svi to dobro znamo...

Kako ne shvatas?
Parafraziracu Tomu Nikolica, a ti probaj argumentovano da kazes da nije tako: Na ovom referendumu narod treba da da podrsku politicarima u naporima da ne predaju Kosmet, da ne daju saglasnost, da niko nesme posle toga da potpise otcepljenje, da narod kaze da se ne miri sa predajom, da ceo svet zna da cemo zauvek imati jedan cilj. Da vratimo svoje. Ako uspe referendum ni jedan politicar vise nece smeti da potise tako nesto. Pokazujemo da imamo tapiju na Kosmet.

I sam Toma Nikolic je rekao da ce nam najverovatnije oteti KiM ali to ne znaci da treba da ga predamo i potpisemo.

Zaboravi ko je ovo izgovorio (posto verovatno nisi naklonjen radikalskoj opciji) i probaj da slusas reci, a ne da gledas ko ti prica.
Аватар
colja
Националиста
Националиста

Порука colja 29.10.2006. 11:44

Марија ::http://www.ljubov.ee/

Ekstra!
Ne znam ruski, ali kapiram po malo.
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Порука Nenad 29.10.2006. 13:16

Па колико ја видим имамо две опције, судећи по коментарима овде.

Прва је да се гласа за Устав који, можда само декларативно, брани Косово и Метохију.

Друга је да уопште не изађемо на гласање за Устав зато што је Космет већ независна територија.

Хоће ли неко да ми објасни како ћемо сачувати (или барем покушати) Космет са избором број два?

Стварно смо глуп народ. А неодговоран до бола. Па ако се људима не свиђа предлог Устава, а постоји много добрих разлога и за ту варијанту, зашто не изађу и гласају против? Па ја бих пре скочио са највише зграде него прихватио позив Наташе Кандић да не гласам. Могуће је да неки људи нису баш упућени у стање ствари, односно да њихово гласање против неће помоћи да се Устав донесе, није у питању 50% као потребна излазност (као на председничким) него 50% да гласа за.

У Француској се народ бре ломи да гласа против Устава ЕУ, а ми не можемо да одлучимо ни о Уставу наше државе.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Incubus
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 540
Приступио: јун 2005

Порука Incubus 29.10.2006. 14:04

Glasao ZA!

Važno je da je u njemu Srbija odvojena od SPC i da Vojvodina ima autonomiju.
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука: 4499
Приступио: сеп 2005

Порука Банат 29.10.2006. 14:45

Incubus ::Glasao ZA!

Važno je da je u njemu Srbija odvojena od SPC i da Vojvodina ima autonomiju.

Е, ако си! Нек си ти нама жив и здрав, јeбала те цела Војводина са све аутономијом. :wink:
Аватар
Кнински Крајишник
Војвода
Војвода

Порука: 1707
Приступио: дец 2005
Место: Ковачић - Книн

Порука Кнински Крајишник 29.10.2006. 14:47

stvarno si govedo ustasko
"Могу се сви људи лагати неко време
и неки људи све време