srpskinacionalisti.com

За Устав Србије!

Аватар
colja
Националиста
Националиста

Порука: 484
Приступио: мај 2005
Место: Beograd

Порука colja 28.10.2006. 20:06

Ako propadne ovaj ustav, ja cu se razocaram debelo. Ma prosto ne bih mogao da poverujem. Nisam mogao da verujem ni kad je bio referendum za Crnu Goru. Ali ovo bi me stvarno ubilo u pojam. Sve velike stranke su se slozile i sad da propadne?!?! Nemoguce bre, nemoguce! Ja sam nepopravljivi optimista. Secam se, posle otcepljenja milodukljanije kako je zvucao Vlada Djukanovic. E ako bi i ovo proplao mislim da bih bio slomljen totalno. Nije ustav po meri Srbina ali nije ni toliko los da se ne izadje. U ostalom, bre, pravi razlog za izlazak na referendum dao je Toma Nikolic. Rece covek, da je ovo u stvari pitanje da li narod podrzava politicare u naporima da ne potpisu otcepljenje KiM. To je razlog za izlazak na referendum, a ne onaj clan o kloniranju. A Tadic samo prica kako je ovo diskontinuitet sa slobinim ustavom. Ma kome je sad bitan stari ustav? Covek i dalje razmislja usko-stranacki i politikansko-profiterski.
Ми пут свој знамо, пут Богочовјека,
И силни, као планинска ријека,
Сви ћемо поћи преко оштра кама!
И кад нам мушке узмете животе,
Гробови наши бориће се с вама!
Аватар
Станоје
Војвода
Војвода

Порука: 1823
Приступио: дец 2003
Место: СРСрбија

Re: За Устав Србије!

Порука Станоје 28.10.2006. 20:27

Марија ::А Србија је Православна земља.

Где то пише? Колико се сећам, у Светом Предлогу Новог Октројисаног Устава пише да је Србија секуларна земља и да су верске заједнице одвојене од државе. Уопште се не помиње "православна земља".
Чува Бог радикалца свог!
Жив је Дража умро није док је Срба и Србије!
Ватикан главно Сатанино гнездо
Европска унија сатанистичка творевина
ИСТИНОМ ПРОТИВ ВАТИКАНСКЕ ЦЕНЗУРЕ - http://savest.org
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Порука Марија 28.10.2006. 20:28

Много тога не пише, па јесте. :wink:
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Аватар
Станоје
Војвода
Војвода

Порука Станоје 28.10.2006. 20:30

colja :: A Tadic samo prica kako je ovo diskontinuitet sa slobinim ustavom. Ma kome je sad bitan stari ustav? Covek i dalje razmislja usko-stranacki i politikansko-profiterski.

Њему је очито битан, пошто је главни разлог мењања устава тај што је то "Устав балканског касапина Слобе". Сви су склопили дил и продали Србе и Србију за шаку долара.
Чува Бог радикалца свог!
Аватар
colja
Националиста
Националиста

Порука colja 28.10.2006. 20:33

Stanoje, sta za tebe znaci pravoslavna zemlja? Pravoslavlje je zivot i mnogo vise od drzave. Pravoslavlje podrazumeva ljubav i prema neistomisljenicima. Ako bi u ustavu pisalo da je Srbija pravoslavna drzava, sta bi to u praksi znacilo? Ajde pojasni nam ovde svima. Ja sam pravoslavac gde god da zivim. A ti?
Аватар
Станоје
Војвода
Војвода

Порука Станоје 28.10.2006. 20:33

Марија ::Много тога не пише, па јесте. :wink:

Не пише, али ти ипак гласаш за секуларну државу. :? Где је ту логика?
Чува Бог радикалца свог!
Аватар
colja
Националиста
Националиста

Порука colja 28.10.2006. 20:35

Pa i treba da bude sekularna da bi smo ispostovali i ljude koji nisu pravoslavci. Ako bi pisalo da je pravoslavna, da li bi to znacilo da zabranjujemo sve one koji to nisu?
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука Марија 28.10.2006. 20:35

Станоје ::
Марија ::Много тога не пише, па јесте. :wink:

Не пише, али ти ипак гласаш за секуларну државу. :? Где је ту логика?

Пут до враћања Православне Србије иде неким вијугавим путићима који можда у овоме часу тако не изгледају.
Аватар
Станоје
Војвода
Војвода

Порука Станоје 28.10.2006. 20:36

colja ::Stanoje, sta za tebe znaci pravoslavna zemlja? Pravoslavlje je zivot i mnogo vise od drzave. Pravoslavlje podrazumeva ljubav i prema neistomisljenicima. Ako bi u ustavu pisalo da je Srbija pravoslavna drzava, sta bi to u praksi znacilo? Ajde pojasni nam ovde svima. Ja sam pravoslavac gde god da zivim. A ti?

Шта за Марију значи православна земља? За све нормалне људе би то значило да је државна религија православно хришћанство.
Чува Бог радикалца свог!
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука Марија 28.10.2006. 20:37

Прочитај на страни бр 2.
Нормални Станоје.
:roll:
Jeremija iz Kg
Националиста
Националиста

Порука: 206
Приступио: сеп 2006

Порука Jeremija iz Kg 28.10.2006. 20:47

colja ::Pa i treba da bude sekularna da bi smo ispostovali i ljude koji nisu pravoslavci. Ako bi pisalo da je pravoslavna, da li bi to znacilo da zabranjujemo sve one koji to nisu?

Лупеташ. Грчка се води као православна земља. Поштују друге религије. Али је правослaвље на првом месту. Тако треба и у Србији. Разлика је да у Србији има пуно смрадова, што камени каже, говнаре продане.
Аватар
Станоје
Војвода
Војвода

Порука Станоје 28.10.2006. 20:48

Марија ::Прочитај на страни бр 2.
Нормални Станоје.
:roll:

Јасно је мени шта си ти рекла, али није colji. Ја сам за, нека се дефинише Србија као православна земља, потписујем. Али, онда не треба пристајати на секуларну земљу.
Чува Бог радикалца свог!
Аватар
colja
Националиста
Националиста

Порука colja 28.10.2006. 21:08

Jeremija iz Kg ::
colja ::Pa i treba da bude sekularna da bi smo ispostovali i ljude koji nisu pravoslavci. Ako bi pisalo da je pravoslavna, da li bi to znacilo da zabranjujemo sve one koji to nisu?

Лупеташ. Грчка се води као православна земља. Поштују друге религије. Али је правослaвље на првом месту. Тако треба и у Србији. Разлика је да у Србији има пуно смрадова, што камени каже, говнаре продане.

Lupetam? Jeremija, najlakse je da se vredjamo. Ako zelis da me uvredis to uvek mozes na ovom forumu. Zar ti mislis da ja ne umem da uvredim tebe?
Zar nam je Grcka uzor? Prodala dusu Americi i ona da nam bude uzor? I dalje niko da odgovori sta znaci pravoslavna zemlja. Neka je Grcka i najbolja na svetu i dalje to nije argument!
Jeremija, mnogo si rekao o sebi kad si izjavio da bi ubio svoje dete ako ne bi postovalo Srbiju, ali ja sam na to ostao nem i nisam te vredjao.
Аватар
colja
Националиста
Националиста

Порука colja 28.10.2006. 21:12

I da se razumemo, ja verujem Bogu nasem Isusu Hristu, ja sam pravoslavac. Cisto da ne bude zabune i da neko ne pomisli da sam ateista ili neki jeretik.
Imam vrlo ostro misljenje o svima koji veruju u nesto drugo. Sve ih smatram jereticima, ali ih i dalje ne vredjam, vec ih samo zalim iskreno i od srca.
Аватар
Старина Новак
Војвода
Војвода

Порука: 1230
Приступио: дец 2005
Место: Београд, Источна Србија

Порука Старина Новак 28.10.2006. 21:33

Била би велика срамота да не прође овај устав. Ови из света већ полако ликују, све у стилу, ово је реферндум за Косово и Метохију, а само 17,5% изашло. Прве анализе би биле сигурно, ево ни Србе није брига за Косово и Метохију... Жалосно. Не знам шта очекујемо од других, кад не можемо сами апсолутно ништа да урадимо. :roll:
Слика
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост