srpskinacionalisti.com

SVI NA REFERENDUM 28. i 29. OKTOBRA!!! ZA NOVI USTAV!

katastrofa
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: окт 2006
Место: окупирана земља...

Порука katastrofa 20.10.2006. 9:50

NACIONALISTA ::
Ekstradicija nije zabranjena, ali nije ni dozvoljena. Jednostavno nema je kao odredba.

Nemoj MOLIM TE ! Vredjas zdrav razum.
Napisah vec,vezano za Vucica, najbolje je da o tome cutite...postenije je a i za Vas bolje.
NACIONALISTA
Војвода
Војвода

Порука: 3238
Приступио: апр 2003

Порука NACIONALISTA 21.10.2006. 9:23

Pa dobro, sta da ti covek odgovori posle tvog krajnje neargumentovanog odgovora. SRS je trazila da se u novi ustav unese odredba o zabrani ekstradicije nasih gradjana, medjutim DS nije htela ni da cuje za to. Kao plod kompromisa, da bi se ustav doneo, ta odredba je izostavljena. Slazem se da je to uzasno lose resenje, kao i mnoga druga resenja u ustavu, ali to mi nije razlog da Srbiju ostavim bez osnovnih institucija i bez odredbi o obavezivanju svih drzavnih organa da stite suverenitet ove drzave, posebno Kosovo i Metohiju. Samo zbog toga glasam za ovo cudo, a nadam se promeni vlasti i sredjivanju onako kako bi valjalo naseg najviseg pravnog akta!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Re: SVI NA REFERENDUM 28. i 29. OKTOBRA!!! ZA NOVI USTAV!

Порука vemavuk 21.10.2006. 13:38

Благојевић и компанија су саопштили да ће устав сигурно бити усвојен. А када ове фуњаре то саопште онда је све већ унапред режирано. Тако ће они у седмом минуту после затварања бирачких места саопштити узорак од 115 гласова али то је репрезентативни узорак. Могућа грешка 0,2% тако да је устав усвојен са већином од 78% изашлих а изашло је око 82%. Посматрачи ће саопштити да је све било демократски а Солана ће честитати нови устав.
А од 01.11 2006. идемо да дефинишемо шта је то суштинска.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
NACIONALISTA
Војвода
Војвода

Порука NACIONALISTA 22.10.2006. 9:11

Necemo nista definisati, jer je to krajnje besmislena odredba. A da ce referendum uspeti, i to zaista plebiscitarno, pokazuju interna istrazivanja SRS. Zaista, ogroman broj ljudi ce izaci i glasati za novi ustav.
Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука: 5104
Приступио: апр 2004
Место: Ужице

Порука vninkovic 22.10.2006. 12:45

Глава глави,плећка харамбаши,а фукара може и ребара!!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 22.10.2006. 12:59

Да ли сте сви толико наивни или сте уствари сви за регионализацију и разбијање Србије.
Ако сте за религионизацију онда отворено саопштите да се више не расправљамо.
Ако сте наивни онда пратите понашање злонамерних:
-Већ се јавио палма угаљ и саопштио да СЈ подржава регионализацију јер омогућава сваком региону да се равноправније развија. Он човек већ себе види као главног газду Поморавља. Помагаће му Биџа и рака и сви задовољни.
-У Крагујевцу већ се организује онај покрет за аутономију Шумадије.
-Код ваљеваца је ово већ присутно дужи низ година.
-исти тренд се може осетити у оном плакату у Нишу који многи тако наивно из свег срца прихватише.
И немојте рећи само да ће ове процесе зауставити СРС или би ко у Србији када сви локални ''владари'' крену у заједничку акцију.
А иза овога следи онда и протеривање и егзодус свих који су избегли из других бивших република бивше СФРЈ.
Да ли сте свесни где водите Србију својом пропагандом. Још је недостајао сукоб Срба и Срба а у тај сукоб води нови устав.
Ви уопште не познајете менталитет свих људи у Србији и само заокружујте ''ДА''.
Који мандраг је ушао у вас само да ми је знати.
Аватар
Милашин
Војвода
Војвода

Приступио: мар 2006
Место: Жртвеник за лажног десничара Мартовског зеца

Порука Милашин 22.10.2006. 13:10

"Ми нисмо уопште умешани у сукоб између нас и њих. Ми се све време само достајанствено бранимо, и посматрамо себе, како се бранимо од њих, и то без сопственог мешања!!!"
'Зашто би ДБ радила против породице Милошевић?

"Зато што је то била издајничка државна безбедност која ради за стране интересе и која хоће да влада државом уместо оних који су изабрани да владају државом на изборима."

"Та државна безбедност је формирала све опозиционе партије, формирала руководства тих партија
, спроводила своју операцију довођења Ђинђића на власт. И шта сад ја треба да ћутим о томе, као да не знамо шта је био пројекат државне безбедности..."
NACIONALISTA
Војвода
Војвода

Порука NACIONALISTA 22.10.2006. 22:54

Samo zanima kako ce da krenu kada im to ustavom nije omoguceno? Cak ovaj ustav na neki nacin centralizuje Srbiju.
Medjutim, ako neko zeli da krene u separatizam sta ga to sprecava da ucini pa makar imali i najcentralizovaniji ustav (sto inace ja podrzavam)??? Nista! Oni ce sa tom idejom krenuti, pa ce krenuti, a od same drzave zavisi kako cemo se tome odupreti!
katastrofa
Војвода
Војвода

Порука katastrofa 23.10.2006. 10:23

NACIONALISTA ::Pa dobro, sta da ti covek odgovori posle tvog krajnje neargumentovanog odgovora. SRS je trazila da se u novi ustav unese odredba o zabrani ekstradicije nasih gradjana, medjutim DS nije htela ni da cuje za to. Kao plod kompromisa, da bi se ustav doneo, ta odredba je izostavljena. Slazem se da je to uzasno lose resenje, kao i mnoga druga resenja u ustavu, ali to mi nije razlog da Srbiju ostavim bez osnovnih institucija i bez odredbi o obavezivanju svih drzavnih organa da stite suverenitet ove drzave, posebno Kosovo i Metohiju. Samo zbog toga glasam za ovo cudo, a nadam se promeni vlasti i sredjivanju onako kako bi valjalo naseg najviseg pravnog akta!

Nema potrebe da mi pises odgovor "NACIONALISTO". Sve je jasno. Uskoro ce i tebi da se "razjasni"...
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 23.10.2006. 12:34

NACIONALISTA ::Samo zanima kako ce da krenu kada im to ustavom nije omoguceno? Cak ovaj ustav na neki nacin centralizuje Srbiju.
Medjutim, ako neko zeli da krene u separatizam sta ga to sprecava da ucini pa makar imali i najcentralizovaniji ustav (sto inace ja podrzavam)??? Nista! Oni ce sa tom idejom krenuti, pa ce krenuti, a od same drzave zavisi kako cemo se tome odupreti!

Добро. Ти си колико сам укапирао завршио правни факултет или се варам. Но у сваком случају бољи си стручњак за уставну материју од мене који сам чисто технички образован. Када ти кажеш да је држава више централизована него постојећим уставом, ево ја као лаик саопштавам да немамо више о чему да расправљамо. Јер сада да ја теби доказујем да у постојећем уставу нема ни суштинеске, ни нових аутономија, да нема оног закона који је донет за Војводину пре две године, да нема разбијене водопривреде, шумског богатства, ловства, туризма итд. итд.
Сада сам миран када ти кажеш да немамо чега да се бојимо.
И коментар твог постића пре овога.
Како нема шта се дефинише. Пошто је јасна садржина суштинске и нема шта да се дефинише ајде бре коначно саопштите шта је садржај термина ''суштинска аутономија''.
katastrofa
Војвода
Војвода

Порука katastrofa 24.10.2006. 10:43

vemavuk ::Пошто је јасна садржина суштинске и нема шта да се дефинише ајде бре коначно саопштите шта је садржај термина ''суштинска аутономија''.

"sustinska autonomija"="uslovna nezavisnost" :!:
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 24.10.2006. 11:02

katastrofa ::
vemavuk ::Пошто је јасна садржина суштинске и нема шта да се дефинише ајде бре коначно саопштите шта је садржај термина ''суштинска аутономија''.

Мене интересује одговор на ово питање оних који ће гласати за нови устав.
Они полазе од одговора да је за ту дефиницију такође потребна двотрећинска већина у парламенту.
Ја цело време не говорим о поступку усвајања дефиниције него лепо питам шта је садржај те дефиниције.
Не зна га нико у Београду, он је у сефу Вашингтона а амери чекају да се усвоји устав па ће отворити сеф.
katastrofa
Војвода
Војвода

Порука katastrofa 24.10.2006. 12:36

vemavuk ::
katastrofa ::

Мене интересује одговор на ово питање оних који ће гласати за нови устав.

Uzalud cekas odgovor,oni tek trebaju sefove da pitaju za misljenje... :wink:
MirosNS
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 125
Приступио: јун 2004

Порука MirosNS 24.10.2006. 18:24

Ja sam programer i ne znam sta znaci termin sustinska autonomija al znam da je Kosovo pomenuto i da nije nezavisnost.
Аватар
агент провокатор
Војвода
Војвода

Порука: 2911
Место: Београд

Порука агент провокатор 24.10.2006. 18:59

Онако како ја схватам суштинску аутономију, јесте да се ради о виду статуса у коме је изражен знатно виши степен самосталности него федералне јединице, а чак и да нисам у праву, ради се о широкој формулацији која се може различито тумачити, а ако знамо ко су тумачи јасан је исход. Иначе, по садашњем Уставу Косово и Метохија има статус аутономне покрајине, што је много мање од суштинске аутономије, сасвим сигурно. То што у преамбули Предлога стоји да КиМ има статус суштинске аутономије не може никако помоћи у очувању Космета у Србији. Наиме, наше границе су регулисане међународним споразумима који in concreto регулишу нашу границу са суседним државама . Затим, постоје и међународни инструменти који in abstracto говоре о неповредивости граница, поштовању територијалног интегритета држава итд. И све то не смета неким великим силама да раде у прилог независности Космета. И како онда веровати да ће преамбула (која иначе није нормативни део устава) устава једне земље, коју због издајничке владе нико у свету не поштује сачувати Косово и Метохију.
Да закључим, под фирмом очувања Космета у Србији добићемо лош устав са пуно мањкавости, а вероватно и изгубити Косово и Метохију, због неспособне(издајничке) власти.
Ја нећу никога да зовем на бојкот устава зато што знам да у случају неуспеха уставног референдума ће то бити протумачено као успех Чеде, Чанка и др., а и као незаинтересовановаст Срба за КиМ, обзиром да је направљена атмосфера као да се ради о плебисциту о Косову и Метохији и то од стране Коштунице и комп. Што је, по мени, замка како би се дошло до оваквог устава који СРС у другим околностима, верујем, никада не би прихватила.
Нек нам је бог у помоћи у овој збрци. Шта год изабрали не пише нам се добро.[/i]
Помози Господе, да оборена у прах, из праха устане, да се расута сабере, да ослепела прогледа, да убијена, мучена и спаљена, да заклана, згажена, обешена и распета, у знане и незнане гробове сахрањена, из свих гробова и мука васкрсла, цела Србија стане под један венац!
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост