srpskinacionalisti.com

[Члан 63] Наталитет

Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

[Члан 63] Наталитет

Порука Nenad 14.10.2006. 18:14

Члан 63. предложеног устава ::Свако има право да слободно одлучи о рађању деце.

Република Србија подстиче родитеље да се одлуче на рађање деце и помаже им у томе.

Члан 27. важећег устава ::Право је човека да слободно одлучује о рађању деце.

Изричито да Србија подстиче родитеље да рађају децу. Добра ствар!
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Аватар
Zvornički Četnik
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 12
Приступио: окт 2006
Место: Зворник, Западна Србија

Re: [Члан 63] Наталитет

Порука Zvornički Četnik 14.10.2006. 20:13

У ПОТПУНОСТИ СЕ СЛАЖЕМ СА ТОБОМ!!!
НАТАЛИТЕТ НАМ ЈЕ ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ ПРОБЛЕМА!!!
Слика
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 14.10.2006. 22:47

Nenad ::

Република Србија подстиче родитеље да се одлуче на рађање деце и помаже им у томе.

То је само декларативан став који ништа неће променити. Како ви наивно гледате на све. Зашто бар не ставише да ће се законом регулисати инструменти и начинин тог подстицања.
Па од чега зависи наталитет? Поред осталог од права запосленог, од социјалне свеукупне политике, а економски део је глобалистички и господо већ за шест месеци после наредних избора влада ДСС-ДС ће усвојити законе у социјалној политици који ће угасити право на дуже породиљско од 3 месеца, смањити права на накнаде трудница, деце, беба...Значи економски део регулише ово питање а не декларитиван став у једној полуреченици.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Порука Nenad 14.10.2006. 22:52

Глупости, ово сам истакао зато што је позитивна ствар као начело, и ако буду доносили законе који ће да штете наталитету онда ће опозиција моћи да искористи овај део устава да их подсети на обавезу ако ништа друго. И у овом случају одлучују грађани Србије, ако изаберу капиталистичку западњачку владу шта тачно мора да пише у уставу да би се то зауставило.

Вемавуче много пљујеш овај устав али је у овом делу, ако само декларативно, бољи од претходног, ако желиш да пљујеш економски део слободно постави тему.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 16.10.2006. 0:01

Добра ствар!

За шиптаре, душу дало... :?
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
S.H.
Војвода
Војвода

Порука: 3255
Приступио: јан 2004

Порука S.H. 17.10.2006. 0:32

I za cigane. Još cigančića na državnim jaslama i sa šakama u našim džepovima je baš ono što Srbiji treba. :roll:

Ne treba svako da odlučuje o rađanju dece jer nezaposlena majka sa desetoro dece različitih autora iz Karton Sitija ne treba da rodi jedanaesto i da joj država pride "pomogne u tome".
"Захтевамо од надлежних институција да против нападача (на заставу и летву) буде поднета кривична пријава и да се он због напада (на заставу и летву) казни." - У Београду, 6. октобар 2007. Жене у црном
Аватар
Witch-king of Angmar
Војвода
Војвода

Порука: 2987
Приступио: апр 2004
Место: Минас Моргул

Порука Witch-king of Angmar 17.10.2006. 10:14

И шта је ваш предлог? Насилни абортуси?
Du siehst, mein Sohn, zum Raum wird hier die Zeit

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by frost.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 17.10.2006. 11:57

Nenad ::Глупости, ово сам истакао зато што је позитивна ствар као начело, и ако буду доносили законе који ће да штете наталитету онда ће опозиција моћи да искористи овај део устава да их подсети на обавезу ако ништа друго. И у овом случају одлучују грађани Србије, ако изаберу капиталистичку западњачку владу шта тачно мора да пише у уставу да би се то зауставило.

Вемавуче много пљујеш овај устав али је у овом делу, ако само декларативно, бољи од претходног, ако желиш да пљујеш економски део слободно постави тему.

Ненаде прво ја не пљујем. А посебно не би себи дозволио да пљујем по Уставу ма какав био ако на њему стоји: Устав Републике Србије.
Ја само жестоко износим своје сензације на текст овог устава као што и Ти чиниш. А зашто су наше сензације различите по осетима које осећамо е то је већ ствар много фактора. Ево само једног: ствар животног искуства и већ преживеног, јер ти немаш појма колико је све ово слично са 1974. годином када сам ја овако као ти оправдавао тадашњи устав.
Даље Ненаде ја сам већ преживео револуционарност када је једна странка једино била права, када су њени челни људи били непогрешиви те такве глупости више нема шансе да прихватам као правило понашања.
Ако си поставио ову тему ради искључиво позитивних реакција и писања салви похвала Уставу, РЕЦИ, ја онда нећу кварити својим коментарима.
Ето видиш како је у поривима човека негде дубоко скривена жеља за моћима, ти као уредник можеш слободно рећи да ето ја пљујем и да идем и отварам нове теме. Што нормално ја треба да разумем да престанем да постујем на овом делу јер рушим нечију концепцију.
зато Ненаде немој да се узбуђујеш, вас који сматрате да је у начелу нови устав добро решење је далеко више и усвојићете га.
Ја сам у мањини јер схватам његову суштину која ће се приказати тек када нови устав произведе све оне поделе које у себи садржи и на које просто тера.
Аватар
rade
Националиста
Националиста

Порука: 367
Приступио: јун 2004

Порука rade 17.10.2006. 16:58

Ovo treba da vazi samo za socijalno situirane i stabilne parove -> Cigani otpadaju...

Podrazumeva se i da moze da vazi samo za podrucja nad kojima odgovarajuce ministarstvo u vladi Srbije ima ingerencije -> Siptarska podrucja na KiM otpadaju...

Ali to su pitanja koja se resavaju zakonima za sprovodjenje odredbi u ustavu, ustav sam po sebi donosi samo nacela a na vladama je da u skladu sa ustavom donose odgovarajuce zakone...

U svakom slucaju, veoma dobra stavka novog ustava!
Аватар
S.H.
Војвода
Војвода

Порука: 3255
Приступио: јан 2004

Порука S.H. 17.10.2006. 20:53

Witch-king of Angmar ::И шта је ваш предлог? Насилни абортуси?

Rade je odgovorio: "Ovo treba da vazi samo za socijalno situirane i stabilne parove".

Ja čak idem korak dalje i predlažem da majka može da postane neka vrsta zanimanja i da, osim zdravstvenog, penzionog i sl., bukvalno prima platu iz budžeta. Recimo da bi majke sa dvoje dece dobijale neku simboličnu sumu, ali da one sa više dece dobijaju i značajnije sume. Prednosti toga da žena bude uz decu su brojne, a time bi država Srbija direktno ulagala u svoju budućnost. Niko ne može da me ubedi da za to ne bi bilo sredstava, samo kada bi se manje kralo i kada se novac ne bi trošio na budalaštine.

Uslov za dobijanje ovakve "majčinske plate" bi mogla da bude da otac bude zaposlen ili da ne bude bez posla duže od šest meseci (za one koji su izgubili posao). Isto tako, mogla bi da postoji služba, slična patronažnim sestrama za bebe, koja bi povremeno slala ljude u takva domaćinstva i vodila evidenciju u kakvim uslovima deca žive, da nisu neuhranjena, zapostavljena i sl. Shodno tome bi se takvim porodicama moglo pomagati na razne načine, ne samo novčano - mogla bi da postoje savetovališta, "radionice", igraonice gde se ne bi samo deca družila, nego i roditelji upoznavali... ma, mogućnosti su neograničene, samo da postoji dobra volja i iskrena želja da se u državi učini nešto ne samo povodom nataliteta nego i zdravijeg odgoja dece. Nažalost, kao otac malog deteta vidim da se na tome uopšte ne radi i da je natalitet samo još jedna od zvučnih ali nevažnih stavki u beskrajnoj demagogiji profesionalnih lopova, tj. političara.
"Захтевамо од надлежних институција да против нападача (на заставу и летву) буде поднета кривична пријава и да се он због напада (на заставу и летву) казни." - У Београду, 6. октобар 2007. Жене у црном
Аватар
Santino
Војвода
Војвода

Порука: 4142
Приступио: јун 2005
Место: Београд

Порука Santino 22.10.2006. 12:25

Sa stanovista konzervativne porodice kojoj pripadam napadam "pravo je coveka da slobodno odlucuje o radjanju dece" aludirajuci na abortus.
Glasacu za ustav,a ova tema koja je najpresudnija za nasu buducnost nikad nije bila ozbiljno razmatrana osim sto,novinama svaka cast,povremeno se provuce u novinama.Mislim da drzava se jos uvek nije ozbiljno posvetila ovoj temi,iako postoji par zakona koji predvidjaju pomoc porodicama sa vise roditelja i beneficije za trece i vise dece.
Takav sam covek da mi npr. ekonomija ove zemlje nije toliko bitna koliko sredjivanje socijalnih problema.Sigurno ste dosta puta procitali u kakvim smestajima i pod kakvim uslovima zive oficiri i njihove prodice.Doduse,takve probleme resava politika na terenu,ali nije lose ni da se to ozvanici kroz ustav ili neki zakon...
У данима кад на Никшић
Црногорци ударише,
Кад бијаху дошли дани,
да не буде турски више...

http://www.youtube.com/watch?v=Q6NrFa9Ur7U
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10325
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 22.10.2006. 22:03

Ovi clanovi ne podsticu radjanje dece nego abortus pretvaraju u ustavno zagarantovano pravo, i time podsticu smanjenje nataliteta.
Аватар
Santino
Војвода
Војвода

Порука: 4142
Приступио: јун 2005
Место: Београд

Порука Santino 22.10.2006. 23:07

Vranac to je i moj strah,ja tako tumacim prvu odredbu clana 63.
У данима кад на Никшић
Црногорци ударише,
Кад бијаху дошли дани,
да не буде турски више...

http://www.youtube.com/watch?v=Q6NrFa9Ur7U
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 23.10.2006. 12:41

Vranac ::

Ovi clanovi ne podsticu radjanje dece nego abortus pretvaraju u ustavno zagarantovano pravo, i time podsticu smanjenje nataliteta.[/color][/size][/b]

Вранац трчиш испред руде. Члан се односи само на АКТ. Значи право је да ли ће неко да се кресне или не и овде се мисли до тренутка спајања полних ћелија.
А ако дође до спајања полних ћелија онда престаје важност овог члана и на сцену ступа оно: да ће држава водити рачуна о наталитету.
Како ниси разумео шта писац рече у новом уставу.
Аватар
Милашин
Војвода
Војвода

Порука: 3238
Приступио: мар 2006
Место: Жртвеник за лажног десничара Мартовског зеца

Порука Милашин 27.10.2006. 14:47

Prvo "državno dete"
N. J., 26. oktobar 2006

NOVI SAD - U novosadskoj Klinici za ginekologiju i akušerstvo u četvrtak je potvrđena prva trudnoća u Srbiji iz Nacionalnog programa besplatne vantelesne oplodnje. Uspešno začeće “iz epruvete” verifikovano je kod pacijentkinje koja je među prvima uključena u projekat, koja ima 35 godina.

- Veliko nam je zadovoljstvo što možemo da saopštimo ovu vest. Tokom poslednjih
godinu dana raspolažemo najsavremenijom opremom, a nadamo se da će uvođenje Nacionalnog programa u našu ustanovu, povećati procenat uspešnih pokušaja vantelesne oplodnje - saopšteno je u novosadskoj klinici, gde će se za devet meseci, sudeći prema početnom uspehu, roditi prva “beba iz epruvete” čiji je dolazak na svet omogućen dobrom državnom politikom u ovoj oblasti.
'Зашто би ДБ радила против породице Милошевић?

"Зато што је то била издајничка државна безбедност која ради за стране интересе и која хоће да влада државом уместо оних који су изабрани да владају државом на изборима."

"Та државна безбедност је формирала све опозиционе партије, формирала руководства тих партија
, спроводила своју операцију довођења Ђинђића на власт. И шта сад ја треба да ћутим о томе, као да не знамо шта је био пројекат државне безбедности..."

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију