srpskinacionalisti.com

[Члан 11] Религија

Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

[Члан 11] Религија

Порука Nenad 14.10.2006. 17:19

Члан 11. нови устав ::Република Србија је световна држава.
Цркве и верске заједнице су одвојене од државе.
Ниједна религија не може се успоставити као државна или обавезна.

Члан 41. важећи устав ::Јамчи се слобода вероисповести, која обухвата слободу веровања, исповедања вере и вршења верских обреда.
Верске заједнице су одвојене од државе и слободне су у вршењу верских послова и верских обреда.
Верска заједница може оснивати верске школе и добротворне организације.
Држава може материјално помагати верске заједнице.

Чуо сам на овом форуму да нови устав дозвољава секте или не знам шта, али очигледно је да омогућава законима веће ограничење него садашњи.
Последњи пут изменио Nenad дана 15.10.2006. 19:06, измењено укупно 1 пут.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Аватар
DjordjeB
Војвода
Војвода

Порука: 2966
Приступио: јул 2003
Место: Београд

Re: [Члан 11] Религија

Порука DjordjeB 15.10.2006. 10:38

верске заједнице, самим тим и секте, су потпуно изједначене с религијама. Катастрофа!
ЂорђеБ
----------
"Свако свога убијте субашу!"

Укључите се у рад "Покрета за Србију" - http://narodnipokretsrbije.org/

Информације о величанственом скупу поводом 10 година НАТО агресије 24.03 на сајту скупа: http://1999-2009.info
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука: 4499
Приступио: сеп 2005

Порука Банат 15.10.2006. 11:53

DjordjeB ::верске заједнице, самим тим и секте, су потпуно изједначене с религијама. Катастрофа!

Да ли је то баш тако? Зар под термином "верске заједнице" нису обухваћене оне традиционалне нехришћанске верске заједнице у Србији, а не секте? Конкретно исламска и јеврејска верска заједница.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 15.10.2006. 12:35

Свака секта за себе каже да је верска заједница.
Пошто смо овим уставом рекли да се везујемо за европске вредности онда не можемо само својим законом одређивати шта спада у секту. Како многе европске државе признају сектама статус верске заједнице то ћемо морати и ми да учинимо.
Према томе суштински ће се веома брзо много секте у Србији по свом статусу изједначити са СПЦ.
Значи да није тако како ти ненаде устврди.
По старом уставу једино је држава Србија одређивала статус секте и верске заједнице.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука Банат 15.10.2006. 12:44

vemavuk ::Свака секта за себе каже да је верска заједница.

Ма називају себе и "црквама", али мислим да је држава та која законом одређује шта су "цркве и верске заједнице", а шта секте. Мислим да су тренутно "изједначене" СПЦ, РКЦ (Римокатоличка Црква), Евангелистичка црква (Словаци) и можда још пар протестантских деноминација, те Јеврејска и Исламска заједница - углавном, само они који имају статус "традиционалних заједница".

Што се тиче секти, Адвентисти на пример имају статус секте, иако су релативно бројни, не "мисионаре" и углавном се свугде на западу сматрају протестантском деноминацијом, а не верском сектом.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 15.10.2006. 12:50

Банат ::
vemavuk ::Свака секта за себе каже да је верска заједница.

Ма називају себе и "црквама", али мислим да је држава та која законом одређује шта су "цркве и верске заједнице", а шта секте. Мислим да су тренутно "изједначене" СПЦ, РКЦ (Римокатоличка Црква), Евангелистичка црква (Словаци) и можда још пар протестантских деноминација, те Јеврејска и Исламска заједница - углавном, само они који имају статус "традиционалних заједница".

Што се тиче секти, Адвентисти на пример имају статус секте, иако су релативно бројни, не "мисионаре" и углавном се свугде на западу сматрају протестантском деноминацијом, а не верском сектом.

Банат све изгледа једноставно. Ја само размишљам шта може проистећи.
Глобалисти кажу да су најстарија индивидуална људска права. Једно од тих права је и верска опредељеност.
зато је требало бар на неки начин верске заједнице СПЦ, католичку и ислам издвојити у односу на остале. немам ја ништа против људи који се опредељују за разно разне секте али нећу да их финансирам из средстава пореза. И нећу да имају право на услуге које се плаћају из пореза. И нећу да имају једнако право да граде верске објекте по Србији итдитдитд.....
Аватар
DjordjeB
Војвода
Војвода

Порука: 2966
Приступио: јул 2003
Место: Београд

Порука DjordjeB 15.10.2006. 13:38

Банат ::
DjordjeB ::верске заједнице, самим тим и секте, су потпуно изједначене с религијама. Катастрофа!

Да ли је то баш тако? Зар под термином "верске заједнице" нису обухваћене оне традиционалне нехришћанске верске заједнице у Србији, а не секте? Конкретно исламска и јеврејска верска заједница.

НЕ! Исам је РЕЛИГИЈА, као и Јудаизам. као и Католичка црква.
Верске заједнице су много шири појам, и пред РЕЛИГИЈА обухватају и СЕКТЕ и још којешта.
ЂорђеБ
----------
"Свако свога убијте субашу!"

Укључите се у рад "Покрета за Србију" - http://narodnipokretsrbije.org/

Информације о величанственом скупу поводом 10 година НАТО агресије 24.03 на сајту скупа: http://1999-2009.info
Аватар
abaton
Војвода
Војвода

Порука: 1004
Приступио: авг 2003

Порука abaton 15.10.2006. 18:56

Члан 41. актуелни устав ::Јамчи се слобода вероисповести, која обухвата слободу веровања, исповедања вере и вршења верских обреда.
Верске заједнице су одвојене од државе и слободне су у вршењу верских послова и верских обреда.
Верска заједница може оснивати верске школе и добротворне организације.
Држава може материјално помагати верске заједнице.

Ne dolazi u obzir!
Ovo je cisto grobarenje.
Pod verskima zajednicama mogu da se svrstaju i satanisti,okultisti,da se pojavi neki novi astecki paganizam,sto znaci da su zrtvovanje ljudi,zivotinja,kanibalizam i slicne stvari ozakonjeni rituali?!
Gluposti!
MIND THE GAP!
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Порука Nenad 15.10.2006. 19:00

Цитирала си стари (важећи) устав. Тако да је већ тако и неће се много променити.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Порука Марија 15.10.2006. 19:03

На које гране спаде Србија ... :cry:
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Аватар
abaton
Војвода
Војвода

Порука: 1004
Приступио: авг 2003

Порука abaton 15.10.2006. 19:10

U svakom slucaju je jadno.
Treba ih usloviti!
MIND THE GAP!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 15.10.2006. 19:16

Марија ::На које гране спаде Србија ... :cry:

те гране подржа и СПЦ пре неки дан.
Аватар
rade
Националиста
Националиста

Порука: 367
Приступио: јун 2004

Порука rade 17.10.2006. 17:30

vemavuk ::Банат све изгледа једноставно. Ја само размишљам шта може проистећи.

Dok ti o svemu tome porazmislis ostale drzave ce doneti barem deset novih ustava, a mi cemo i dalje tapkati u mestu...
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 17.10.2006. 23:06

rade ::
vemavuk ::Банат све изгледа једноставно. Ја само размишљам шта може проистећи.

Dok ti o svemu tome porazmislis ostale drzave ce doneti barem deset novih ustava, a mi cemo i dalje tapkati u mestu...

Ја нити пишем нити одлучујем о току доношења устава. Али ме они који краду, лажу, варају (а сви који су учествовали у пословима дилова око устава су баш то радили) не могу спречити да саопштим личну перцепцију. Па ни ти страначки револуционарчић и потрчко неког каишара који си по наређењу дошао да браниш криминал.
Ја сам спречавао протеклих 6 година политичке јајаре да доносе устав. Све бре знаш ко мало мече.
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука Банат 18.10.2006. 2:16

rade ::Dok ti o svemu tome porazmislis ostale drzave ce doneti barem deset novih ustava, a mi cemo i dalje tapkati u mestu...

С.А.Д. нису мењале устав још од 1780-и-неке кад су га први пут усвојиле. А Србија откако постоји од 19. века променила их је шеметнаест.
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост