srpskinacionalisti.com

[Члан 5] Српски и ћирилица

Аватар
sablja
Војвода
Војвода

Порука: 2779
Приступио: нов 2005
Место: Бањалука, Западна Србија

Порука sablja 16.10.2006. 0:18

Сада сам слушао на телевизији изјаву Томислава Николића који каже да је ова преамбула Устава о српском писму и језику дело радикала, као и преамбуле о аутономији и првој преамбули о Србији - држави Срба и њених грађана...
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6398
Приступио: мар 2006

Порука Коста 16.10.2006. 0:29

sablja ::Сада сам слушао на телевизији изјаву Томислава Николића који каже да је ова преамбула Устава о српском писму и језику дело радикала, као и преамбуле о аутономији и првој преамбули о Србији - држави Срба и њених грађана...

Е па, није.

Може Тома да прича (и мораће много да прича, да би `покрио` овај катастрофални потез којим препушта Коштуници политичку иницијативу а за СРС од готовог прави вересију, ево вечерас кандидат необавештених победи нашег... где оно беше, Уб? Није битно, него полако постаје правило...)

Одредба о језику и писму је иста она која је месецима и годинама стајала у Владином предлогу Устава и могла је да се скине са сајта Владе. Па ако је добра (мени није, ја инсистирам, знате већ, на `...службеној И ЈАВНОЈ употреби...` - да се не понављам) – дакле, ако је ова одредба добра, треба јавно рећи да је Коштуничина. Не треба измишљати да је `наша`. Јер ствар је лако проверити.
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Дисидент
Националиста
Националиста

Порука: 371
Приступио: сеп 2004

Порука Дисидент 16.10.2006. 16:25

Ne moze javna, ali mogla bi barem SLUZBENA upotreba pisma da se regulise. Zasto?
Evo, ja ovako javno pisem latinicom.
Ali zelim da u sluzbenoj upotrebi na celoj teritoriji bude samo jedan jezik i jedno pismo.

Ali dzaba kada ce primeniti sadasnji zakon koji regulise to i kada u Kuli recimo pojma nemaju sta je Cirilica.
Свако види и гледа какав изгледаш, а мало њих види оно што заиста јеси. (Nicholo Makiavelli)
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Порука Nenad 16.10.2006. 16:30

Disident ::Ne moze javna, ali mogla bi barem SLUZBENA upotreba pisma da se regulise. Zasto?
Evo, ja ovako javno pisem latinicom.
Ali zelim da u sluzbenoj upotrebi na celoj teritoriji bude samo jedan jezik i jedno pismo.

Ali dzaba kada ce primeniti sadasnji zakon koji regulise to i kada u Kuli recimo pojma nemaju sta je Cirilica.

О чему ти?

У службеној употреби су српски језик и ћириличко писмо.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Аватар
Валера
Војвода
Војвода

Порука: 6585
Приступио: сеп 2005
Место: =РУСИJА=Москва=

Re: [Члан 5] Српски и ћирилица

Порука Валера 28.10.2006. 20:00

Zvornički Četnik ::ТАКО ЈЕ БРАТЕ, НЕ ПОСТОЈИ СРПСКОХРВАТСКИ, ВЕЋ САМО СРПСКИ!!!

Согласен :!: ЗА ЋИРИЛИЦУ :!: ЗА СРПСКИ БЕЗ ЛАТИНИЦЫ :!:
Буди Србин! Пиши Ћирилицом!
Господе, помилуј, сачувај, спаси и заштити благодаћу Твојом јунаке србске Радована и Ратка! Господе благослови, заштити и спаси нас верне слуге Твоје!
Амин!
Востани, Сербије! Давно си заспала,
У мраку лежала; сада се пробуди,
И Сербље возбуди!
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију