srpskinacionalisti.com

Да ли ћете гласати за нови Устав?

Да ли ћете подржати усвајање новог Устава?

Да
44
66%
Не, гласаћу против
7
10%
Не, нећу ни изаћи
16
24%

Укупно гласова : 67

Аватар
DjordjeB
Војвода
Војвода

Порука: 2966
Приступио: јул 2003
Место: Београд

Re: Да ли ћете гласати за нови Устав?

Порука DjordjeB 30.10.2006. 7:34

Банат ::
Војвоткиња ::Свако ко не изађе је будала, јер је лакше мењати донешени устав него правити поново нови.

А зашто се онда не мења овај? :?:

То се и ја питам. Све што је требло променити, могло се са неколико амандмана. Међутим, за тако нешто није било концензуса. Назалост.
ЂорђеБ
----------
"Свако свога убијте субашу!"

Укључите се у рад "Покрета за Србију" - http://narodnipokretsrbije.org/

Информације о величанственом скупу поводом 10 година НАТО агресије 24.03 на сајту скупа: http://1999-2009.info
Аватар
DjordjeB
Војвода
Војвода

Порука DjordjeB 30.10.2006. 7:36

Che_GueVaRRista ::Овај не ваља, Милошевићев је.

Аха, само због тога? Значи, није важно шта у њему пише него ко га је писао?

Ипак морам да те разочарам. Тај устав није писао Слободан Милошевић. Он није стручњак за уставно право па се није ни бацвио тиме. Аутор "старог" устава је проф. Ратко Марковић
ЂорђеБ
----------

Информације о величанственом скупу поводом 10 година НАТО агресије 24.03 на сајту скупа: http://1999-2009.info
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука: 5846
Приступио: сеп 2005

Порука N.S. 30.10.2006. 13:54

Још прецизније: Уставна комисија састављена од правних стручњака којом је председавао проф. Ратко Марковић.
Аватар
Милашин
Војвода
Војвода

Порука: 3238
Приступио: мар 2006
Место: Жртвеник за лажног десничара Мартовског зеца

Порука Милашин 30.10.2006. 18:59

DjordjeB ::
Che_GueVaRRista ::Овај не ваља, Милошевићев је.

Аха, само због тога? Значи, није важно шта у њему пише него ко га је писао?

Ипак морам да те разочарам. Тај устав није писао Слободан Милошевић. Он није стручњак за уставно право па се није ни бацвио тиме. Аутор "старог" устава је проф. Ратко Марковић

Зар ниси приметио дашак ироније у опаски да се мора мењати устав јер је недемократски и Милошевићев...?
'Зашто би ДБ радила против породице Милошевић?

"Зато што је то била издајничка државна безбедност која ради за стране интересе и која хоће да влада државом уместо оних који су изабрани да владају државом на изборима."

"Та државна безбедност је формирала све опозиционе партије, формирала руководства тих партија
, спроводила своју операцију довођења Ђинђића на власт. И шта сад ја треба да ћутим о томе, као да не знамо шта је био пројекат државне безбедности..."
Аватар
Милашин
Војвода
Војвода

Порука: 3238
Приступио: мар 2006
Место: Жртвеник за лажног десничара Мартовског зеца

Порука Милашин 30.10.2006. 19:02

Ајде сад кад је усвојен нови устав, па зар нисам био у праву :)
'Зашто би ДБ радила против породице Милошевић?

"Зато што је то била издајничка државна безбедност која ради за стране интересе и која хоће да влада државом уместо оних који су изабрани да владају државом на изборима."

"Та државна безбедност је формирала све опозиционе партије, формирала руководства тих партија
, спроводила своју операцију довођења Ђинђића на власт. И шта сад ја треба да ћутим о томе, као да не знамо шта је био пројекат државне безбедности..."
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3856
Приступио: апр 2006

Порука игорсима 30.10.2006. 19:32

DjordjeB ::Али шта је с правом? Првано Космет је и сада у уставу, као неодвојиви део Србије. А уз ту причу о Космету и ону о ћирилици, иде гомила кокавичјих јаја: од високог образувања само за паре, преко могућности екстрадиције, па све до непостојанја обавезе одбране земље. То, и још гомила других додатих чланова ће онемогућити да се једног дана суди овим битангама за иѕаду, повреде устава, итд...
Не знам шта је веће зло: Ко изађе кајаће се, ко не изађе кајаће се.
Мислим да ипак нећу изаћи.

15.10.2006. у 16:50, на овој теми (десета страна).
Јел ти сад јасно зашто си на списку?
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 30.10.2006. 19:39

Банат ::Јок.

За тебе сам скоро био сигуран да ћеш да гласаш.
Учинило ми се да си близак Цркви (не сећам се зашто).

Ајде остали, да вас видим.
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука: 4499

Порука Банат 30.10.2006. 20:45

игорсима ::Учинило ми се да си близак Цркви (не сећам се зашто).

Нисам "близак Цркви". Ја сам члан Цркве.
Аватар
DjordjeB
Војвода
Војвода

Порука DjordjeB 31.10.2006. 7:33

игорсима ::
DjordjeB ::Али шта је с правом? Првано Космет је и сада у уставу, као неодвојиви део Србије. А уз ту причу о Космету и ону о ћирилици, иде гомила кокавичјих јаја: од високог образувања само за паре, преко могућности екстрадиције, па све до непостојанја обавезе одбране земље. То, и још гомила других додатих чланова ће онемогућити да се једног дана суди овим битангама за иѕаду, повреде устава, итд...
Не знам шта је веће зло: Ко изађе кајаће се, ко не изађе кајаће се.
Мислим да ипак нећу изаћи.

15.10.2006. у 16:50, на овој теми (десета страна).
Јел ти сад јасно зашто си на списку?

У реду, био је лапсус. Мислио сам да кажем да ћу изаћи и гласати ПРОТИВ. Никада се не бих одрекао свог гласа. Објаснио сам (поново) и разлоге зађто сам против ОВОГ уистава. Нећу да понављам. Ипак у мени је превагнула савест над принципом, то што сам за да имамо УСТАВ над оним што сам против да имамо ОВАКАВ устав. И Космет, наравно, иако је до подвала, кукавичје јаје, али... тако је. И зато сам гласао ЗА. Јели ти сада јасно? И даље се кајем што сам гфласао противу својих принципа, иако сам пр томе гласо по својој савести. Да ли је и то јасно?
ЂорђеБ
----------

Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 1.11.2006. 0:23

Банат ::Нисам "близак Цркви". Ја сам члан Цркве.

Има чланова и чланова. Члан библиотеке, члан комуниста,....

И, шта кажеш, није ти био довољан глас Патријарха Павла?

(Шта зна чича шта је устав, а? )
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 1.11.2006. 0:27

DjordjeB ::И даље се кајем што сам гфласао противу својих принципа, иако сам пр томе гласо по својој савести. Да ли је и то јасно?

Јасно нам је бато, све нам је јасно.
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука Банат 1.11.2006. 11:40

игорсима ::Има чланова и чланова. Члан библиотеке, члан комуниста,....

И, шта кажеш, није ти био довољан глас Патријарха Павла?

Реци слободно да ме не сматраш чланом Цркве, није никаква фрка, нема потребе за тим "има чланова и чланова". Али јесам, па ти види.

Да ли си послушао позив владике Милешевског Српске православне цркве, Филарета, упућен верницима 2000-е да се на председничким изборима гласа за Слободана Милошевића?
Аватар
агент провокатор
Војвода
Војвода

Порука: 2911
Приступио: окт 2006

Порука агент провокатор 1.11.2006. 16:22

Тек сад видех ону листу. Нисам знао да се овде има чланова који се тиме баве. Иначе остао сам доследан свом ставу, али ми није претерано криво што је устав изгласан, јер знам шта би се десило да није прошао уставни референдум.
Помози Господе, да оборена у прах, из праха устане, да се расута сабере, да ослепела прогледа, да убијена, мучена и спаљена, да заклана, згажена, обешена и распета, у знане и незнане гробове сахрањена, из свих гробова и мука васкрсла, цела Србија стане под један венац!
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 1.11.2006. 17:00

Банат ::Да ли си послушао позив владике Милешевског Српске православне цркве, Филарета, упућен верницима 2000-е да се на председничким изборима гласа за Слободана Милошевића?

Бабе и жабе. Владика кад зове то је лични чин владике. А Црква кад зове, са све Синодом и личним примером Патријарха - е, то је прави моменат да се види ко је члан а ко припадник.
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука Банат 1.11.2006. 19:59

игорсима ::Бабе и жабе. Владика кад зове то је лични чин владике. А Црква кад зове, са све Синодом и личним примером Патријарха - е, то је прави моменат да се види ко је члан а ко припадник.

Нису бабе и жабе, него деде и деде - једно исто. Патријарх је владика исто као и владика Милешевски. Видим да си проучио оне Шопенахауерове трикове, али код мене они не пале.

Јеси ли ти мање син свог оца ако не поступиш по његовом савету у нечему што је твоја лична ствар која се њега не тиче?

Јеси ли читао шта је Исус рекао кад су га питали да ли треба плаћати порез окупатору?

Је ли патријарх издао црквену заповест или дао савет?

Има ли ико право да заповеда у стварима које су изван његових надлежности? На пример, политичар да утиче на изборе за владику, или владика на изборима за политичаре?

Шта пише и у тада важећем и у овом новом уставу о неприкосновеним правима грађана?

У ком то црквеном правилнику пише да је политички став владика обавезујући за вернике?

:?:

Борите се за "демократију", а смета вам када неко не мисли као и ви. То није демократија, то је једноумље. И у том једноумљу је онај што се не слаже све најгоре, па и отпадник од Цркве ако треба. А на Суду ћемо се једном наћи сви, па и ти и ја, па ти Судију тад подсети на овај мој неопростив грех ако случајно буде био преблаг према мени. Сигурно ће твој предлог узети у разматрање.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост