srpskinacionalisti.com

Руски филмови

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука: 5846
Приступио: сеп 2005

Re: Руски филмови

Порука N.S. 7.3.2013. 12:09

Јесам, одлична је серија, глумци су поготово веома добри! Димитрије, Иван, Грушењка, Катарина Ивановна, мала у колицима, стари Карамазов... веома добра глума. Додуше, Аљоша и Смердјаков су можда малкице на слабијем нивоу од горе наведених. Ипак, има неких одступања од књиге - некима је дато више простора него у књизи (убијени отац), а некима премало или нимало (старац Зосима и онај други монах из манастира, који се са њим не слаже). Мислим да је велика грешка што су у уводној шпици (која је наравно, на почетку сваке епизоде) ставили то како Димитрија жандари воде у букагијама, чиме гледаоцу превише откривају унапред. Такође је и нпр. однос Ивана и Смердјакова недовољно убедљиво обрађен, односно то како је код другог створена идеја да убије старог Карамазова. Исто и онај разговор кад неверник Иван разговара са братом верником Аљошом, услед чега уздрмани Аљоша, у афекту, изјави да и он сматра да би требало да се убије онај који је изазвао патњу деце у описаном случају (ваљда да спава на хладноћи у кућици за псе или тако некако). Ту је (ако се добро сећам) у књизи дат још јачи пример, како је неки лудак пустио псе да растргну дете, па је тек то "преломило" смерног Аљошу. И уопште у серији Аљоша некако пребрзо искаче из монашке одоре... у књизи је то доста касније. И тако још понешто... наравно мени је био "проблем" што ми је то једна од најдражих књига, па сам зато, чак иако сам се трудио да се оградим од књижевног утиска, тражио поклапања и непоклапања. Али и са тим, серија је веома добра, једна од најбољих руских које сам гледао!

Иначе, роман "Идиот" од Достојевског ми се некако није свидео кад сам га раније читао, па ћу погледати ову нову серију, да видим какав ће ми бити утисак, чуо сам да је веома добра. Ишла је свако вече на РТС 2 пре коју недељу, али некако немам живаца да чекам толико од епизоде до епизоде, него волим да одгледам у два-три дана највише целу серију, па сам прескочио.

Набавио сам и серију "Јесењин", али још нисам почео да је гледам.
Није све пропало кад пропало све је - Рајко Петров Ного
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 28.3.2013. 19:56

Да ли је неко читао књигу "Духless" и/или гледао истоимени филм (снимљен по књизи) и вреди ли читати/ледати?
Аватар
njemen
Војвода
Војвода

Порука: 1043
Приступио: мар 2003
Место: Београд

Порука njemen 1.2.2014. 22:20

Ако неког интересују руски филмови, да га обавестим да је нова адреса блога о руској кинематографији на адреси http://kinorusija.wordpress.com/
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 1.2.2014. 22:29

Скинуо сам неки психоделични арт-хорор "Видение ужасов" редитеља Андреја Исканова, погледаћу га ових дана... занимљиво ми је, јер је то први руски филм за који нисам нашао да си га ти већ одгледао и описао на свом блогу! :)
Аватар
njemen
Војвода
Војвода

Порука njemen 1.2.2014. 23:09

Генерално слабо гледам хороре. :) Jави дал вреди да га гледам.
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 2.2.2014. 2:06

Њемен, погледах филм...:) Укратко, овај хорор филм је једно кошмарно, психоделично лудо искуство, не знам боље речи за то. Рецимо, као рани Дејвид Линч десет пута бржи и луђи+језива атмосефера из на пример Металикиног спота Until It Sleeps, али опет много брже и зајебаније. Није толико хорор у смислу да престраши, нема неке везе са класичним хорор филмовима (било старинским, било савременим), веома је иновативан и оригиналан, aли готово без прекида је пун неке мрачне и тешке непријатности и гадљивости. Баш тако: много више непријатан и гадан, него страшан. Скоро двочасовни атак на очи и уши, па ко издржи... Радња би била: нека чудна бића нападају групу људи, који су на неке начине повезане... али то је само нека најосновнија скица. Филм је више псходеличан, него што се држи неке класичне теме и обрађује је на класичан начин (далеко од тогга!). Неки спој нискобуџетног филма и врхунских специјалних ефеката, ретко виђених на филму (више су карактеристични рецимо за неки музички спот), премда ни они верујем нису коштали пуно, него су плод рада добрих техничара и фотографско-компјутерске обраде. Види се да је редитељ Исканов екстремно креативан, премда је то нека халуцинатна креативност. У сваком случају, да ли је уметност или није нека просуди неко други, али је сигурно најнеобичнији руски филм који сам икада погледао, а и један од најчуднијих уопште. Пошто делујеш као трезвени реалиста, препоручејм ти да погледаш филм, мало за промену! :badgrin:
Аватар
njemen
Војвода
Војвода

Порука njemen 2.2.2014. 20:24

Признајем да си ме заинтересовао. Али, тренутно имам друге филмове у плану, тако да ће мало сачекати. :)
Аватар
Александр
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 80
Приступио: мар 2010
Место: Россия

Порука Александр 7.2.2014. 16:28

Я сегодня посмотрел фильм -Битва на Косовом поле-1989.Хороший фильм.Много узнал.Хвала братьям сербам.Хотя я лично против путина он за жидов и кавказцев.гавно он.Русским не сладко жить в России.
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 10.2.2014. 0:41

Александр ::Я сегодня посмотрел фильм -Битва на Косовом поле-1989.Хороший фильм.

Один од самых хорошых сербских филмов. К сожелению у нас не много патриотических филмов, для разницу от Росии, у вас много таких, отличних филмов! Посмотри тоже и "Марш на Дрину" (старый филмь из лет 60-их об сербских солдатах в Первой мировой войне) или "Лепа села лепо горе" (о войнах из 90-их), ето не плохие наши филмьи.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10180
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 12.2.2014. 22:09

N.S. ::Веома је добра серија "Браћа Карамазови" засад (одгледао 4 од 12 епизода)! Ипак, малкице одступају од књиге, али врло мало... тако да нема везе.

To бих гледао пошто кажеш да је добра. Јел је има негде на нету?

Ишла је прошле године на РТС Идиот из 2003. и по мени одлична серија. Али доста је јефтинија продукција за разлику од онога што се сада снима у Русији. Углавном студијски снимци, као ТВ драме. Идиота нисам читао, тако да не могу да говорим колико одступа од романа.

Занимљиво је да је главни глумац исти који глуми касније у такође одличној серији Достојевски, коју би сакоме препоручио да одгледа.

Ко не зна руски као ја, Идиот има титлове на енглеском, а Достојевски на руском.
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 16.2.2014. 0:41

Био сам убеђен да знаш руски!!! :o Остављао си разне линкове ка руским сајтовима, ако се добро сећам.

Имаш серију са српским преводом на јутјубу: http://www.youtube.com/results?search_q ... erija&sm=1
Аватар
Юрков
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 597
Приступио: мар 2012
Место: Србија

Порука Юрков 20.2.2014. 16:16

На овим каналима има доста руских филмова и серија са преводом на српски:

http://www.youtube.com/channel/UCgYG46CuHoMyGHvftf7MtTg

http://www.youtube.com/channel/UCeBpHErE6RUduRopn1k1Y_g

http://www.youtube.com/channel/UC8P59DDnnanrNafdRKMhpBQ

Уживајте! :)
Аватар
nenadkg
Националиста
Националиста

Порука: 324
Приступио: дец 2010
Место: Шумадија

Порука nenadkg 25.2.2014. 23:24

Аватар
Александр
Млади националиста
Млади националиста

Порука Александр 1.3.2014. 22:13

N.S. ::
Александр ::Я сегодня посмотрел фильм -Битва на Косовом поле-1989.Хороший фильм.

Один од самых хорошых сербских филмов. К сожелению у нас не много патриотических филмов, для разницу от Росии, у вас много таких, отличних филмов! Посмотри тоже и "Марш на Дрину" (старый филмь из лет 60-их об сербских солдатах в Первой мировой войне) или "Лепа села лепо горе" (о войнах из 90-их), ето не плохие наши филмьи.

Спасибо брат.
Аватар
Александр
Млади националиста
Млади националиста

Порука Александр 26.3.2014. 18:56

Посмотрел фильм Марш на Двину 1964г.Это очень похоже на русских фильмов в СССР.Битва на Косовом поле понравился больше.Советую сербам посмотреть фильм Угрюм-река 1968г.Там много выводов можно сделать почему свергли и расстреляли Николая 2.Фильм про русскую Сибирь.Прибудет с вами бог сербы.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 14 гостију