srpskinacionalisti.com

ВАША ВЕРОИСПОВЕСТ

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

КОЈОЈ ВЕРИ ПРИПАДАТЕ

Анкета завршена у 26.11.2005. 1:05

ПРАВОСЛАВЉЕ
18
100%
латин
0
Нема гласова
муслиман
0
Нема гласова
адвентиста
0
Нема гласова

Укупно гласова : 18

Аватар
RSKrajina
Војвода
Војвода

Порука: 1184
Приступио: сеп 2004

Re: ВАША ВЕРОИСПОВЕСТ

Порука RSKrajina 21.12.2005. 23:43

Faraon Zvezda i Tame ::Верујем комплетном вером да је универзум пропелиран математичком формулом која чини сву будућност фиксираном унапред, и сва прошла дешавања забележеним заувек.

ko hitler :lol: i on je verovao u ta sranja i vidi gde je sad...
Аватар
Mihajlo
Војвода
Војвода

Порука: 1173
Приступио: апр 2005
Место: Уједињено Краљевство Србије, Кнежевине Србске БиХ, Маћедоније, Србске Црне Горе и Војне Крајине

Порука Mihajlo 3.2.2008. 0:42

Ево ова анкета може некима да одговор на разлог постојања овог потфорума
Псалм 16 – 13.
Устани, Господе, претеци их, обори их. Одбрани душу моју мачем својим од безбожника..
Radosav
Војвода
Војвода

Порука: 1089
Приступио: апр 2007
Место: Сурчин

Порука Radosav 3.2.2008. 0:58

Правосавац од рођења. Дакле, крштена још као беба..у породици где су сви Православци, дакле где се увек славио Божић и Слава и кад су већина других били комунисти. Причешћивала сам се и као дете и увек рецитовала у Цркви за Светог Саву.
Као одрасла, имам другачији осећај према Богу, другачији према Цркви, а још другачији према свештеницима и моје дивљење се смањује редоследом који сам навела.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 3.2.2008. 2:23

Микајло и ја сам против било каквог поступка затварања подфорума. Био бих задовољан да схватиш да ниси већи Србин и патриота ако немаш осећај да уочиш слбаости у неких припадника СПЦ. па онда свакога када почне о тим слабостима одмах частиш да је паган.
Посебно би био захвалан да схватиш да и атеиста може бити исти или већи патриота и националиста од мене па и тебе.
И на крају, да је циљ чути и атеисте, да они искажу своје судове и ставове по питању духовности. Па изволи да их убедимо да постану верујући.
Видиш, ја и ти смо верујући, али се много разликујемо. ја верујем у оно што сам лично спознао а ти у оно чиме су ти напунили главу или од чега живиш, сасвим свеједно.
капираш?
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 3.2.2008. 4:49

vemavuk ::Микајло и ја сам против било каквог поступка затварања подфорума. Био бих задовољан да схватиш да ниси већи Србин и патриота ако немаш осећај да уочиш слбаости у неких припадника СПЦ. па онда свакога када почне о тим слабостима одмах частиш да је паган.
Посебно би био захвалан да схватиш да и атеиста може бити исти или већи патриота и националиста од мене па и тебе.
И на крају, да је циљ чути и атеисте, да они искажу своје судове и ставове по питању духовности. Па изволи да их убедимо да постану верујући.
Видиш, ја и ти смо верујући, али се много разликујемо. ја верујем у оно што сам лично спознао а ти у оно чиме су ти напунили главу или од чега живиш, сасвим свеједно.
капираш?
Па изволите...
Само, мислим да је бесмислено некоме ко је схватио да жене рађају децу причати да децу доносе роде.
Боље се посветите борби против комуњара који се представљају као верници (или чак свештена лица).
Због тих комуњара и Ватикана сам постао атеиста.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
sofer
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 123
Приступио: мар 2008

Порука sofer 14.3.2008. 22:34

ЈА САМ СРБИН НА ЧЕЛУ МИ ПИШЕ КОШУЉА МИ НА ТАМЈАН МИРИШЕ!!!
ПРАВОСЛАВАЦ 100%
И Петрова легендарна Гора сећаће се Тепића мајора, сећаће се Тепића Грмеч и Козара и складиште Беденик покрај Бјеловара...
matrjona
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 37
Приступио: јун 2008

Re:

Порука matrjona 18.9.2008. 15:44

PRAVOslavko ::ја сам сатаниста... 8-[

А душа прогнаних говори нам речима: "Не ти ме љуби па иако сам прљав јер чистог и умивеног волео би ме свако",

Достојевски
ne govorim ja po naški zato što ne umem po vaški,nego zato što je po naški nekako lepše
Аватар
АРКАН
Националиста
Националиста

Порука: 328
Приступио: јул 2008

Порука АРКАН 19.9.2008. 2:41

vemavuk ::Микајло и ја сам против било каквог поступка затварања подфорума. Био бих задовољан да схватиш да ниси већи Србин и патриота ако немаш осећај да уочиш слбаости у неких припадника СПЦ. па онда свакога када почне о тим слабостима одмах частиш да је паган.
капираш?

Koji jereticki tekst..Reci mi samo ko si ti da pricas o slabostima nekih pripadnika SPC?
Sta imaju ateisti da pricaju o Duhovnosti i da slusamo njihove stavove o tome kad su izdali Veru..? Da slusamo izdajnike Vere sta ce da nam kazu o Veri?! Zbog cega republikanac to ti zelis reci ti nama, da bi odvajali ljude od Vere?! Ovaj vemavuk, ocigledno je namerno zaboravio sta je Sveti Nikolaj zborio, da ne trebamo da naucno ispitujemo nasu Veru nego da joj se divimo.

Sto se tice moje Veroispovesti, naravno Pravoslavac!!
NEKI SU ODAVNO SAMO PARTIJI ODANI
I SRBIJU SU KAO OLOS IZDALI,
NEKI OD NAS SE NECE PREDATI
I PLAC SRBSKE DECE VISE GLEDATI!!
Аватар
Arhandjel
Војвода
Војвода

Порука: 1352
Приступио: мај 2008
Место: свет вила и вештица

Порука Arhandjel 19.9.2008. 5:38

Вероисповест: Србин :herz:
Слика Слика Видовдан је Дан светлости, дан када господари старословенско божанство – Вид или Световид, Бог светлости и обиља, али и Бог рата. У својој хроници из 12. века немачки свештеник Хелмолд помиње Световида као врховног Бога северозападних Словена, коме су подизани храмови и приношене му жртве на крају жетве, „из свих словенских крајева”. http://forum.badnjak.com/
Аватар
РАДИКАЛ-НК
Војвода
Војвода

Порука: 1762
Приступио: јул 2005
Место: Никшић-Српска Црна Гора

Порука РАДИКАЛ-НК 20.9.2008. 1:28

Arhandjel ::Вероисповест: Србин :herz:

Људи,једно је вјероисповјест а друго нација не бркајте та два појма.НЕ ПОСТОЈИ вјероисповјест СРБИН нити српска вјера!Вјероисповјест је православна а нација српска!
Док је Пећи и док је Дечана
Грачанице и Газиместана
Не дамо те васкрсло Косово
Најсветије поље Србиново!
Аватар
Corleone
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 880
Приступио: феб 2008

Порука Corleone 20.10.2008. 5:56

Arhandjel ::Вероисповест: Србин :herz:

:lol: :lol: :lol: :lol:

pa jesi ti onda uvjeren da si srbin ili jesi ?

ps

posto smo svi pravoslavci... gdje bi onaj musliman "cenga" ?
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4676
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 5.11.2014. 22:15

Јеврејин Новога Завета (Хришћанин).
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1048
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 10.11.2014. 0:38

SMUK ::Јеврејин Новога Завета (Хришћанин).

Пре бих рекао да си АДВЕНТИСТА СЕДМОГ ДАНА (суботар). :razz:
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4676
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 10.11.2014. 22:55

АДВЕНТИСТА СЕДМОГ ДАНА (суботар).

Ваљало би да то и докажеш. Смук никад није био члан ни једне цркве у коме се Божија Реч ниподаштава.
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946

Порука Камени 10.11.2014. 23:39

крштен од рођења у СПЦ, идем у цркву, познајем доста црквених лица/литературу али имам критичан став према фарисејима и првосвештеницима нашег времена као и сам Господ Исус Христос.

Критика према Цркви је за мене доказ хришћанства.

приче да је само у Цркви спасење, је доказана глупост, пошто многи у мантији кроз своја дела доказују да су антихришћани и као Јуда зарађују на издаји.

Бог је спасење а то је изворно значење Јешуа или грчки Исус.

Ми Срби дан данас немамо српски превод за грчки Исус, например СпасиБог.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост