srpskinacionalisti.com

ВАША ВЕРОИСПОВЕСТ

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

КОЈОЈ ВЕРИ ПРИПАДАТЕ

Анкета завршена у 26.11.2005. 1:05

ПРАВОСЛАВЉЕ
18
100%
латин
0
Нема гласова
муслиман
0
Нема гласова
адвентиста
0
Нема гласова

Укупно гласова : 18

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4541
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Re: ВАША ВЕРОИСПОВЕСТ

Порука SMUK 10.11.2014. 23:46

Бог је спасење а то је изворно значење Јешуа

Јехошуа - што ће рећи Јахве/Јехова Спаситељ. Јер је Исус Јахве Свемогући који је постао телом и дошао да за нас умре на крсту Голготе.
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1047
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 11.11.2014. 0:17

SMUK ::
АДВЕНТИСТА СЕДМОГ ДАНА (суботар).

Ваљало би да то и докажеш. Смук никад није био члан ни једне цркве у коме се Божија Реч ниподаштава.

Да ли ти то тврдиш да суботари ниподаштавају Божју Реч? И које си то цркве онда ти био члан?
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 11.11.2014. 0:50

Да ли ти то тврдиш да суботари ниподаштавају Божју Реч?

Ја сам то увек тврдио, јер је не слушају и држе списе неке америчке бабе изнад Божије речи.

И које си то цркве онда ти био члан?

Као што сам рекао нисам друг члан ни једне цркве. Такође треба знати шта појам Црква представље, а то је да свако ко поверује, покаје и крсти се у име Исуса Христа постаје део Његове цркве (заједнице).
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука: 1143
Приступио: сеп 2009

Порука Volim bajke 13.11.2014. 0:22

да свако ко поверује, покаје и крсти се у име Исуса Христа постаје део Његове цркве (заједнице).

Znachi i Krvati su hrishani ,pa su OK.Danas prochita da je neka firma iz Krvatske kupila "Bakina Tajna" pa poshto spremam se sve tegle pobacati,jer mi je muka da li je sada bratstvo i jedinstvo zamenjeno sa hrishanstvo?
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 13.11.2014. 0:30

Volim bajke ::Znachi i Krvati su hrishani ,pa su OK.

СВАКО ко поверује, покаје и крсти се у име Исуса Христа постаје део Његове цркве (заједнице). Мени су браћа сви који верују у Христа без обзира на нацију, језик или место где живе.
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Порука Камени 15.11.2014. 17:45

"јер ко код чини вољу Оца мога који је на небесима, тај је брат мој и сестра и мајка" Мт.12,50

воља Божија није да мој брат краде, например.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 17.11.2014. 17:17

воља Божија није да мој брат краде, например.

Амен, онда то није брат него је безаконик.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију