srpskinacionalisti.com

Питања за теолошке експерте

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1444
Приступио: феб 2013

Re: Питања за теолошке експерте

Порука Раде Дерикоња 27.12.2017. 12:55

Значи, по теби треба да одбацимо све науке које постоје још из паганског доба, само због тога што су их научно истраживали неки пагани?! Јел не ваља математика? Геометрија, астрономија? Да поништимо то?..Е ограничена кутијо шибица...
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 27.12.2017. 13:02

Што се тиче твог вређања Светих Отаца, то споменух ради тебе а не ради њих. Јер њима не можеш наудити већ само себи штетиш ако будеш и даље тако неокајано лајао.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4340
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 27.12.2017. 14:21

Значи, по теби треба да одбацимо све науке које постоје још из паганског доба, само због тога што су их научно истраживали неки пагани?! Јел не ваља математика? Геометрија, астрономија? Да поништимо то?..Е ограничена кутијо шибица...

Ne. Ja sam samo rekao da su umesto biblijskog kalendara prihvatili paganski kalendar. I ne samo kalendar već i gomilu ostalih stvar!

Ideologija otpalog hrišćanstva

http://www.cps.org.rs/Knjige/vmr.pdf

Што се тиче твог вређања Светих Отаца, то споменух ради тебе а не ради њих. Јер њима не можеш наудити већ само себи штетиш ако будеш и даље тако неокајано лајао.

Ti štetiš sebi nesrećo, jer samo je jedan SVETI OTAC na nebesima i nema drugih pod kapom nebeskom!
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 27.12.2017. 15:11

А ја теби лепо кажем да се тај "пагански календар" темељи на егзактним наукама које сви и дан данас прихватамо (математика, астрономија, геометрија, итд.).
Нису случајно од инквизиције прогањани многи научници који су се противили реформи тог календара.

Ајде мукице олади, знам да те савест пече (хистериши неком другом).
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 27.12.2017. 20:44

А ја теби лепо кажем да се тај "пагански календар" темељи на егзактним наукама које сви и дан данас прихватамо (математика, астрономија, геометрија, итд.).

Pa šta? Božiji kalendar je najsavršeniji i temelji se na Njegovoj neiscrpnoj mudrosti.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 27.12.2017. 20:49

Значи, по теби је ђаво измислио науке попут математике, геометрије или астрономије?
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 28.12.2017. 14:06

Раде Дерикоња ::Значи, по теби је ђаво измислио науке попут математике, геометрије или астрономије?

Ti si bre degenerik, čitaj pažljivo šta pišem! Kažem da ako neko prihvati Boga onda treba da prihvati i Njegov kalendar, a ne kalendar paganske rimske imperije!
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 28.12.2017. 20:42

Само пљуј, биће ти лакше. Срамотиш тај лепи шумадијски крај, секташ јудејац...
Прво, није то римски календар већ је у Риму коришћен а иначе је као принцип рачуњања времена постојао из времена древног Египта.
Друго, твој јеврејски календар је исто заснован на неким научним и природним принципима и део је твоје религије, нема везе са Православљем (другим речима: бриши са теме бедо људска).
Апостоли су много штошта избацили из праксе, поготово разне обичаје јеврејске и ми нисмо дужни да се тога држимо.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1400
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 29.12.2017. 19:11

Свашта ћемо чути од СМУКА. Тако је пре извесног времена рекао да пензије треба укинути, да њему лично не треба пензија јер ће га деца издржавати. Да човек не поверује... :roll:
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
ДејанНационалистa
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 778
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 29.12.2017. 23:50

Republikanac ::Зашто СПЦ није прешла на грегоријански календар (као Грчка црква нпр.) ако се зна да је грегоријански тачнији од јулијанског? Зна ли неко, не да ми се да сад копам по нету...

Због сукоба СПЦ са тадашњим југословенским властима, видели су прелазак на нови календар (који се тада као и сада поклапа са грегоријанским) као покушај да се учини још један у низу уступака римокатолицима тј. Словенцима и Хрватима.

Искористили су, као што рече Зорад, чињеницу да није било великодостојника из РПЦ па га никада нису ни прихватили.

Српски родољуб ::Свашта ћемо чути од СМУКА. Тако је пре извесног времена рекао да пензије треба укинути, да њему лично не треба пензија јер ће га деца издржавати. Да човек не поверује... :roll:

Сличне ствари је говорио и Мирољуб Петровић, па се захваљујући њему и сличнима у Србији у 21. веку умире од малих богиња.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1800
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 30.12.2017. 22:36

Српски родољуб ::Свашта ћемо чути од СМУКА. Тако је пре извесног времена рекао да пензије треба укинути, да њему лично не треба пензија јер ће га деца издржавати. Да човек не поверује... :roll:

Смук је био Миретов следбеник не знам да ли је још увек, пошто је Мире постао суперзвезда није више ундергроунд!
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 1.1.2018. 20:32

Срамотиш тај лепи шумадијски крај

Koji bre šumadijski kraj? Ja ne živim u Šumadiji.

Прво, није то римски календар

Ja nisam rekao da je rimski već paganski kalendar koji se koristio u rimskoj imperiji.

Друго, твој јеврејски календар је исто заснован на неким научним и природним принципима и део је твоје религије

Idiote glupi nije to jevrejski kalendar već Božiji kalendar koji je zasnovan na Njegovoj neiscrpnoj mudrosti!

Апостоли су много штошта избацили из праксе, поготово разне обичаје јеврејске и ми нисмо дужни да се тога држимо.

Apostoli su živeli po biblijskom kalendaru.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 1.1.2018. 20:37

Тако је пре извесног времена рекао да пензије треба укинути, да њему лично не треба пензија јер ће га деца издржавати. Да човек не поверује...

Meni milostinja od Vučića i MMFa ne treba!

Смук је био Миретов следбеник

Ja sam sledbenik Isusa Hrista iz Nazareta. Sa Miroljubom sam samo dugogodišnji prijatelj i to je to.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 2.1.2018. 0:38

Ајде јешо жибе са овог форума Православље, иди под Разно па бљуј твоје отрове колико хоћеш.
Тамо ти је место.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 2.1.2018. 16:04

Раде Дерикоња ::Ајде јешо жибе са овог форума Православље, иди под Разно па бљуј твоје отрове колико хоћеш.
Тамо ти је место.

Nećeš ti meni određivati gde ću ja da budem.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију