srpskinacionalisti.com

Питања за теолошке експерте

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1853
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Питања за теолошке експерте

Порука Српски родољуб 2.1.2018. 17:35

Смуче, да ли славиш Божић и Васкрс?
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4480
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 2.1.2018. 19:36

Српски родољуб ::Смуче, да ли славиш Божић и Васкрс?

Šta se praviš lud kad znaš da ne slavim.

O poreklo tih praznika imaš objašnjeno u ovoj knjizi (poglavlje 18 i 19): http://www.cps.org.rs/Knjige/vmr.pdf
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 3.1.2018. 17:29

Смук је Јеховин сведок или суботар. Треће нема. Жали Боже што Двери држе овакве секташе.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 3.1.2018. 18:26

Српски родољуб ::Смук је Јеховин сведок или суботар.

Ti dobro znaš da ja ne pripadam ni jednoj religioznoj zajednici.

Жали Боже што Двери држе овакве секташе.

Niti sam član Dveri niti sam član sekte. Tako da ne seri!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15950
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 3.1.2018. 21:34

Па ти си комуниста смуче.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 3.1.2018. 22:30

Врло добро знам ко си. Ти си Иван Нинчић из Чачка. ;-) Тежак секташ.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 4.1.2018. 0:01

vemavuk ::Па ти си комуниста смуче.

Proleter :lol:

Ти си Иван Нинчић из Чачка.

Šta lupaš kad se znamo godinama i dobro znaš kako se zovem i prezivam. :roll:
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2615
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 4.1.2018. 11:43

Аман људи, нешто се мислим... Да су Срби (и Руси) доследни православци као што се фолирају да јесу не би ову грегоријанску Нову годину уопште ни славили. Отишли би фино на спавање као и сваке ноћи а лумповали би искључиво за Православну Нову годину.

Овако се 31.12. изнапијају и наждеру а онда недељу дана касније као славе Божић. Не иде брате, не иде па да га .ебеш...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1560
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 5.1.2018. 13:56

Нема то везе са календаром, једноставно Срби углавном нису побожни и верујући људи.
Иначе, дочек Нове године (чак и православне, тј. Србске) нема везе са хришћанским правилима односно са Православљем. То је паганска новотарија од стране Запада а руски цар Петар Велики је само направио икономију да се гозба (због Божићног поста) пребаци 13 дана касније када Нова година почиње по Јулијанском календару.

Што се тиче Мирољуба Петровића, пошто је овде раније поменут, мислим да је његова улога као што Шешељ има у србском национализму: да својим деловањем у јавности направи спрдњу од неких здравих породичних и средњевековних идеја.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 7 гостију