srpskinacionalisti.com

WI-FI у црквама

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10176
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

WI-FI у црквама

Порука Vranac 7.11.2015. 23:15

Ево Руси смислили како да врате људе у Цркве, дај им бесплатан интернет да могу мало да чачкају телефоне и четују током литургије :mrgreen:

https://www.rt.com/politics/321064-holy ... an-church/
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Re: WI-FI у црквама

Порука Камени 9.11.2015. 11:29

црква је велики бизнис а приче о неким побожним људима у мантији, бајке за малу децу.

зашто монаси, који се одрекну кобојаги света, оду на Свету Гору, возе џипове, путују око света и имају паметне телефоне и скупоцене сатове?

у земљи где су болнице и школе растурене, где су плате 365 евра и мање, Владика Јустин вози џип од 50'000 евра. шта је следеће? чиповање верника? овце су већ чиповане. суштина је увек иста. што боља зарада и бржа обрада стоке.

Слика

Слика
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
ДејанНационалистa
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 732
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 21.11.2015. 17:44

Камени ::црква је велики бизнис а приче о неким побожним људима у мантији, бајке за малу децу.

зашто монаси, који се одрекну кобојаги света, оду на Свету Гору, возе џипове, путују око света и имају паметне телефоне и скупоцене сатове?

у земљи где су болнице и школе растурене, где су плате 365 евра и мање, Владика Јустин вози џип од 50'000 евра. шта је следеће? чиповање верника? овце су већ чиповане. суштина је увек иста. што боља зарада и бржа обрада стоке.

Слика

Слика

Брате Камени сваки твој коментар (тема је небитна) се дотиче критике свештених лица. Не кажем да треба ћутати на то што се дешава у СПЦ и осталим православним црквама, али пази: „Не судите, да вам се не суди, јер каквим судом судите, онаквим ће вам се судити; и каквом мером мерите, онаквом ће вам се мерити.“ (Мт. 7:1-2)
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Порука Камени 28.11.2015. 13:35

ДејанНационалистa ::Брате Камени сваки твој коментар (тема је небитна) се дотиче критике свештених лица.
[/b]

Брате Дејане, да ли си прошле недеље био у Цркви и слушао свето Еванђеље по Луки 10,25-37

Ми смо крштени у Исуса Христа а Исус у својој проповеди је цело време нападао свештенике и свештенство као лицемере, као безосећајне људе, као веома лош пример у друштву.

ко је распео Исуса Христа? свештенство зато што им је Господ Исус Христос угрозио зараду у храму кад је истерао трговце из светиње.

ако верујеш у Исуса Христа, мораш да имаш веома критичан став према свештенству јер и сам Господ Бог има исти став.

поштујем само свештенике који иза себе имају добре плодове а таквих има али веома мало. патријарх Павле је изузетак а не правило у СПЦ.

имаш добре војнике, лекаре, учитеље, сељаке и у СПЦ уопште немаш више бољих људи, чак супротно. краде се на велико, не плаћа се порез (будите светлост свету а они управо лош пример друштву), варају, лажу народ (немамо новац за храм Светог Саве а окрећу годишње 140 милиона евра) и већина служи себи као што пише, тешко пастирима који пасу сами себе.

и што се тиче, не суди другима. не судим свештеницима ја, него сам Господ Исус Христос који је рекао тешко вама лицемери. Мт. 23,33 Змије, змијски породе, како да побегнете од осуде паклене?

зар је Господ распет био на крсту да данас свештеници поред гладног народа возе лимузине? зар је случајно што је онај из храма Св. Саве са својом породицом страдао на путу за Грчку а после смо сазнали да су покрали прилог од 30'000 евра за Васкрс?

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dr ... vetog-Save

Бог је ревнитељ. или као што апостол Петар каже, боље да нису познали пут праведности, него што су се, пошто су га познали, одвратили од свете заповести (духовност а не среброљубље) која нам је предана. 2. Пет.2,21

како да не нападам СПЦ кад се цела организација претворила у машину за новац за појединце а народ духовно гладан, гледа у Фарму и уместо да се моли Богу, као у време Тита се поново у Србији прави култ личности. нажалост и сам патријарх Иринеј учествује у томе, што је светогрђе.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/po ... -iz-pepela
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију