srpskinacionalisti.com

Religiski tabui i zabrane o hrani

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
ДејанНационалистa
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 899
Приступио: феб 2014

Re: Religiski tabui i zabrane o hrani

Порука ДејанНационалистa 10.8.2014. 22:17

Ајде паљба Републиканац, немој да гушиш тему стварима које су за спољну политику а не православље. А то коме ћу ја да држим страну је моја ствар. Јенкије презирем, а и не видим разлога да се сада ја теби нешто правдам. Ако хоћеш да разумеш оно што напишем уреду, ако нећеш твоја ствар. Битно је да ти све знаш, јављаш се да пишеш на тему која спада у подфорум православље, а религија те не занима (?!?!).
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2502

Порука Republikanac 10.8.2014. 23:22

ДејанНационалистa ::Ајде паљба Републиканац, немој да гушиш тему стварима које су за спољну политику а не православље.

Па да, вероватно је брисање гузице које си први потрчао да коментаришеш тема за православље…
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
ДејанНационалистa
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука ДејанНационалистa 10.8.2014. 23:27

Republikanac ::Па да, вероватно је брисање гузице које си први потрчао да коментаришеш тема за православље…

Религијски табуи је наслов теме...
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 11.8.2014. 0:56

ДејанНационалистa :: Јенкије презирем, а и не видим разлога да се сада ја теби нешто правдам.

Ето, видиш да ми се правдаш...
Аватар
ДејанНационалистa
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука ДејанНационалистa 11.8.2014. 1:02

Republikanac ::Ето, видиш да ми се правдаш...

Ајде бре одхеби провокаторе један!
Аватар
SrbijaIznadSvega
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 651
Приступио: мар 2014

Порука SrbijaIznadSvega 11.8.2014. 13:42

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/486869 ... ref=fbblic

Чекај хришћанство забрањује донирање органа?

А овог "оца" у неку установу да сместе одавно је зрео.
https://www.youtube.com/watch?v=VR9u-F7U_rI

Ја за пјесму немам вољу док не чујем глас пиштољу,док не чујем глас берете седам-осам кад излете.
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1164
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 11.8.2014. 14:20

SrbijaIznadSvega ::http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/486869/Ostala-bez-srca-zbog-saveta-svestenika?ref=fbblic

Не забрањује
"Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije u Evropi... "

Side? I am on nobody's side. Because nobody is on my side, little orc.
Аватар
ДејанНационалистa
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука ДејанНационалистa 11.8.2014. 15:04

SrbijaIznadSvega ::http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/486869/Ostala-bez-srca-zbog-saveta-svestenika?ref=fbblic

Хришћанство не забрањује донирање органа. Имаш у Новом Завету и следећу реченицу: "Ово је заповест моја: да љубите једни друге као што ја вас љубим. Од ове љубави нико нема веће, да ко живот свој положи за пријатеље своје." (Јв. 15, 12-13). Између осталог, текст почиње са "пркосећи ставу СПЦ". Нисам 100% сигуран, али мислим да се неки секташи супротстављају томе. Знам да неки (Јеховини сведоци нпр.) намерно не примају крв, чак и у случају да им је трансфузија преко потребна.
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1252
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 11.8.2014. 16:48

Republikanac ::ПС. Делијо са Севера, да би отклонио своје недоумице најбоље ти је да урадиш овако: спријатељиш се као фол са неким муслиманом па онда једног дана као бајаги одеш да га посетиш. У једном моменту током „посете“ се извинеш и одеш у клоњу. Ако балија у клоњи има тоалет папир онда значи да си се захебао а ако нема да си највероватније у праву...

ахахахаха, занимљива идеја:Р Само нема нешто у мом крају муслимана, па сам онемогућен да идем у тајне операције по клоњама :D Једине муслимане које сам лично упознао су били неки ликови из дома што су учили средњу овде. Ти су кркали свињетину све у шесн'ест, тако да чисто сумњам и да су се придржавали "правила о тоалет папиру" :mrgreen:
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4439
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 22.8.2014. 2:19

муслимани бришу рукама јер не користе папир. Чуо сам и да неки носе флашу са водом кад крену у тоалет у неком јавном месту. Да се претпоставити за шта им служи.Чуо сам и да неки носе флашу са водом кад крену у тоалет у неком јавном месту. Да се претпоставити за шта им служи.

Ово је тачно, ја сам то приметио у војсци. Нису користили папир већ само воду.

Не, али забрањује покоравање будалама као што је Јоил Булатовић.
Аватар
SrbijaIznadSvega
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука SrbijaIznadSvega 22.8.2014. 11:52

Муслиџама је у ЈНА и ВЈ било дозвољено туширање у већем обиму него ли православцима и католицима,поготово у ЈНА где се гајило оно курчево братсво и јединство су били заштићени као бели медведи,па су им војнички дани пролазили у лежању или блејању по кругу.

А тек цигани муслимани,ко са њима није делио касарну или им био надређени не зна шта је говедо и морална ништарија.Ем циган ем муслиџа свако наређење или задатак за њега је расно или верско вређање па трчи код командира да се жали.Чак нам је и један водник рекао насапуњајте овог под мојом одговорношћу :mrgreen:

За неупућене сапуњање је кад у чарапу (зимску) ставиш кутијицу од сапуна (са сапуном у њој) па насапуњаш оног ко паметује :mrgreen:

Муслиџе полажу на неку чистоћу па се перу сваки дан,јеби га говно је велики грех.

Ја за пјесму немам вољу док не чујем глас пиштољу,док не чујем глас берете седам-осам кад излете.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 22.8.2014. 19:19

SrbijaIznadSvega ::Муслиџама је у ЈНА и ВЈ било дозвољено туширање у већем обиму него ли православцима и католицима,поготово у ЈНА где се гајило оно курчево братсво и јединство

У ЈНА није сигурно за ВЈ не знам али сумњам...
Аватар
SrbijaIznadSvega
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука SrbijaIznadSvega 23.8.2014. 12:37

Republikanac ::
SrbijaIznadSvega ::Муслиџама је у ЈНА и ВЈ било дозвољено туширање у већем обиму него ли православцима и католицима,поготово у ЈНА где се гајило оно курчево братсво и јединство

У ЈНА није сигурно за ВЈ не знам али сумњам...

Цитираћу Драгана Торб'цу:

"Све је ишло по националном кључу"

Моје искутво из ВЈ '97

Циганин муслиман,запало ми да му будем десетар,Асим се звао.Асиме иди чисти клоњу твој је ред,он код командира десетар ме прозива по националној основи,ја на рапорт.Асиме чисти круг са осталима,сви ће да испаштамо ако није очишћен,бам код командира терају ме да радим јер сам циганин,ја на рапорт 3 недеље без одсуства.А и после сваког кењања је тражио туширање и то је добијао.

А тек у ЈНа где је то братсво и јединство било израженије су пролазили само тако,шта год да му кажеш ајде ти синко на рапорт.

Занимљиво је да је тај исти Асим има истетовиран љиљан на леђима :roll: па је распоређен и у једну ратну јединицу која је била позиционирана код Прешева,ево и дан данас се води као нестао,а запалио са ратног задатка са речима:

"Идем да пишам у ону шумицу"

Из шумице није никад ни изашао :wink:

А тек онај кукавни трансорт из Београда ка Вуковару,када је 20% возача било муслиманске вероисповести који су од Бубањ потока до Вуковара покушавали да преврну камионе,лансере,тенкове,а онда нестајали из својих јединица,па су неки касније пронађени мртви види чуда у другим униформама (зна се којим).

Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 23.8.2014. 14:40

Као бивши припадник ЈНА могу само да кажем следеће:

-није било туширања „по кључу“. Сви војници су се туширали заједно, нико се није туширао ни више ни мање од осталих.

-нико није имао никакве посебне привилегије само зато што је био одређене националне припадности. Добри војници су постајали десетари и добивали наградна одсуства, лоши су га нахебавали и ту није било битно „ко си и шта си“.

Што се ВЈ тиче за њу не знам но пошто је она у много чему била наследник ЈНА сумњам да је било ко имао привилегије само зато што је био ове или оне националности или вере.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију