srpskinacionalisti.com

Православне иконе ...

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1047
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Re: Православне иконе ...

Порука Боки_СРС 11.11.2014. 0:50

SMUK ::
Сваки мобилни, рачунар или телевизија је икона, грчки слика.

Не знам да неко држи мобилни на зиду и пали кандило и целива мобилни и моли се пред њим и моли мобилни да га заступа пред Богом...

Зар је битно да ли се држи на зиду? Па и свака друга слика (нпр. свог деде) се држи на зиду што не значи да је то идол. Пламен испред иконе симболише светлост пута особе која је насликана а који сви треба да следимо како бисмо се спасли, а то је уствари пут вере и подвига јер ни без вере ни без дела нема спасења.

"Тако да се светли ваша светлост пред људима, да виде ваша добра дела, и прославе Оца вашег који је на Небесима." (Мт. 5:16)

Такође, преко мобилног ти се обраћаш неком. Не разговараш са мобилним већ преко њега са неком особом. Тако и ми који се молимо пред иконом, не молимо се икони већ Богу или светитељу који је жив и пребива у близини Божјој. Икона само служи као надахнуће.

Још једном: дела без вере и вера без дела ништа не значе и не пружају спасење:

"А ко истину чини иде к светлости, нека се виде дела његова која су у Богу учињена." (Јн. 3:21)

отпале цркве

Ако је наша Црква отпала, која је то твоја која није отпала??? Упути ме молим те да приступим и ја правој цркви... :?

Значи апостоли у НЗ раде једно а према црквеним писцима друго..

Нигде у НЗ не пише да нису сликали или користили иконе и зато немој да измишљаш.

Ево један добар цитат: "А има и друго много што, које када би се редом пописало, ни у сами свет не би могле стати написане књиге" (Јн. 21:25). То доказује да није све записано у Светом Писму што ствара простор и за свето предање. Библија нигде не брани и друге књиге и побожна предања.
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4503
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 11.11.2014. 1:21

Зар је битно да ли се држи на зиду? Па и свака друга слика (нпр. свог деде) се држи на зиду што не значи да је то идол. Пламен испред иконе симболише светлост пута особе која је насликана а који сви треба да следимо како бисмо се спасли, а то је уствари пут вере и подвига јер ни без вере ни без дела нема спасења.

"Тако да се светли ваша светлост пред људима, да виде ваша добра дела, и прославе Оца вашег који је на Небесима." (Мт. 5:16)

Такође, преко мобилног ти се обраћаш неком. Не разговараш са мобилним већ преко њега са неком особом. Тако и ми који се молимо пред иконом, не молимо се икони већ Богу или светитељу који је жив и пребива у близини Божјој.

Још једном: дела без вере и вера без дела ништа не значе и не пружају спасење:

"А ко истину чини иде к светлости, нека се виде дела његова која су у Богу учињена." (Јн. 3:21)

Ајде ипак ти прочитај још једном другу Божију заповест:

"Не гради себи лик резани, нити какву слику од твари које су горе на небу или које су доле на земљи или које су у води испод земље.
Немој им се клањати нити им служити, јер сам ја Господ Бог твој, Бог ревнитељ, који на синовима походим безакоња отаца њихових до трећег и до четвртог колена, оних који мрзе на ме,
А чиним милост на хиљадама оних који ме љубе и чувају заповести моје." (5 Мој:5 8-10)

Дакле нема ту филозофирања много, само читаш и верујеш и спроводиш то у пракси. Исто тако су и Апостоли радили.

Ако је наша Црква отпала, која је то твоја која није отпала. Упути ме молим те да приступим и ја правој цркви...

Крсти се по вери и држи заповести Божије и то ти је то. Окупи браћу која су исто урадили и живи са њима у заједници крви и тела Исуса Христа. Где будеш ти и твоја браћа у вери биће и Господ са вама, јер то је он обећао вернима.

Нигде у НЗ не пише да нису сликали или користили иконе и зато немој да измишљаш.

Аха, значи и курвали су се, лагали, варали, убијали јер и то не пише..? Немој да си неозбиљан! Апостоли нису кршили другу заповест.

Ево један добар цитат: "А има и друго много што, које када би се редом пописало, ни у сами свет не би могле стати написане књиге" (Јн. 21:25). То доказује да није све записано у Светом Писму што ствара простор и за свето предање.

Није све записану у Писму, али није ни у другим књигама јер нам је Бог дао само једну књигу и она нам је довољна, јер је цело Писмо од Бога дано док су друге књиге дане од људи!

Библија нигде не брани и друге књиге и побожна предања.

Итекако брани!

"А Он одговарајући рече им: Зашто и ви преступате заповест Божју за обичаје своје?"

"Може и да не поштује оца свог или матере. И укидосте заповест Божју за обичаје своје."

"Но залуду ме поштују учећи наукама и заповестима људским."

Управо ти сад на основу других књига кршиш другу Божију заповест и следиш људска предања и заповести на уштрб Речи Божије.

А сведочанство за последња времена биће они "који држе заповести и веру Исусову" (Отк 14:11) а не традицију, обичаје, предања и сл.

Такође Бог упозорава оне који хоће да додају нешто Његовој Речи (а и оне који одузимају).

"Јер сведочим свакоме који чује речи пророштва књиге ове; ако ко дометне овоме, Бог ће наметнути на њега зла написана у књизи овој;
И ако ко одузме од речи пророштва књиге ове, Бог ће одузети његов део од књиге живота, и од града светог, и од оног што је написано у књизи овој." (Отк 22:18-19)

Дакле немојмо мислити да Света Реч Божија није довољна и потпуна, јер је то одлика неверника коју су кроз векове писали своје књиге и прилагали је уз Реч Божију, тако су фарисеји писали своје Талмуде, разни Свети Оци (од људи проглашени) своја Света Предања, Адвентисти своје Велике Борбе, ЈС своје Куле Стражара..

Такође треба читати књиге који се баве вером и духовношћу, али не да њих стављамо раме уз раме са Речју Божијом.
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Порука Камени 11.11.2014. 11:41

апостоли су се чудили што Исус разговара са Самарјанком Јн.4,27 женом (у то време статус жене у друштву је био као данас код Талибана) и још кривоверницом (за Јевреје су Самарјани били секташи, расколници, јеретици, отпадници од истине).

и још једна револуција Јн.4,21-26 где Исус тој жени открива суштину вере, а то је дух и истина.

Лк.7 исцељење капетановог слуге. Римски капетан, многобожац, добија похвалу од Господа да нико у Изреалу не верује у Бога боље и више него он. Време закона је испуњено, закон је за (јеврејску) децу, вера у Спаситеља за одрасле. Свако ко живи у Христу, неће да краде или живи безбожно јер је Христос испуњење свега Божијег.

Суштина је препознати Исуса Христа као Спаситеља што је указивао и апостол Павле и због тога био у свађи са апостолом Петром (који се Господа више пута одрекао), види посланице. Једна Црква је и тада била подељена, зато теолози могу да манипулишу са масом људи као овце јер 98% верника СПЦ нису прочитали Нови завет.

"стога сматрам да не треба узнемиривати оне који се од многобожаца обраћају Богу." Дап, 15,19

питање за СМУК-а: да ли једеш месо са крви? према наредби апостолског сабора, треба се уздржавати од идолских погани и од блуда и од удављеног и од крви.

хришћанство је жива вера, јео ти месо са крви или не, то није спасење, то је препорука у оно време као што се у оно време носила друга одећа него данас. и ја имам сто препорука за живот али само Бог је спасење.

и нису апостоли или Мојсије или пророци спасење, него сви они најављују и славе Господа, а Он се обратио не апостолима или првосвештеницима (који нису ни хтели да чују за Њега а молили се цео дан Богу) него жени Самарјанки и рекао што Бог хоће од нас људи.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 11.11.2014. 22:22

питање за СМУК-а: да ли једеш месо са крви?

Не.
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 11.11.2014. 23:18

SMUK ::
питање за СМУК-а: да ли једеш месо са крви?

Не.

Брат Господњи Јаков, старешина Цркве рече: Јер ко сав закон држи, а погреши само у једном, крив је за све. Јак.2,10

Милост Божија је изнад Мојсијевог закона, то је суштина распећа, на крсту су распети сви наши греси и ко тај поклон са неба прихвати, тај има Сина у себи и карту за рај и са Богом ће живети и после смрти.

Не спасава нас закон јер закон није спасио јеврејски народ који је већински одбацио Месију (што је отворило пут да човечанство прихвати Христа и хришћанство постане светска религија број један) него спасава нас Бог Исус (Бог је спасење, види горе порекло речи) који је у нама ако Га прихватимо (живимо у Њему као што је записано) и препознамо у свакодневном животу (ломњење хлеба као спомен на Христову вечну жртву).
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.11.2014. 12:50

Брат Господњи Јаков, старешина Цркве рече: Јер ко сав закон држи, а погреши само у једном, крив је за све. Јак.2,10

Милост Божија је изнад Мојсијевог закона, то је суштина распећа, на крсту су распети сви наши греси и ко тај поклон са неба прихвати, тај има Сина у себи и карту за рај и са Богом ће живети и после смрти.

Не спасава нас закон јер закон није спасио јеврејски народ који је већински одбацио Месију (што је отворило пут да човечанство прихвати Христа и хришћанство постане светска религија број један) него спасава нас Бог Исус (Бог је спасење, види горе порекло речи) који је у нама ако Га прихватимо (живимо у Њему као што је записано) и препознамо у свакодневном животу (ломњење хлеба као спомен на Христову вечну жртву).

Наравно да је спасење вером, а не делима закона. Али дела потврђују нашу веру:

"Али хоћеш ли разумети, о човече сујетни! да је вера без дела мртва?"

Господ сам каже да безаконици неће наследити Царство Божије:

"А страшљивима и невернима и поганима и крвницима, и курварима, и врачарима, и идолопоклоницима, и свима лажама, њима је део у језеру што гори огњем и сумпором; које је смрт друга."

Он такође прориче које ће бити одлике Његових светих у последњим временима:

"Овде је трпљење светих, који држе заповести Божије и веру Исусову."

Дакле немој да падаш на те либерално-протестантске форе, да можемо да будемо безаконици и да уђемо Царство Божије. Том логиком би ти требао одмах престати да прозиваш достојанственике СПЦ који су огрезли у блуду и материјализму јер нема везе како живе јер је Исус умро и за њих.
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 15.11.2014. 17:28

SMUK ::Дакле немој да падаш на те либерално-протестантске форе, да можемо да будемо безаконици и да уђемо Царство Божије.

Јевреји су поштовали закон али опет велики део није препознао Христа као Спаситеља док на другу страну имамо кривоверницу Самарјанку и многобожачког капетана који прихватају одмах и безусловно Царство Божије.

Ако Христос хвали многобожца због највеће вере у Израиљу а псује фарисије и свештенике да су лицемери и змије (што је и данас исто), онда је само питање да ли прихватамо Христа или не.

Том логиком би ти требао одмах престати да прозиваш достојанственике СПЦ који су огрезли у блуду и материјализму јер нема везе како живе јер је Исус умро и за њих.

Ако се неко замонаши и заветује пред Богом а тај завет крши, онда је ћутање саучешће у кривоклетству и хула на Бога.

Очигледно да добар део врха СПЦ само глуми православље због новца и уцена и као што пише 2.Пет.2,21, "боље да нису познали пут праведности, него што су се пошто су га познали, одвратили од свете заповести која им је предана."

Заветовати се Богом а то исто кршити је хула против Бога и грех који се не опрашта као што нас је Господ и учио, Мт.12,31, "али хула на Духа неће се опростити".

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 17.11.2014. 17:15

Јевреји су поштовали закон али опет велики део није препознао Христа као Спаситеља док на другу страну имамо кривоверницу Самарјанку и многобожачког капетана који прихватају одмах и безусловно Царство Божије.

Ако Христос хвали многобожца због највеће вере у Израиљу а псује фарисије и свештенике да су лицемери и змије (што је и данас исто), онда је само питање да ли прихватамо Христа или не.

Ја причам једно ти причаш педесето, спасење је ИСКЉУЧИВО ВЕРОМ, а дела су само потврда вере! Ко каже да верује а чини безакоње тај је неверник и безаконик и Христ ће га одбацити!

21. "Неће сваки који ми говори: Господе! Господе! Ући у царство небеско; но који чини по вољи Оца мог који је на небесима.
22. Многи ће рећи мени у онај дан: Господе! Господе! Нисмо ли у име Твоје пророковали, и Твојим именом ђаволе изгонили, и Твојим именом чудеса многа творили?
23. И тада ћу им ја казати: Никад вас нисам знао; идите од мене који ЧИНИТЕ БЕЗАКОЊЕ."

Ако се неко замонаши и заветује пред Богом а тај завет крши, онда је ћутање саучешће у кривоклетству и хула на Бога.

Ја не знам шта ти имаш са њима? Нити је Бог тражио икакав завет, нити је поставио неког за монахе у Цркви. Монаштво је обична новотарија!

Заветовати се Богом а то исто кршити је хула против Бога и грех који се не опрашта као што нас је Господ и учио, Мт.12,31, "али хула на Духа неће се опростити".

Хула на СД је потпуна друга ствар и то нема везе са неким тамо заветом што су га новатори измислили, постоји само Стари и Нови Завет.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију