srpskinacionalisti.com

Да ли је црква издала Србе?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
bogdan
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 840
Приступио: мај 2008

Re: Да ли је црква издала Србе?

Порука bogdan 6.10.2013. 17:56

SMUK ::
1.Видим да знаш шта говориш, а и плаћају те добро. Користиш сваку прилику да Србима згадиш СПЦ.

А ко ме то плаћа? Такође нема шта ја да користим прилику, кад се народу давно згадила СПЦ!

Ти говориш о свакој Цркви пун отрова, јер ти ваља само твоја „атеистича“.

Ја само говорим онако како је записано у Писму, а теби и твојој фарисејској организацији то наравно смета и служи као укор савести! Господ вас лепо опомиње а ви то нећете да чујете!

Па ме чуди како да у твојој Цркви нађу заједнички спас иступници из СПЦ и католици и РКЦ ?

Не постоји моја "црква" већ она Христова и апостолска и свако јој може прићи и постати део светог стада! Али у њу не могу ући гадости и разне друге аномалије којих су пуне садашње цркве!

Незнаш шта причаш или лажеш за туђ интерес.

Видим ти знаш шта причаш :lol: :lol: :lol:

.Добар тај неки твој Бог што ти остави ријечи Божије на чување, да други немогу доћи до Божијих ријечи да их чују и разумију.

Жао ми је што ти се не свиђа мој Бог, али он је просто такав, он се не прилагођава таквим попут тебе!

Само ово што лупаш на овоме форуму нe подудара се са оним што вучеш за собом на овоме линку: http://nzbsb.blogspot.com

Шта се неподудара? И јел мора да се подудара?

.Колико год да је чиста, људи као ти је укаљаше, јер на схватају апостолско учење више него ти, па и ти вршиш неке блудничке радње и тражиш друштво да ти се придруже и погазе законе своје вјере и Цркве.

Црква је чиста и неокаљана невеста Христова која има апостолско учење и вођство Духа Светог, док је твоја отпала црква обична ћерка блудница велике вавилонске блуднице из Рима! Ја нећу никог да увредим или да плашим, али ако се непокајете у не изађете из ње лоше ћете проћи јер је крај времена милости за пагане близу!

6.Ја и ти нисмо из исте вјере и Цркве, отуда су нам лаж и истина различите. Оно што је за мене лаж за тебе је истина и обрнуто.

Постоји само "Један Господ, једна вера, једно крштење" (Еф 4:5). А такође постоји и права Црква Христова и лажна антицрква блудница, а ти провери Писма па види где спадаш.

1.Плаћају те они који никада нисаким нису водили искрени дијалог и којима је само своја задњица била вјечити пријатељ. Других пријатеља они немају. Ниси им ни ти пријатељ иако радиш за њих. Ти си алатка у туђим рукама, без свога мишљења. А онај ко нема своје мишљење, тај нема ни своје достојансво.
2.Ти не говориш како је записано у Писму, него говориш онако како ти сатана наређује, погазио си десет божијих заповести и дрзно се да осуђујеш туђе народе и цркве. Душман и издајник немогу укорити човјеку праведу савјест.
3.Јаданлије Христус и апостоли са тобом, кад их у двије реченице хвалиш и кудиш. Није тебе до вјере већ до људи и политике кои су довели Цркву до гаддости и других разних аномалија.
4.Ет знам и ја понешто.
5.Знао сам да си ти исти као и твој Бог ни један ни други неприлагођавате се истини, правди части и поштењу.
6.Мора да се подудара.
7.Ти као ти се ћефне. Сад је Црква чиста неокаљана невјеста Христова, а иусти дим у истој реченици, обична ћерка блудница велике вавилонске блуднице из Рима. Шта је сад, из Рима или из Вавилона? Ти незнаш ни гдје је настала прва Црква. У Риму или Вавилону? А лупеташ и ригаш губу на СПЦ која није ни у Риму ни у Вавилону већ у Београду у сред срца Србије. Са оваком причом неможеш никога увриједити а ни уплашити, ово што ти говориш, народ се смије оваким неосољеним провалама, које немају ништа заједничко са онима који су вјерници.
8.Ето га сад. Мало прије у истом кометару постојаше мој и твој Бог. А сада је само један Господ, једна вјера, једно крштење и једна Црква. И види чуда у исти дим двије Цркве, Црква чиста невјеста Христова и Црква блудница, а један Господ, јест тај твој Господ неки мало жешћи политичар бунтовник, али без тебе неби нико знао за њега.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4225
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 6.10.2013. 18:54

1.Плаћају те они који никада нисаким нису водили искрени дијалог и којима је само своја задњица била вјечити пријатељ. Других пријатеља они немају. Ниси им ни ти пријатељ иако радиш за њих. Ти си алатка у туђим рукама, без свога мишљења. А онај ко нема своје мишљење, тај нема ни своје достојансво.
2.Ти не говориш како је записано у Писму, него говориш онако како ти сатана наређује, погазио си десет божијих заповести и дрзно се да осуђујеш туђе народе и цркве. Душман и издајник немогу укорити човјеку праведу савјест.
3.Јаданлије Христус и апостоли са тобом, кад их у двије реченице хвалиш и кудиш. Није тебе до вјере већ до људи и политике кои су довели Цркву до гаддости и других разних аномалија.
4.Ет знам и ја понешто.
5.Знао сам да си ти исти као и твој Бог ни један ни други неприлагођавате се истини, правди части и поштењу.
6.Мора да се подудара.
7.Ти као ти се ћефне. Сад је Црква чиста неокаљана невјеста Христова, а иусти дим у истој реченици, обична ћерка блудница велике вавилонске блуднице из Рима. Шта је сад, из Рима или из Вавилона? Ти незнаш ни гдје је настала прва Црква. У Риму или Вавилону? А лупеташ и ригаш губу на СПЦ која није ни у Риму ни у Вавилону већ у Београду у сред срца Србије. Са оваком причом неможеш никога увриједити а ни уплашити, ово што ти говориш, народ се смије оваким неосољеним провалама, које немају ништа заједничко са онима који су вјерници.
8.Ето га сад. Мало прије у истом кометару постојаше мој и твој Бог. А сада је само један Господ, једна вјера, једно крштење и једна Црква. И види чуда у исти дим двије Цркве, Црква чиста невјеста Христова и Црква блудница, а један Господ, јест тај твој Господ неки мало жешћи политичар бунтовник, али без тебе неби нико знао за њега.

Видим да ти не знаш шта причаш! Такође имаш врло танко знање о вери тако да је смешно са тобом дискутовати, јел бунцаш као у сну.

Некад је на овом форуму било достојних саговорника.. (Сергиане врати се све ти је опроштено) :mrgreen:
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1385
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 7.10.2013. 7:59

СПЦ је деценијама у страшном отпадништву од Бога, у пакленој јереси теорије грана.
Сами су то признали.
Они јесу издајници, то је јасно свако разумном Србину.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10165
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 14.10.2013. 14:37

Иринеј: Срби да изађу на изборе
ИЗВОР: Б92, ТАНЈУГ
Пећ -- Патријарх Иринеј изјавио је у Пећкој патријаршији да би Срби на КиМ требало да изађу на косовске изборе и да изаберу најбоље људе од угледа и ауторитерта.

Српски патријарх је рекао да би било трагично да Срби у местима у којима су већина, због неизласка на гласање, не буду на власти.

"У насељима где су бројнији Срби где се бира власт, да не би дошли и у српским крајевима представници Албанаца, мислим да би требало да изађу на изборе, да бар очувају власт у својим местима и у својим енклавама", рекао је Иринеј.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=765130
Слика
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 739
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 1.12.2013. 19:33

Смешно питање. Како може Црква да изда Србе? Право питање би требало да гласи да ли су Срби издали Цркву? А одговор би био - Да, јесу, нажалост. Отишли смо далеко од Праве Христове Цркве, пошто сви знао да Црква није зграда него народ који је чини. То само слеп не може да види...
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Порука malena 10.1.2014. 23:20

Ко оно рече да ти је свака станица погрешна, ако уђеш у погрешан воз? Шта ли је нашим прецима требала ова измишљена јудео-масонска религија која је највише људи побила (убедљиво) у целој познатој историји? А, да неке острашћене "хришћанске муле" не би узалуд тупиле зубе - ево малог подсећања: прво су истребљени тзв. незнабошци, названи још и пагани; затим - есени, богумили и тд... све док нису почели међусобно да се крве, кољу, спаљују........ Креатори и режисери су све до танчина лепо смислили, као и то да ће у најскорије време нека "нова-стара" религија да истреби хришћане! Живи били - па видели!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 11.1.2014. 1:29

Живи били - па видели!

Готова си Малена долазимо по тебе :ar15:
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 11.1.2014. 18:57

:D :D Ти ниси у зимском сну ??? Да ли ви, гује љуте, некда спавате ?
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 11.1.2014. 23:15

malena :::D :D Ти ниси у зимском сну ??? Да ли ви, гује љуте, некда спавате ?

Био сам него ме твоја галама пробудила, па сам дошао мало да те пецнем :mrgreen:
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Порука Камени 11.1.2014. 23:57

malena ::Шта ли је нашим прецима требала ова измишљена јудео-масонска религија која је највише људи побила (убедљиво) у целој познатој историји? А, да неке острашћене "хришћанске муле" не би узалуд тупиле зубе - ево малог подсећања: прво су истребљени тзв. незнабошци, названи још и пагани; затим - есени, богумили и тд... све док нису почели међусобно да се крве, кољу, спаљују........ Креатори и режисери су све до танчина лепо смислили, као и то да ће у најскорије време нека "нова-стара" религија да истреби хришћане! Живи били - па видели!

Једно је Христос причао и радио, а ови ЦЕЛО време ко од ђавола програмирани раде друго. И није ништа случајно јер је то Бог најавио да ће да буде тако.

Прочитај поново Нови завет. "тешко вама фарисеји, садукеји" чује се безброј пута. "чувајте се вукова у овчијој кожи".
Зар то нису ови мантијаши? Зар ђаво нема своје људе у Цркви? Ту мислим на педерско-педофилски-злочиначки клуб у Ватикану а и ова братија у Београду не заостаје много за њима. Зато и хоће да се "уједине". Зар Тито није поставио све Владике који су и даље главни у Патријаршији? Ту мислим на патријарха Иринеја, Лаврентија, митрополита Јована и остале који поново постављају своје "проверене" људе.

Христос је имао 30-так година а ми у Патријаршији имамо старачки клуб пажљиво биран од државе и добро уцењен јер тај клуб јако много воли ђакузи, златне дворце, удобне лимузине, имају љубавнике и љубавнице. Шта је то? То нема везе са Новим заветом, то су ти "лажни пророци", "вукови у јагњећој кожи" и "трговци" који су и разапели Христа.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 739
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 12.1.2014. 14:27

Камени ::Једно је Христос причао и радио, а ови ЦЕЛО време ко од ђавола програмирани раде друго. И није ништа случајно јер је то Бог најавио да ће да буде тако.

Прочитај поново Нови завет. "тешко вама фарисеји, садукеји" чује се безброј пута. "чувајте се вукова у овчијој кожи".
Зар то нису ови мантијаши? Зар ђаво нема своје људе у Цркви? Ту мислим на педерско-педофилски-злочиначки клуб у Ватикану а и ова братија у Београду не заостаје много за њима. Зато и хоће да се "уједине". Зар Тито није поставио све Владике који су и даље главни у Патријаршији? Ту мислим на патријарха Иринеја, Лаврентија, митрополита Јована и остале који поново постављају своје "проверене" људе.

Христос је имао 30-так година а ми у Патријаршији имамо старачки клуб пажљиво биран од државе и добро уцењен јер тај клуб јако много воли ђакузи, златне дворце, удобне лимузине, имају љубавнике и љубавнице. Шта је то? То нема везе са Новим заветом, то су ти "лажни пророци", "вукови у јагњећој кожи" и "трговци" који су и разапели Христа.

Браво брате Камени!
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 13.1.2014. 9:58

Занима ме само како знате шта је Исус радио и говорио? Ништа није лично записао, него су други писали у његово име, тако да је питање да ли је уопште постојао! Нема ту логике, поготову када, са ове временске дистанце, знамо какве се све преваре планирају и изводе! Не заносите се..... једно је вера у Творца Сведржитеља и његова религијска слика нема везе са тиме! Надам се да ми нећете замерити што ово питам, поготову што су попови тек у 16. веку одлучили да и ми жене имамо душу и то, са само 2 гласа више! Ја бих славила ту двојицу паметњаковића када бих знала који су и када су се "преставили" Господу :D Остали нека горе у паклу!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 13.1.2014. 13:26

malena ::Занима ме само како знате шта је Исус радио и говорио? Ништа није лично записао, него су други писали у његово име, тако да је питање да ли је уопште постојао!

Нови завет, крај 1. века, скоро десет различитих писаца, укључујући посланица. Мало? У то време није постојао видео-запис. :)

Римски извори, например историчар Тацит

“Нерон је свалио кривицу на омрзнуту групу, звану у народу Хришћани. Христос, одакле је та група и добила име, је подвргнут најгорој казни за време владавине Тиберија, коју је извршио Понтије Пилат, и најгоре празноверје, угушено за моменат, појавило се не само у Јудеји, првом извору зла, него чак и у Риму...”

Сократ исто ништа није записао па је најпознатији филозоф античког доба.

Што се тиче садржаја Новог завета, он представља чудо у чуду. У време кад су жене биле "ствари", први сведок/апостол Христовог васкрсења је била жена, Марија Магдалена, апостоли су се разбежали.

Да су апостоли измислили причу, ваљда би били "јунаци", Петар се три путао одрекао, Јуда издао.

Закључак, нико не страда мученички за неку "бајку", него су видели, чули, многе ствари ни сами нису разумели, па су записали што се не може описати.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 13.1.2014. 16:53

Занима ме само како знате шта је Исус радио и говорио? Ништа није лично записао, него су други писали у његово име, тако да је питање да ли је уопште постојао! Нема ту логике, поготову када, са ове временске дистанце, знамо какве се све преваре планирају и изводе!

Rimski izvori o Isusu Hristu:

Izveštaj rimskom senatu prokonzula Judeje Publija Lentula o Gospodu Isusu Hristu

„U današnje vreme se pojavio i sada je živ jedan čovek, ispunjen svakojakim vrlinama, ime mu je Isus Hristos. Narod Ga poštuje kao velikog Proroka, a njegovi učenici ga nazivaju Sin Božji. On vaskrsava mrtve, leči od raznih bolesti i telesnih mana silom svojih reči.

Ovaj čovek je visok sa čvrstim stasom. Ceo njegov lik je pun ozbiljnosti i deluje na sve posebnom silom, tako što svako koga pogleda odmah oseća ljubav prema njemu, a u isto vreme i poseban strah.

Boja njegove kose je slična boji zrelog oraha, ravna do ušiju, ali bez sjaja. Od ušiju i niz pleća kosa mu je sjajna i kovrdžava, na sredini razdeljena, po običaju Nazarećana. Čelo mu je glatko i vedro i nema nikakvih pega na njegovom licu koje je ukrašeno blagim rumenilom. Nos i usta su mu pravilna. Boja brade je ista kao boja kose; gusta sa srednjom dužinom, pri kraju razdeljena. Njegov pogled je tih, veličanstven i prijatan. Njegove oči imaju nebesnu boju i sjaj i prodiru u dubini duše.

On je sasvim prijatan kada poziva i poučava; ali strog i strašan kada izobličuje nepravde. Crte Njegovog lica izražavaju jednu privlačnost za ushićenje osobitom veličanstvenošću. Niko ga nije video da se smeje, ali su ga često gledali kako mu suze teku iz očiju. Po rastu je visok, ruke su mu prave i On ih često podiže gore. Pleća su mu široka. Priča malo, sa ozbiljnošću i svaka njegova beseda je puna smisla. Otvoreno da priznam: ovaj čovek lepotom nadmašuje sve ljude. U Njemu istina je očigledna bez laži.“

Jevrejski izvori o Isusu Hristu:

Najpoznatiji jevrejski istoričar antike, Josip Flavije dva puta spominje Isusa. U 18. knjizi “Judejskih starina“, napisanih u 20 knjiga oko 94-e godine poslije Hrista piše:

„U to vreme pojavi se Isus, mudar čovek, ako se sme čovekom nazvati, jer je činio velika čuda i bio uvažavan kao učitelj od onih koji su bili željni istine. Za sebe je pridobio mnoge Jevreje, a takođe i Grke. On je bio Mesija; kad ga je Pilat, na optužbe prvaka našeg naroda osudio na raspeće, ipak su mu ostali verni oni koji su ga od početka voleli: jer im se javio, uskrsnuvši trećeg dana, kao što su to proroci koji su poslani od Boga i prorokovali, koji su za njega predskazali i hiljade drugih čuda; hrišćanka sekta, koja se po njemu tako zove, postoji do današnjeg dana.“

Danas se generalno smatra da je taj odlomak autentičan, ali da je deo odlomka interpolacija hrišćanskog redaktora. Ugledni naučnici dokazuju da je ovaj deo pisan istim stilom kao i ostatak Josipovog dela i ne sumnjaju u autentičnost.

Profesor Schlomo Pines navodi arapsko izdanje Josipovog dela koje je izvorno i koje ne sadrži hrišćanske umetke. Tamo stoji:

„U to vreme pojavi se Isus, mudar čovjek. Bio je dobrog vladanja i poznat po kreposnosti. Za sebe je pridobio mnoge Jevreje, a takođe i Grke. Kad ga je Pilat, na optužbe prvaka našeg naroda osudio na raspeće, ipak su mu ostali verni oni koji su ga od početka voleli i izvestili su da im se javio, uskrsnuvši trećeg dana i da je bio živ. Dakle, on je možda bio dotični Mesija o kojem su proroci nabrojavali čuda kao što su to proroci od Boga i prorokovali, koji su za njega predskazali i hiljadu drugih čuda; hrišćanska sekta, koja se po njemu tako zove, postoji do današnjeg dana.“

Da je taj odlomak zaista Flavijev smatrao je i Ernest Renan, jedan od najpoznatijih skeptika koji piše:

„Verujem u autentičnost odlomka o Isusu (Judejske starine, XVIII, 3, 3) jer je potpuno u Josipovom stilu i ako taj istoričar već spominje Isusa, to znači da ga je morao spomenuti. Osećamo jedino hrišćansko prerađivanje odlomka, dodavanje pojedinih reči bez kojih bi bilo gotovo bogohulno (“Kad bi bilo po zakonu nazvati ga čovekom”), a možda su ispušteni ili modifikovani neki izrazi.“

Talmud je najsvetija knjiga judaizma i Jevreja. To je zbirka jevrejske viševekovne tradicije zapisana u 3. i 4. veku. Talmud Isusa spominje na mnogo mesta i pod raznim imenima: Ješu ben/bar-Pandira (sin rimskoga vojnika po imenu Abdes Pantera), Ješu ha-Nocri (Isus Nazarećanin), Ješua Ben Abuja, Ben Stada ili Ben Soteda, Otpadnik Izraela, ‘Taj-i-taj’, Mamzer (nezakoniti sin), Bileam. Mi ćemo se osvrnuti na najzanimljivija mesta. Sanhedrin 43a govori o Isusovoj smrti. Potvrđeno je da ovaj deo Talmuda datira od ranog perioda kompilacije te knjige (to jest od 70-200 godine nove ere):

“Poučeni smo: uoči Pashe oni su obesili Ješuu. I oglašivač je stupio pred Njega kroz četrdeset dana (govoreći): On će biti kamenovan, jer se bavio vračanjem i zavodio je Izrael… obesili su ga uoči Pashe.“

Ovaj se tekst podudara s izveštajem iz Jevanđelja, osim što talmudski pisci pokušavaju opravdati nepoštovanje zakona prema kojem je nakon osude trebalo ostaviti osuđenog četrdeset dana da podnese žalbu, pa navode kako je i Isusu bila ostavljena ta mogućnost. „Obešen“ je idiom za raspeće koji se koristi i u Novom zavetu (Gal. 3:13; Lk. 23:39). Talmud takođe navodi da je Isus bio blizak jevrejskim vlastima, što se opet slaže sa Novim zavetom gde se navodi da su Josip iz Arimateje i Nikodem, članovi jevrejskog sinedrija bili Isusovi sledbenici.

Zanimljiv je tekst iz Gemara traktata Suka (52A):

“… sporili su se rabi Dosa i naši učitelji. Jedan govoraše o Pomazaniku, sinu Josipovom, koji je ubijen, a jedan govoraše o zlom duhu koji je ubijen.“

Talmud Isusa često naziva sinom Pandere ili Pantere. Postoji i niz priča iz prva dva veka koje spominju Isusa pod tim nazivom. Ranije spomenuti osporavatelj hrišćanstva Celzo, na temelju jevrejske priče, kasnije zapisane u spisu “Toledoth Jeshu“ piše:

“Ženu je Mirjam odbacio njen muž, po zvanju stolar, nakon što ju je osudio zbog preljuba. Ona je u svojoj sramoti putovala od mesta do mesta i u tajnosti porodila Isusa, čiji je otac bio neki ratnik imenom Pantera“.

W. Keller piše da su prvi hrišćani Isusa zvali “Sin Device“, a kako se devica na grčkom kaže “parthenos“, Jevreji su taj izraz okrenuli i od njega napravili “Ben ha pantera“, tj. “sin Pantere“. Kako u hebrejskom jeziku nijedan sin ne nosi majčino, već očevo ime, kasnije se proširila priča kako se zapravo radi o Isusovom ocu Panteri. „Toledoth Jeshu“ je zanimljiv jer u njemu piše da su učenici pokušali ukrasti Isusovo telo, a apologet iz prve polovine 2. veka, Justin Mučenik piše da su Jevreji poslali posebne glasnike da utvrde kako je Isusovo telo bilo ukradeno, što potvrđuje i Tertulijan.

Jevreji Isusovu istoričnost nikad nisu sporili, šta više, u bitnim elementima, rabinski spisi iz prvih vekova poklapaju se sa novozavetnim spisima.

Dakle, iako je bio jedan od mnoštva verskih učitelja, male rimske provincije, iako je većina spisa antičkog sveta izgubljena, ne samo da nalazimo spominjanje Isusa kod najvažnijih paganskih i jevrejskih pisaca, već se njihovi opisi, u svim bitnim karakteristikama, podudaraju s osnovnim izveštajem iz Novog zaveta. Zapravo, gotovo možemo rekonstruisati poruku Jevanđelja koristeći samo rane nehrišćanske izvore: Isusa su zvali Hristom (Josip Flavije, Tacit, Svetonije), činio je „čarolije“, odveo Izrael u nove nauke, te su ga na dan Pashe razapeli zbog njih (Babilonski Talmud) u Judeji (Tacit), ali je tvrdio da je Bog i da će se vratiti u šta su njegovi sledbenici verovali – poštujući ga kao Boga (Josip Flavije, Plinije Mlađi).
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 13.1.2014. 23:01

СМУК, Јосип Флавије је писао о Јовану Крститељу, који је био веома популаран у јеврејском народу јер је најавио скори долазак Месије, остало је убачено, чињеница, провери у свакој озбиљној књизи.

Извештај Публија је фалцификат, па знаш да се у средњем веку трговало са тим као данас код Кинеза. Исто научно доказано.

Зилот Флавије није прихватио Исуса, хтео је на силу Царство Божије. То су исто научне чињенице. За њега је Исус као и за већину Јевреја био пропали, обешени=проклети Месија и зато их Исус уопште ни дан данас и не интересује.

Већина Јевреја и дан данас чека свог Месију, Божије Царство у овоземаљској војној глобалној сили а не као духовни, лични преображај за вечност.

Наука потвђује Исуса као историјску личност али треба цитирати проверене, научно потврђене изворе ако се не користи Нови завет јер је Нови завет ипак најтачнији опис дешавања пошто ни Тацит ни Плиније нису видели Христа а апостоли и први ученици јесу.

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију