srpskinacionalisti.com

Moнаси просјаци у Кнез Михајловој

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10245
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Moнаси просјаци у Кнез Михајловој

Порука Vranac 26.7.2013. 15:42

Видим већ последњих десетак дана двојица у монашким одеждама просе у Кнез Михајловој. Не знам да је наша црква икада примењивала просјачење по улицама, па сам претпоставио да су лажни монаси. Али ево већ десет дана су ту и да су лажњаци неко од свештеника би тражио да се ухапсе због лажног представљања. Јел неко зна нешто о њима?
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1835
Приступио: мар 2012

Re: Moнаси просјаци у Кнез Михајловој

Порука Đorđo Napolitano 26.7.2013. 16:00

Чуо сам и ја за њих, претпостављам да су неки од оних што су се одвојили од СПЦ
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1572
Приступио: феб 2013

Re: Moнаси просјаци у Кнез Михајловој

Порука Раде Дерикоња 26.7.2013. 17:56

Они су из Артемијеве епархије се одвојили, један од њих је о.Козма. Рекао сам му да батали просјачење, има манастира где год хоће и може да живи али он има неки проблем.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 8 гостију