srpskinacionalisti.com

Шта је Кабала?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

Шта је у суштини Кабала?

мудрост и наука
0
Нема гласова
мистицизам и магија
2
20%
окултизам и сатанизам
8
80%

Укупно гласова : 10

Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Re: Шта је Кабала?

Порука malena 1.5.2013. 13:13

Највеће зло за сваког човека је његово незнање. Још горе је погрешно знање, и заблуде које су тек погубне. Мислим да сваки човек има обавезу да се образује и скида велове заблуда којима га затрпавају разни "експерти" и други непријатељи човечанства. Многима од нас је, међутим, лакше да беже од истине и самим тим од одговорности, тако да смо пријемчиви за свакакве глупости и небулозе!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 1.5.2013. 14:22

Па како да се курталишу заблуда, кад им још као деци натерају онолики страх у кости од логичког преиспитивања већ установљених 'истина'? Нема ништа страшније, него мислити својом главом!
А ти се, чик, усуди; ако смеш! Ће дођу Гурбети да те украду, па те однесу у земљу Недођију, намажу ти дупе катраном, па нећеш моћи да какиш. А ти онда једи - док не пукнеш... Ааахааааа!!
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 1.5.2013. 17:33

Па и мене су плашили кад сам била мала! Сада ме плаше истим таквим причама - ни мало се нису промениле, све исто као за малу децу: те, шта ћемо ми без ЕУ те, Бог ћете спржити ако се супротстављаш мужу ( :D) те, добићеш дијагнозу менталог поремећаја ако се супротстављаш властима..... има тога још..... као да не знају коме говоре! :D
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 2.5.2013. 1:24

Ма ћути... То су опасне ствари...
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 2.5.2013. 2:02

Види, и овај нас плаши... :?
Царе!! За*ебаваш; а? =;
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1048
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 2.5.2013. 7:44

Ево сајтова који су везани за окултизам и магију, има свашта да се чита тамо:
Окултопедија
Свето краљевство магије
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 2.5.2013. 8:27

Ови, који су присвојили знања ранијих цивилизација и употребљавају их искључиво за своје интересе, мисле да су једини који нешто знају...... Нису ни свесни колико има људи у свету који поседују за нас несхватљиве моћи! Да није тако, ови први би одавно своје планове спровели у дело. То, што се њима чини да су већ покорили свет - је велика самообмана, последица заслепљеношћу материјалним богатством. Иначе, "окултно" значи: скривено, што не значи аутоматски да је лоше! Много тога мора бити скривено јер свако, ко је бацао "бисере пред свиње" - постао је жртва тих "свиња". Магија је, упрошћено речено, манипулација енергијама и углавном се користи за манипулацију другим људима! Зато речи окултно и магија у човеку изазивају одбојност, а то је лоше из више разлога: пре свега одбија нас од тачнијег увида у ове праксе и стварања разних предрасуда.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 2.5.2013. 9:49

Трећи ::Види, и овај нас плаши... :?
Царе!! За*ебаваш; а? =;

Ма шалим се ја, кога би ја могао да плашим. :D
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 2.5.2013. 9:57

malena ::Ови, који су присвојили знања ранијих цивилизација и употребљавају их искључиво за своје интересе, мисле да су једини који нешто знају...... Нису ни свесни колико има људи у свету који поседују за нас несхватљиве моћи! Да није тако, ови први би одавно своје планове спровели у дело. То, што се њима чини да су већ покорили свет - је велика самообмана, последица заслепљеношћу материјалним богатством. Иначе, "окултно" значи: скривено, што не значи аутоматски да је лоше! Много тога мора бити скривено јер свако, ко је бацао "бисере пред свиње" - постао је жртва тих "свиња". Магија је, упрошћено речено, манипулација енергијама и углавном се користи за манипулацију другим људима! Зато речи окултно и магија у човеку изазивају одбојност, а то је лоше из више разлога: пре свега одбија нас од тачнијег увида у ове праксе и стварања разних предрасуда.

Кад већ цитираш Исусове речи из Библије - ''...бисер пред свињ...'' ево да видимо шта Тај исти Бог у Библији каже:
''Нека се не нађе у тебе,,, ни врачар, ни који гата по звездама, ни који гата по птицама, ни урочник, ни бајач, ни који се договара са злим духовима, ни опсенар који пита мртве. Јер је гад пред Господом ко год тако чини...“ (5.Мојс. 18:10-12)

Мислим да је овде јасно објашњено да је свака врста магије лоше, зло и гадно пред Господом.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4651
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 2.5.2013. 14:40

Ево сајтова који су везани за окултизам и магију, има свашта да се чита тамо:
Окултопедија
Свето краљевство магије

Немој да читаш то смеће,може лако да ти се деси да те опседну демони.У окултизам људи улазе из чисте радозналости,а на крају испадне да то буде погубно за њих.
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 2.5.2013. 21:03

-Цар Душан- ::
Кад већ цитираш Исусове речи из Библије - ''...бисер пред свињ...'' ево да видимо шта Тај исти Бог у Библији каже:
''Нека се не нађе у тебе,,, ни врачар, ни који гата по звездама, ни који гата по птицама, ни урочник, ни бајач, ни који се договара са злим духовима, ни опсенар који пита мртве. Јер је гад пред Господом ко год тако чини...“ (5.Мојс. 18:10-12)

Мислим да је овде јасно објашњено да је свака врста магије лоше, зло и гадно пред Господом.

На жалост, не постоји ништа што је Исус написао и ја не могу да цитирам Његове речи, већ народну изреку! Писцима Библије не верујем много, као што сам већ објашњавала на овом подфоруму. Иначе, ово "врачари", "гатари", "опсенари".... пре би се могло одности на њих, него на остали свет!
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 3.5.2013. 8:51

malena ::На жалост, не постоји ништа што је Исус написао и ја не могу да цитирам Његове речи, већ народну изреку!

Нажалост, мораћу да те разочарам, то није никаква ''народна изрека'' него Исусове речи које је народ током историје присвојио.
Писцима Библије не верујем много, као што сам већ објашњавала на овом подфоруму. Иначе, ово "врачари", "гатари", "опсенари".... пре би се могло одности на њих, него на остали свет!

Мало си контрадикторна, ако писцима Библије не верујеш много како кажеш, зашто онда ''Библија'' пишеш великим словом ако се у њој не налази Истина Божја? Свака ти част кад можеш људе као што су Мојсије, Исус Навин и остале Божје пророке да називаш гатарима, врачарима, опсенарима...
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 3.5.2013. 13:16

malena ::већ народну изреку!

Јеванђеља нису народна изрека већ су то апостолска сведочанства (дакле записали његови ученици апостоли: Матеј, Марко, Лука и Јован) о Господу Ис Хс и његовом учењу.
malena ::Писцима Библије не верујем много. Иначе, ово "врачари", "гатари", "опсенари".... пре би се могло одности на њих, него на остали свет!

Жено, лечи се подхитно! :-$ Мада, ко зна да ли ико и може да ти помогне у овом стадијуму... ту је и психијатрија (медицина) немоћна.
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 3.5.2013. 20:08

Пре бих рекла да је слепо веровање и идолатријско прихватање ових писанија - психички поремећај! Реч Библија сам написала великим словима да не вређам "верска осећања" вас и осталих али видим да сам погрешила- ви мене вређате без пардона! Тако да ми се та грешка неће више поновити! Признајем да са поменутим Матејом, Марком, Луком и осталима нисам у тако присном односу као ви и у свом посту нисам поменула "јеванђеље"... зашто имате потребу да лажете и говорите како сам рекла да је : јеванђеље - народна изрека - не знам. Зна се коју изреку сам цитирала и њу нису измислили писци библије - већ је таизрека постојала пре њих ! Свет није почео пре 2000 година, а неће се ни завршити скоро, бар тако мислим.
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 3.5.2013. 20:47

malena ::у свом посту нисам поменула "јеванђеље"... зашто имате потребу да лажете и говорите како сам рекла да је : јеванђеље - народна изрека - не знам. Зна се коју изреку сам цитирала и њу нису измислили писци библије - већ је та изрека постојала пре њих ! Свет није почео пре 2000 година, а неће се ни завршити скоро, бар тако мислим.

Која је то изрека? Ја нигде нисам видео да си цитирала ту изреку. И зар је та народна изрека једина ствар која говори о Ис Хс, а шта је онда Јеванђеље? Наравно да можеш да цитираш Његове речи јер су записане у Јеванђељима (Нови Завет, Библија).
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију