srpskinacionalisti.com

Шта је Кабала?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

Шта је у суштини Кабала?

мудрост и наука
0
Нема гласова
мистицизам и магија
2
20%
окултизам и сатанизам
8
80%

Укупно гласова : 10

Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1047
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Шта је Кабала?

Порука Боки_СРС 28.4.2013. 3:29

Сајт о Кабали на српском: http://www.kabbalah.info/sr/
Слика
Википедија ::Кабала (хебр. קַבָּלָה‎ – „предање“) је мистична струја и филозофски систем у јудаизму.

Шта ви знате, и имате да кажете, о овоме?
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4549
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Re: Шта је Кабала?

Порука SMUK 28.4.2013. 5:03

.
Последњи пут изменио SMUK дана 28.4.2013. 5:03, измењено укупно 1 пут.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 28.4.2013. 5:03

Кабала је дисциплина фарисејских езотерика настала у 12 веку.У питању је чист окултизам!

Најпознатији кабалиста у Србији је Милан Видојевић.
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Порука malena 28.4.2013. 8:36

О каквој се дисциплини ради? Каква знања се могу добити "практиковањем" те дисциплине и, уопште - шта је у основи свега ? Ако знаш, појасни мало.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 28.4.2013. 8:41

Ово је од прилике чист окултизам и призивање демона.
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука: 1143
Приступио: сеп 2009

Порука Volim bajke 28.4.2013. 8:51

SMUK ::Кабала је дисциплина фарисејских езотерика настала у 12 веку.У питању је чист окултизам!

Најпознатији кабалиста у Србији је Милан Видојевић.

Kabbalah's Best Kept Secret?

http://www.jewsforjesus.org/publication ... s/18_02/01

If this exploration of kabbalah has piqued your curiosity, why not explore what the New Testament has to say about these things? In the Hebrew Bible, God states that he will establish a New Covenant: "See, a time is coming—declares the Lord—when I will make a new covenant with the house of Israel and the house of Judah" (Jeremiah 31:31). The Hebrew word brit, translated here as 'covenant,' may also be translated 'Testament.' The kabbalistic text Otiot de'Rabbi Akiba says regarding this passage: "And the Holy One . . . will expound to them the meanings of a new Tora which He will give them through the Messiah."28
Jewish mystics for Jesus, kabbalists who actually believe in a Triune God, a bodily incarnation of the Deity, and a vicariously atoning Messiah—Who knew?! Feeling like you've been let in on a pretty well-kept secret? Could Y'shua, the Prince of the Face who sits on God's throne, the Messiah, be the biggest mystery you've yet to unriddle?

evo i misljenja od jews for jesus.
:)
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 28.4.2013. 11:08

У.... ал сте ми објаснили..... немојте више, молим вас!
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 28.4.2013. 11:42

Па шта ће ти боље објашњење Малена? Видиш и сама ову слику који је окачио Боки_СРС

Слика

Све сами окултни знаково који не служе ничему друго него призивању демона, е сад да ли они то свесно раде или не, не знам... Није ваљда да ти требау детаљи како изводе ритуале и слично?
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 28.4.2013. 12:59

-Цар Душан- ::Све сами окултни знаково који не служе ничему друго него призивању демона

Ма одавно је мени сумњив тај проклети троугао, а никако нисам могао да докучим зашто.
Кад оно, (и) он - окултни! Призива демоне, јбт (као да они неће и сами доћи; кад их нико не зове)!
Море, приметио сам ја још у основној да ме они наставници и професори геометрије гледају некако - окултно! И стално 'траже неког ђавола'. А ево, тек сад сам сазнао ко је за све то крив - Кабала; мајку ли јој комуњарску!
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 28.4.2013. 13:06

Хахахаха управу си да ће демони сами доћи и без тих сибола, само је довољно да се човек одвоји од Бога неморалним начином живота. Е онда му не треба никакви сиболи, онда је он сам симбол сотоне јер рекламира његову деструкцију. А највећи симбог Хришћанства је човек који држи Божји закон и даје пример другим људима. Дакле, скоро сви данашњи симболи су окултног порекла и не служе ничему паметном.
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 29.4.2013. 13:14

Е, због вас "верских стручњака" који сте тако шкрти на објашњењима, морала сам сама мало да се информишем и, ево како стоје ствари: изгледа да су то стара знања и вештине које потичу из Старог Египта или, тачније - из доба Атлантиде и осталих напредних цивилизација! Наравно, да су неки то присвојили и, као и сва остала знања строго чували и - злоупотребили ! Дакле, мислим да то треба "проучити" мало дубље из разних извора и непристрасно, како би се стекао тачнији увид. Што се симбола тиче - ни један симбол није лош, све зависи у које сврхе се употребљава. Човек најбоље разуме језик симбола и они се најјаче утисну у свест, па је наш архетип саставњен искључиво од симбола! Симболи су моћни, потребни, корисни али, нама углавном непознати (као и многе важне ствари) - што ће рећи: неуки смо, необразовани, тупави, блентави...... зато смо подложни свакој манипуплацији! Част изузецима, наравно. Очекујем да се јави неко ко зна више о симболима да нас поучи, користило би нам. Хвала.
Jovan-Vladimir
Војвода
Војвода

Порука: 2179
Приступио: феб 2007

Порука Jovan-Vladimir 29.4.2013. 15:24

Боки_СРС ::Шта ви знате, и имате да кажете, о овоме?

Кабала је "тајни закон" и предвиђен је само за посвећене, зато је езотеричан, што никако не значи да је сатанизам. Уосталом постоји одлична књига на ту тему - "Главни токови јеврејског мистицизма" од Гершома Шолема, као и још сијасет његових сјајних књига "Зохар - књига сјаја", "Кабала и њена симболика" итд.

То је што се тиче праве традиционалне Кабале, а постоје и ове модерне new age варијанте типа Мадона и слични пацијенти...
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 29.4.2013. 17:25

malena ::Е, због вас "верских стручњака" који сте тако шкрти на објашњењима, морала сам сама мало да се информишем и, ево како стоје ствари: изгледа да су то стара знања и вештине које потичу из Старог Египта или, тачније - из доба Атлантиде и осталих напредних цивилизација! Наравно, да су неки то присвојили и, као и сва остала знања строго чували и - злоупотребили ! Дакле, мислим да то треба "проучити" мало дубље из разних извора и непристрасно, како би се стекао тачнији увид. Што се симбола тиче - ни један симбол није лош, све зависи у које сврхе се употребљава. Човек најбоље разуме језик симбола и они се најјаче утисну у свест, па је наш архетип саставњен искључиво од симбола! Симболи су моћни, потребни, корисни али, нама углавном непознати (као и многе важне ствари) - што ће рећи: неуки смо, необразовани, тупави, блентави...... зато смо подложни свакој манипуплацији! Част изузецима, наравно. Очекујем да се јави неко ко зна више о симболима да нас поучи, користило би нам. Хвала.

Ево:

http://fliiby.com/file/191471/4p55c50bp8.html
Аватар
Стекс95ПФК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 688
Приступио: феб 2012

Порука Стекс95ПФК 30.4.2013. 21:25

Јеврејско зло је кабала.
Истина је непроменљива и вечна.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 30.4.2013. 23:49

Стекс95ПФК ::Јеврејско зло је кабала.

То није јеврејско зло,већ фарисејски окултизам!
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 9 гостију