srpskinacionalisti.com

Година настанка (стварања) света

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

Ја верујем...

...да је Бог створио свет око 5508. г. п. н. е.
5
23%
...да је Бог створио свет, али нико не може да зна тачно кад
12
55%
...у теорију еволуциониста, да је све старо милијардама година
5
23%

Укупно гласова : 22

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4516
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Re: Година настанка (стварања) света

Порука SMUK 9.6.2014. 13:20

Сербо Макеридов ::Smuk: А то што jе сад 7522 по старом србском календару то ти ништа не значи?

То сам већ објашњавао, а ти ниси био на часу.

Тај "српски календар" у основи и не постоји, то је заправо календар средњовековне СПЦ који је броји године од стварања света на основу Библије (грчког превода Септуангинте) који има лошу хронологију догађаја јер су из непознатих разлога додаване године старозаветним патријарсима (по пар стотина година), тако да на основу тога сада испада да је 7521 година што је нетачно јер знамо на основу научних чињеница да је земља стара негде око 6000 година што такође и потврђује оригинални текст Старог Завета.
sorabikus
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 778
Приступио: феб 2014

Порука sorabikus 9.6.2014. 14:30

Šta bre "kao što dobro znamo" & "potvrđeno je naučnim istraživanjima" ne kenjaš više, iz koje si ti sekte, da nisi od onih "što poturaju nogu u vrata" koliko su drski kad ti banu na gajbu, da te "spasu od greha" ?
Za takve čovek treba ne kera da ima nego Vargu, ako uopšte znaš šta je to...
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 9.6.2014. 15:37

sorabikus ::Šta bre "kao što dobro znamo" & "potvrđeno je naučnim istraživanjima" ne kenjaš više, iz koje si ti sekte, da nisi od onih "što poturaju nogu u vrata" koliko su drski kad ti banu na gajbu, da te "spasu od greha" ?
Za takve čovek treba ne kera da ima nego Vargu, ako uopšte znaš šta je to...

Бежи од мене форумска лудо!
sorabikus
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 778
Приступио: феб 2014

Порука sorabikus 9.6.2014. 15:44

Uzeo si mi reč iz usta, isto i ja mislim, ali ne o sebi, već o tebi !
Nemaš ti pojma sa naukom, samo trabunjaš bzv kao i siroti Serbo...
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука: 1042
Приступио: јул 2013
Место: Велика Србиjа

Порука Сербо Макеридов 9.6.2014. 19:30

Пре 12 000 година догодио се прасак jезгра комете, што jе довело до промене климе и чудовишних поплава у северноj америци и довело до краjа леденог доба. Постоjе археолошки докази за то. Сада бих замолио креационисте да ми обjасне како се то могло десити, ако jе свет стар 6000 година?
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 9.6.2014. 22:21

Сербо Макеридов ::Пре 12 000 година догодио се прасак jезгра комете, што jе довело до промене климе и чудовишних поплава у северноj америци и довело до краjа леденог доба. Постоjе археолошки докази за то. Сада бих замолио креационисте да ми обjасне како се то могло десити, ако jе свет стар 6000 година?

То се напросто није ни десило јер је то маштарија надринаучника, без иједног археолошког доказа за то.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 10.6.2014. 8:16

Даj ми доказе, да се то ниjе десило.
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 10.6.2014. 15:43

Сербо Макеридов ::Даj ми доказе, да се то ниjе десило.

Па није се десило јер нема ДОКАЗА. Не могу је доказивати нешто што се није догодило већ они што заступају такве теорије морају дати доказе.
Аватар
SrbijaIznadSvega
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 651
Приступио: мар 2014

Порука SrbijaIznadSvega 10.6.2014. 19:08

SMUK ::
Сербо Макеридов ::Даj ми доказе, да се то ниjе десило.

Па није се десило јер нема ДОКАЗА. Не могу је доказивати нешто што се није догодило већ они што заступају такве теорије морају дати доказе.

Описао си религиују :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=VR9u-F7U_rI

Ја за пјесму немам вољу док не чујем глас пиштољу,док не чујем глас берете седам-осам кад излете.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 10.6.2014. 19:17

Управо тако. Тертулиjан jе своjевремено изjавио: ,, Веруjем, jер jе бесмислено".
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 10.6.2014. 21:42

Описао си религиују

За моју религију имам доказе на личном плану и то ми је више него довољно, такође ту су и научна истраживања која потврђују сваки стих из Библије.

Ти што си ти неверник и игноришеш Бога је твој проблем који ће једног дана изађи на Суд.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.6.2014. 2:18

Сербо Макеридов ::Управо тако. Тертулиjан jе своjевремено изjавио: ,, Веруjем, jер jе бесмислено".

Слика
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 12.6.2014. 7:47

Jа нисам атеиста. Веруjем у Бога, али он ниjе онаj Молох у кога ти веруjеш. Бог jе велика космичка сила, енергиjа, коjу ми не можемо да схватимо. Бог ниjе неки брадати деда коjи седи на облаку и прети прстом.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 12.6.2014. 8:34

Onda je tvoj bog, glavom i bradom sotona, ne znaš ti prijatelju šta pričaš, želiš da pomiriš teoriju evolucije sa Božjom naukom. To je teška vrsta satanizma.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 12.6.2014. 9:16

Ово што си сад написао jе тешка врста глупизма. Покушавате да ограничите Бога на неки облик мало виши од човека, коjи седи на облаку. Управо су Молох, Jехова, Сатана, Ахриман и Алах иста личност, само са различитим именима.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију