srpskinacionalisti.com

Година настанка (стварања) света

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

Ја верујем...

...да је Бог створио свет око 5508. г. п. н. е.
5
23%
...да је Бог створио свет, али нико не може да зна тачно кад
12
55%
...у теорију еволуциониста, да је све старо милијардама година
5
23%

Укупно гласова : 22

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4271
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Re: Година настанка (стварања) света

Порука SMUK 13.6.2014. 15:08

како може да неко ко не постоји да утиче на мој живот?

Ако ти немаш Бога то не значи да Он не постоји. Ако верујеш да је цео свет и све што је у њему продукт неке случајности које је настала од ничега, онда браво твојој памети.

Видиш ти си у свом веровању створио илузију да све што ти се дешава,углавном лоше приписујеш Богу и његовој казни јер си био грешан,не ваља ти то синко гледај ствари реално.

Не, него се све дешава Божјим допуштењем, људи траже зло и добију зло.

Па они кој себе називају Божијим слугтама чине грехе и праве бизнис од вере

То нису слуге Божје!

Чекај тај Бог је последњи пут "виђен" пре 2 миленијума

И сада је присутан својим Светим Духом међу верницима.

зашто мислиш да си ти посебан да те уодостоји да на земљу дође за твог живота?

Његово је обећање за све верне да ће поново доћи, такође постоје знаци времена који говоре о Његовом скоријем доласку.

Опет не дајеш доказе,Билблија није доказ.

Понудио сам ти доказе! Јел су остаци фараонове војске на дну црвеног мора измишљотина?

Аха значи казниће ме Бог,а шта са онима друге вере јер има тај Бог ингеренцију да кажњава и друге вероисповести?

Неверници не могу имати удела са Њим. Ко поверује и крсти се имаће живот вечни.

Видиш моја вера је вера посвећена прецима,природи и слави јуначког рода

Ко није са Христом против Њега је, свака друга "вера" је од Сотоне!

Кад твој Бог дође,мене ће моји Богови заштитити и шта онда?

Јеси ли сигуран?

Мада не верујем ни да ће твој Бог кренути на мене,

Неће ако га не прихватиш за свог Јединог Господа и Спаситеља.

јер ја сам нешто конретно радио за "његово стадо

Дела те не могу спасити! Бог није твој дужник.

док ти изгледа само пропагираш његову веру и то веома лоше радиш.

Радим управо онако како је Он рекао, јер је Он стена саблазни и камен о који се многи разбијају!
Аватар
SrbijaIznadSvega
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 651
Приступио: мар 2014

Порука SrbijaIznadSvega 13.6.2014. 15:18

Јел се дрогираш?
https://www.youtube.com/watch?v=VR9u-F7U_rI

Ја за пјесму немам вољу док не чујем глас пиштољу,док не чујем глас берете седам-осам кад излете.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 13.6.2014. 16:10

SrbijaIznadSvega ::Јел се дрогираш?

Не, пушим само ову мариКуану што је ђеца саде по саксијама..
Аватар
SrbijaIznadSvega
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 651
Приступио: мар 2014

Порука SrbijaIznadSvega 13.6.2014. 17:16

Изгледа те опасно ради,промени дилера.
https://www.youtube.com/watch?v=VR9u-F7U_rI

Ја за пјесму немам вољу док не чујем глас пиштољу,док не чујем глас берете седам-осам кад излете.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука: 1042
Приступио: јул 2013
Место: Велика Србиjа

Порука Сербо Макеридов 13.6.2014. 19:35

Smuk: Ти кажеш да jе Бог Дух, а jа сам рекао да jе космичка сила, енергиjа коjу човек не може да поjми. У чему jе разлика, кад си рекао да лупам и наклапам?
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 13.6.2014. 20:36

Ти кажеш да jе Бог Дух, а jа сам рекао да jе космичка сила, енергиjа коjу човек не може да поjми. У чему jе разлика, кад си рекао да лупам и наклапам?

Не кажем ја већ преносим шта пише у Писму (Јн. 4, 24). Бог је Дух дакле личност, а енергија је сасвим нешто друго јер је она безлична. Енергија је топлотна, нуклеарна, кинетичка... А Њу ејџери су покупили тај термин за бога из политеистичких паганских религија.

https://www.youtube.com/watch?v=cuJT2mmAtWc
Последњи пут изменио SMUK дана 13.6.2014. 20:49, измењено укупно 2 пута.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 13.6.2014. 20:40

SrbijaIznadSvega ::Изгледа те опасно ради,промени дилера.

Дух ругача се провлачи кроз целу историју.
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1047
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 10.1.2015. 9:18

Ево једне емисије која је компетентна на ову тему:
ПРАВОСЛАВНИ КАЛЕНДАР
https://www.youtube.com/watch?v=VUCEi_-X5ZM
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
MileMile
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 764
Приступио: нов 2006

Порука MileMile 12.5.2015. 0:20

Слика
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1047
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 12.5.2015. 2:35

Јесте пријатељу. Само што:

- се не зна ког облика и форме је био Нојев брод. Верници сматрају да је то било чудо технике које је лично Бог надахнуо, стога не може да се представља као неки прости бедни чамчић.
- су људи тада били много већи растом па је тада људски лакат био око 1 метар (или чак већи)
Слика
- је брод грађен од најбољег могућег материјала за пловидбу тј. од дрвета гофера. мислим да то дрво данас и не постоји или бар не постоји такво исто
- у Библији не пише ова глупост да су у брод смештени инсекти и 50.000 животиња. Инсекти нису смештани у брод, као ни водене животиње. Смештене су само копнене животиње и то не све постојеће врсте већ само основни типови сваке животиње. Из биологије си могао да научиш да све врсте могу настати из основних типова.
- за сав тај подухват постојала је Божја помоћ и Божји благослов (што је најбитније), а са Божјим благословом све је могуће

Кад све ово имамо у виду, онда више немам замерки.

П. С.
Образуј се мало пре него што почнеш да млатиш празну сламу по форумима.
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1782
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 12.5.2015. 8:25

Пошто у библији пише да је вода прекрила сво копно, објасните ми одакле се створило 510072000 km2 (површина планете земље) Х 8.8км (највиши врх) = 4488633600 км3 воде

поклоните се и почните...
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.5.2015. 12:45

Боки_СРС ::Јесте пријатељу. Само што:

- се не зна ког облика и форме је био Нојев брод. Верници сматрају да је то било чудо технике које је лично Бог надахнуо, стога не може да се представља као неки прости бедни чамчић.
- су људи тада били много већи растом па је тада људски лакат био око 1 метар (или чак већи)
Слика
- је брод грађен од најбољег могућег материјала за пловидбу тј. од дрвета гофера. мислим да то дрво данас и не постоји или бар не постоји такво исто
- у Библији не пише ова глупост да су у брод смештени инсекти и 50.000 животиња. Инсекти нису смештани у брод, као ни водене животиње. Смештене су само копнене животиње и то не све постојеће врсте већ само основни типови сваке животиње. Из биологије си могао да научиш да све врсте могу настати из основних типова.
- за сав тај подухват постојала је Божја помоћ и Божји благослов (што је најбитније), а са Божјим благословом све је могуће..

Управо тако, сагласан са наведеним.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.5.2015. 12:54

Пошто у библији пише да је вода прекрила сво копно, објасните ми одакле се створило 510072000 km2 (површина планете земље) Х 8.8км (највиши врх) = 4488633600 км3 воде

Од воденог омотача који је окруживао планету. Такође ондашње копно је било другачије од овог данас које је формирано 100 година после потопа.
Аватар
MileMile
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 764
Приступио: нов 2006

Порука MileMile 12.5.2015. 22:28

Ijaaao, kakve sve budalaštine ovde neću još da pročitam. Ljudi su bili veći, planeta je bila manja... Svašta ćete da izmislite, samo da biste realnost ukrojili u budalaštine iz tzv. "svetog pisma". Tu je naravno i "dokaz" u vidu fotošopirane slike. A "dokazi" su takvi, izmišljeni, zato što vi ne uzimate realnost za merilo, nego nekakve knjige napisane u bronzanom dobu. Zapravo, te knjige imaju vrednost - govore o naivnoj slici koju su ljudi tog vremena imali o prirodi. U međuvremenu je ljudska civilizacija napredovala, naročito u tehničkom i naučnom smislu, pa smo tako recimo baš skoro imali i sletanje robota na kometu. Vi ćete naravno reći da je to izmišljotina, ali... U radiju ne žive mali ljudi, i svet napreduje dok se mi vraćamo u bronzano doba.

Слика
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.5.2015. 23:15

Ijaaao, kakve sve budalaštine ovde neću još da pročitam. Ljudi su bili veći, planeta je bila manja... Svašta ćete da izmislite, samo da biste realnost ukrojili u budalaštine iz tzv. "svetog pisma". Tu je naravno i "dokaz" u vidu fotošopirane slike. A "dokazi" su takvi, izmišljeni, zato što vi ne uzimate realnost za merilo, nego nekakve knjige napisane u bronzanom dobu. Zapravo, te knjige imaju vrednost - govore o naivnoj slici koju su ljudi tog vremena imali o prirodi. U međuvremenu je ljudska civilizacija napredovala, naročito u tehničkom i naučnom smislu, pa smo tako recimo baš skoro imali i sletanje robota na kometu. Vi ćete naravno reći da je to izmišljotina, ali... U radiju ne žive mali ljudi

Миле, ај ти продужи лајковачком пругом, ниси ти за озбиљне дискусије.

i svet napreduje dok se mi vraćamo u bronzano doba.

Слика
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију