srpskinacionalisti.com

Година настанка (стварања) света

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

Ја верујем...

...да је Бог створио свет око 5508. г. п. н. е.
5
23%
...да је Бог створио свет, али нико не може да зна тачно кад
12
55%
...у теорију еволуциониста, да је све старо милијардама година
5
23%

Укупно гласова : 22

Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1047
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Re: Година настанка (стварања) света

Порука Боки_СРС 10.10.2015. 9:44

Можда би некоме било занимљиво, па ћу да напишем. У једној књизи из 1992-ге године, коју је издала Српска Патријаршија, а благослов дао Синод СПЦ, износе се прецизни хронолошки подаци старозаветне историје. Пренећу у потпуности:

ХРОНОЛОШКИ ПРЕГЛЕД
битнијих догађаја старозаветне историје
(у годинама пре Христа)

5508. Стварање видљивог света
3246. Потоп
2716. Вавилонска кула
2040. Позивање Аврама
1825. Јаковљева селидба у Мисир
1496. Излазак Јевреја из Мисира
1456. Улазак Јевреја у обећану земљу
1450-1100. Доба судија
1100-589. Доба царева
1060. Давид постаје цар
1010. Зидање и освећење Јерусалимскога храма
980. Подела Јеврејског царства
930-723. Царство Израиљско
723. Пропаст царства Израиљског
980-589. Царство Јудејско
607. Одвођење у вавилонско ропство јудејских талаца
589. Разрушење Јерусалима и одвођеље Јудејаца у ропство
607-539. Доба вавилонске управе
539-332. Доба персијске управе
536. Зидање другог храма
480. Јестира се удаје за персијског цара
456. Почетак Данилових седмина
332-143. Доба македонске управе
143. Симон Макавеј постаје архијереј и вођа
40. Цар Ирод

Ово је такође један од доказа да СПЦ заговара креационизам а не еволуцију. Тачније заговара стварање света према учењу Светог Писма и подацима из њега.

Кур*јбери са "поука.орг" могу да се дебилишу до сутра и износе све могућа своја умовања да би омогућили простор теорији еволуције, али има једна ствар која их поражава. Христов родослов из Јеванђеља по Луки где се иде уназад чак до Адама, првог човека. Има тачно 77 колена и, према подацима из Библије, зна се тачно ко је колико живео од њих.

Што се тиче римске цркве, они су одавно прихватили еволуцију. За њих није ни било историје пре Христа, а ако јесте, небитно је, битно је само да је њима пуна каса. Неће се ваљда они бавити Јеванђељима, побогу? А што се тиче осталих, рачунало се време стварања првог човека и ти прорачуни не одступају једни од других више од 1.000 година, у зависности од неких зачкуљица у преводима.

Какогод, то не мења стање ствари да се хришћанска догматика ничим не коси са креационистичком тврдњом да је свет од Бога створен и да није старији од 10.000 година.

Поменута књига се зове "Библијска историја". Штампана је у јако великом тиражу и обавезан је уџбеник у свим српским богословијама. Чисто да се зна, да не испадне да је ово нека маргинална књига која се провукла. Ово је књига благословена (прописана) од Српске Цркве као основни уџбеник богословља. Раније је била уџбеник за веронауку за средње школе у целој Југославији под називом "Библијска повесница", благословена од Синода и одобрена од министарства.

Ако неки теолози, појединци, имају неке уврнуте тврдње, то не значи да српска црква мења ставове како ветар дува.
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
DejaVu
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 3
Приступио: нов 2015

Порука DejaVu 10.12.2015. 1:00

Људи, могу ли ја вас фино да питам нешто?

По библији Земља је стара од 5000 до 10000 година, дакле не зна се тачно али приближно овом времену. Е сад, то је прилично мали временски период ДА НАСТАНУ ДРУГЕ РАСЕ! Одакле жута и црна раса? Које су то расе били Адам и Ева? И наравно, како је могуће да се планета тако брзо населила?

Има ли можда неко овде ко не тумачи буквално из библије старост Земље, мислим нигде не пише то у библији али је израчунато.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4285
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 24.4.2016. 14:14

По библији Земља је стара од 5000 до 10000 година, дакле не зна се тачно али приближно овом времену.

https://sites.google.com/site/kamenistine/dokumenti?pageId=108791121643876292846

Е сад, то је прилично мали временски период ДА НАСТАНУ ДРУГЕ РАСЕ!

А зашто је то мали временски период да би настале друге расе?

Одакле жута и црна раса?

Потомци Нојевих синова.

Које су то расе били Адам и Ева?

Црвене.

И наравно, како је могуће да се планета тако брзо населила?

Зашто не би било могуће?
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1047
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 27.4.2016. 12:46

DejaVu ::Е сад, то је прилично мали временски период ДА НАСТАНУ ДРУГЕ РАСЕ! Одакле жута и црна раса? Које су то расе били Адам и Ева?

Предавање: Настанак људских раса
Др Мирољуб Петровић

"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 25.7.2016. 13:50

Просто је невероватно докле иде лудило еволуциониста..

https://www.youtube.com/watch?v=Ij2HwE4eWUw
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука: 262
Приступио: мај 2011

Порука imenijevazno 8.4.2017. 23:18

Обично кажу да је Бог(иња; никад нисам до краја укапирао откуд знате да има пол и да је мушко) савршен и свемоћан.
Па, може ли да створи стену која је толико тешка да ни он сам не може да је подигне? тј. да ли је Бог немоћан или неспособан?

Друго, је л' ви верујете да се Сунце врти око Земље? Мислим, то је оно што сви видимо сваког дана?
Змија се бије у главу.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 9.4.2017. 19:46

Обично кажу да је Бог(иња; никад нисам до краја укапирао откуд знате да има пол и да је мушко)

Znamo jer se tako otkrio ljudima.

Па, може ли да створи стену која је толико тешка да ни он сам не може да је подигне? тј. да ли је Бог немоћан или неспособан?

Ta stena je čovek. Jer Bog ne može da podigne čoveka ako on to neće.

Друго, је л' ви верујете да се Сунце врти око Земље?

To je tehničko pitanje, da li se Zemlja se vrti oko Sunca ili je suprotno, svejedno je. Bitno je samo da je taj sistem uspostavio Tvorac, a ne da je to nastalo igrom slučaja iz ničega kako to evolucionistički idioti veruju.
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука imenijevazno 12.4.2017. 20:22

дупла.
Последњи пут изменио imenijevazno дана 12.4.2017. 20:25, измењено укупно 1 пут.
Змија се бије у главу.
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука imenijevazno 12.4.2017. 20:24

SMUK ::
Обично кажу да је Бог(иња; никад нисам до краја укапирао откуд знате да има пол и да је мушко)

Znamo jer se tako otkrio ljudima.

1. Ta stena je čovek. Jer Bog ne može da podigne čoveka ako on to neće.

Друго, је л' ви верујете да се Сунце врти око Земље?

2. To je tehničko pitanje, da li se Zemlja se vrti oko Sunca ili je suprotno, svejedno je. Bitno je samo da je taj sistem uspostavio Tvorac, a ne da je to nastalo igrom slučaja iz ničega kako to evolucionistički idioti veruju.

1. Чек', чек'. Аха, има нешто што Бог не може? Ово је новост за мене, ја сам мислио да верници мисле да је Бог свемогућ и свемоћан. Дакле, како ти кажеш, он (Бог) то није?

2. Није свеједно. Ако посматраш са Алдебарана, видећеш да је Земља та која се врти, а не Сунце. Такође, по тој твојој (свеједно) логици, не вртим се ја око центра Земље (заједно са целом Земљом) него се Земља врти око мене, а ја стојим.

Узгред, колико је старо Сунце, и то је битно да кажете. Унапред хвала.
Змија се бије у главу.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.4.2017. 20:35

1. Чек', чек'. Аха, има нешто што Бог не може? Ово је новост за мене, ја сам мислио да верници мисле да је Бог свемогућ и свемоћан. Дакле, како ти кажеш, он (Бог) то није?

Može On, ali On neće robote već daje čoveku slobodnu volju da izabere. Dakle Gospod može i ono što ne može!

"O dubino bogatstva i premudrosti i razuma Božijega. Kako su neispitljivi njegovi sudovi i neistraživi njegovi putovi! Ili ko mu bi savetnik? Ili ko mu napred dade što, da mu se vrati? Jer od njega i kroz njega i u njemu sve. Njemu slava u vek. Amin." (Rimljanima 11:33-36)

2. Није свеједно. Ако посматраш са Алдебарана, видећеш да је Земља та која се врти, а не Сунце. Такође, по тој твојој (свеједно) логици, не вртим се ја око центра Земље (заједно са целом Земљом) него се Земља врти око мене, а ја стојим.

Nebitno.

Узгред, колико је старо Сунце, и то је битно да кажете. Унапред хвала.

Isto koliko i Zemlja, nepunih 6000 godina.
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука imenijevazno 12.4.2017. 20:38

Isto koliko i Zemlja, nepunih 6000 godina.

А одакле Сунцу енергија коју израчује? На основу ког механизма?
Змија се бије у главу.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.4.2017. 20:46

Ne bavim se tehničkim pitanjima. Znam da je Bog stvorio Sunce i da ono ispunjava funkciju koju mu je On namenio.
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука imenijevazno 12.4.2017. 20:48

Ne bavim se tehničkim pitanjima. Znam da je Bog stvorio Sunce i da ono ispunjava funkciju koju mu je On namenio.

Хм, па није баш да се не бавиш техничким питањима, рекао си да је Сунце старо 6000 година. Поставља се питање одакле то знаш. 6000 година је врло технички податак.
Змија се бије у главу.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.4.2017. 20:57

Хм, па није баш да се не бавиш техничким питањима, рекао си да је Сунце старо 6000 година. Поставља се питање одакле то знаш. 6000 година је врло технички податак.

Zato što tako stoji po biblijskoj hronologiji, takođe postoje mnogi naučni dokazi da je Sunce staro par hiljada godina.

Jedan od primera je da se Sunce skuplja sa stopom od 0,1% na svakih 100 godina. To znači da je pre samo nekoliko desetina hiljada godina sunce bilo mnogo veće (čak duplo veće), što nije moguće, jer u tom slučaju život
na Zemlji ne bi bio moguć. Dakle, Sunce postoji i skuplja se samo nekoliko hiljada godina.
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука imenijevazno 12.4.2017. 21:12

Zato što tako stoji po biblijskoj hronologiji, takođe postoje mnogi naučni dokazi da je Sunce staro par hiljada godina.

Jedan od primera je da se Sunce skuplja sa stopom od 0,1% na svakih 100 godina. To znači da je pre samo nekoliko desetina hiljada godina sunce bilo mnogo veće (čak duplo veće), što nije moguće, jer u tom slučaju život
na Zemlji ne bi bio moguć. Dakle, Sunce postoji i skuplja se samo nekoliko hiljada godina.

Не знам за то о 0,1 посто, слободно појасни.

Сунце израчује енергију од 3.8 * 10^26 џула сваке секунде. То можеш проверити јер на сваки квадратни метар Земље стиже око 1400 вати (а то можеш сам да измериш ако желиш). Како се зна растојање Земље од Сунца (150 милиона км), Сунце једнако израчује у свим смеровима, површина лопте је 4r^2*pi, следи онај први број.
Дакле, Сунце губи 4 милиона тона своје масе сваке секунде (и то претвара у енергију). Како је маса Сунца 2*10^30 кг, Сунце не губи 0,1 посто него 6*10^(-12) од своје масе на сваких сто година. То је као када би човек од 100 кила за сто година изгубио једно зрнце прашине (оно видљиво само при јаком светлу, што онако лети/лебди) од своје укупне масе.
Змија се бије у главу.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију