srpskinacionalisti.com

Служење са другим свештеницима ...

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Pera_Azdajic
Националиста
Националиста

Порука: 442
Приступио: јан 2012

Служење са другим свештеницима ...

Порука Pera_Azdajic 12.2.2013. 19:56

Ћаоске, :D :D :D

Интересује ме да ли ЈЕ свештеницима СПЦ дозвољено служење са другим поповима у њиховим храмовима ( нпр. католичким, протестантским итд)... ?

Ја сам био убеђен да свештеници СПЦ, служе само у православним црквама ..
И пијан и трезан, за Србију везан
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Re: Служење са другим свештеницима ...

Порука Трећи 12.2.2013. 23:59

Е сад... Да си на подфоруму 'Православље' провео бар десети део времена колико 'висиш' на Вујаклији, све би то већ имао 'у малом прсту'. Прочитај понекад нешто и овде; верници су то до сада бар десет пута 'раздлабали'.

Иначе,
Pera_Azdajic ::да ли ЈЕ свештеницима СПЦ дозвољено служење са другим поповима у њиховим храмовима ( нпр. католичким, протестантским итд)... ?

није им (било) дозвољено; ни у њиховим, ни у православним.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију