srpskinacionalisti.com

Тешка крађа у СПЦ

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Re: Тешка крађа у СПЦ

Порука -Цар Душан- 11.2.2013. 17:32

Делија са Севера ::Не мешај се ни ти пошто ни ти ниси Православац!

Тако је, нисам а ниси ни ти. Знаш ли колику одговорност носи онај који каже за себе да је Православац?
Не знаш. Јер ниси прочитао целу Библију него само Нови Завет. Дакле ја покушавам као и сви остали да будем изворни Православац као што су то били Цар Душан, Св. Сава, Цар Лазар... итд.. А не као ови данас - краду паре из Цркве и причају за себе да су Православци - улазе у предбрачне односе и причају да су Православци - самоубијају се свакаквим супстанцама и кажу за себе да су Православци. То је срамота брате, ако си добронамеран схватићеш о чему причам.
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Порука Камени 11.2.2013. 22:02

Делија са Севера ::
А ти би фискалну касу на продају свећа. Па, веће паре попови згрну на опела, свадбе, крштења итд.

То је тачно. Зато и за сахрану, крштење, свадбу, све само уз рачун, прилози или поклони само уз признаницу или пријава црквеном суду. Потребна је само одлука Светог Сабора у пар реченица и проглас у свим парохијама који ће да буде окачен на улаз у цркву. Зар је тешко бити поштен и плаћати порез на новчани добитак?

Исто сви који активно раде за СПЦ да им се биографије прочешљају од А до Ш, да ли су радили или раде за службу, да ли имају криминалну прошлост, да ли су се једанпут женили, да ли су пијанице, да ли су пушачи, да ли служе за пример или раде за свој новчаник, имовинско стање пре и после рукоположења и слично.

Многи у врху и међу свештеницима СПЦ ове основне критерије не испуњавају и зато криминалу у СПЦ никад краја.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1256
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 19.2.2013. 14:16

Е то би већ тада био циркус већи него што је сад. За свадбу, крштење, сахрану то треба да се даје добровољно ако имаш шта. Као да нам није довољно што неки покварени попови имају своје тарифе и неће да раде ако им даш мање. Једна овде жена у мом крају није имала довољно пара да да за свећење водице, и овај поп кад је то видео, још се и наљутио. Љутио се што му одмах не рече да не улази џабе. И ти би сад натерао и нормалне попове да уводе неке тарифе и фискалне касе и да ове које нема пас за шта да уједе прескачу ко губавце. То они треба да раде за џабе, а народ нек да колќо има. Какве црне фискалне касе, тиме би само држава профитирала од додатних пореза на овај већ довољно напаћени народ. А кварни попови би наставили по своме "добром" старом обичају...
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука Делија са Севера 19.2.2013. 14:21

Камени ::Зар је тешко бити поштен и плаћати порез на новчани добитак?

Значи, ја ако теби нпр поклоним неке паре, ти треба да платиш порез на то. Или они Цигани што перу шоферке на семафорима, је л' и они треба да плате порез и набаве фискалну касу за оно што добију. Просјаци на улицама сви треба фискалне касе да набаве и уредно плаћају порез од сваке новчане донације... Схваташ ли сада колико то сулудо звучи!
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 19.2.2013. 21:48

Делија са Севера ::Е то би већ тада био циркус већи него што је сад.

Да ли знаш да СПЦ обрне преко пола милијарде евра и да у просеку поп у Србији има 1'000 евра месечно док му држава Србија уплаћује осигурање јер наводно "немају"?

Онај благајник са екипом украде милион евра, станује на Дедињу за 1'500 евра месечно а ти питаш да ли је могући већи циркус?

Или случај попа убице Перановића који је оне дрогираше тукао за 50'000 евра месечно а Лавретније узимао провизију за "благослов".

Само слепци не виде да је СПЦ постала машина за новац која не плаћа порез и живи на рачун државе. Зато је време да држава уведе ред, кад може пекар, може и поп уз фискалну касу.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука Делија са Севера 22.2.2013. 22:42

Јбт, ја једно причам, ти друго одговараш. Ако ми не објасниш како ће увођење фискалне касе погодити покварене попове и владике, ја више немам шта да расправљам...
Караџић Томислав!!!

Слика
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 22.2.2013. 22:49

Делија са Севера ::Јбт, ја једно причам, ти друго одговараш. Ако ми не објасниш како ће увођење фискалне касе погодити покварене попове и владике, ја више немам шта да расправљам...

Можда ће то боље Шавија да ти објасни или Марко Ултра бојс. :D

Мала шала, немој схватити ово као провокацију, било је јаче од мене. :lol:
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 23.2.2013. 12:18

Делија са Севера ::Ако ми не објасниш како ће увођење фискалне касе погодити покварене попове и владике, ја више немам шта да расправљам...

Буди активан у некој парохији СПЦ па ће ти све бити јасније.

Поп полаже сваке године рачуне свом Владици колико је имао прихода и колико је примера ради имао крштења, сахрана, венчања. На те све приходе Владика му узима између 10% до 40%. Ако поп каже узимао сам за крштење 1'000 динара а верници држе фискални рачун са 5'000 динара у руци, онда је крађи и лажима у СПЦ дошао крај. Владика ће имати доказ у рукама за крађу и смениће лопова. Исто тако Владике треба да полажу рачуне оверене фискалном касом пред Сабор и пракса "црних каса" са милионским износима ће доћи крај.

Држава Србија више не мора да уплаћује милионерима у мантији који много воле мерцедесе и аудије допринос за осигурање.

http://www.poreskauprava.gov.rs/pdf/Ure ... tenici.pdf

Тако исто и за грађевинске радове у цркви. Попови лопови кажу да народ не даје а има случаја где например једно предузеће поклони цреп за црквени кров а поп узме цреп и покрије своју кућу. И како ту крађу без папира у руци пред судом доказати? Зато ни динар се не сме СПЦ дати без фискалног рачуна или признанице са печатом парохије.

Са фискалним рачуном и обавезном признаницом о прилозима спречава се више милионска превара у СПЦ. Има преко ноћи да заврше и храм Светог Саве и остала "вечита" градилишта као например цркву Св. Марка коју никако да живопишу а пуни су им џепови испод мантија.

Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука Делија са Севера 23.2.2013. 15:37

Е па, ако је тако онда те разумем. Нисам знао за тај "рекет" који владике узимају од попова, па те нисам из прва схватио!
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука Делија са Севера 23.2.2013. 15:42

-Цар Душан- ::
Делија са Севера ::Јбт, ја једно причам, ти друго одговараш. Ако ми не објасниш како ће увођење фискалне касе погодити покварене попове и владике, ја више немам шта да расправљам...

Можда ће то боље Шавија да ти објасни или Марко Ултра бојс. :D

Мала шала, немој схватити ово као провокацију, било је јаче од мене. :lol:

ахахахаха. Ма опуштено, нисам ја замерљив човек. Мада, ако Шавија чуне да си га прозивао, биће свашта... :mrgreen:
Караџић Томислав!!!

Слика
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 23.2.2013. 18:19

Делија са Севера ::ахахахаха. Ма опуштено, нисам ја замерљив човек. Мада, ако Шавија чуне да си га прозивао, биће свашта... :mrgreen:

Не брини брате имам другаре и браћу ''хулигане'', прате сваку Звездину утакмицу. Средиће ми они већ нетшто тамо код Шавије.
:D
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију