srpskinacionalisti.com

Бадње јутро

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
бистрица
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 594
Приступио: авг 2010

Re: Бадње јутро

Порука бистрица 11.1.2013. 18:12

Неки историјски подаци говоре да је чак 19 римских царева било рођено на подручју данашње Србије, а да ли су били Срби- не знам.
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 185
Приступио: апр 2012
Место: Брда

Порука Рогља 12.1.2013. 2:41

malena ::О...... просто не могу да верујем - први комплимент на форуму у новој години и после поооодужег времена :D ...

Па ко каже да жене не воле ласкање :)

Но, да се мало објаснимо...
malena ::заставу су креирали зли и покварени енглези

malena ::Какве везе има то од кога је наслеђена застава...
:D

malena :: мртвачка глава и црна боја су сатански симболи

Погледај ову слику (тачније испод крста):
Распеће.jpg
Распеће.jpg (21.64 КиБ) Прегледано 804 пута

Знаш шта значи Голгота, да ти то не објашњавам. Тако су и четници узели симбол Голготе за оно што они и њихов народ (држава, ако постоји) преживљавају. Код нас се у крају пушта брада када је неко у жалости - повезуј мало.

Наравно, то није једини разлог узимања тог стомакпреврћујућег знака - ту је и онај разлог застрашивање противника. Има онај њемачки извјештај у коме се прича нешто о четницима, у којима се у каже да четници у јуриш крећу са црним заставама од којих се леди крв у жилама (не могу сад да нађем текст). Ето видиш, нијеси једина
malena ::црну заставу са - мртвачком главом на њој? То кад видим, преседне ми цео живот

Пази ово, година 1876., битка за Моравац:
Bitka za Moravac 1876+potpis.jpg

Насупрот мјесеца - мртвачка глава. Срам нас било, изгледа да смо намјерили да убијемо којег Турчинам, са све заставицом црном, гле ти то...
Схватам твоје неразумијевање - у четника је култ смрти (боље погинути часно но живјети као пас који ужива у материјалним уживањима ово свијета).

Ево још мало повода се ти се заротира бубац :wink: :
Јуначинe + лобање.jpg
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Порука malena 12.1.2013. 13:31

Рогља, иди с милим Богом - поквари ми дан са овим сликама и сподобама на њима ! Да не да Бог да нам од оваквих нешто зависи! А, ти - изађи из прошлости, нарочито ове погубне! Старо се никада не може вратити ни у каквом облику, не заноси се глупостима, не тапкај у месту - уђи у 21. век, БУДИ СЛОБОДАН !
Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 580
Приступио: мај 2011
Место: Источно од Рајха

Порука Branke90 20.1.2013. 20:55

malena ::Какве везе има то од кога је наслеђена застава - са симболом који носи на себи? Мртвачка глава не може бити симбол хришћанства !Или ја нисам добро обавештена? Колико је мени познато - сибол хришћанства је крст....... али, ви велики верници, то сигурно боље знате ( уосталом, питај попадију - она све зна ) ! За мене, као свестног човека - мртвачка глава и црна боја су сатански симболи ! Они у мени увек изазивају главобољу и мучнину, као и они који их користе! Према томе, никаве симпатије не могу да гајим према деструктивцима са мртвачким симболима - били они четници, "руски добровољци" или Адам ( који се саможртвовао???- где ли само ово нађе???)! Напротив, гаде ми се, јер моји симболи су они који величају живот, љубав,радост, стварање, солидарност.... и све оно што увећава величанствену, свепрожимајућу божију креацију ! Да обавестим вас, свезналице: Све што је савршено и складно, све што симболизује живот, свест и љубав - припада Творцу - а смрт, разарање, неред, бес, мржња......је створено од човека који је подпао под утицај Сатане, који га је лукаво убедио да присвоји његове симболе као сатански печат - па, био он на некој застави или у мислима и срцу! Саветујем ти да добро размислиш пре него што прихватиш нека знамења, тешко ћеш се ослободити њиховог утицаја !

:lol: :lol: :lol:

Е благо теби са тобом . . . Немам никакав други коментар . . . :|
Процес генералу Михаиловићу, претрес од 26. јуна 1946. године:

Тужилац Минић: Молим вас, оптужени Михаиловићу, по вашој директиви колико је људи морала садржати свака тројка?
Оптужени Михаиловић: Тројка је тројка.
Тужилац Минић: Значи три човека?

:-D
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Порука malena 20.1.2013. 21:17

Чему ли се смејеш. паћениче??? Твоје незнање је једнако твојој глупости и простоти..... полечи се!
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију