srpskinacionalisti.com

Да ли безбожници могу да буду Србски родољуби

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Re: Да ли безбожници могу да буду Србски родољуби

Порука Трећи 10.12.2012. 14:28

peconi ::Да ли је глад оправдање за скрнављење светиња - никако. Шта ће бити са тим јадним младићима када се наједу? Када буду сити, а душе им празне. (То ме подсећа на СФРЈ).

Ја се само питам (они о томе очигледно ни не размишљају!) - а шта ће после??!
Сад ће за рад хлеба погазити морал (веру).
А шта ће после кад поруше све цркве које буду од њих тражили да поруше, па им престану давати паре??!

После ће остати и без вере (морала) и без пара (хлеба)! Хоће ли им онда после свега бити боље??!
Сад се самозаваравају мислећи да су изабрали 'мање зло' (на шта ја непрестано 'шкргућем зубима'); али кад 'дотерају цара до дувара', биће касно за кајање. Кад схвате да су остали без морала са празним стомацима, сви ће (с пуним правом!) окретати главе од њих! А од тога горе казне нема...
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Порука malena 10.12.2012. 14:49

peconi ::Помаже Бог, браћо и сестре.
Помаже Бог сестро Малена.

Али није он једини који говори о неопходности Православља у Срба.Почев од Светог Саве "Срб је Христов, а не папин", затим ђакона Авакума "Срб је Христов, не боји се смрти", затим преко светог владике Николаја "Не био ти човек без памети путовођ ни Србин без вере ортак.", светог Јустина Ћелијског "Ако си прави Србин, ако светосавско србинско срце бије у теби, ти си сав уз Господа Христа. Сав уз Његову истину и у овом и у оном свету." - ема ни Срба, причали којешта"беседа о светој Србији, и тако даље.
Зар мислиш да су сви они који су хиљаду година уназад наглашавали да без Православља н Не, управо су истину говорили. Да је то тачно можемо видети из наше не тако далеке историје.У последњих 94 године, Србијом су владали безбожници. Почев од масона александра Уништитења, преко Тита, шиптарскога кума, Слободана Вољеног, Војислава Необавештеног, Бориса Лепог до Томе Гладног.Последњи верујући владар Србије је Краљ Петар I. Е сад, ти упореди колико је Краљ Петар заједно са верујућим народом урадио , уздајући се у Бога, а колико су ови безбожници?
Какав је Србин био пре 100 година , а какви смо данас. До су говорили свети Оци кроз историју, а ја само следим ту истину. Ја схватам разлику између Срба и Србијанаца (Српкиња и Србијанки), ја имам дилему да ли безбожници могу да буду Срби? Ако имаш одговор или неки пример из историје, напиши слободно.

Мир Ти и радост од Господа, сестро мила..

Дакле Пецони, овако стоје ствари - ако ћемо да говоримо истину:

- Срби су пре ових "безбожника" били "светосавци и Христови и
Божији..." - па им је Бог послао Турке и Арнауте да их набијају на колац и мрцваре 500 година ! То ти је пример из историје који си тражио !

- Ови "безбожници" које си навео а, који су владали Србијом - су били "власт од Бога" - тако, бар, тврде твоји истомишљеници ! Дакле - опет од Бога!

- "свети оци који су говорили кроз истотрију"- шта ?? ниси написао - какви су то Срби били пре сто година и шта су добили од Бог за узврат ?? Краља Петра, масона, који је убио краља Александра и Драгу да би преузео власт ( по одобрењу својих господара, иначе би до краја живота носио лажно име !)
а, о његовим наследницима - нећу да трошим речи ! Дакле, стално убиства, крв, брат на брата...ужас који траје и траје....

- најважније: зашто ми ниси одговорио на питање, ако си већ хтео да полемишеш самном?? Одакле ти падају на памет овакве дилеме и ко ти даје право да људе називаш безбожницима ? Ајд, да си рекао: неверници, нерелигиозни.... али - безбожници.....Како тебе да назовем? Шта си ти ? "Божник"??

Зар те твоја вера у Бога не испуњава миром, љубављу, разумевањем...... па имаш потребу да стално прозиваш нас остале који се још нисмо замонашили?? Треба ли сви да будемо пустињаци, послушници, робови неких "светих" отаца...... да бисмо били по укусу "твог" Бога и "твоје" вере ??? Ми само размишљамо рационално, не заваравамо се неком историјом, не мислимо да је све некада било лепше.... јер видимо да шта год урадили, како год се понашали.... Бог нас кажњава ! Очигледно да то није наш Бог, пошто је увек наклоњен силницима и крвницима !! Какву радост од таквог Бога можемо да очекујемо?? Морамо се вратити нашим Боговима ( ко хоће, наравно), а овог ционистичког и левитског - оставити њима! Доста је било 2000 година забллуда! Ја, толико.
peconi
Националиста
Националиста

Порука: 238
Приступио: сеп 2010

Порука peconi 10.12.2012. 15:43

Дакле Пецони, овако стоје ствари - ако ћемо да говоримо истину:

- Срби су пре ових "безбожника" били "светосавци и Христови и
Божији..." - па им је Бог послао Турке и Арнауте да их набијају на колац и мрцваре 500 година ! То ти је пример из историје који си тражио !

- Ови "безбожници" које си навео а, који су владали Србијом - су били "власт од Бога" - тако, бар, тврде твоји истомишљеници ! Дакле - опет од Бога!

- "свети оци који су говорили кроз истотрију"- шта ?? ниси написао - какви су то Срби били пре сто година и шта су добили од Бог за узврат ?? Краља Петра, масона, који је убио краља Александра и Драгу да би преузео власт ( по одобрењу својих господара, иначе би до краја живота носио лажно име !)
а, о његовим наследницима - нећу да трошим речи ! Дакле, стално убиства, крв, брат на брата...ужас који траје и траје....

- најважније: зашто ми ниси одговорио на питање, ако си већ хтео да полемишеш самном?? Одакле ти падају на памет овакве дилеме и ко ти даје право да људе називаш безбожницима ? Ајд, да си рекао: неверници, нерелигиозни.... али - безбожници.....Како тебе да назовем? Шта си ти ? "Божник"??

Зар те твоја вера у Бога не испуњава миром, љубављу, разумевањем...... па имаш потребу да стално прозиваш нас остале који се још нисмо замонашили?? Треба ли сви да будемо пустињаци, послушници, робови неких "светих" отаца...... да бисмо били по укусу "твог" Бога и "твоје" вере ??? Ми само размишљамо рационално, не заваравамо се неком историјом, не мислимо да је све некада било лепше.... јер видимо да шта год урадили, како год се понашали.... Бог нас кажњава ! Очигледно да то није наш Бог, пошто је увек наклоњен силницима и крвницима !! Какву радост од таквог Бога можемо да очекујемо?? Морамо се вратити нашим Боговима ( ко хоће, наравно), а овог ционистичког и левитског - оставити њима! Доста је било 2000 година забллуда! Ја, толико.

Помаже Бог сестро.
Кренимо редом
- Бог није послао Турке, Бог је допустио да Турци освоје Србију.
У време цара Душана, Србија је била најмоћнија држава, можда и у Европи. Цар Душан, у то време Божији угодник, је имао идеју да цела Византија буде српско царство.И тако би можда и било да није учинио велику грешку.Прекршио је Богородичино правило по којем ни једна жена не сме да иде на Свету Гору, чиме је изгубио Божији благослов.За само 50-так година држава се распала и освојена је од стране иновераца.
- Безбожници који су владали Србијом такође нису били послати од Бога, већа је Бог то допустио (није се мешао).Написао сам да је задњи владар Србије који је био верујући, Краљ Петар.
Краљ Петар није био масон, и није имао никакве везе са убиством Краља Александра Обреновића.Масон је био Александар I Карађорђевић, који није имао Божији благослов да влада Србијом.Да је имао Божији благослов, био би прворођени син владајуће династије.Самим тим и цела та његова грана нема благослова (џаба се "ложи" и овај престолонаследник).
- Е сад, ко ми даје за право да људе називам безбожницима? Исти онај који ми даје за право да говорим србским језиком.Која је разлика између безбожника и неверника?Како би ти србским језиком рекла атеиста?
Мене зови како Ти воља.У свим мојим досадашњим постовима трудио сам се да не вређам, да имам разумевања према својим сународницима, да имају и они за мене.Ако то није било довољно, ја молим за опрост.
Пошто помињеш неког мог и Твог Бога,за тебе једно питање.Ко је то Бог?

Још једном, мир Ти од Господа.
"Ја сам рођен на Чисти понедељак, 1943. године" - Ратко Младић
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 10.12.2012. 16:52

Пецони, нема сврхе да коментаришем твоје тумачење божијих намера, које се своде на :"Бог није казнио него је допустио..." јер су мој интелектуални и свестни ниво далеко изнад ових детињарија, за које је потребна или велика вера или велика заблуда - само ћу ти одговорити на питање ! Мој Бог је онај изнад којег више - нема Богова! Мој Бог је Савршено, Свеприсутно, Свебиће, који је творац Свести и Свег постојања ! То је мој Бог. Земаљске Богове, које су људи својим веровањем створили могу да поштујем као заштитнике природе, свих живих бића, човека, дома, породице...... у виду традиције (које је и хришћанство лукаво просвојило - када су његови творци видели да Срби неће да се приволе левитском Богу!). Ово не значи да не поштујем људе који другачије мисле и верују - док и они мене поштују. Напротив, сматрам их себи најближим бићима и поштујем њихову вољу ! Не замерам ти на твојој вери и не мислим да вређаш својим тумачењима Бога, Божије намере (ма колико то сматрала приземним, нелогичним, нерационалним,инфантилним) - разумем да је у питању слепа вера! Извини али ја не могу ничему слепо да верујем, камо ли тамо неким "светим оцима".
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6404
Приступио: мар 2006

Порука Коста 10.12.2012. 17:58

Слушаi, Пецони, идиоте неопевани - (убудуће на кирилицу да се потписуiеш, будалесино!) -

- под хитно да гасиш ову своiу идиотску Тему. Еве ме мене - iа сам безбожник, и уiедно опасан родољуб!

Ел` ти iасно, маiмуне затуцани поповски (маiке ти га набием брљиве)?!
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 10.12.2012. 19:52

Зннннао сам... Ма тачно сам знао како ће(ш) реаговати; могао сам се и кладити (а дуго ти је и требало)!!
Ево ти Пецони пример шта је права вера!
Је л' се сећаш кад сам писао о томе да вера и веровање нису једно те исто?! Е па - то ти је ТО.
Хајде ти сад пољуљај ту његову веру... Нема(ш) шанси!
Његова вера у исправност његових ставова је непоколебљивија и од твоје и од моје вере заједно!
Да му хеклер ставиш на слепоочницу и тараш га да промени мишљење - јок.
Само би с' презиром процедио кроз зубе једно 'Нннећу!!', и - квит.

Добро; речник (на који ћу се увек мрштити) не бих да коментаришем...
peconi
Националиста
Националиста

Порука: 238
Приступио: сеп 2010

Порука peconi 11.12.2012. 10:57

Помаже Бог, браћо и сестре

malena ::Пецони, нема сврхе да коментаришем твоје тумачење божијих намера, које се своде на :"Бог није казнио него је допустио..." јер су мој интелектуални и свестни ниво далеко изнад ових детињарија, за које је потребна или велика вера или велика заблуда - само ћу ти одговорити на питање ! Мој Бог је онај изнад којег више - нема Богова! Мој Бог је Савршено, Свеприсутно, Свебиће, који је творац Свести и Свег постојања ! То је мој Бог. Земаљске Богове, које су људи својим веровањем створили могу да поштујем као заштитнике природе, свих живих бића, човека, дома, породице...... у виду традиције (које је и хришћанство лукаво просвојило - када су његови творци видели да Срби неће да се приволе левитском Богу!). Ово не значи да не поштујем људе који другачије мисле и верују - док и они мене поштују. Напротив, сматрам их себи најближим бићима и поштујем њихову вољу ! Не замерам ти на твојој вери и не мислим да вређаш својим тумачењима Бога, Божије намере (ма колико то сматрала приземним, нелогичним, нерационалним,инфантилним) - разумем да је у питању слепа вера! Извини али ја не могу ничему слепо да верујем, камо ли тамо неким "светим оцима".

Помаже Бог, сестро.Благодарим Ти на одговору.Претпостављам да си члан неке странке.

Помаже Бог, брате Коста.
Порука Коста 10.12.2012. 17:58
Слушаi, Пецони, идиоте неопевани - (убудуће на кирилицу да се потписуiеш, будалесино!) -

- под хитно да гасиш ову своiу идиотску Тему. Еве ме мене - iа сам безбожник, и уiедно опасан родољуб!

Ел` ти iасно, маiмуне затуцани поповски (маiке ти га набием брљиве)?!

Ауу, брате мили.Ти си, поред тога што си безбожник, добрано ђавоиман.Али лека има.Зао дух се изгони молитвом, постом, исповешћу и причешћем.Мада мислим , ако наиђеш на доброг исповедника, добити неку врсту епитимије на одређено време, као духовни лек.Покушај, ништа не кошта.
Праштај.Мир Ти од Господа.

Но, кренимо даље, слава Богу.Ево неких србских застава из периода славне србске историје, из времена славних битака и славних победа.Свака од тих застава наглашава да се у рат иде са вером у Бога.
Слика
Слика
Слика

Има тога још.
Праштајте.С Богом
"Ја сам рођен на Чисти понедељак, 1943. године" - Ратко Младић
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 11.12.2012. 15:44

peconi ::Помаже Бог, сестро.Благодарим Ти на одговору.Претпостављам да си члан неке странке.

Какве везе имају странке са нашом дискусијом ??? То су пролазне, необавезне ствари... стварно те не разумем :? Као да ми нешто пребацујеш? Не, не разумем .....
бистрица
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 594
Приступио: авг 2010

Порука бистрица 11.12.2012. 19:12

Какве везе има родољубље са вером, осим ако је веза у томе што ВЕРУЈЕШ да радиш за своју земљу и ако си јој лојалан. Да ли су родољуби они "верници" који ојаде народ, а онда се искупљују дајући прилог за изградњу неке цркве ( што попови једва дочекају ); да им се упише на некој мермерној плочи на зиду цркве да су ктитори.
Назив теме је потпуно дегутантан.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 12.12.2012. 17:01

бистрица ::Какве везе има родољубље са вером, осим ако је веза у томе што ВЕРУЈЕШ да радиш за своју земљу и ако си јој лојалан. Да ли су родољуби они "верници" који ојаде народ, а онда се искупљују дајући прилог за изградњу неке цркве ( што попови једва дочекају ); да им се упише на некој мермерној плочи на зиду цркве да су ктитори.
Назив теме је потпуно дегутантан.

Има везе и те како. Прави верници, али понављам прави (Не они што се само тако изражавају већ они који тако живе) знају да нема ничек узвишенијег чинити добро свом ближњем и свом народу. А ово што се тиче пара за храм и за поједине попове си у потпуности у праву.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 12.12.2012. 17:55

-Цар Душан- ::Има везе и те како. Прави верници, али понављам прави (Не они што се само тако изражавају већ они који тако живе) знају да нема ничек узвишенијег чинити добро свом ближњем и свом народу.

Па то би требао знати и сваки атеиста; чак и да је будала.
Свако би требао да буде срећан ако може некоме помоћи.
Ја још никад нисам срео неког ко је срећан што му је помоћ неопходна. Увек је боље давати него примати.
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 12.12.2012. 20:09

Кад смо код давања и промања помоћи...... прочитала сам 2 последња поста, искључила рачунар и отишла у продавницу. Кад тамо, на степеницама поред улаза, једна бакица умотана у крпе - продаје неке шунстикле ( ако сам погодила назив ).....каже: 50 динара комад. Имала је једно 5-6 комада и каже да од подне није продала ни једну! Ја јој дам 2000 дин. и узмем све за успомену. О, како ме је само благосиљала.... а, једва сам је натерала да узме новац, просто сам је молила. Надам се да је наредних дана нећу видети на снегу. Помислила сам ( у своме бесу ): Е, моја Србијо, е, моји православци, е, моји човекољупци..... цео дан пролазите поред овакве мученице и не примећујете је! Да је нека дугонога у краткој сукњи - сви би се окретали! И, када неко почне да ми попује - да ли сам родољуб или не - разбила бих га од батина !Стварно, треба да нестанемо са лица планете !
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 12.12.2012. 20:25

Трећи ::Па то би требао знати и сваки атеиста; чак и да је будала.
Свако би требао да буде срећан ако може некоме помоћи.
Ја још никад нисам срео неког ко је срећан што му је помоћ неопходна. Увек је боље давати него примати.

Грдно се вараш брате Трећи, данас постоје многи људи који су срећни само кад добијају јер су себични и не умеју да деле срећу, а делити срећу је нешто најузвишеније.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 12.12.2012. 20:29

malena ::Помислила сам ( у своме бесу ): Е, моја Србијо, е, моји православци, е, моји човекољупци..... цео дан пролазите поред овакве мученице и не примећујете је! Да је нека дугонога у краткој сукњи - сви би се окретали!

Тужно али истинито. Тешка срамота!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 12.12.2012. 20:59

-Цар Душан- ::Грдно се вараш брате Трећи, данас постоје многи људи који су срећни само кад добијају
Срећни??! Ниси ти мене разумео...
Ево ти пример ове бакице коју Малена спомиње. Мислиш да је срећна??
Како се неко ко је принуђен да дели (рецимо) парче бурека попола да има и доручак и вечеру (о ручку може само да сања!) може осећати срећним??! А ова бакица ће те две хиљадарке (главу дајем!!) 'развући' бар на две недеље! Да има шта да једе. Ако не и дуже...
Срећна може бити Малена; што и сама има, па је могла уделити сиротици. А уједно и бесна што од таквих сви окрећу главу. Није положај оне старице пријатно ни видети, а камо ли доживети; далеко је то од било какве среће.

А они на које ти мислиш, не добијају - отимају. Или примају 'прљави' новац.
А да се можеш претворити у муву па заћи међу такве (да си међу њима а да они тога нису свесни), видео би да ни они нису срећни. Пред светом се претварају да јесу; али нису...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију