srpskinacionalisti.com

Да ли безбожници могу да буду Србски родољуби

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
peconi
Националиста
Националиста

Порука: 238
Приступио: сеп 2010

Да ли безбожници могу да буду Србски родољуби

Порука peconi 30.11.2012. 12:39

Помаже Бог, браћо и сестре.
Ова тема није одговор на многобројне теме о томе да ли Хришћани могу да буду националисти, да ли Православни имају право да буду Срби и остало јер смо, верујем, увидели да покретачи тих тема нису баш упознати са значењем самог Православља, а и са значењем речи националиста.
Желео бих да ова тема, остали уважени чланови форума, првенствено мени, дају одговоре које једноставно не знам већ дужи низ година.
Сматрам да је неопходно да вратимо ствари на почетак, то јест да одговоримо на питање шта значи бити Србин и Српкиња?
1. Да ли бити Србин значи родити се у Србији?
- Не. Има Срба који су рођени далеко ван Републике Србије.
2. Да ли бити Србин значи да ти се презиме завршава на „ић“?
-Не. Има доста знаменитих Срба којима се презиме на завршава на „ић“
3. Да ли бити Србин значи вређати, „пљувати“ или омаловажавати остале народе, па што их више пљујеш – већи си Србин?
-Не.Никако, Срби су чак и својим непријатељима дизали споменике чиме су исказивали своје витештво.
4. Да ли бити Србин значи непоштовање дела која су нам оставили преци.?
-Не. За Србина је погубно одрицање дела предака.
5. Да ли безбожници (или како они себе називају атеисти) могу да буду Срби
-Не. Јер је то Србин без садржине, без почетка без икаквог родољубивог смисла.

Бити Србин значи волети свој народ, а једина права, неискварена љубав долази од Бога.
Е сад, у данашње време у Србији су сви Срби. Неко протура идеје о Србима Римо-католицима, о Србима Исламићанима, о Србима Будистима, Србима безбожницима...
Да ли заиста безбожник може имати визију Србије и шта то њега нагони да се жртвује за свој народ (ако га уопште нагони)?
Волео бих да прозборимо на ову тему.

„Не био ти човек без памети путовођ, ни Србин без вере ортак“ св.Владика Николај Жички

Праштајте.С Богом
"Ја сам рођен на Чисти понедељак, 1943. године" - Ратко Младић
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3856
Приступио: апр 2006

Re: Да ли безбожници могу да буду Србски родољуби

Порука игорсима 30.11.2012. 16:01

peconi ::Бити Србин значи волети свој народ, а једина права, неискварена љубав долази од Бога.
Е сад, у данашње време у Србији су сви Срби. Неко протура идеје о Србима Римо-католицима, о Србима Исламићанима, о Србима Будистима, Србима безбожницима...
Да ли заиста безбожник може имати визију Србије и шта то њега нагони да се жртвује за свој народ (ако га уопште нагони)?

Невоља са тобом је што имаш глупе мисли, а невоља са мном је што ми је тренутно досадно.

И Швајцарац може да воли свој народ али га то не чини Србином. Волети свој народ значи бити родољуб а не Србин.
Ти ни две мисли не можеш да испратиш до краја.

Ако човек не уме добро да воли или је лош у томе онда он лоше воли све па и своју земљу и свој народ. Али то не значи да он није родољуб, него само да је није добар родољуб. Може се бити добар и мање добар родољуб, али и даље си родољуб. Родољуб се може бити и ако ниси спреман на жртвовање, и ако се нема визија,...

Тек ако ниси родољуб онда ниси - и тачка. Кажеш лепо - не занима ме мој народ (нити било који други) и онда ниси родољуб.
peconi
Националиста
Националиста

Порука peconi 30.11.2012. 17:04

игорсима ::
peconi ::Бити Србин значи волети свој народ, а једина права, неискварена љубав долази од Бога.

Невоља са тобом је што имаш глупе мисли, а невоља са мном је што ми је тренутно досадно.

И Швајцарац може да воли свој народ али га то не чини Србином. Волети свој народ значи бити родољуб а не Србин.
Ти ни две мисли не можеш да испратиш до краја.

Ако човек не уме добро да воли или је лош у томе онда он лоше воли све па и своју земљу и свој народ. Али то не значи да он није родољуб, него само да је није добар родољуб. Може се бити добар и мање добар родољуб, али и даље си родољуб. Родољуб се може бити и ако ниси спреман на жртвовање, и ако се нема визија,...

Тек ако ниси родољуб онда ниси - и тачка. Кажеш лепо - не занима ме мој народ (нити било који други) и онда ниси родољуб.

Помаже Бог, брате.
Сваком човеку наиђу глупе мисли покадкад, тако и мени.Ништа се ја не разликујем од осталих.И мени је понекад досадно, али гледам да ме досада не учини учмалим и да не видим шта се пише.
Ако тема стоји на сајту "Српски националисти", логично је да се не односи на Швајцарце и Швајцарске родољубе, којих сигурно има.
Наго мене нешто друго у Твом писању збуњује.
Добар и мање добар родољуб
Кад је Србин добар а кад мање добар родољуб?Да ли српска омладина треба да се угледа на , рецимо, Вука Драшковића за којег су многи говорили 90-тих да је националиста (родољуб), а сада је мање родољуб.
Или да се угледа на Коштуницу који је 90-тих био добар родољуб, 2000-тих мање добар, па сад поново добар.
Молим Те појасни ми термин добар и мање добар родољуб?
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 30.11.2012. 17:18

peconi ::Молим Те појасни ми термин добар и мање добар родољуб?

Нека хвала. Рекао сам шта сам имао.
Али ти можеш, ако желиш, да истакнеш неке примере добрих родољуба данас. Ових других и тако има колико хоћеш.
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1267
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 30.11.2012. 21:14

Пецони, ево ја ћу ти одговорити. Коштуница је увек био родољуб, много наиван, али ипак родољуб. А Вук није био никад. Мистерија решена! А ово за доброг и мање доброг родољуба ти је игорсима објаснио да је фора у томе колико је ко спреман да се жртвује.
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
peconi
Националиста
Националиста

Порука peconi 30.11.2012. 21:15

игорсима ::
peconi ::Молим Те појасни ми термин добар и мање добар родољуб?

Нека хвала. Рекао сам шта сам имао.
Али ти можеш, ако желиш, да истакнеш неке примере добрих родољуба данас. Ових других и тако има колико хоћеш.

Добро брате. Како Те воља. Заиста не разумем наведени термин.
Као примере српских родољуба, поред генерала Младића коме је ратовање посао, а који је он одрадио савесно, могао бих да наведем господина Николу Алексића.
Ипак, пример српског родољубља, на којем би требало да позавиде и многи мушкарци, је Милунка Савић.
Жена која би требало да послужи за пример и данашњим девојкама.
Мени је криво, и кајем се због тога, што је моја генерација давала простора којекаквих слаткоречивим шарлатанима, а ове жене се нико није до скоро сетио. Ја бих највише волео, а и нека би дао Бог, да наместо споменика "пријатељима" Французима, следећа покољења подигну споменик овој Српкињи и тако јој се бар они, на неки начин, одуже.

Праштај брате.Мир ти и радост од Господа.
peconi
Националиста
Националиста

Порука peconi 30.11.2012. 21:29

Делија са Севера ::Пецони, ево ја ћу ти одговорити. Коштуница је увек био родољуб, много наиван, али ипак родољуб. А Вук није био никад. Мистерија решена! А ово за доброг и мање доброг родољуба ти је игорсима објаснио да је фора у томе колико је ко спреман да се жртвује.

Помаже Бог, Делијо.
Ову двојицу сам навео онако, без везе. Први су ми били на памети.
Српски родољуб мора да зна да ће увек нешто жртвовати.Ни једна жртва није мала.
На крају крајева, сваки родољуб би требало да зна да ће за родољубље и отаџбину можда и живот да да.То је већ Божија воља.
Зар се не слажеш.Бог је онај који мери колика је жртва.

Свако добро од Господа
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 30.11.2012. 22:38

peconi ::Зар се не слажеш.Бог је онај који мери колика је жртва.

Слажем се.

Али, да ти кажем нешто ако умеш да схватиш - боли Бога уво за српство. Нити га је он створио, нити мари за њега. Сутра, када српства не буде, неће му бити нимало жао.

Српство има неку вредност само у очима нас, Срба. Само нама вреди и вреди само онолико колико нама вреди.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 1.12.2012. 17:37

игорсима :: боли Бога уво за српство.

То можда боли уво твог бога којег си окачио на аватару. А нашег живог Бога итекако брине шта ће то бити сутра са Србијом.
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 1.12.2012. 17:46

-Цар Душан- ::
игорсима :: боли Бога уво за српство.

То можда боли уво твог бога којег си окачио на аватару. А нашег живог Бога итекако брине шта ће то бити сутра са Србијом.

Постоји само један Бог.
Али, хајде да се сложимо да се не слажемо.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 1.12.2012. 17:50

игорсима ::Постоји само један Бог.

Ок ако постоји, како онда можеш да кажеш да га боли уво за било који народ а камоли за српски?
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 1.12.2012. 18:11

-Цар Душан- ::
игорсима ::Постоји само један Бог.

Ок ако постоји, како онда можеш да кажеш да га боли уво за било који народ а камоли за српски?

Полако момак, нисам говорио о људима него о српству. Ако ти не видиш разлику, ево ти мало па се поткожи знањем:

viewtopic.php?f=1&t=26589&start=495#p543864

игорсима ::Што, па није срамота признати пораз. Лепо кажеш - трудили смо се колико смо умели, знали и смели, ал смо пукли ко звечка и зато је најбоље да прогласимо стечај и одустанемо од даљег узалудног прављења губитака.
Лепо кажемо - за ово и овакво српство се не вреди борити, ајде да се трудимо око нечег другог. Рецимо, да се боримо за заштиту човекове средине, очување природних услова живота, спречавање загађења ваздуха, воде и земље и истребљења биљних и животињских врста,...
Можда и ту неславно пропаднемо али бар је то циљ за који се безусловно вреди борити.

А српство је настало, па је онда једном нестало. Може се и без њега. И без српског језика, културе. Може се заборавити и преправити српска историја и прошлост,...
Свет ће наставити без икаквих проблема и без Срба и Србије... ако нама није стало - друге баш заболе...

А ми?
Ми можемо да прихватимо неку другу културу и језик,,,
А можемо да измислимо нову и да се боримо за њу...
Или да просто одустанемо од борбе и оставимо неким другим ентузијастама да се боре за српство... просто се манемо теме и почнемо да окопавамо башту...
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 1.12.2012. 18:25

-Цар Душан- ::Ок ако постоји, како онда можеш да кажеш да га боли уво за било који народ а камоли за српски?

А што га не би 'болело уво'...
Па ево, постоји и председник, па га 'боли уво' за било који народ; а поготово за српски.
А ако све ово што нам се догађа представља њихово старање о нама, боље да седе докони скрштених руку; обојица.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 1.12.2012. 22:36

игорсима ::Полако момак, нисам говорио о људима него о српству. Ако ти не видиш разлику, ево ти мало па се поткожи знањем:

viewtopic.php?f=1&t=26589&start=495#p543864

игорсима ::Што, па није срамота признати пораз. Лепо кажеш - трудили смо се колико смо умели, знали и смели, ал смо пукли ко звечка и зато је најбоље да прогласимо стечај и одустанемо од даљег узалудног прављења губитака.
Лепо кажемо - за ово и овакво српство се не вреди борити, ајде да се трудимо око нечег другог. Рецимо, да се боримо за заштиту човекове средине, очување природних услова живота, спречавање загађења ваздуха, воде и земље и истребљења биљних и животињских врста,...
Можда и ту неславно пропаднемо али бар је то циљ за који се безусловно вреди борити.

А српство је настало, па је онда једном нестало. Може се и без њега. И без српског језика, културе. Може се заборавити и преправити српска историја и прошлост,...
Свет ће наставити без икаквих проблема и без Срба и Србије... ако нама није стало - друге баш заболе...

А ми?
Ми можемо да прихватимо неку другу културу и језик,,,
А можемо да измислимо нову и да се боримо за њу...
Или да просто одустанемо од борбе и оставимо неким другим ентузијастама да се боре за српство... просто се манемо теме и почнемо да окопавамо башту...

Лепо си ово написао брате, само што ниси управу у једној ствари. Бога је јако брига за српски народ, али проблем је што српском народу није стало до Бога. Погледај како су некад живели наши преци, много су више радили по речи Божјој па им зато ништа није фалило и Бог је био уз њих.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 1.12.2012. 22:40

Трећи ::А што га не би 'болело уво'...
Па ево, постоји и председник, па га 'боли уво' за било који народ; а поготово за српски.
А ако све ово што нам се догађа представља њихово старање о нама, боље да седе докони скрштених руку; обојица.

Па да у томе и јесте поента. Уздамо се у председнике и политичаре и онда кад нас неко зло снађе онда нам је Бог крив. Нећемо да радимо и да живимо од свог рада у природи (како је Бог то рекао), него хоћемо да нам политичари реше финансијску кризу.
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост