srpskinacionalisti.com

Лаврентије Папин тројански коњ у Србији

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Re: Лаврентије Папин тројански коњ у Србији

Порука malena 30.10.2012. 15:11

Одговор за Пецони-ја: ја нисам безбожник - одакле ти такав закључак? Свашта... чек и не морам да верујем у Бога - ја знам да Он постоји и то је тако јасно сваком разумном човеку! Друго: погрешно си разумео - мени уопште не смета поздрав у коме се призива Божија помоћ, напротив. Врло често је користим, не увек јер сматрам да не треба баш у свакој прилици помињати име Божије. Треће: зашто ти мислиш да се ја нећу спасити ? У великој си заблуди у вези мене - ја мислим добро, чиним добро, добру се надам и добро ће ми бити! Убеђена сма да је Богу милији један човек који на сваки начин увећава Његову величанствену креацију (да се тако изразим) - него милион оних који се ломатају по храмовима, снисходљиви су према свештеницима, понизни и послушни према владикама - а, не говоре са провим комшијом или се не обазиру на најближе чланове породице ! Нико не може само речима да ме убеди у супротно! Ја не бих учинила неку неподопштину чак када бих се уверила да "лично Бог" то од мене захтева (хипотетички, наравно), док с друге стране сведок сам интересног понашања и црквених великодостојника, светштеника и, свакако многих верника.Не свих, наравно. Не могу да поднесем то лицемерје, веруј ми и немој и рећи да не треба по појединцима да судим о цркви ! По коме ћу? Па, они су се заветовали, замисли колики је њихов грех! Ко их је терао да остану на тим местима ако не могу да одрже завет? Часније је иступити добровољно, зар не? Опрости ако сам нешто погрешно закључила али док се не уверим у супротно - не мењам став!
peconi
Националиста
Националиста

Порука: 238
Приступио: сеп 2010

Порука peconi 31.10.2012. 12:32

Одговор за Пецони-ја: ја нисам безбожник - одакле ти такав закључак? Свашта

Oпрости, сестро, што сам Те назвао безбожником, на такав закључак си ме Ти навела
Крштена сам ако си то питао мада уопште нисам религиозна
.
Ех, како би се Срби боље разумели када би причали српским језиком.Можда би се и сложили и тако испунили свој вековни сан "Само Слога Србина Спасава".
Пре неки дан прочитам наслов у новинама " Буја мађарски национализам". И ја помислим да је добро што родољубље буја и у Мађарској, па решим да прочитам чланак.Кад оно није да буја национализам већ нацизам, тачније национал-социјализам.
Како се свесно манипулише туђим речима, како се све више избацују српске речи, писао сам на једној другој теми.Ево неколико примера.
Свесно се манипулише речју национализам (родољубље), тако да у већем делу српског народа та реч асоцира на нацизам.Исто тако се и нацизам не назива правим именом, национал-социјализам.Зашто?
Замисли нпр. лекцију из историје " Немачки национал-социјалисти стрељали 2000 Срба у Крагујевцу".
Неуки народ би онда запитао " да ли је СОЦИЈАЛИСТИЧКА Федеративна Република Југославија национал СОСИЈАЛИСТИЧКА? Било би превише питања. Овако, реч нацисти су "скинули љагу" са идеје социјализма, а у неуком народу је створена паралела између нациста и насционалиста. Две муве једним ударцем. Зато треба увек говорити РОДОЉУБЉЕ, да не би долазило до забуне.
Такође, српски језик има предност у томе што свака реч недвосмислено указује на неке именице, глаголе, придеве итд.
Реч хомосексуалац или геј, које су стране речи, не изазивају никакву реакцију, барем мени.Али ако ту исту реч заменимо са педер, мужеложник или још горе, циганском буљаш, јасно нам ставља до знања да се ради о нечем одвратном, болесном.Речи хомосексуалац и геј су увезене да би ублажиле болест.
Реч циганин је такође означена као политички некоректна и замењена са Ром.
Реч атеиста означава групе људи који не верују у Бога, боре се против Бога, и оне који би поверовали у Бога ако би имало материјалних доказа.Али реч атеиста боље звучи него неверник, безбожник,
богоборац.
Реч религија је Грчка или Латинска (нисам сигуран) која означава везу између човека и Бога, живети са Богом.Пошто си Ти написала да ниси религиозна, извео сам закључак да немаш везу са Богом, да живиш без Бога или, једном речју безбожник.Реч безбожник није никаква увреда или политички некоректна реч (како се то данас популарно назива).Кад мало боље размислим, неко је прогласио за политички некоректне само српске речи.Да ли је случјно? Ја мислим да није.
Ето, ја и Ти се нисмо разумели управо због туђих речи у српском језику.
У Твом одговору, касније, сам прочитао и закључио да си се погрешно изразила и да си хтела да напишеш да верујеш у Бога и Богу, а да не верујеш у једно Свету и апостолску Цркву.

Друго: погрешно си разумео - мени уопште не смета поздрав у коме се призива Божија помоћ, напротив. Врло често је користим, не увек јер сматрам да не треба баш у свакој прилици помињати име Божије

Баш напротив, треба у користити у свакој прилици уколико се жели искрено и од срца.

Треће: зашто ти мислиш да се ја нећу спасити ?

Да не да Бог да се не спасиш.Сестро драга, ја не знам да ли ћу се ја спасити, а камо ли неко други.Под два, Бог ме није обдарио даром прозорљивости да бих могао да видим будућност, а самим тим да ли ћеш се спасити или не.
Ја сам написао
Али само крштење није довољно за спасење
.Поред крштења потребно је испуњавати Божије и Црквене заповести, исповедати се и причешћивати.Ја ниједног тренутка нисам посумњао да си добра особа, да чиниш добра дела, да мислиш добро.Али тешко ми је да поверујем да од седме године ниси ни једном опсовала, да ниси ни једном помислила нешто лоше.

Убеђена сма да је Богу милији један човек који на сваки начин увећава Његову величанствену креацију (да се тако изразим) - него милион оних који се ломатају по храмовима, снисходљиви су према свештеницима, понизни и послушни према владикама - а, не говоре са провим комшијом или се не обазиру на најближе чланове породице !

Већ сам написао да се слажем у овоме и да си у праву. Ја се такође грозим када човек слави Славу у ресторану, а себе назива Православцем, када странка слави Славу, када свештеник освештава аутомобил.Не знам да ли знаш да је 90-тих година једна певачица (не могу да се сетим имена) крстила кучиће?!
Владика Лаврентије, о коме је реч на овој теми, активно је учествовао и још увек учествује у рушењу средњевековне светиње, Ваљевске Грачанице, ископавању монаха који су сахрањени у порти цркве, разбацују њихове кости...Боже сачувај.
Не могу да поднесем то лицемерје, веруј ми и немој и рећи да не треба по појединцима да судим о цркви !

Ако већ судиш суди праведно.СПЦ је сачувала српски индетитет у средњем веку, била је уз српски род током тешких дана у 1.и 2. устанку, у балканским ратовима у првом светском рату., у доба титоизма итд Захваљујући СПЦ ми данас можемо да кажемо да смо Срби.Управо је то разлог зашто је Црква на удару од стране масона, латина и осталих слуга антихриста.И сви они који имају задатак да на сваки начин баце љагу на православље, добро раде свој посао. То се види по томе што народ бежи из Цркве.
Србин каже, зашто ја да постим кад попови за време часног поста једу месо. Зашто ја да идем у цркву и да дајем прилог, а попови после возе ауди, мерцедес...
О томе су говорили Свети Оци. Говори и отац Жарко Гавриловић о масонерији у Синоду СПЦ.Старац Гаврило је говорио да ће људи ићи километрима далеко да би се достојно причешћивали.
Приликом суђења, имај у виду да постоји и друга страна.Ти се клони лицемера и недостојника и потражи часне вернике и свештенике.Веруј ми, пријатно ћеш се изненадити.

Свако добро од Господа.
"Ја сам рођен на Чисти понедељак, 1943. године" - Ратко Младић
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 31.10.2012. 14:42

peconi ::Пре неки дан прочитам наслов у новинама " Буја мађарски национализам". И ја помислим да је добро што родољубље буја и у Мађарској, па решим да прочитам чланак.Кад оно није да буја национализам већ нацизам, тачније национал-социјализам.
Е... Да је била реч о Србима, тако би и писало! И то би, да зло буде веће, написао неки „Србин“!
И на тај начин, то онда не би била оптужба на рачун Срба, него - „признање“.

Речи хомосексуалац и геј су увезене да би ублажиле болест.
Не 'ублажиле болест' (нема те речи која то може), него - 'смањиле људски опрез'.
Зато и говоре да им је циљ - 'људска права и слободе', а не - 'уништење људског рода'.

Ја се такође грозим када човек слави Славу у ресторану, а себе назива Православцем
А немој бити баш тако „строг“peconi...
Па каква је то Слава, кад „вернику“ певаљка испод шатора не игра на столу??
(Спрдам се, наравно; а руку на срце - и није за спрдњу... )

Не знам да ли знаш да је 90-тих година једна певачица (не могу да се сетим имена) крстила кучиће?!
Није она крстила... Она не може крстити никога. Крштење је могао обавити (а вероватно и јесте) једино „свештеник“. А онда то чује или прочита Малена, па - 'запени'. А како и не би... Па чак ни ја (кога то, као, не би требало да се тиче) не бих могао остати равнодушан на такво ругање Цркви.

То се види по томе што народ бежи из Цркве.
Не бежи... Терају га. Исти ти свештеници што возе оне џипове, 'мечке', крсте кучиће и слично. До сад је важило да - 'комунисти бране народу да иде у цркву'... Негде некад можда и јесу; али ја ти тврдим да је седамдесетих-осамдесетих било далеко више људи који су ишли у цркву (иако су „бранили“) него сада. А све због таквих попова...

Србин каже, зашто ја да постим кад попови за време часног поста једу месо.
Е јес' му изговор...
А да је поп скочио главачке у бунар?? Би ли се (и тај 'Србин') стрмекнуо за њим у бунар?
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1788
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 31.10.2012. 15:01

Vesna Rivas je krstila svoje kučiće
http://arhiva.kurir-info.rs/Arhiva/2005 ... 2005.shtml
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
peconi
Националиста
Националиста

Порука peconi 1.11.2012. 11:16

Помаже Бог, браћо и сестре

Речи хомосексуалац и геј су увезене да би ублажиле болест.
Не 'ублажиле болест' (нема те речи која то може), него - 'смањиле људски опрез'.
Зато и говоре да им је циљ - 'људска права и слободе', а не - 'уништење људског рода'.

Управо си нашао праву реч "смањиле опрезност" обманама. У сваком случају поента је јасна: стране речи користити само у случају ако не постоји одговарајућа реч у српском језику (већина постоји).
Везано за обмане са страним речима. Не знам да ли је неко од Вас, гладјући оне рекламе за чудесне крпе, приметио једну бесмислицу.У рекламама се наводи да те крпе имају "хиљаде микро- фибер влакана".Сад, фибер на енглеском значи влакно, па ти сад преведи на српски.Испада да крпа има хиљаде микро влакнастих влакана?! Па још некада додају "хиљаде сићушних микро- фибер влакана". Да ли постоји огромно-микро влакно? Бесмисао.
Ваљда рачунају, од сто људи један ће приметити бесмислицу, 70 неће ни регистровати обману, а 29 ће мислити да у крпи живе сићушна бића која разграђују нечистоћу, да би се, по обављеном послу, вратиле у крпу и наставиле да живе своје микро животе.
Обмана страним речима и изразима.

Đorđo Napolitano ::Vesna Rivas je krstila svoje kučiće
http://arhiva.kurir-info.rs/Arhiva/2005 ... 2005.shtml

То је та, брате.Нажалост, остаје записано за будућа покољења да су људи, у овим смутним временима крштавали животиње.
Ја се једино надам да ће наши потомци схватити да се вера доказује делима, а не речима.Ко је какав верник, дела указују. Ово дело је далеко од Православне вере.

Дозволите ми да Вам пренесем текст који се тиче теме, дакле текст о владики Лаврентију и његовом доприносу наметања екуменизма

Гледајући слику на којој Србске владике седе испод слике кардинала смрти Алојзија Степинца и говоре о љубави са римокатоличким јеретицима, који не крију мржњу према Србима, реших да објавим моју песму коју сам написао пре десетак година, а коју због саблазни људи нисам тада објавио. Сматрао сам да тај злочин према Богу и роду који сам описао у песми ”ПОКЛОЊЕЊЕ ШАБАЧКО-ВАЉЕВСКОГ ЕПАРХИЈСКОГ НАМЕСНИКА ВЛАДЕ СТАНИМИРОВИЋА АЛОЈЗИЈУ СТЕПИНЦУ ”, нешто што ће отрезнити те заблуделе слуге и да се то више неће поновити. Нажалост погрешио сам, они не само да се не кају, већ њихово безакоњу нема границе. Тадашњи владика шабачко-ваљевски Лаврентије, а данас само шабачки (епархија је подељена), кога због његових злодела многи зову са пуним правом ”кардинал” је благословио да црквени хор ”Свети Јован Богослов” из Шапца са тадашњим архијерејским намесником Владом Станимировићем посете катедралу у Загребу и поклоне се гробу Србског крволока Алојзија Степинца. Све је учињено по жељама Ватикана, којем кардинал шабачки Лаврентије одано служи. За ту подлу намеру знали су само вођа пута фратар Ђероламо и наведени свештеник Влада Станимировић, чланови црквеног хора су доведени пред свршени чин. Свештеник Влада Станимировић, син чувеног блаженопочившег духовника Теофила Каонског, је први пришао и поклонио се гробу Степинца, који је благословио сва звјерства која су римокатолици радили над Србима за време НДХ, а затим су прилазили чланови црквеног хора и клањали се не знајући коме. Тек када је једна дјевојчица из хора, која је избегла од усташког ножа и којој су римокатолици у овом последњем рату деведесетих побили велики број ближњих, прочитала натпис на гробу, настао је хаос. Тада је била откривена латинска превара у режији владике Лаврентија и његовог послушника у мантији свештеник Владе С., а по налогу Ватикана. Да би смирили повређене и разочаране чланове црквеног хора, одмах су их увели у аутобус и наставили су пут за Италију, смишљено избегавајући да се обиђе наш храм у Загребу. О овом грозном догађају сам сазнао од једног свештеника који је био са њима, као и од неколико чланова поменутог хора који су га после тога напустили.

Нека нас Господ сачува од свакога зла, а највише од зла који нам намећу владике и свештеници, како пише у Јеванђељу:”Чувајте се лажних пророка, који вам долазе у оделу овчијем, а изнутра су вуци грабљиви. По плодовима њиховим познаћете их”(Мт. 7, 15 – 16). До сада су Србе убијали телесно и пунили рај, а сада Србима убијају душе и пуне пакао. Зато пробуди се Србине и чувај душу своју за коју се Господ разапео.

Нека Вам је на здравље и спасење.
Праштајте.С Богом
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 1.11.2012. 12:58

peconi ::

Oпрости, сестро, што сам Те назвао безбожником, на такав закључак си ме Ти навела

Ето видиш, то је оно што ми највише смета - не суди се људима по делим већ по изјашњавању, вербалном слагању са неким... и тд. То је заблуда која те тера на погрешан закључак - сви ви који се супротстављате моме начину испољавања вере у Бога - обавезно упаднете у ову замку! Мене је искуство натрелао да променим став: не интересује ме да ли неко иде на литургију, да ли се причешћује, да ли се моли....-то је његова ствар, већ да ли све то скупа од њега чини БОЉЕГ ЧОВЕКА! То ми је најважније!

.

Реч религија је Грчка или Латинска (нисам сигуран) која означава везу између човека и Бога, живети са Богом.Пошто си Ти написала да ниси религиозна, извео сам закључак да немаш везу са Богом, да живиш без Бога или, једном речју безбожник.
У Твом одговору, касније, сам прочитао и закључио да си се погрешно изразила и да си хтела да напишеш да верујеш у Бога и Богу, а да не верујеш у једно Свету и апостолску Цркву.

Свако добро од Господа.

Очигледно је да грешим у тумачењу речи религија. За мене је то начин испољавања вере кроз понашање - углавном онако како прописује Црква. Сада видим да грешим али то не значи да ћу прихватити неморално, нељудско и у крајњем деструктивно понашање које видим код црквених људи и многих верника! Мени је Бог дао разум да разлучим добро од лошег и, нарочито, од ЗЛА - и од тога нећу одступити ни под каквим изговором! У томе видим спасење, уколико ми је уопште потребно! Све остало су људи направили по сопственим жељама и то са Богом нева везе - немој неко да те лаже, ни једна људска творевина не може бити света! ! На крају, ево једне анегдоте од пре неколико дана! Ишла сам у село и успут повезем две монахиње и монаха. Врло пријатни људи и у разговору споменем како нисам много религиозна и све ово о чему смо писали, а они мени кажу: треба бити послушан... ти, рецимо треба да будеш послушна мужу. Ту се ја насмејем и кажем да баш то не бих могла никако да прихватим и да бих више волела да сви буду послушни мени! Одвезем их где су хтели и они ми на крају кажу: важно је бити добар човек и живети нормално! То ми се веома допало јер се потпуно "уклапа" у мој стил живота"!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946

Порука Камени 2.11.2012. 15:47

malena :: Ишла сам у село и успут повезем две монахиње и монаха. Врло пријатни људи и у разговору споменем како нисам много религиозна и све ово о чему смо писали, а они мени кажу: треба бити послушан... ти, рецимо треба да будеш послушна мужу. Ту се ја насмејем и кажем да баш то не бих могла никако да прихватим и да бих више волела да сви буду послушни мени! Одвезем их где су хтели и они ми на крају кажу: важно је бити добар човек и живети нормално! То ми се веома допало јер се потпуно "уклапа" у мој стил живота"!

Лепо од тебе што си помогла црквеним лицима. Ти њих возиш по овоземаљским путем а они тебе по небеским.
То у вези послушности дуго нисам и сам сватао, много дубока порука и када вратим филм свог животног пута уназад ми је све јасније. Ево примера. Био ја у рату, неки су страдали а ја жив и здрав се вратио. Па, мало сам боље СЛУШАО официра него други који су мислили да су много паметни.
Непослушност у породици, на послу, у цркви често човека гура у невоље.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 2.11.2012. 18:59

Камени :: Па, мало сам боље СЛУШАО официра него други који су мислили да су много паметни.
Непослушност у породици, на послу, у цркви често човека гура у невоље.

Управо о томе причам - ко год ме је послушао НИЈЕ ПОГРЕШИО :D Наш народ каже: "Свачију слушај - своју сматрај". Другим речима, људи увек треба да питају за мишљење некога за кога сматрају да је поуздан и добромнамеран! Зашто је лоше некога замолити да вам "помогне" у размишљању, а добро је замолити га да вам помогне да унесете угаљ, на пример?? Одговорност за одлуке сносимо сами, без обзира да ли смо некога послушали или не .Дакле, монаси су потпуно у праву: треба живети нормално и не претеривати ни у чему, па ни у послушности !
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 2.11.2012. 20:03

malena ::Наш народ каже: "Свачију слушај - своју сматрај".

'Саслушај свакога - (у)ради по своме.'
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
peconi
Националиста
Националиста

Порука peconi 5.11.2012. 14:19

malena ::
peconi ::

Ето видиш, то је оно што ми највише смета - не суди се људима по делим већ по изјашњавању, вербалном слагању са неким... и тд. То је заблуда која те тера на погрешан закључак - сви ви који се супротстављате моме начину испољавања вере у Бога - обавезно упаднете у ову замку! Мене је искуство натрелао да променим став: не интересује ме да ли неко иде на литургију, да ли се причешћује, да ли се моли....-то је његова ствар, већ да ли све то скупа од њега чини БОЉЕГ ЧОВЕКА! То ми је најважније!

.

Реч религија је Грчка или Латинска (нисам сигуран) која означава везу између човека и Бога, живети са Богом.Пошто си Ти написала да ниси религиозна, извео сам закључак да немаш везу са Богом, да живиш без Бога или, једном речју безбожник.

Свако добро од Господа.

Очигледно је да грешим у тумачењу речи религија. За мене је то начин испољавања вере кроз понашање - углавном онако како прописује Црква. Сада видим да грешим али то не значи да ћу прихватити неморално, нељудско и у крајњем деструктивно понашање које видим код црквених људи и многих верника! Мени је Бог дао разум да разлучим добро од лошег и, нарочито, од ЗЛА - и од тога нећу одступити ни под каквим изговором! У томе видим спасење, уколико ми је уопште потребно! Све остало су људи направили по сопственим жељама и то са Богом нева везе - немој неко да те лаже, ни једна људска творевина не може бити света! ! На крају, ево једне анегдоте од пре неколико дана! Ишла сам у село и успут повезем две монахиње и монаха. Врло пријатни људи и у разговору споменем како нисам много религиозна и све ово о чему смо писали, а они мени кажу: треба бити послушан... ти, рецимо треба да будеш послушна мужу. Ту се ја насмејем и кажем да баш то не бих могла никако да прихватим и да бих више волела да сви буду послушни мени! Одвезем их где су хтели и они ми на крају кажу: важно је бити добар човек и живети нормално! То ми се веома допало јер се потпуно "уклапа" у мој стил живота"!

Побогу сестро, па зашто бих сумњао у Твоје изјашњавање.Наравно да Ти верујем да ниси религиозна (српски: безбожна). Немам разлога да не верујем у Твоје изјашњавање. Ако не бих веровао у оно што си сама написала о себи, да ли не би требало да верујем у Твоје изјашњавање да си добра особа, да чиниш добра дела, да имаш добре мисли...Мало је збуњујуће.
Већ сам Ти написао да безбожник није увреда ни осуда, већ тренутно човеково стање (човек без куће - безкућник, човек без Бога - безбожник). Уосталом, ако мислиш да је осуда, онда си Ти саму себе осудила када си написала
.
Ја ово видим као Твоју исповест.
Ипак мислим да Ти желиш нешто сасвим друго да напишеш, али не знаш како да се изразиш.А и ја не знам како бих могао да Ти помогнем у свему томе.
Буди обазрива у Твом начину испољавања вере у Бога да не би отишла у прелест или још горе, у секташење.Нисам сигуран да човек може сам спознати Божанску природу.Своје виђење Бога су имали Џим Џонс, следбеници Обнове десет Божијих заповести и многи други који су за собом у погибао повукли не мали број људи.Преклињем Те сестро, буди обазрива ако си већ решила да служиш Богу ван заједнице.Не бих желео да Твоје тумачење Бога буде исто као и тумачење речи религија.

Сестре монахиње су Те саветовале онако како је Бог заповедио оног тренутка када је протерао наше прародитеље из Раја:
*1 Мој. 2, 25.

8. И зачуше глас Господа Бога, који иђаше по врту кад захлади; и *сакри се Адам и жена му испред Господа Бога међу дрвета у врту.

*Јер. 23, 24.

9. А Господ Бог викну Адама и рече му: гдје си?

10. А он рече: чух глас твој у врту, па се поплаших, јер сам го, те се сакрих.

11. А Бог рече: ко ти каза да си го? да нијеси јео с онога дрвета што сам ти забранио да не једеш с њега?

12. А Адам рече: жена коју си удружио са мном, она ми даде с дрвета, те једох.

13. А Господ Бог рече жени: зашто си то учинила? А жена одговори: *змија ме превари, те једох.

*2 Кор. 11, 3.

14. Тада рече Господ Бог змији: кад си то учинила, да си проклета мимо свако живинче и мимо све звијери пољске; на трбуху да се вучеш и *прах да једеш до својега вијека.

*Иса. 65, 25.

15. И још мећем непријатељство између тебе и жене и између сјемена *твојега и сјемена † њезина; **оно ће ти на главу стајати а ти ћеш га у пету уједати.

*1 Јов. 3, 8. † Гал. 4, 4. **Рим. 16, 20. Јевр. 2, 14. Откр. 12, 7, 17.

16. А жени рече: теби ћу многе муке задати кад затрудниш, с мукама ћеш дјецу рађати, и воља ће твоја стајати под влашћу мужа твојега, и он ће ти бити *господар.

Многа свештена лица, када се поведе разговор о вери, изговоре ове Божије речи женама како би видели њихову веру у Бога. На овој заповести "падају" и жене које за себе кажу да су верујуће.Доста њих негодује и није им право.Не придржавање ове заповести, повлачи за собом и кршење две највеће Божије заповести:
1. Љуби Господа Бога свога свим срцем својим, свом душом својом, свим умом својим и свом снагом својом.
2. Љуби ближњега свога као самога себе,

а онда, да ли може да се та жена назове верујућом?
Монахиње су Те саветовале онако како је Бог заповедио, а и да виде колика је Твоја вера.

Мир Ти од Господа
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 5.11.2012. 16:31

Пецони, ти си пролупао - 2 пута ми одговараш на исти пост ! Јасно ми је шта мислиш, у шта верујеш, како "манифестујеш" своју веру....... не труди се више, не знам зашто вртиш у круг исте тврдње: те, саму си себе осудила, те безбожна си, те молба да не одем у "прелест", па онда цитати из којих се види да је Бог одавно казнио жену на разне начине....... све ми је јасно - дефинитивноно нисам верујућа у тог твог окрутног Бога ! Зашто бих веровала у неког ко ме окрутно кажњава?Очигледно је да се нећу спасити на крају света, односно унапред сам осуђена од окрутног Бога и нема говора о спасењу! Искрено верујем да изнад таквог Бога постоји један врховни Бог-Творац који доводи све у ред! Зато се и не трудим много - мени ће ипак бити драго да ви, верујући не будете изневерени од вашег бога који фаворизује јадне, наивне мушкарце преварене од лукаве жене још у Рају - него да се спасите. Пошто сам женско, не преостаје ми ништа друго, већ да се уздам у себе и свој разум, какав-такав........ Творац је очигледно мислио да ми је то довољно да проживим на освом свету часно и срећно. Све остало чиста срца препуштам вама који сте у сталном страху за своје спасење( ваљда сте много грешни) . Каква бих ја Српкиња била када својим сународницима не бих на сваки начин олакшала поседице њиховог греха ?
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука: 6702
Приступио: мар 2003
Место: Холандија

Порука LiJA 7.11.2012. 21:00

malena :: Где ли је она Лија да вас научи хришћанском праштању, да вас упозори на "гордост" којом судите светим владикама и осталим великодостојницима (осим Артемија за чија лудирања имате разумевање) ? Стварно, где је? Сме ли она да вам противречи ? Мислим да ће се јавити против мене, а ви можете бити мирни :D Сад се сетих: била је пре неку годину на форуму нека Марија која се понашала као страх и трепет за нас који постављамо "незгодна питања".... нема је нигде у последњих годину-две. Али зато је ту Лија да је замени (уколико то није иста особа?) Ко би га знао, лукави су ти "прави, истински верници" - мисле да имају тапију на веру и истину!

Еве га нађох овај коментар тек сада.
Па не висим ја као ти на форуму дан и ноћ. Немам много времена транутно и пратим само унутрашњу политику, а сада ћу се мало више активирати, јер ме спомњете.
Ево дакле, овако стоје ствари.
1- Ја нисам Марија и то зна уредник форума. Марија је постојала паралелно самном сво време, а неко рече да је умрла пре неку годину. Не знам да ли је то истина и то сада није битно
2- Цркву поштујем и прихватам потпуно у свим верским питањима. Ту немам примедбу и сматрам да јесвештенство далеко боље упућено у црквена питања, од мене.
Ово о чему горе причамо је ПОЛИТИКА, а ту смо сви аматери, осим професионалних политичара високог ранга. Таквих је мало. Најбоље одлуке у политици доносе људи који:
- имају увид у огроман број докумената и архива
- нису корумпирани
Могуће је да црквени клер има увид у више информација од свих нас заједно и да више знају, па зато доносе такве одлуке .... а могуће је и да су неки од њих корумпирани па је то разлог за њихове одлуке. Не знам која је варијанта у питању, али се из свог угла не слажем са политичким ставовима СПЦ у задњих 12 година. Слагала сам се са политиком СПЦ 90-тих.
Ето то је мој став.
U katoličkoj crkvi Srca Isusovog u Zagrebu 28-12-2010 je služena misa zadušnica
za ustaškog poglavnika Antu Pavelića, uz pominjanje zločinca Jure Francetića,
komandanta nekadašnje ustaške "Crne legije".

*Na depozitu Vatikanske banke nalazi se ratno ustaško blago u vrednosti 80 miliona dolara*
sto je službeno dokumentovana 1998. godine u izveštaju Stejt departmenta !!!

Patrijarh SPC poziva Papu u bratsku posetu
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 9.11.2012. 9:02

Па не висим ја као ти на форуму дан и ноћ. Немам много времена транутно и пратим само унутрашњу политику, а сада ћу се мало више активирати, јер ме спомњете.
Ево дакле, овако стоје ствари.
1- Ја нисам Марија и то зна уредник форума. Марија је постојала паралелно самном сво време, а неко рече да је умрла пре неку годину. Не знам да ли је то истина и то сада није битно
2- Цркву поштујем и прихватам потпуно у свим верским питањима. Ту немам примедбу и сматрам да јесвештенство далеко боље упућено у црквена питања, од мене.
Ово о чему горе причамо је ПОЛИТИКА, а ту смо сви аматери, осим професионалних политичара високог ранга. Таквих је мало. Најбоље одлуке у политици доносе људи који:
- имају увид у огроман број докумената и архива
- нису корумпирани
Могуће је да црквени клер има увид у више информација од свих нас заједно и да више знају, па зато доносе такве одлуке .... а могуће је и да су неки од њих корумпирани па је то разлог за њихове одлуке. Не знам која је варијанта у питању, али се из свог угла не слажем са политичким ставовима СПЦ у задњих 12 година. Слагала сам се са политиком СПЦ 90-тих.
Ето то је мој став

Похвално је то што не висиш на форуму (не висим ни ја, то ти се само чини, вероватно због мојих оштрих и тачних коментара :D ) . Не знам ко те све спомиње али сам те ја "прозвала" због ових злурадих православаца који владике називају Тројанским коњима а, ти - не реагујеш. Била сам заиста изненађена, знајући са каквим си се бесом истресала на мене због много блажих неслагања..... баш онако, као да сам те убола иглом! То ми је било чудно, иначе немам ништа против тога да имаш став о цркви и владикама, какав год да је. Замисли, да се сви слажемо око нечега? Па, то просто није природно.....А, хтела сам ти рећи још нешто: па, ти си овим одговором, да тако кажем "промашила тему" - опет си се окомила на мене уместо на ове који вређају! Зашто ? Није ми јасно, зашто те моји коментари толико иритирају ? Зашто имаш потребу да ми шаљеш непримерене поруке типа: "смири се, жено"? Па, да си патријарх лично, не би се толико једила на мене..... Мора бити да погађам у мету својим "незгодним" питањима и коментарима - нема другог објашњења. Иначе, жао ми је ако је форумашица Марија умрла, заиста. Видиш колико је штетно једити се на све и свашта? Не примај све к срцу, ништа ја не могу да покварим својим мишљењем. Ја сам само искрена, чак и ако грешим или претерујем.
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука: 6702
Приступио: мар 2003
Место: Холандија

Порука LiJA 9.11.2012. 10:00

malena ::[ Не знам ко те све спомиње али сам те ја "прозвала" због ових злурадих православаца.................. Била сам заиста изненађена, знајући са каквим си се бесом истресала на мене због много блажих неслагања..... баш онако, као да сам те убола иглом! .

Немој себи да увећаваш значење, комична си. Смири мало доживљај, дрмни једну као што већ знаш па се сабери. Пошто си ме прозивала, ред је и да се огласим, јел тако беше правило пристојности???? Да ме ниси чачкала, небих те ни приметила, посебно не у овој теми.
malena ::- опет си се окомила на мене уместо на ове који вређају! Зашто ? Није ми јасно, зашто те моји коментари толико иритирају ? Зашто имаш потребу да ми шаљеш непримерене поруке типа: "смири се, жено"? .

А да ти ниси мало параноична??? Ааа???? Па јел рече горе да си ме прозивала и запиткивала. Сама си ме тражила, па сада јаучеш ... као дете.... :roll:
А што се непримерености тиче, да ти ја мело овде налепим твоје коментаре са уличарским псовкама које си делила разним дискутантима. Дакле, прво себе погледај, па онда пређи на друге, јел тако оно беше .... оно што црква саветује верницима, а теби видим фали у великој мери. :wink:
malena ::Па, да си патријарх лично, не би се толико једила на мене..... Мора бити да погађам у мету својим "незгодним" питањима и коментарима - нема другог објашњења. .

Има, има. Рецимо: да неки пут треснеш глупост, па и не приметиш. А? Шта мислиш о тој варијанти? Да не погађаш, него промашујеш..... Ајде море, дрмни још једну.
U katoličkoj crkvi Srca Isusovog u Zagrebu 28-12-2010 je služena misa zadušnica
za ustaškog poglavnika Antu Pavelića, uz pominjanje zločinca Jure Francetića,
komandanta nekadašnje ustaške "Crne legije".

*Na depozitu Vatikanske banke nalazi se ratno ustaško blago u vrednosti 80 miliona dolara*
sto je službeno dokumentovana 1998. godine u izveštaju Stejt departmenta !!!

Patrijarh SPC poziva Papu u bratsku posetu
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 9.11.2012. 13:56

Јадна си и лажљива као што сам и мислила. Страшно...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију