srpskinacionalisti.com

СВЕТОМ ХРАМУ ПРЕТИ ОПАСНОСТ!!!

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука: 256
Приступио: мај 2012

Re: СВЕТОМ ХРАМУ ПРЕТИ ОПАСНОСТ!!!

Порука српска вила 29.8.2015. 23:04

29. август 2015.
Извор: ВАСЕЉЕНСКА ТВ

Владика са двадесет свештеника сутра на Литургији у Грачаници! Седмица искушења од понедељка!?

Ваљево – Велику пажњу на интернету је изазвала вест о почетку пуњења савршено штетне и неприпремљене бране Ровни и забрани приступа територији бране- под шта банда подразумева и немањићки манастир Грачаницу.

Сутра, како сазнајемо долази владика Милутин са двадесет свештеника да богослужи у Грачаници, надајмо се да није последњи пут већ да ће владика од сада почети служити четрдесет свакодневних Литургија- како је година сам константно најављивао…

За то време јадни грамзиви мештани, уплашени претњом са бране Ровни, не помишљају да брину о својој Цркви већ како да и последњи камен од порушених кућа из територије потапања узму за себе. Посете поклоника у овај суботњи дан али и доласци појединаца на даноноћно стражарење за наредне дане.

Истинољубље
"...на непријатеља се устремише и праву змију згазише и умртвише дивљу звер и великог противника и неситога ада свејадца, велим Амурата и сина његова, аспидин и гујин пород, штене лавово и василисково, па са њима и не мало других.."(Натпис на Косовском Стубу - Деспот Стефан Лазаревић)
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 31.8.2015. 22:36

Извор: ВАСЕЉЕНСКА ТВ, 31. АВГУСТ, 2015.

Уживо из Грачанице: Полиција развалила врата манастира, стражари, деца и жена похапшени

81 Коментара

Ваљево – Раном зором, уместо народа који није могао да прође до манастира од полиције, у порту је стигло пет полицијских џипова. Према првим сазнањима народ који је ту већ данима стражарио потрпан је у џипове и одведен. Подсећамо да је међу неколицином верника највише било жена и деце.

Након маестралног уласка, какав се не дешава ни при упаду у нарко села, полиција је развалила врата манастира и почела са изношењем преосталих икона.

На лицу места налази се и багер који руши конак.

8:55 – Народ који је био у манастиру, а међу њима и две девојчице од три и пет година, остављен је на око километар од манастира. Њих чува неколико полицајаца и у близини је марица којом ће највероватније бити одведени код судије за прекршај.

Према речима једног од присутних камиони фирме „Играп омни“ већ односе даске од помоних просторија манастирских у којима је народ спавао протеклих месеци. Такође сазнајемо да су преостали необележени гробови око манастира сравњени а да је из манастира изнесен већи део икона и осталих црквених ствари.

Васељенска ТВ

Сатанисти испразнили манастир Ваљевска Грачаница, народ још увек задржан од стране режимске полиције

[b][i][color=#000080] Milos
31. август 2015. at 08:31

Ovce su za sisanje i klanje …
Одговори
lazarica
31. август 2015. at 21:51

Ovo nisu ovce, ovo su ljudi i deca, vernici koje NAPADA policija na način kako to čine u americi i drugim zemljama u kojima vlada Novi svetski poredak. Metode su ovi dečki učili od SAVETNIKA iz amerike i engleske, obe zemlje biće proleterske..
http://www.dnevno.hr/planet-x/sok-ameri ... -eu-824121
Одговори

zika
31. август 2015. at 08:35

pa opet glasajte picoustog
Одговори
zoran
31. август 2015. at 09:20

I ne sa da glasate vec mu dajde i dupeta
Одговори
nena
31. август 2015. at 08:44

Da Bog da ni jednog Srbina na ovoj Srbiji zemlji ne ostalo. Ni jednog neimalo da prica sta je bilo o kakvoj se sramoti radilo. Seme im se zatrlo i nikad vise nepovratilo. Bog da!!!
Одговори
Dragoslav Yugo Przic
31. август 2015. at 09:51

`bem ti mater i tebi i tvojoj kletvi
Одговори
lazarica
31. август 2015. at 09:58

Budalo, je li KRŠĆANSKI DA SE KUNE?? VEŠTICE KUNU, a u Srbiji više idu kod veštica i gatara nego u crkvu. Zato mogu i da ruše svetinje i crkve jer veštice kolo vode…
Одговори
loe
31. август 2015. at 11:03

kaze se Hriscanski a ne krscanski,sta vas je katolika ovde
Одговори
Mrki
31. август 2015. at 11:36

Je li krst katolički………..somino.
Ne znaš odakle potiče reč kršćanski jer ne znaš šta je palatalizacija.
A znaš nasrnuti………..hrišćanski.
Одговори
hm...
31. август 2015. at 13:14

a,ako je hriscanski izvedena rec u srpskom jeziku iz Hrist?
Stjepan Anočić
31. август 2015. at 14:35

Nezna se šta je strašnije , ovo što murja radi vjernicima (vernicima) ili tvoj glupi komentar. Umjesto da se držite Svetosavlja , dozvolili ste popovima da vam prodaju maglu o „nebeskom narodu“ !
deera
31. август 2015. at 11:39

ako je i katolkinja,a nije,vise ima svetosavskog u sebi ovom recenicom nego ova vracara gore i ti tako plitkouman
Одговори
hm...
31. август 2015. at 13:20

kako god ko sudio,ali ja kao majka,ja kao osoba sa kosova kojoj je srce i dalje na kosovu i koja bi najradije bila tamo u svom selu,na svojoj livadi… ja kao neko ko je pljuvao sve redom koji dignu jezik na srbina….. ja pdustajem od te borbe i podrzavam nenu koju svi pljujete… mene je vise sramota od razvrata za koji srbi zive,oci u farmama,vb,kucama i onim najgorim TURSKIM SERIJAMA bez interesovanja da sacuvaju bilo sta srpsko… ja odustajem.. niko nece protiv vucica,niko nece protiv olosa,svi cute i trpe,zaviruju u tudje zivote… pa onda,neka barem ostane u secanju da je nekada postojala hrabra zemlja sa divnim narodom a ne ovim izrodima…..
„Ima na Balkanu jedna zemlja, koja se graniči sama sa sobom. Gde žive najlepše žene, a natalitet opada. Gde nezaposleni najviše rade, gde na najplodnijoj zemlji žive ljudi koji gladuju. Gde vozovi kasne po redu vožnje. Gde svi igraju fudbal, a pobeđuju u vaterpolu, košarci, rukometu ili odbojci. Gde svi žure na posao, a niko ne stiže na vreme. Gde osmočasovno radno vreme traje dvanaest sati. Gde je zdravstvo besplatno, a lečenje skupo. Gde su novinari slobodni da napišu šta god im se naredi. Gde je svetska kriza dobila državljanstvo. Gde su javne nabavke tajne, a državne tajne javne. Gde se ratovi nikad ne završavaju. Gde se istorija ponavlja svaki dan. Gde su najbogatiji oni koji nikad nisu radili. Gde je strana valuta uzeta za domaću. Gde ljudi slave slavu, a psuju Boga. Gde pametne zbog nerazumevanja proglašavaju ludacima, a ludake sposobnima. Gde nepismeni pišu istoriju. Gde su zakoni nezakoniti, a anarhija normalno stanje. Gde vlast prezire građane kao neželjene svedoke. Gde se živi od budućnosti, jer na sadašnjost nemaju pravo. Gde se svako svakome smeška, a niko nikome ne želi dobro. Gde sudski postupci traju duže od života. Gde su samo poplave način navodnjavanja zemljišta. Gde prizivaju diktatora, a demokratiju smatraju porezom na budale. Gde smatraju da će zemlja više napredovati ako što više nazaduje. Gde nisi normalan, ako ne poludiš. Gde živiš samo zato da bi umro, gde je vreme beskonačno, a vlast besmrtna!“
Одговори
Миле
31. август 2015. at 14:49

Браво госпођо, сестро. Опис стања нације не може бити бољи.
Али нисмо сви баш такви. Много од тога је последица окупације којој смо изложени. А власт нам је наметнута. Али, постоји излаз. Морамо га тражити. Велики поздрав за вас и нека би дао Бог да да вам се догоди и нешто што би овај ваш утисак бар ублажило. Српски препород.
Одговори
nata
31. август 2015. at 15:02

svaka vam cast!
Одговори
Jedi vučiću sit
31. август 2015. at 15:39

U skorije vreme ne procitah nista pametnije. Svaka ti cast na svakom odgovoru. O svemu ostalo je suvisno pricati. Srdacan pozdrav.
Одговори
Mrgud
31. август 2015. at 20:21

Protiv bluda, nemorala, sunta, kica, zaglupljivanja naroda i propagiranja pogresne vrednosti !!!

Potpisite peticiju narode!Klikni ispod;

http://www.peticije24.com/srbija_protiv ... arova_i_vb
Одговори
Влада
31. август 2015. at 16:22

Госпођо, Ви сте малоумни.
Одговори
slavica mihajlov
31. август 2015. at 17:03

Vlado ,ova zena nije maloumna,napisala je istinu koju niko nezeli da sagleda.Srbski narod je postao maluuman.Eto Vi ste primer kada ste mogli za ovu istinu da ocenite da je maloumna.Zbog takvih smo stigli dovde gde smo sada.
Одговори
OrthodoxCelts
31. август 2015. at 18:27

To bih pre rekao za tebe. Srami se!
Одговори
OrthodoxCelts
31. август 2015. at 18:28

Naravno, mislim na ovog maloumnog Vladu
Одговори
Orbita
31. август 2015. at 18:29

Vlado , ovaj citirani komentar o Srbiji , zamlji na Balkanu…, je izasao u Njujork tajmsu , ranije.
Одговори
dabogda
31. август 2015. at 20:07

Konju popusila a magarac te 3 godine svakodnevno guzio serem fi se u usta pogana
Одговори
aca
31. август 2015. at 08:52

Sta reci na sve ovo,navalila nam se ogromna beda na vrat koja ne brene ni od samog gospoda Boga. Satanizuju nas na svakom koraku. Mislim da smo sami krivi za sve sto nam se desava.
Одговори
saki
31. август 2015. at 10:28

Naravno da smo sami krivi. Neka nam je Gospod Bog u pomoci. Postadosmo prokletiji od jevreja i cigana
Одговори
Mrki

Možda bi ti Bog i pomogao……….ali neće Gospod………gospoda pomaže samo sebi i `ebe robove poput tebe.
Одговори
Orbita
31. август 2015. at 18:39

SADA, POSLE ZVANICNE VELEIZDAJE , TO JEST VUCICEVOG PRIZNANJA KOSOVA , PRVI PUT U ZADNJIH 30 GODINA U ZAPADNIM MEDIJIMA SU POHVALILI SRBIJU.I KAO NAGRADU CE MOZDA, POCETKOM SLEDECE GODINE OTVORITI PRVO EU PRISTUPNO POGLAVLJE.

NARAVNO , AKO GA I OTVORE , NASTUPICE DUGO I ISCRPLJUJUCE MRCVARENJE SRPSKOG NARODA , DODATNO OSIROMASEVANJE DOK NAM ONO MALO MLADIH SE NE RAZBEZI PO SVETU , OSTATAK NE POUMIRE , I NA NJIHOVA MESTA NASELE SA MUSLIMANSKOM ARAPIMA .

TO JE PUT KOJI JE SRBIJA IZABRALA !
Одговори
domana
31. август 2015. at 09:13

pamtice se ovo za duga vremena …
Одговори
Братислав
31. август 2015. at 09:15

Ма пустите ви то, него реците ви мени шта се дешава на Фарми ?
Одговори
Derim
31. август 2015. at 09:53

Majmuncino jedna i nisi nizasta no
za farmu
Одговори
Братислав
31. август 2015. at 11:47

Господе, каква плиткоумност.
Али опет шта ћеш, не мора да значи ако неко редовно прати овај портал да баш уме да разуме сарказам.
Одговори
jana
31. август 2015. at 09:19

ovo je broz započeo, ustvari prvo juda po mami a baškir po ocu lenjin. broz je bio naj veće zlo za srbiju. a posle broza su došli lopovi i satanisti
Одговори
MIki

Svak cast sestro. Samo ako narod shvata koje je zlo bio broz i sta je sve zapoceo. NEmam snage sve ovo da kontrolisem najezih se. Samo neka nas Gospod Bog opameti ako moze.
Одговори
Mrki
31. август 2015. at 11:41

Ometena u razvoju !
Одговори
OrthodoxCelts
31. август 2015. at 18:30

Mrki, sagni mi se da te napojim
Одговори
Vukman Cejovic
31. август 2015. at 09:21

A gdje su episkopi SPC, sto ne dodju i protestvuju, sto se ni jedan muk od njih dosada nije cuo.
Ovo je posledica izdaje pravoslavlja, clanstva SPC u svetskom savezu crkava i pristajanja naroda na tu izdaju.
Zbog toga je Bog makao Blagodat sa srpskog njaroda.

Ovo je glavni problem srpskog naroda a ne Sirijci i Avganistanci.

Sta moze covjek ovdje da uradi, da makar on pojedinacno da doprinos borbi za Hrista?

Moze da se odvoji od jeresi, od jereticke SPC i da pridje istinskom pravoslavlju, kojeg drze ziloti.

Samo to da uradi, uradio je dovoljno.

Bog sve vidi.

I kada bi bilo vise tih koji ne bi pristajali na saucesnistvo u izdaji, Gospod bi pomogao srpskom narodu, kao sto ce i pomoci, ako narod prestane da podrzava jeretike u SPC.

Gospod moze jedan narod spasiti samo zbog par pravednika.
I ko nam brani da mi budemo jedni od toh par pravednika, koji se nece pokloniti pred satanom.

Po rijecima ruskog svetitelja Averkija Tauseva, clanstvo u svetskom savezu crkava je poklonjenje satani. Dakle, svi koji su u zajednici sa bilo kim ko je clan svetskog saveza crkava su se direktno ili indirektno poklonili satani.

Resenje je odvojiti se od tih smradova i to moze svako od nas da uradi.
Posle odvajanja treba prici istinitom pravoslavlju i ako to uradimo uradili smo dovoljno, ostalo ce uraditi Gospod.
Одговори
milena
31. август 2015. at 09:36

gos vukmane episkopi nemaju vremena da brane svetinje moraju da cuvaju dzipove i da se bogate od nas bednika
Одговори
Mrki
31. август 2015. at 11:42

Bravo milena !
Одговори
Мирослав Спасовић
31. август 2015. at 11:18

Немају они кад, трче да накупе што више пара, да ти је само да их видиш кад су задушнице, маратонци им нису равни. И шта да ти кажем, деца се не васпитавају причом, већ личним примером, исто важи и за њих, једно причају, а друго раде.
Одговори
Laki
31. август 2015. at 11:44

Gde se seti maratonaca………..svaka čast !
Одговори
MIki

Brate Vukmane koji episkopi? koji vrh SPC? kad oni sve izdaju. Ko je zasluzan za ovo, nego oni? Ja ne znam ko gde zivi i kojim eparhijama pripada. Ali, kod nas da kazem ovo sto znam Zlatiborski i MOravicki okrug, Zicka i Milesevska eparhija, znam mnogo malo i malo je reci da ovo sto se radi je javasluk i strasno i jezivo, mislim najezim se i boli me zeludac. Neka nas Gospod Bog i majka Bozija upute i opamete . mislim da je mnogo odgovornosti i na nama samima
Одговори
jovana
31. август 2015. at 09:43

У СРБИЈИ нема дна. Ми смо дотицали са СПС И ДС дно и мислили: „Ово је дно“. Ма какви. Дно је у Србији СРПСКА НАПРЕДНА СТРАНКА И АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ страни плаћеник. Док не прођемо са Вучићем скроз до краја, ништа. А онда нас тамо, ваљда, чекају нова небеса и чуда.
Одговори
Orbita
31. август 2015. at 18:53

SRBI , KADA DOTAKNU DNO , KOPAJU DUBLJU RUPU DA STO DUBLJE POTONU , POSTO IM JE DNO VISOKO.
Одговори
DrvoSjeca
31. август 2015. at 09:47

Najveci otpad u Srbiji su danas u policiji i vojsci. Na sta su sve sremni za par stotina evra…..
Одговори
Mirjana

Nista im nije sveto. Valjevska Gracanica, ranohriscanska bazilika kod Nisa, jedno pod vodom, a drugo ce zavrsiti zatrpano ispod puta. Poceli su da bacaju na Boga kamenje… Sta da se kaze…
Одговори
nina
31. август 2015. at 10:52

Nema veze mogu da ruse sve ali ne mogu Boga da sruse. On je taj koji odredjuju svaciju sudbinu. Svako ce dobiti svoju presudu.
Одговори
Đole
31. август 2015. at 11:48

Taj tvoj Bog je lenčina kao Crnogorac, glup pa ne razume kao Bosanac i ravnodušan kao Lala.
Nađi drugog Boga ovome se j**e za tobom i manastirima.
Одговори
pirke
31. август 2015. at 14:22

` Kus, majmune, ja sam Bosanac, zivim u Bratuncu pored Srebrenice i ovako nesto da se desi u mom gradu, nikad. Prvo bi dobila po nosu ta ista banda sto radi za platu i par stotina evra, a nebi nam trebali ni politicari koji prave sve to, ni poglavari srpski crkava koji sve to ravnodusno gledaju, da bi sprecili tu budalastinju…..
A sveo ovo sto vam se desava ,,Tamo,, u Srbiji ste krivi vi, vi birate jebenu politicku vlast, vase guzice su postale nezasite, daj samo vama, pa makar i bacali, neosvrcuci se na sirotinju, koje ima sve vise i vise, cak sto vise gazite po njoj. Trazite drugog Boga, a u vasim ocima je Bog valuta i sto vise farmi i emisija poput nje……
Sveo ovo vam ce se desavati dok neskontate u svojim malim mozgicima, da niste jedini Srbi na ovoj planeti, da nevredjate nas bosance ili bilo koga drugoga, dok ne skontate da pravoslavci ako zele sebi dobro, moraju da zive po Bozijim zapovjestima i nikako drugo……
Sve mi se cini, da ste na dobrom putu, da prodate Srbiju……strasno……
Одговори
milos
31. август 2015. at 10:15

bravo za branu…….to je ono pravo….potreba za vodom…..ukapirajte vec jednom j*****……
Одговори
ljubica
31. август 2015. at 10:19

ПОТАПАЊЕ МАНАСТИРА ВАЉЕВСКА ГРАЧАНИЦА !!! ХАПСЕ СЕ ЖЕНЕ И ДЕЦА !!! СТРАЖАРИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ЗАШТО КЛЕЧИТЕ???
ПРЕД КИМ САГИЊЕТЕ ГЛАВУ???
КОМЕ СТЕ СЕ ПРЕДАЛИ???
ВЕТЕРАНИ ВАЉЕВА – ГДЕ СТЕ ???
Одговори
slavko2
31. август 2015. at 10:21

„gospodine“ irineju, vidis li ti ovo, opravdavas li ti ovo „duhovni“ vodjo, a vi ostala „gospodo“ popovi, bolje receno LOPOVI, vidite li vi ovo!?
Sta radite ovo Srbiji!?
Sta radite, bando lopovska, bando bezosecajna, bando izdajnicka!?
Da li je moguce da se niko nece dici, da cemo i dalje cutati i dozvoljavati da nas ova bagra dokusuri!?
Одговори
Vukman Cejovic

Vrh SPC se ziv nije cuo po ovom pitanju, sto za onog ko oci ima da vidi dovoljno govori.
Takodje ni lazni revnosnici se zivi ne cuju po ovom pitanju.

Naprimjer cuveni lazni borac za pravoslavlje Vladimir Dimitrijevic po ovom pitanju na njegovom sajtu „borbazaveru“ nista ne pise.

Po istom pitanju se ni vladika Artemije i njegovi nekanonski ekspres rukopolozeni episkopi, za koje ziloti nisu crkva nego jeretici, ne izjasnjavaju
.
Veoma je interesantno da takozvani vladika Artemije, clan jereticke SPC koji je rukopolozen od bezblagodatnih novokalendaraca, svom monastvu naredjuje da ne opste sa zilotima.
Ako im neki zilot dodje, on moze da se kod njih pricescuje, samo ako se pokaje i izadje iz istinske pravoslavne Crkve, dok ekumenisticki jeretici ne moraju da se kaju niti izlaze iz jeresi.

Ovu informaciju sam saznao direktno od jednog kvazi svestenika artemijeve sekte, iz neke lazne katakombe, koji jereticima SPC jos uvijek priznaju blagodat. Dakle, umjesto da Artemije pridje istinitom pravoslavlju, da se pravilno krsti i da primi istinsku hirotoniju, Artemije i njegovo zbunjeno monastvo, koje ne umije da sabere dva i dva, jos uvijek priznaju jereticima blagodat i sa njima ostaju u duhovnom jedinstvu, dok zilote smatraju sektom.

Sacuvaj me Boze ovakvom folirantskog supljeg pravoslavlja.

Ja mislim da mi Srbi treba samo da gledamo jednu stvar a to je da ne budemo u jeresi i da se nicega ne smijemo bojati.

Kolicina nedaca koje nas narod ima i koje ce imati je proporcionalna izdaji pravoslavlja.

Sveti Nikolaj je rekao „Boze daj mi snage da istrpim ono sto ne mogu promijeniti.“

Posle toga je rekao „Boze daj mi hrabrosti da promijenim ono sto mogu“.

Mi ne mozemo promijeniti ovu strasnu izdaju pravoslavlja, zbog kojeg nas narod zadnjih 20 i vise godina strasno pati.

Ali mozemo svi mi pojedinacno da se odvojimo od jeresi i da pridjemo istinskom pravoslavlju a ne laznom olicenom u SPC i u sekti laznog episkopa Artemija, rukopolozenog u svetskom savezu crkava od novokalendaraca, covjeku koji istinske pravoslavce smatra sektom.

Jos jednom dajem svima na znanje, da lazni episkop Artemije i njegovo lazno svestenstvo istinske pravoslavce zilote smatraju sektom. Ako SPC treba boljeg trojanskog konja za razbijanje pravoslavlja, od Artemija i njegovog laznog svestenstva ga nije moglo boljeg naci.

Oce Slavisa Lekicu, nadam se da citate ovo sto pisem.

Prije mjesec dana sam zvao jednog artemijevog „svestenika“ nekog jeromonaha i sa odusevljenjem ga pitao kad mogu da ih posjetim. Uz to sam mu rekao da sam zilot, ispravno krsten itd. I taj mi je onda glasom covjeka koji se prenemaze (zmas ti one njihoive fore, kad premudre i pricaju kao da nemaju duha u sebi, misleci da je to svetost) rekao da od Artemija imaju naredjenje da nas zilote ne primaju u zajednicu, sve dok se ne pokajemo i odvojimo se od zilota.

Eto oce Lekicu, kakvo je njihovo pravoslavlje.

Veoma je vazno da ljudi znaju za ovo, da ne bi Artemije i njegova sekta prevarili jos nekog.

Jos jednom Marko Radosavljevic aka Artemije je rukopolozen od novokalendaraca i citav zivot je proveo u SPC (dakle u jeresi), sto opet znaci da nema istinsku hirotoniju, jer u jeresi covjek ne moze imati istinsku hirotoniju, stim vise jer ga je rukopolozio novokalendarac i sto je dok ga nisu izbacili iz SPC bio njihov revnosni clan, pa im cak i dan danas priznaje blagodat.

Takodje Marko Radosavljevic aka Artemije huli na Crkvu Boziju nazivajuci grcke starokalendarce sektom, iako su episkopi te Crkve rukopologanani od svetitelja i precutujuci da je i sam Gospod pojavom casnog krsta 1927 godine potvrdio da su starokalendarci istinska Crkva Bozija.

Porucujem monaswtvu Marka Radosavljevica da se pod hitno odvoji od njega i pridje istinskom pravoslavlju.

Uloga Artemija i njegovog laznog svestenstva je da anestezira pravoslavce u Srbiji i da ih sprijeci da pridju istinskom pravoslavlju. Takodje je uloga Markove sekte da laze srpski narod i da im govore kakoo je SPC blagodatna. Ako bi Marko priznao da SPC nije blagodatna, kao sto nije, onda bi priznao da ni on nije episkopo, kao sto nije i kao sto ne moze biti, dok se ne prisjedini nekom iz istinite pravoslavne Crkve.

Da ne bi srpski narod mogao da pridje istinskom pravoslavcu obavestajne sluzbe su se podijelili na dva tabora. Jedan tabor udbaski, pro zapadni i pro katolicki drzi vrh SPC, dok drugi tabor, udbaski, pro Kacavendin i pro KGB drzi artemijevu sektu. Obadva krila kontrolisu judejci i njihov cilj je da srpski narod ne pridje pravoslavlju, nego da bira izmédju njihove dvije varijante laznog pravoslavlja.
Одговори
bajone
31. август 2015. at 11:34

pa ziloti i jesu sekta, ne znam sta se cudis
Одговори
Đole
31. август 2015. at 11:51

„Boze daj mi snage da istrpim ono sto ne mogu promijeniti.“

Anestezija za robove…………ne dižite ustanke protiv gospode…………i Bog je Gospod-in.
Одговори
Ljuba
31. август 2015. at 10:38

Budite zive cigle, svako ponaosob hram Duha Svetoga…Onda cete lakse podnosti buduce rusenje svetinja i ekumenizam koji sledi, i onako je to sve idolopoklonstvo. Ne vezujte se za tradiciju koju nam je Konstantin 313. nametnuo, vec citajte Rec Boziju – Bibliju…Tu su odgovori koji ce vas osloboditi i voditi kroz haos i nevolje koje ubrzo dolaze…
Svako dobro, Bog vas sve blagoslovio…
Ljubim vas…
Одговори
Ljubo
31. август 2015. at 11:56

Biblija nije reč božija nego…………….politički pamflet, kako oteti vlast i zadržati već otetu.

Imenjače, opasno si se razboleo od narkomanije. Religija je bolest zavisnosti.
Одговори
Eva
31. август 2015. at 18:37

Ko si ti da procenjujes sta je Sveto pismo, zabludeli , smrtni mali choveche!!!
Одговори
pera sikirica
31. август 2015. at 10:41

Diktatura u poklon papiru vec godinama !
Одговори
mira
31. август 2015. at 11:32

Placem,oprosti Boze i spasi nas od zla.
Одговори
danilo

Zasto lagati da se vrh SPC nije oglasio kada je licno vladika Milutin pisao pismo i bori se da do potapanja ne dodje?!

Sve ima na ovoj facebook stranici, cak i njegovo pismo.

https://www.facebook.com/manastirvaljevskagracanica
Одговори
Лазар Хребељановић
31. август 2015. at 11:46

сада треба народ преко ноћí да минира брану и да дигне у ваздух
Одговори
vlado
31. август 2015. at 11:54

To je i moj predlog
Одговори
Pera
31. август 2015. at 12:01

Narod je fikcija………realan je samo u izdaji………tu dođu svi.
Одговори
Bratislav Nikolić

Мада треба се сетити фотографија свезаних људи, као да су тешки криминалци или њихово понашање је опасно по шта ?, за државни апарат свакако да, када поново дође време параде педера и педера који их физички штите. Чисто онако да дода со на рану, да јасно видимо докле смо догурали.
Шта после тога ?
Ништа.
После тога иде јесен па ваља мислити о зимници и грејању, немамо бре кад да мислимо о даљој будућности.
Одговори
Слађана Аћимовић
31. август 2015. at 12:43

BOŽE SPASI SRBIJU OD SATANISTA ,HAPSE LJUDE KOJI SAMO BESKRAJNO VOLE SVOJU ZEMLJU I POŠTUJU SVETINJE PRAVOSLAVNE VERE .NE KLEČI NIKO OD NJIH ŠTO SE PLAŠI HAPŠENJA VEĆ ZATO ŠTO MOLE BOGA ZA OPROST IZGUBLJENIM DUŠAMA .BOŽE POMOZI ZA SPAS SRBSKOG RODA.
Одговори
Вања
31. август 2015. at 14:39

На жалост, давно је ово престала бити СРПСКА црква; јер они који живе у дворима, а не келијама-испосницама, возе ауте од по 100 и више хиљада €, позивају народ на покајање а сами су грешни, деле највиша црквена одличја истребитељима Срба и Србије уместо да их изопште из Цркве и анатемишу, прихватају и освештавају цркве-задужбине изграђене од пара отетих од јадног и напаћеног Рода не могу се називати духовним вођама Рода свога. Али за све постоји Божја Правда. Нови Завет са Богом одавно је погажен од стране људи и сад Спаситеља нема, а грешницима стиже Страшни суд!
Одговори
kosmet
31. август 2015. at 15:10

Oruzje u ruke gedjo I pucaj . Zar ti I decu hapse gedjo a ko niko drugi do homosexualci pederi
gangster . Oruzje u ruke I u cuke I nisani pa da vidis kako ce da se smire te budaletine. Gedjo vidi sliku sta mti rade od deteta kako ga hapse a ti kurvo znas gde ko stanuje pa I oni imaju decu kopilsku pa I ti njih sisaj. Pocnite da delite adrese sa imena I prezimena svih usranih policajaca . Nesa slina da bog da ti decu pokolju
Одговори
Bora
31. август 2015. at 15:55

Mi smo se Boga vec jednom odricali, zarad politicke ideologije. Kazna za nase licemerje je stiglo, i opet dozvolismo da nas antigrist vodi, i opet sedimo i gledamo kako se sinovi pakla gozbe suznjima. Nama ni grotlo pakla nece biti dovoljno duboko.
https://www.youtube.com/watch?v=sKjrWb8SHSM
Boze, zarad dobrih ljudi u ovoj napacenoj drzavi, poslusaj nasu molitvu, oprosti i pomozi nam.
Одговори
Krsta
31. август 2015. at 16:37

Tako je Boro al ne krivitE komunizam ja sam krsten u vreme komunizma sve je to stvar duhovnosti.
L
Одговори
Miki
31. август 2015. at 16:54

Boro uzmi pušku………ako hoćeš slobodu…………Boga su izmislili političari ( davno ) da bi se ti molio i čekao i nebi ništa činio.

Sloboda se stiče KRVLJU a gubi se sred OBEĆANJIMA prevaranata-porobljivača.
Одговори
Bora
31. август 2015. at 18:16

Miki sloboda se stice oruzjem, ali ko se Boga ne plasi taj je i za zivota i posle zivota izgubljen. Boga ima, ali nam je on ostavio da li cemo da verujemo u njega ili ne. I ako u njega ne verujes to nije problem, problem je ciniti zlo, a onda je covek sluga Djavolu, verovao u Boga, Sotonu ili ne.
Ovi sto ruse crkve su Djavolje sluge, ili ti antihristi, to se da videti u svim njihovim postupcima, ne samo u potapanju crkava… Boga molim, ne da baci posasti na njih, vec da nama da snage, da uzmemo to oruzje o kom pricas, ali da nam snaga i bes ne pomuti svest i savest.
Одговори
Zoran
31. август 2015. at 16:08

Pandrucine smrdljive, hapske vernike i ruse svetinje. KOme su oni smetali majku vam j**em izdajnicku, narode krajnje je vreme doslo !
Одговори
KRK PA U BRK

a gde li je sad onaj bradati sa balkona da urlikne svi svi svi
Одговори
KRK PA U BRK
31. август 2015. at 16:39

dole komunizam do;e radnicka klasa ziveo kapitalizam
Одговори
Jordan
31. август 2015. at 17:07

Овде се ради о насиљу анти-српске власти над српским народом, над Његовом културом и традицијом. Тако је, уз помоћ локалне власти, на криминалан начин било могуће да Манастир укњиже као власништво исто тако криминалног предузећа ЈП Колубара Ровни!? Ово ЈП за незаконити пројекат већ трећу деценију служи за пљачкање државног новца – свих нас.
Не само што су насилни сада према народу и Манастиру, већ је планирана акумулација опасна по људе и околину.
Већ сада непотребна акумулација прети да затрује природне изворе воде!
Пошто је брана на подручју гдер је опасност од земљотреса стална, тако да би у случају пуцања бране Ваљево било потопљено за десетак минута!!!
Тако становници Србије, да знамо каква вам је власт – на корист наших непријатеља.
О Србијо – некад међу њивама – међу шљивама,
а данас – међу лоповима и издајницима!
Одговори
Ogorceni Valjevac
31. август 2015. at 18:02

Vernike ste uhapsili, ali, Boga necete moci !
Doci ce dan, kada ce te i vi, satanisti, ovako klecati vezani, i molice te Narod za milost, al milosti biti nece!!!
Sve do DEVETOG KOLENA Bog ce vas kaznjavati, i u mukama ce te umirati, a Bog vam satanisticku dusu uzeti nece!!!!!!!!!!!!!!!
Svetinja se ne rusi, i Vernici se ne hapse, svinje satanisticke!!!!!
Одговори
Asmodeus
31. август 2015. at 20:38

Ja ne klečim ni pred svojim podnebesnim nadređenima, a ne pred šupljoglavim narodom. Ako treba da poginem, poginuću, ali meni milost nije potrebna, jer imam moć koja potiče iz neugasivog ognja.
Одговори
dejan
31. август 2015. at 18:05

Priča ide ovako pre od prilike 50god.kada je izmeštena crkva u Tekiji zbog izgradnje Djerdapa ,prica se da ljudi koji su učestvovali u rušenju crkve ,porazboljevali brzo a i njihovi clanovi porodica još brže nestajali.
Zato ljudi neka vam je bog u pomoći.
Одговори
RATKO

http://www.vestinet.rs/tema-dana/pogled ... od-sjenice
Одговори
Asmodeus
31. август 2015. at 20:35

Vidite da moja podnebesna braća i ja odnosimo pobedu. :)
Одговори
Kristijan Marinkovic
31. август 2015. at 21:42

Ja j**em svim ovim policijskim teroristima sve po spisku i neka se dobro cuvaju kada gladna usta krenu da biju!
Одговори
"...на непријатеља се устремише и праву змију згазише и умртвише дивљу звер и великог противника и неситога ада свејадца, велим Амурата и сина његова, аспидин и гујин пород, штене лавово и василисково, па са њима и не мало других.."(Натпис на Косовском Стубу - Деспот Стефан Лазаревић)
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 31.8.2015. 23:01

Извор: ВАСЕЉЕНСКА ТВ, 31. АВГУСТ, 2015.

Уживо из Грачанице: Полиција развалила врата манастира, стражари, деца и жена похапшени

81 Коментара

Ваљево – Раном зором, уместо народа који није могао да прође до манастира од полиције, у порту је стигло пет полицијских џипова. Према првим сазнањима народ који је ту већ данима стражарио потрпан је у џипове и одведен. Подсећамо да је међу неколицином верника највише било жена и деце.

Након маестралног уласка, какав се не дешава ни при упаду у нарко села, полиција је развалила врата манастира и почела са изношењем преосталих икона.

На лицу места налази се и багер који руши конак.

8:55 – Народ који је био у манастиру, а међу њима и две девојчице од три и пет година, остављен је на око километар од манастира. Њих чува неколико полицајаца и у близини је марица којом ће највероватније бити одведени код судије за прекршај.

Према речима једног од присутних камиони фирме „Играп омни“ већ односе даске од помоних просторија манастирских у којима је народ спавао протеклих месеци. Такође сазнајемо да су преостали необележени гробови око манастира сравњени а да је из манастира изнесен већи део икона и осталих црквених ствари.

Васељенска ТВ

Сатанисти испразнили манастир Ваљевска Грачаница, народ још увек задржан од стране режимске полиције
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[b]Milos
31. август 2015. at 08:31

Ovce su za sisanje i klanje …
Одговори
lazarica
31. август 2015. at 21:51

Ovo nisu ovce, ovo su ljudi i deca, vernici koje NAPADA policija na način kako to čine u americi i drugim zemljama u kojima vlada Novi svetski poredak. Metode su ovi dečki učili od SAVETNIKA iz amerike i engleske, obe zemlje biće proleterske..
http://www.dnevno.hr/planet-x/sok-ameri ... -eu-824121
Одговори
zika
31. август 2015. at 08:35

pa opet glasajte picoustog
Одговори
zoran
31. август 2015. at 09:20

I ne sa da glasate vec mu dajde i dupeta
Одговори
nena
31. август 2015. at 08:44

Da Bog da ni jednog Srbina na ovoj Srbiji zemlji ne ostalo. Ni jednog neimalo da prica sta je bilo o kakvoj se sramoti radilo. Seme im se zatrlo i nikad vise nepovratilo. Bog da!!!
Одговори
Dragoslav Yugo Przic
31. август 2015. at 09:51

`bem ti mater i tebi i tvojoj kletvi
Одговори
lazarica

Budalo, je li KRŠĆANSKI DA SE KUNE?? VEŠTICE KUNU, a u Srbiji više idu kod veštica i gatara nego u crkvu. Zato mogu i da ruše svetinje i crkve jer veštice kolo vode…
Одговори
loe
31. август 2015. at 11:03

kaze se Hriscanski a ne krscanski,sta vas je katolika ovde
Одговори
Mrki

Je li krst katolički………..somino.
Ne znaš odakle potiče reč kršćanski jer ne znaš šta je palatalizacija.
A znaš nasrnuti………..hrišćanski.
Одговори
hm...
31. август 2015. at 13:14

a,ako je hriscanski izvedena rec u srpskom jeziku iz Hrist?
Stjepan Anočić
31. август 2015. at 14:35

Nezna se šta je strašnije , ovo što murja radi vjernicima (vernicima) ili tvoj glupi komentar. Umjesto da se držite Svetosavlja , dozvolili ste popovima da vam prodaju maglu o „nebeskom narodu“ !
deera

ako je i katolkinja,a nije,vise ima svetosavskog u sebi ovom recenicom nego ova vracara gore i ti tako plitkouman
Одговори
hm...
31. август 2015. at 13:20

kako god ko sudio,ali ja kao majka,ja kao osoba sa kosova kojoj je srce i dalje na kosovu i koja bi najradije bila tamo u svom selu,na svojoj livadi… ja kao neko ko je pljuvao sve redom koji dignu jezik na srbina….. ja pdustajem od te borbe i podrzavam nenu koju svi pljujete… mene je vise sramota od razvrata za koji srbi zive,oci u farmama,vb,kucama i onim najgorim TURSKIM SERIJAMA bez interesovanja da sacuvaju bilo sta srpsko… ja odustajem.. niko nece protiv vucica,niko nece protiv olosa,svi cute i trpe,zaviruju u tudje zivote… pa onda,neka barem ostane u secanju da je nekada postojala hrabra zemlja sa divnim narodom a ne ovim izrodima…..
„Ima na Balkanu jedna zemlja, koja se graniči sama sa sobom. Gde žive najlepše žene, a natalitet opada. Gde nezaposleni najviše rade, gde na najplodnijoj zemlji žive ljudi koji gladuju. Gde vozovi kasne po redu vožnje. Gde svi igraju fudbal, a pobeđuju u vaterpolu, košarci, rukometu ili odbojci. Gde svi žure na posao, a niko ne stiže na vreme. Gde osmočasovno radno vreme traje dvanaest sati. Gde je zdravstvo besplatno, a lečenje skupo. Gde su novinari slobodni da napišu šta god im se naredi. Gde je svetska kriza dobila državljanstvo. Gde su javne nabavke tajne, a državne tajne javne. Gde se ratovi nikad ne završavaju. Gde se istorija ponavlja svaki dan. Gde su najbogatiji oni koji nikad nisu radili. Gde je strana valuta uzeta za domaću. Gde ljudi slave slavu, a psuju Boga. Gde pametne zbog nerazumevanja proglašavaju ludacima, a ludake sposobnima. Gde nepismeni pišu istoriju. Gde su zakoni nezakoniti, a anarhija normalno stanje. Gde vlast prezire građane kao neželjene svedoke. Gde se živi od budućnosti, jer na sadašnjost nemaju pravo. Gde se svako svakome smeška, a niko nikome ne želi dobro. Gde sudski postupci traju duže od života. Gde su samo poplave način navodnjavanja zemljišta. Gde prizivaju diktatora, a demokratiju smatraju porezom na budale. Gde smatraju da će zemlja više napredovati ako što više nazaduje. Gde nisi normalan, ako ne poludiš. Gde živiš samo zato da bi umro, gde je vreme beskonačno, a vlast besmrtna!“
Одговори
Миле
31. август 2015. at 14:49

Браво госпођо, сестро. Опис стања нације не може бити бољи.
Али нисмо сви баш такви. Много од тога је последица окупације којој смо изложени. А власт нам је наметнута. Али, постоји излаз. Морамо га тражити. Велики поздрав за вас и нека би дао Бог да да вам се догоди и нешто што би овај ваш утисак бар ублажило. Српски препород.
Одговори
nata
31. август 2015. at 15:02

svaka vam cast!
Одговори
Jedi vučiću sit
31. август 2015. at 15:39

U skorije vreme ne procitah nista pametnije. Svaka ti cast na svakom odgovoru. O svemu ostalo je suvisno pricati. Srdacan pozdrav.
Одговори
Mrgud
31. август 2015. at 20:21

Protiv bluda, nemorala, sunta, kica, zaglupljivanja naroda i propagiranja pogresne vrednosti !!!

Potpisite peticiju narode!Klikni ispod;

http://www.peticije24.com/srbija_protiv ... arova_i_vb
Одговори
Влада
31. август 2015. at 16:22

Госпођо, Ви сте малоумни.
Одговори
slavica mihajlov
31. август 2015. at 17:03

Vlado ,ova zena nije maloumna,napisala je istinu koju niko nezeli da sagleda.Srbski narod je postao maluuman.Eto Vi ste primer kada ste mogli za ovu istinu da ocenite da je maloumna.Zbog takvih smo stigli dovde gde smo sada.
Одговори
OrthodoxCelts
31. август 2015. at 18:27

To bih pre rekao za tebe. Srami se!
Одговори
OrthodoxCelts
31. август 2015. at 18:28

Naravno, mislim na ovog maloumnog Vladu
Одговори
Orbita
31. август 2015. at 18:29

Vlado , ovaj citirani komentar o Srbiji , zamlji na Balkanu…, je izasao u Njujork tajmsu , ranije.
Одговори
dabogda
31. август 2015. at 20:07

Konju popusila a magarac te 3 godine svakodnevno guzio serem fi se u usta pogana
Одговори
aca
31. август 2015. at 08:52

Sta reci na sve ovo,navalila nam se ogromna beda na vrat koja ne brene ni od samog gospoda Boga. Satanizuju nas na svakom koraku. Mislim da smo sami krivi za sve sto nam se desava.
Одговори
saki

Naravno da smo sami krivi. Neka nam je Gospod Bog u pomoci. Postadosmo prokletiji od jevreja i cigana
Одговори
Mrki

Možda bi ti Bog i pomogao……….ali neće Gospod………gospoda pomaže samo sebi i `ebe robove poput tebe.
Одговори
Orbita

SADA, POSLE ZVANICNE VELEIZDAJE , TO JEST VUCICEVOG PRIZNANJA KOSOVA , PRVI PUT U ZADNJIH 30 GODINA U ZAPADNIM MEDIJIMA SU POHVALILI SRBIJU.I KAO NAGRADU CE MOZDA, POCETKOM SLEDECE GODINE OTVORITI PRVO EU PRISTUPNO POGLAVLJE.

NARAVNO , AKO GA I OTVORE , NASTUPICE DUGO I ISCRPLJUJUCE MRCVARENJE SRPSKOG NARODA , DODATNO OSIROMASEVANJE DOK NAM ONO MALO MLADIH SE NE RAZBEZI PO SVETU , OSTATAK NE POUMIRE , I NA NJIHOVA MESTA NASELE SA MUSLIMANSKOM ARAPIMA .

TO JE PUT KOJI JE SRBIJA IZABRALA !
Одговори
domana
31. август 2015. at 09:13

pamtice se ovo za duga vremena …
Одговори
Братислав
31. август 2015. at 09:15

Ма пустите ви то, него реците ви мени шта се дешава на Фарми ?
Одговори
Derim
31. август 2015. at 09:53

Majmuncino jedna i nisi nizasta no
za farmu
Одговори
Братислав

Господе, каква плиткоумност.
Али опет шта ћеш, не мора да значи ако неко редовно прати овај портал да баш уме да разуме сарказам.
Одговори
jana
31. август 2015. at 09:19

ovo je broz započeo, ustvari prvo juda po mami a baškir po ocu lenjin. broz je bio naj veće zlo za srbiju. a posle broza su došli lopovi i satanisti
Одговори
MIki

Svak cast sestro. Samo ako narod shvata koje je zlo bio broz i sta je sve zapoceo. NEmam snage sve ovo da kontrolisem najezih se. Samo neka nas Gospod Bog opameti ako moze.
Одговори
Mrki
31. август 2015. at 11:41

Ometena u razvoju !
Одговори
OrthodoxCelts
31. август 2015. at 18:30

Mrki, sagni mi se da te napojim
Одговори
Vukman Cejovic
31. август 2015. at 09:21

A gdje su episkopi SPC, sto ne dodju i protestvuju, sto se ni jedan muk od njih dosada nije cuo.
Ovo je posledica izdaje pravoslavlja, clanstva SPC u svetskom savezu crkava i pristajanja naroda na tu izdaju.
Zbog toga je Bog makao Blagodat sa srpskog njaroda.

Ovo je glavni problem srpskog naroda a ne Sirijci i Avganistanci.

Sta moze covjek ovdje da uradi, da makar on pojedinacno da doprinos borbi za Hrista?

Moze da se odvoji od jeresi, od jereticke SPC i da pridje istinskom pravoslavlju, kojeg drze ziloti.

Samo to da uradi, uradio je dovoljno.

Bog sve vidi.

I kada bi bilo vise tih koji ne bi pristajali na saucesnistvo u izdaji, Gospod bi pomogao srpskom narodu, kao sto ce i pomoci, ako narod prestane da podrzava jeretike u SPC.

Gospod moze jedan narod spasiti samo zbog par pravednika.
I ko nam brani da mi budemo jedni od toh par pravednika, koji se nece pokloniti pred satanom.

Po rijecima ruskog svetitelja Averkija Tauseva, clanstvo u svetskom savezu crkava je poklonjenje satani. Dakle, svi koji su u zajednici sa bilo kim ko je clan svetskog saveza crkava su se direktno ili indirektno poklonili satani.

Resenje je odvojiti se od tih smradova i to moze svako od nas da uradi.
Posle odvajanja treba prici istinitom pravoslavlju i ako to uradimo uradili smo dovoljno, ostalo ce uraditi Gospod.
Одговори
milena
31. август 2015. at 09:36

gos vukmane episkopi nemaju vremena da brane svetinje moraju da cuvaju dzipove i da se bogate od nas bednika
Одговори
Mrki
31. август 2015. at 11:42

Bravo milena !
Одговори
Мирослав Спасовић
31. август 2015. at 11:18

Немају они кад, трче да накупе што више пара, да ти је само да их видиш кад су задушнице, маратонци им нису равни. И шта да ти кажем, деца се не васпитавају причом, већ личним примером, исто важи и за њих, једно причају, а друго раде.
Одговори
Laki
31. август 2015. at 11:44

Gde se seti maratonaca………..svaka čast !
Одговори
MIki

Brate Vukmane koji episkopi? koji vrh SPC? kad oni sve izdaju. Ko je zasluzan za ovo, nego oni? Ja ne znam ko gde zivi i kojim eparhijama pripada. Ali, kod nas da kazem ovo sto znam Zlatiborski i MOravicki okrug, Zicka i Milesevska eparhija, znam mnogo malo i malo je reci da ovo sto se radi je javasluk i strasno i jezivo, mislim najezim se i boli me zeludac. Neka nas Gospod Bog i majka Bozija upute i opamete . mislim da je mnogo odgovornosti i na nama samima
Одговори
jovana
31. август 2015. at 09:43

У СРБИЈИ нема дна. Ми смо дотицали са СПС И ДС дно и мислили: „Ово је дно“. Ма какви. Дно је у Србији СРПСКА НАПРЕДНА СТРАНКА И АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ страни плаћеник. Док не прођемо са Вучићем скроз до краја, ништа. А онда нас тамо, ваљда, чекају нова небеса и чуда.
Одговори
Orbita
31. август 2015. at 18:53

SRBI , KADA DOTAKNU DNO , KOPAJU DUBLJU RUPU DA STO DUBLJE POTONU , POSTO IM JE DNO VISOKO.
Одговори
DrvoSjeca
31. август 2015. at 09:47

Najveci otpad u Srbiji su danas u policiji i vojsci. Na sta su sve sremni za par stotina evra…..
Одговори
Mirjana

Nista im nije sveto. Valjevska Gracanica, ranohriscanska bazilika kod Nisa, jedno pod vodom, a drugo ce zavrsiti zatrpano ispod puta. Poceli su da bacaju na Boga kamenje… Sta da se kaze…
Одговори
nina
31. август 2015. at 10:52

Nema veze mogu da ruse sve ali ne mogu Boga da sruse. On je taj koji odredjuju svaciju sudbinu. Svako ce dobiti svoju presudu.
Одговори
Đole
31. август 2015. at 11:48

Taj tvoj Bog je lenčina kao Crnogorac, glup pa ne razume kao Bosanac i ravnodušan kao Lala.
Nađi drugog Boga ovome se j**e za tobom i manastirima.
Одговори
pirke
31. август 2015. at 14:22

` Kus, majmune, ja sam Bosanac, zivim u Bratuncu pored Srebrenice i ovako nesto da se desi u mom gradu, nikad. Prvo bi dobila po nosu ta ista banda sto radi za platu i par stotina evra, a nebi nam trebali ni politicari koji prave sve to, ni poglavari srpski crkava koji sve to ravnodusno gledaju, da bi sprecili tu budalastinju…..
A sveo ovo sto vam se desava ,,Tamo,, u Srbiji ste krivi vi, vi birate jebenu politicku vlast, vase guzice su postale nezasite, daj samo vama, pa makar i bacali, neosvrcuci se na sirotinju, koje ima sve vise i vise, cak sto vise gazite po njoj. Trazite drugog Boga, a u vasim ocima je Bog valuta i sto vise farmi i emisija poput nje……
Sveo ovo vam ce se desavati dok neskontate u svojim malim mozgicima, da niste jedini Srbi na ovoj planeti, da nevredjate nas bosance ili bilo koga drugoga, dok ne skontate da pravoslavci ako zele sebi dobro, moraju da zive po Bozijim zapovjestima i nikako drugo……
Sve mi se cini, da ste na dobrom putu, da prodate Srbiju……strasno……
Одговори
milos
31. август 2015. at 10:15

bravo za branu…….to je ono pravo….potreba za vodom…..ukapirajte vec jednom j*****……
Одговори
ljubica
31. август 2015. at 10:19

ПОТАПАЊЕ МАНАСТИРА ВАЉЕВСКА ГРАЧАНИЦА !!! ХАПСЕ СЕ ЖЕНЕ И ДЕЦА !!! СТРАЖАРИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ЗАШТО КЛЕЧИТЕ???
ПРЕД КИМ САГИЊЕТЕ ГЛАВУ???
КОМЕ СТЕ СЕ ПРЕДАЛИ???
ВЕТЕРАНИ ВАЉЕВА – ГДЕ СТЕ ???
Одговори
slavko2
31. август 2015. at 10:21

„gospodine“ irineju, vidis li ti ovo, opravdavas li ti ovo „duhovni“ vodjo, a vi ostala „gospodo“ popovi, bolje receno LOPOVI, vidite li vi ovo!?
Sta radite ovo Srbiji!?
Sta radite, bando lopovska, bando bezosecajna, bando izdajnicka!?
Da li je moguce da se niko nece dici, da cemo i dalje cutati i dozvoljavati da nas ova bagra dokusuri!?
Одговори
Vukman Cejovic

Vrh SPC se ziv nije cuo po ovom pitanju, sto za onog ko oci ima da vidi dovoljno govori.
Takodje ni lazni revnosnici se zivi ne cuju po ovom pitanju.

Naprimjer cuveni lazni borac za pravoslavlje Vladimir Dimitrijevic po ovom pitanju na njegovom sajtu „borbazaveru“ nista ne pise.

Po istom pitanju se ni vladika Artemije i njegovi nekanonski ekspres rukopolozeni episkopi, za koje ziloti nisu crkva nego jeretici, ne izjasnjavaju
.
Veoma je interesantno da takozvani vladika Artemije, clan jereticke SPC koji je rukopolozen od bezblagodatnih novokalendaraca, svom monastvu naredjuje da ne opste sa zilotima.
Ako im neki zilot dodje, on moze da se kod njih pricescuje, samo ako se pokaje i izadje iz istinske pravoslavne Crkve, dok ekumenisticki jeretici ne moraju da se kaju niti izlaze iz jeresi.

Ovu informaciju sam saznao direktno od jednog kvazi svestenika artemijeve sekte, iz neke lazne katakombe, koji jereticima SPC jos uvijek priznaju blagodat. Dakle, umjesto da Artemije pridje istinitom pravoslavlju, da se pravilno krsti i da primi istinsku hirotoniju, Artemije i njegovo zbunjeno monastvo, koje ne umije da sabere dva i dva, jos uvijek priznaju jereticima blagodat i sa njima ostaju u duhovnom jedinstvu, dok zilote smatraju sektom.

Sacuvaj me Boze ovakvom folirantskog supljeg pravoslavlja.

Ja mislim da mi Srbi treba samo da gledamo jednu stvar a to je da ne budemo u jeresi i da se nicega ne smijemo bojati.

Kolicina nedaca koje nas narod ima i koje ce imati je proporcionalna izdaji pravoslavlja.

Sveti Nikolaj je rekao „Boze daj mi snage da istrpim ono sto ne mogu promijeniti.“

Posle toga je rekao „Boze daj mi hrabrosti da promijenim ono sto mogu“.

Mi ne mozemo promijeniti ovu strasnu izdaju pravoslavlja, zbog kojeg nas narod zadnjih 20 i vise godina strasno pati.

Ali mozemo svi mi pojedinacno da se odvojimo od jeresi i da pridjemo istinskom pravoslavlju a ne laznom olicenom u SPC i u sekti laznog episkopa Artemija, rukopolozenog u svetskom savezu crkava od novokalendaraca, covjeku koji istinske pravoslavce smatra sektom.

Jos jednom dajem svima na znanje, da lazni episkop Artemije i njegovo lazno svestenstvo istinske pravoslavce zilote smatraju sektom. Ako SPC treba boljeg trojanskog konja za razbijanje pravoslavlja, od Artemija i njegovog laznog svestenstva ga nije moglo boljeg naci.

Oce Slavisa Lekicu, nadam se da citate ovo sto pisem.

Prije mjesec dana sam zvao jednog artemijevog „svestenika“ nekog jeromonaha i sa odusevljenjem ga pitao kad mogu da ih posjetim. Uz to sam mu rekao da sam zilot, ispravno krsten itd. I taj mi je onda glasom covjeka koji se prenemaze (zmas ti one njihoive fore, kad premudre i pricaju kao da nemaju duha u sebi, misleci da je to svetost) rekao da od Artemija imaju naredjenje da nas zilote ne primaju u zajednicu, sve dok se ne pokajemo i odvojimo se od zilota.

Eto oce Lekicu, kakvo je njihovo pravoslavlje.

Veoma je vazno da ljudi znaju za ovo, da ne bi Artemije i njegova sekta prevarili jos nekog.

Jos jednom Marko Radosavljevic aka Artemije je rukopolozen od novokalendaraca i citav zivot je proveo u SPC (dakle u jeresi), sto opet znaci da nema istinsku hirotoniju, jer u jeresi covjek ne moze imati istinsku hirotoniju, stim vise jer ga je rukopolozio novokalendarac i sto je dok ga nisu izbacili iz SPC bio njihov revnosni clan, pa im cak i dan danas priznaje blagodat.

Takodje Marko Radosavljevic aka Artemije huli na Crkvu Boziju nazivajuci grcke starokalendarce sektom, iako su episkopi te Crkve rukopologanani od svetitelja i precutujuci da je i sam Gospod pojavom casnog krsta 1927 godine potvrdio da su starokalendarci istinska Crkva Bozija.

Porucujem monaswtvu Marka Radosavljevica da se pod hitno odvoji od njega i pridje istinskom pravoslavlju.

Uloga Artemija i njegovog laznog svestenstva je da anestezira pravoslavce u Srbiji i da ih sprijeci da pridju istinskom pravoslavlju. Takodje je uloga Markove sekte da laze srpski narod i da im govore kakoo je SPC blagodatna. Ako bi Marko priznao da SPC nije blagodatna, kao sto nije, onda bi priznao da ni on nije episkopo, kao sto nije i kao sto ne moze biti, dok se ne prisjedini nekom iz istinite pravoslavne Crkve.

Da ne bi srpski narod mogao da pridje istinskom pravoslavcu obavestajne sluzbe su se podijelili na dva tabora. Jedan tabor udbaski, pro zapadni i pro katolicki drzi vrh SPC, dok drugi tabor, udbaski, pro Kacavendin i pro KGB drzi artemijevu sektu. Obadva krila kontrolisu judejci i njihov cilj je da srpski narod ne pridje pravoslavlju, nego da bira izmédju njihove dvije varijante laznog pravoslavlja.
Одговори
bajone
31. август 2015. at 11:34

pa ziloti i jesu sekta, ne znam sta se cudis
Одговори
Đole
31. август 2015. at 11:51

„Boze daj mi snage da istrpim ono sto ne mogu promijeniti.“

Anestezija za robove…………ne dižite ustanke protiv gospode…………i Bog je Gospod-in.
Одговори
Ljuba
31. август 2015. at 10:38

Budite zive cigle, svako ponaosob hram Duha Svetoga…Onda cete lakse podnosti buduce rusenje svetinja i ekumenizam koji sledi, i onako je to sve idolopoklonstvo. Ne vezujte se za tradiciju koju nam je Konstantin 313. nametnuo, vec citajte Rec Boziju – Bibliju…Tu su odgovori koji ce vas osloboditi i voditi kroz haos i nevolje koje ubrzo dolaze…
Svako dobro, Bog vas sve blagoslovio…
Ljubim vas…
Одговори
Ljubo
31. август 2015. at 11:56

Biblija nije reč božija nego…………….politički pamflet, kako oteti vlast i zadržati već otetu.

Imenjače, opasno si se razboleo od narkomanije. Religija je bolest zavisnosti.
Одговори
Eva
31. август 2015. at 18:37

Ko si ti da procenjujes sta je Sveto pismo, zabludeli , smrtni mali choveche!!!
Одговори
pera sikirica
31. август 2015. at 10:41

Diktatura u poklon papiru vec godinama !
Одговори
mira
31. август 2015. at 11:32

Placem,oprosti Boze i spasi nas od zla.
Одговори
danilo

Zasto lagati da se vrh SPC nije oglasio kada je licno vladika Milutin pisao pismo i bori se da do potapanja ne dodje?!

Sve ima na ovoj facebook stranici, cak i njegovo pismo.

https://www.facebook.com/manastirvaljevskagracanica
Одговори
Лазар Хребељановић
31. август 2015. at 11:46

сада треба народ преко ноћí да минира брану и да дигне у ваздух
Одговори
vlado

To je i moj predlog
Одговори
Pera
31. август 2015. at 12:01

Narod je fikcija………realan je samo u izdaji………tu dođu svi.
Одговори
Bratislav Nikolić

Мада треба се сетити фотографија свезаних људи, као да су тешки криминалци или њихово понашање је опасно по шта ?, за државни апарат свакако да, када поново дође време параде педера и педера који их физички штите. Чисто онако да дода со на рану, да јасно видимо докле смо догурали.
Шта после тога ?
Ништа.
После тога иде јесен па ваља мислити о зимници и грејању, немамо бре кад да мислимо о даљој будућности.
Одговори
Слађана Аћимовић
31. август 2015. at 12:43

BOŽE SPASI SRBIJU OD SATANISTA ,HAPSE LJUDE KOJI SAMO BESKRAJNO VOLE SVOJU ZEMLJU I POŠTUJU SVETINJE PRAVOSLAVNE VERE .NE KLEČI NIKO OD NJIH ŠTO SE PLAŠI HAPŠENJA VEĆ ZATO ŠTO MOLE BOGA ZA OPROST IZGUBLJENIM DUŠAMA .BOŽE POMOZI ZA SPAS SRBSKOG RODA.
Одговори
Вања
31. август 2015. at 14:39

На жалост, давно је ово престала бити СРПСКА црква; јер они који живе у дворима, а не келијама-испосницама, возе ауте од по 100 и више хиљада €, позивају народ на покајање а сами су грешни, деле највиша црквена одличја истребитељима Срба и Србије уместо да их изопште из Цркве и анатемишу, прихватају и освештавају цркве-задужбине изграђене од пара отетих од јадног и напаћеног Рода не могу се називати духовним вођама Рода свога. Али за све постоји Божја Правда. Нови Завет са Богом одавно је погажен од стране људи и сад Спаситеља нема, а грешницима стиже Страшни суд!
Одговори
kosmet
31. август 2015. at 15:10

Oruzje u ruke gedjo I pucaj . Zar ti I decu hapse gedjo a ko niko drugi do homosexualci pederi
gangster . Oruzje u ruke I u cuke I nisani pa da vidis kako ce da se smire te budaletine. Gedjo vidi sliku sta mti rade od deteta kako ga hapse a ti kurvo znas gde ko stanuje pa I oni imaju decu kopilsku pa I ti njih sisaj. Pocnite da delite adrese sa imena I prezimena svih usranih policajaca . Nesa slina da bog da ti decu pokolju
Одговори
Bora
31. август 2015. at 15:55

Mi smo se Boga vec jednom odricali, zarad politicke ideologije. Kazna za nase licemerje je stiglo, i opet dozvolismo da nas antigrist vodi, i opet sedimo i gledamo kako se sinovi pakla gozbe suznjima. Nama ni grotlo pakla nece biti dovoljno duboko.
https://www.youtube.com/watch?v=sKjrWb8SHSM
Boze, zarad dobrih ljudi u ovoj napacenoj drzavi, poslusaj nasu molitvu, oprosti i pomozi nam.
Одговори
Krsta

Tako je Boro al ne krivitE komunizam ja sam krsten u vreme komunizma sve je to stvar duhovnosti.
L
Одговори
Miki
31. август 2015. at 16:54

Boro uzmi pušku………ako hoćeš slobodu…………Boga su izmislili političari ( davno ) da bi se ti molio i čekao i nebi ništa činio.

Sloboda se stiče KRVLJU a gubi se sred OBEĆANJIMA prevaranata-porobljivača.
Одговори
Bora
31. август 2015. at 18:16

Miki sloboda se stice oruzjem, ali ko se Boga ne plasi taj je i za zivota i posle zivota izgubljen. Boga ima, ali nam je on ostavio da li cemo da verujemo u njega ili ne. I ako u njega ne verujes to nije problem, problem je ciniti zlo, a onda je covek sluga Djavolu, verovao u Boga, Sotonu ili ne.
Ovi sto ruse crkve su Djavolje sluge, ili ti antihristi, to se da videti u svim njihovim postupcima, ne samo u potapanju crkava… Boga molim, ne da baci posasti na njih, vec da nama da snage, da uzmemo to oruzje o kom pricas, ali da nam snaga i bes ne pomuti svest i savest.
Одговори
Zoran
31. август 2015. at 16:08

Pandrucine smrdljive, hapske vernike i ruse svetinje. KOme su oni smetali majku vam j**em izdajnicku, narode krajnje je vreme doslo !
Одговори
KRK PA U BRK

a gde li je sad onaj bradati sa balkona da urlikne svi svi svi
Одговори
KRK PA U BRK
31. август 2015. at 16:39

dole komunizam do;e radnicka klasa ziveo kapitalizam
Одговори
Jordan
31. август 2015. at 17:07

Овде се ради о насиљу анти-српске власти над српским народом, над Његовом културом и традицијом. Тако је, уз помоћ локалне власти, на криминалан начин било могуће да Манастир укњиже као власништво исто тако криминалног предузећа ЈП Колубара Ровни!? Ово ЈП за незаконити пројекат већ трећу деценију служи за пљачкање државног новца – свих нас.
Не само што су насилни сада према народу и Манастиру, већ је планирана акумулација опасна по људе и околину.
Већ сада непотребна акумулација прети да затрује природне изворе воде!
Пошто је брана на подручју гдер је опасност од земљотреса стална, тако да би у случају пуцања бране Ваљево било потопљено за десетак минута!!!
Тако становници Србије, да знамо каква вам је власт – на корист наших непријатеља.
О Србијо – некад међу њивама – међу шљивама,
а данас – међу лоповима и издајницима!
Одговори
Ogorceni Valjevac
31. август 2015. at 18:02

Vernike ste uhapsili, ali, Boga necete moci !
Doci ce dan, kada ce te i vi, satanisti, ovako klecati vezani, i molice te Narod za milost, al milosti biti nece!!!
Sve do DEVETOG KOLENA Bog ce vas kaznjavati, i u mukama ce te umirati, a Bog vam satanisticku dusu uzeti nece!!!!!!!!!!!!!!!
Svetinja se ne rusi, i Vernici se ne hapse, svinje satanisticke!!!!!
Одговори
Asmodeus
31. август 2015. at 20:38

Ja ne klečim ni pred svojim podnebesnim nadređenima, a ne pred šupljoglavim narodom. Ako treba da poginem, poginuću, ali meni milost nije potrebna, jer imam moć koja potiče iz neugasivog ognja.
Одговори
dejan
31. август 2015. at 18:05

Priča ide ovako pre od prilike 50god.kada je izmeštena crkva u Tekiji zbog izgradnje Djerdapa ,prica se da ljudi koji su učestvovali u rušenju crkve ,porazboljevali brzo a i njihovi clanovi porodica još brže nestajali.
Zato ljudi neka vam je bog u pomoći.
Одговори
RATKO

http://www.vestinet.rs/tema-dana/pogled ... od-sjenice
Одговори
Asmodeus
31. август 2015. at 20:35

Vidite da moja podnebesna braća i ja odnosimo pobedu. :)
Одговори
Kristijan Marinkovic
31. август 2015. at 21:42

Ja j**em svim ovim policijskim teroristima sve po spisku i neka se dobro cuvaju kada gladna usta krenu da biju!
Одговори

Оставите коментар
Приложени фајлови
3Г.jpg
2Г.jpg
1Г.jpg
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 168
Приступио: јун 2012

Порука markourosevic 3.9.2015. 21:15

Рушење и потапање порте Архангелове Грачанице

https://youtu.be/_vUdysap_F8
МОРЕ МАРКО, НЕ ОРИ ДРУМОВА.. МОРЕ ТУРЦИ, НЕ ГАЗТЕ ОРАЊА!
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 3.12.2015. 17:53

12299272_730735823723547_7955135128274638816_n.jpg
БОГОСЛУЖЕЊА И СРЕАЖАРЕЊЕ СЕ НАСТАВЉАЈУ У ГРАЧАНИЦИ

Погубна брана Ровни, иако мизерно споро, и даље се без прекида пуни, а они Православци који су свесни константне опасности по даље намеравано затирање ове чудотворне Немањићке Светиње и даље изналазе снаге да посећују настављена Света Богослужења у Грачаници(нарочито стога што је отварање бране најављено за децембар, а радна сезона на Ровни и даље траје).
Поред вандалски срушеног звоника, нашло се места и за ново звоно које ће пратити Грачаничка Богослужења а ми о њима саопштавати оној браћи и сестрама који оправдано немају могућности доћи (иначе, и даље се осећају притисци да се од Грачанице уклонимо и са страже Грачаничке разиђемо, о чему ћемо нешто рећи само ако притисци буду озбиљније природе)…
По дивном дану, браћа и сестре су се пријатно поразговарали а потом наставили пријатељевање у Грачаничкој гостопримници оближње куће (на брду) Грачаничких стражара… Уз нас је данас био храбри борац за Грачаницу у скупштини Ваљева- одборник, брат наш, Љубомир Брадић.

Види се да зле силе не воле оваква дешавања код Светиње Грачанице, што је само додатни мотив Православнима да у све већем броју долазе у своју Светињу, јер бранећи Њу- бранимо душе своје… нарочито од оног греха да ништа нисмо учинили док су непријатељи рушили Светиње Божије.

ИстиноЉубље свима Вама!
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 31.1.2016. 13:34

+++ САЧУВАЈМО НАШУ НЕМАЊИЋКУ СВЕТИЊУ +++
Приложени фајлови
plakat-2.jpg
Ваљевска Грачаница
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 3.2.2016. 16:58

ПРОТЕСТ!!!
Приложени фајлови
12661820_1313416208684401_7160654258253237615_n.jpg
12650957_1313417018684320_6999176112910386882_n.jpg
12644953_1313416378684384_1084501623985914136_n.jpg
944056_1313416732017682_4744369448652417588_n.jpg
943922_1313416052017750_1957630140378091805_n.jpg
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 9.2.2016. 22:03

Вести са Грачаничке страже: Недеља, 7.2.2016.: Забринути народ, пре воде потапања, преплавио Светињу Грачаницу

Вести са Грачаничке страже: Недеља, 7.2.2016.г…
Народ расте брже од воде, верни народ- ни Милутинов, ни Артемијев, ни Иринејев, ни Антонијев… већ једино Христов!!! (паралела на поразну изјаву владике Милутина да „у Грачаницу иду само Антонијеви“…)
Забринути народ, пре воде потапања, преплавио Светињу Грачаницу.
Што се безбожно политичко-полицијско потапање немањићке Светиње ближи- народ све ревносније посећује своју Светињу коју му је на њеном Светом Месту Вишњи Бог ради вечног спасења свих србских покољења подарио.
Мало по мало гомилала су се кола паркирана јутрос поред куће Грачаничких стражара како би присуствовали редовној Светој Литургији у, од безбожних власти а кроз пројекат бране Ровни, потапаној немањићкој чудотворној Светињи Грачаници повише Ваљева…
У страху Божијем старији су са трепетом стајали пред Богом надајући се да баш ми нећемо бити последње недостојно покољење које је докрајчило Светињу Божију, док су се најмлађи Причестили Телом и Крвљу Богочовека Христоса…
Уз дивно појање које је припомогао и милозвучни појац из Епархије сремске, верни народ, углавном из Ваљева, али, као по традицији- било је доста људи и из других градова Ужица, Новог Сада, Суботице… Сви смо се на крају заједно сликали како би осталој Србији посведочили ургентност тренутка који преживљава ова Светиња Божија којој је вода потапања под „грлом“…
Затим су најзабринутији посмотрили воду која нараста подно саме манастирске ограде и мало прогунђали по коју против безбожних марионетских власти које нам све ово приређују. Једном бедном браном која има рок 30 година да нам одузму хиљадугодишњу Светињу због баруштине која никоме није неопходна а која ће нам притом уништити и све подземне капацитете изворских вода овог краја(извор реке Градац, врело Пакље, подземне издани националног блага Лелићког Карста…), угрозити безбедност становништва јер је у епицентрално погубној дубинској разломној зони будућих земљотреса, брани која је већ заблокирала проветравање екстремно загађеног Ваљева…
Народ је после дугог разговора и обиласка око Светиње потом кренуо назад јединим могућим путем на који нас је државна банда приморала, тј. 400 метара узбрдо до куће породице Јаковљевић у којој живе Грачанички стражари а која је у ствари данас- манастирска гостопримница…
У повратку је било мало каљаво јер је мраз попустио, али битно је да је циљ свега овога да се пази на унутарњу чистоту а сваки ћетруд и бригу народа за страдалну Светињу Његову једини Господ знати достојно и прикладно да награди. Део народа је остао још неко време да са брда поје песме Богу, Грачаници и србском роду… Што је вероватно збуњујуће деловало на локалне мештане који су у неверици слушали све ово и чудили се „зашто се у Цркву иде више од једанпут годишње“ а, вероватно, и питали се зашто се још и стално пева „као да је сваки дан празник“…
Потом су се сво појање и дружење, уз скромно послужење, надуго наставило у принудној Грачаничкој гостопримници- у кући Грачаничких стражара. Нећемо се помирити никада са политичком државном бандом коју несвесно гурају сами пали демони, никада нећемо престати са молитвом и протестима па макар нам, не дај Боже, још многе Светиње потопили- јер ми верујемо, не у себе, већ у сигурну крајњу победу Божију и оних који су Његови… У то се има трудимо и верујемо да ће нас недостојне Пресвета Тројица на крају Себи Богоугодно поправити…
+++
Приложени фајлови
dsc00866.jpg
dsc00862.jpg
dsc00859.jpg
dsc00857.jpg
dsc00852.jpg
dsc00886.jpg
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 9.2.2016. 22:13

Вести са Грачаничке страже: Недеља, 7.2.2016.: Забринути народ, пре воде потапања, преплавио Светињу Грачаницу

Слике Манастира Грачаница
Приложени фајлови
dsc00907.jpg
dsc00894.jpg
dsc00879-e1454860278747.jpg
dsc00876.jpg
dsc00872.jpg
dsc00869.jpg
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 9.2.2016. 22:26

Приложени фајлови
dsc00927.jpg
p1014661.jpg
dsc00928.jpg
dsc00924.jpg
dsc00912.jpg
dsc00908.jpg
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 9.2.2016. 22:36

Приложени фајлови
gospod.jpg
gospod.jpg (82.4 КиБ) Прегледано 1921 пута
p1014674.jpg
dsc00937.jpg
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 19.2.2016. 21:38

ДЕЧЈА МОЛИТВА ЗА СПАС ВАЉЕВСКЕ ГРАЧАНИЦЕ

https://youtu.be/h8MzW6JRJ2w
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 22.2.2016. 13:14

Васељенска ТВ

БРАНИМО ВАЉЕВСКУ ГРАЧАНИЦУ!

http://www.vaseljenska.com/drustvo/voda ... osluzenja/
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 22.2.2016. 14:25

СПАСИМО ВАЉЕВСКУ ГРАЧАНИЦУ

https://istinoljublje.wordpress.com/201 ... %BD%D0%B8/
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 26.2.2016. 19:11

СВИ СТЕ ПОЗВАНИ НА ВЕЛИКИ ПРОТЕСТ ЗА ОДБРАНУ ВАЉЕВСКЕ ГРАЧАНИЦЕ
четвртак, 25 фебруар 2016 23:33

Српски народни фронт позива становнике из свих крајева Србије да 01. марта у 17 часова дођу на градски трг у Ваљеву где ће бити одржана велика литија за одбрану ваљевске Грачанице. „Не опраштајмо се од ваљевске Грачанице прерано. Ништа још није готово. Читав пројекат је нелегалан и неуставан. Позивамо све пријатеље, чланове Српског народног фронта, али и све оне који славе крсну славу, који се боје само Бога али не и силе.

Ово није обична шетња. У литији ће бити сви они који имају душу. Не оклевајте, дођите. Не смемо се предати, није у питању само једна црква, нити ће само светиња да страда. Ако сада будемо ћутали, страдаће нам и душа и вера. Спасимо душу, спасимо ваљевску Грачаницу“, стоји у званичном позиву Српског народног фронта.

(Велимир Ремић, Агенција Газета)
Приложени фајлови
valjevska-gracanica-14.09.2012.jpg
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију