srpskinacionalisti.com

Време је да среброљубиви попови и Владике СПЦ плаћају порез

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Време је да среброљубиви попови и Владике СПЦ плаћају порез

Порука Камени 10.8.2012. 13:41

Изјава Владике Порфирија да је поп Перановић месечно зарађивао 50'000 евра је довољна да се цео врх СПЦ под хитно стрпа у истражни притвор.

Уједно треба испитати колико новца је Иринеј нечасни патријарх пребацио из нишке епархије на рачун у Швајцарску као и испитати порекло новца.

На сваку наплаћену услугу у цркви од ДАНАС треба тражити фискални рачун, да ли је у питању куповина свећа, крштење, сахрана или прилог цркви. И на један динар на икону треба тражити фискални рачун, док се банди у мантијама СПЦ који изврћу учење Христово не стане на пут.

Епископ Лаврентије је попа Перановића унапредио у највећи свештенички чин у протоставрофора пре две недеље. Да Лаврентије има трунку морала у себи а то он већ давно нема пошто је већ у прошлости ухваћен са монахињом у кревету, требао би да се ОДМАХ повуче као Владика.

Риба од главе смрди а ова удружена екипа у врху СПЦ нема везе са православљем што потврђују њихова дела као што нас је учио Исус Христос "добро дрво рађа добре плодове".
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Re: Време је да среброљубиви попови и Владике СПЦ плаћају по

Порука Камени 11.8.2012. 12:06

Владика Иринеј бачки признао, 7:05: Посредно сви ми сносимо одговорност.

Е сада из речи у дела, ОСТАВКА и у притвор док се не утврди појединачна одговорност целог врха СПЦ јер риба од главе смрди.

Иринеј патријарх, лажни монах, има двоје ванбрачне деце у Чачку и милионе у Швајцарској које је пребацио из нишке епархије, имамо случај Пахомија који је у пет случајева од самих богослова оптужен за педофилију, имамо Лаврентија који 15 дана пре убиства оптуженог батинаша и бајкера Перановића не само да штити него и унапређује у протоставрофора (највећи чин) а зна се да се чинови, заштита и позиције у СПЦ деле за дебели новац.

Врх СПЦ данас личи на скуп трговаца у храму које је Исус Христос истерао са бичем у руци.

Време је да се врх СПЦ очисти а среброљубиви попови и Владике да плаћају порез. Свака црква у Србији која прима новац да има фискалну касу или да се поп или Владика затворе.

Да плаћају под хитно свештена лица порез на зараду и сами да уплаћују за своју пензију а не као до сада да им то плаћа држава кад већ имају за џипове и тешке моторе.

"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 11.8.2012. 12:56

Камени...
А та иста лопата... Зар не би била подједнако ефикасна и против свештеничког среброљубља??
Не мешам се у 'црквена питања'; само 'гласно' размишљам...
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 12.8.2012. 20:56

Лопата не решава проблем него фискална каса и отварање тајних досијеа као што је то урађено у црквеним круговима у Пољској и Бугарској.

Нова влада може много да помогне СПЦ да се врати на пут православља који је данас у Србији зарастао у коров. Као што су сменили Тадићевог ММФ гувернера, треба да смене и Тадићевог Ватикан патријарха.

Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1832
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 12.8.2012. 21:22

E moj druže kameni... Ja imam jako loše mišljenje o crkvi, pa verovatno nije primereno da pišem na ovom podforumu. Ja mislim da je toliko trula da je to za ne verovati. Što se tiče plaćanja pdva, ja mislim da ćemo pre osloboditi sve srpske zemlje nego što će crkva pristati da ga plaća.
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 24.8.2012. 15:25

Владика Милутин позива да се молимо за кишу.

Зашто Преосвећени Владико Милутине, да пада киша народу који псује Бога и који обожава мобилни, кола, храну али не и Бога Исуса Христа? А врх СПЦ ћути и броји новац као трговци у храму које је Исус Христос лично са бичом у руци избацивао.

Време је да се Србија обрачуна са веома лошом селекцијом у СПЦ (Перановић, Лаврентије, Пахомије), мера број један како би се црквени криминал ограничио је да СПЦ плаћа ПОРЕЗ на све услуге од иконе до свештених радњи као што су крштења, венчања, сахране.

Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 14.9.2012. 21:45

Србија пуна гладних, бедних а врх СПЦ освећује себи дворац и своју сопствену "икону" у Крагујевцу.

И после кукају што народ више не долази у цркву коју претворише у трговачке центре и приватне бизнис клубове.

Син Божији је осудио богаташе више пута, чак насилно ове трговце у мантијама из храма истерао, а врх СПЦ са несрећним Иринејом на челу клања се новцу и луксузу и почеше уместо православних икона и своје личне слике да каче.

Скуп неправославних и недостојних!

Слика

Слика

Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 22.11.2012. 9:45

"Корен свих зала је среброљубље" 1.Тим.6, 10 али то се у СПЦ не поштује, воле бре попови да возе ауди А6, воле плате од 1'000 евра и више а држава им уплаћује социјално.
Ако црква тражи новац од народа, мора као и народ онда да плаћа и порез. Ако попови траже плату, нека сами плаћају социјално као и верници.

Зар је Господ наплаћивао Царство Божије? Зар је Јован Крститељ крстио за новац? Лепо рече Господ за њих: Чувајте се књижевника који радо иду у дугачким хаљинама и воле поздраве на трговима и прва места по синагогама и зачеља на гозбама, који једу куће удовичке и лажно се моле дуго, они ће још више бити осуђени. Лука 20,46

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/354112 ... og-andjela

Аватар
ДимитријеПБ
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 15
Приступио: окт 2011

Порука ДимитријеПБ 30.12.2012. 19:15

Полако ти, Камени, са тим својим осудама и захтевима! Живи ти свој живот, пусти попове, владике и патријарха! Јел теби сметају ти попови и Владике да живиш свој духовни живот? Не сметају ти! То је већи гријех него ишта, осуђивати!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 30.12.2012. 21:14

Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 1.1.2013. 17:09

ДимитријеПБ ::Јел теби сметају ти попови и Владике да живиш свој духовни живот?

Сметају не само мени него и Господу Исусу Христу.

"И рече им: написано је: Дом мој - дом молитве нека се зове а ви начинисте од њега пећину разбојничку"
Мат. 21,13

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост