srpskinacionalisti.com

Књига БЛАГОВЕРНА ЈЕЛЕНА ЛАЗАРЕВА БАЛШИЋ

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 168
Приступио: јун 2012

Re: Књига БЛАГОВЕРНА ЈЕЛЕНА ЛАЗАРЕВА БАЛШИЋ

Порука markourosevic 4.8.2014. 14:43

По неким мојим сазнањима и здруго издање (Благоверне Јелене Лазареве Балшић) је распродато, Да ли се припрема и Треће? Иова последња промоција у Београду је била изузетна.
МОРЕ МАРКО, НЕ ОРИ ДРУМОВА.. МОРЕ ТУРЦИ, НЕ ГАЗТЕ ОРАЊА!
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 5.9.2014. 22:18

Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 27.11.2014. 18:25

Чујем да се спрема и треће издање ове предивне књиге. Свака част лепој српској Вили :pla1: :cvece: :cvece: :cvece:
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука: 256
Приступио: мај 2012

Порука српска вила 26.12.2014. 19:50

Да, припрема се треће издање :D . Поздрав.
"...на непријатеља се устремише и праву змију згазише и умртвише дивљу звер и великог противника и неситога ада свејадца, велим Амурата и сина његова, аспидин и гујин пород, штене лавово и василисково, па са њима и не мало других.."(Натпис на Косовском Стубу - Деспот Стефан Лазаревић)
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 26.12.2014. 19:50

Да, припрема се треће издање :D . Поздрав.
"...на непријатеља се устремише и праву змију згазише и умртвише дивљу звер и великог противника и неситога ада свејадца, велим Амурата и сина његова, аспидин и гујин пород, штене лавово и василисково, па са њима и не мало других.."(Натпис на Косовском Стубу - Деспот Стефан Лазаревић)
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 6.1.2015. 21:27

Из Уводног дела Књиге "Благоверна Јелена Лазарева Балшић" (Тројно обједињен мото Књиге)

„Љубав је та која обликује све ствари и држи их заједно у јединству. Љубав је та која даје живот и топлоту: она надахњује и руководи. Љубав је печат положен на творевину, потпис Створитеља. Љубав је објашњење Његове рукотворине.
Како да учинимо да Христос дође и обитава у нашим срцима? Како другачије до кроз љубав.

Отац Теоклит Дионисијатски

Пут ка Богу пролази кроз љубав према другим људима, и нема никаквог другог пута. На Страшном суду мене неће питати да ли сам била успешна у својим подвижничким напорима или, пак, колико сам метанија начинила током својих молитава. Питаће ме да ли сам нахранила гладне, посетила болесне и заточене: то је све што ће да ме питају.

Мати Марија Паришка

За нас истина није систем мисли. Истина није створена. Истина јесте. Христос јесте истина. Истина јесте Личност. Истина се не ограничава на наше поимање истине. Истина нас превазилази: ми никада не можемо да се приближимо пуном поимању истине.
Потрага за истином јесте потрага за Христовом Личношћу.
Истина јесте тајна Христове Личности. И будући да је Личност – Тајна нераскидиво је повезана са догађајем: догађајем сусрета. Тајна и догађај јесу једно.
За православни ум, тајна јесте тачна и строга стварност. Она је Христос и сусрет са Христосом.

Мати Марија Норманбишка
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 24.1.2015. 23:22

Да, у припреми је Треће Издање.

Из Уводног дела Књиге "Благоверна Јелена Лазарева Балшић" (Тројно обједињен мото Књиге)

„Љубав је та која обликује све ствари и држи их заједно у јединству. Љубав је та која даје живот и топлоту: она надахњује и руководи. Љубав је печат положен на творевину, потпис Створитеља. Љубав је објашњење Његове рукотворине.
Како да учинимо да Христос дође и обитава у нашим срцима? Како другачије до кроз љубав.

Отац Теоклит Дионисијатски

Пут ка Богу пролази кроз љубав према другим људима, и нема никаквог другог пута. На Страшном суду мене неће питати да ли сам била успешна у својим подвижничким напорима или, пак, колико сам метанија начинила током својих молитава. Питаће ме да ли сам нахранила гладне, посетила болесне и заточене: то је све што ће да ме питају.

Мати Марија Паришка

За нас истина није систем мисли. Истина није створена. Истина јесте. Христос јесте истина. Истина јесте Личност. Истина се не ограничава на наше поимање истине. Истина нас превазилази: ми никада не можемо да се приближимо пуном поимању истине.
Потрага за истином јесте потрага за Христовом Личношћу.
Истина јесте тајна Христове Личности. И будући да је Личност – Тајна нераскидиво је повезана са догађајем: догађајем сусрета. Тајна и догађај јесу једно.
За православни ум, тајна јесте тачна и строга стварност. Она је Христос и сусрет са Христосом.

Мати Марија Норманбишка
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 2.6.2015. 20:14

Емисија о Књизи :herz:Благоверна Јелена Лазарева Балшић :herz:
на БУМ БУМ Радију :flow: :herz:

https://youtu.be/-WbtXTHPVM8

https://youtu.be/-WbtXTHPVM8
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 20.8.2015. 11:40

Емисија о Књизи :herz:Благоверна Јелена Лазарева Балшић :herz:
на БУМ БУМ Радију :flow: :herz:

+++ О КУЛТУРНОЈ ЕЛИТИ СРЕДЊЕГ ВЕКА+++

https://youtu.be/l4L235fJaOU
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 3.12.2015. 17:57

Сјајна књига Благоверна Јелена Лазарева Балшић. Заслужује да буде одштанпана и као терће издање. =D> =D> =D>
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 4.9.2016. 18:03

Слушао сам емисију на БУМ БУМ радију. Била је то сјајна емисија!!!
Браво и вака част!!! =D>
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост