srpskinacionalisti.com

Владика Артемије...

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4674
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Re: Владика Артемије...

Порука SMUK 29.6.2012. 18:11

Да, поста човек жива душа, жив човек састављен од тела (праха) и духа животног (душа бестелесна).
После каже да се душа бестелесна враћа Богу.

Па управо ти изврћеш,пише: "И врати се прах у земљу како је био, а ДУХ (а не душа) се врати к Богу, који га је дао."

Дух и душа нису иста категорија! ДУХ+ТЕЛО=ДУША (човек) ДУХ-ТЕЛО=НИШТА

Телесно био у гробу а душом био у Аду и извлачио људе одатле након проповеди.

Где то пише?

Ма немој да изврћеш речи Господње, паћениче!..Лепо му Христос каже "данас ћеш бити са мном у рају", не помиње да ће то се десити након васкрсења!

Пише у Вуковом преводу (а колико је он добро познавао грчки то би могли да дискутујемо) ,а из даљег текста видимо да Исус тада није био у Рају

17. Рече јој Исус: Не дотичи ме се, јер још нисам узишао Оцу својему; него иди браћи мојој и кажи им: Узлазим Оцу мојему и Оцу вашему, и Богу мојему и Богу вашему. (Јован 20;17)

А прави превод би био "кажем ти данас,бићеш са мном у Рају",јер ЈОВАН 20;17 демантује да су Исус и разбојник били тада заједно у Рају.

Све од Христа ти одбијаш и зато јеси слуга сатане.

Ма да само сте ти и твоја зилотска секта са Христом и нико други... :roll: Ти мени говориш да хулим соме један,а приписујеш души бесмртност коју само Свемогући Бог поседује! Где ћеш веће хуле од тога???
Sergian
Војвода
Војвода

Порука: 1336
Приступио: сеп 2009

Порука Sergian 29.6.2012. 18:35

SMUK ::
Па управо ти изврћеш,пише: "И врати се прах у земљу како је био, а ДУХ (а не душа) се врати к Богу, који га је дао."

Дух и душа нису иста категорија! ДУХ+ТЕЛО=ДУША (човек) ДУХ-ТЕЛО=НИШТА
Дух али не обичан дух већ дух животни. То је оно што покреће човека а душа је та која покреће.
Тело је, само по себи, смртно и трулежно.
Овде је дух исто што и душа јер је душа исто што и дух животни.

Где то пише?
То је учење Православне Цркве, нпр. тропари, иконе, итд. приказују то ("Христос душом у аду а телесно мртав у гробу").

Пише у Вуковом преводу (а колико је он добро познавао грчки то би могли да дискутујемо) ,а из даљег текста видимо да Исус тада није био у Рају

17. Рече јој Исус: Не дотичи ме се, јер још нисам узишао Оцу својему; него иди браћи мојој и кажи им: Узлазим Оцу мојему и Оцу вашему, и Богу мојему и Богу вашему. (Јован 20;17)

А прави превод би био "кажем ти данас,бићеш са мном у Рају",јер ЈОВАН 20;17 демантује да су Исус и разбојник били тада заједно у Рају.
Нема ту никакве контрадикторности осим у твојој помућеној (не)свести!.. :D ...Христос ту (Јован 20, 17) говори о свом будућем вазнесењу а не о томе да није већ био у рају. Он је разбојника одвео у рај још на Велики Петак.
А чак и да је рај настао од Вазнесења, то се опет не поклапа са твојом болесном причицом да ће рај тек "бити обновљен кад Господ завлада".
Значи, опет си ухваћен у сопственој клопци!.. :lol:

Ма да само сте ти и твоја зилотска секта са Христом и нико други... Ти мени говориш да хулим соме један,а приписујеш души бесмртност коју само Свемогући Бог поседује! Где ћеш веће хуле од тога???
А зашто да ти не кажем да хулиш кад то јесте тако?..То радим да би се ти дозвао памети, ако је могуће.
Ево ти о бесмртности душе догматски потврђено: http://www.svetosavlje.org/biblioteka/B ... stDuse.htm
"Мрдни собом, Бог ће тобом!"
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 29.6.2012. 19:04

Дух али не обичан дух већ дух животни. То је оно што покреће човека а душа је та која покреће.
Тело је, само по себи, смртно и трулежно.
Овде је дух исто што и душа јер је душа исто што и дух животни.

Молим те прочитај текст из Постања и не лупај више!

"А створи Господ Бог човјека од ПРАХА ЗЕМАЉСКОГ, и дуну му у нос ДУХ ЖИВОТНИ; и поста човјек ДУША ЖИВА"

Кад Господ дуне у нос Адамовом телу ДУХ ЖИВОТНИ онда настаје ДУША ЖИВА односно човек,јер је човек душа жива (обрати пажњу на термин жива). Чим човек умре Дух се враћа Богу (не пише ни да иде у Рај ни Пакао) а тело се враћа у земљу,а Душа више не може да егзистира јер је она спој Духа и Тела.Јер Дух и Душа су различите категорије!

То је учење Православне Цркве, нпр. тропари, иконе, итд. приказују то ("Христос душом у аду а телесно мртав у гробу").

Питам где то пише у Светом Писму,мене те слике и тропари не интересују.

Нема ту никакве контрадикторности осим у твојој помућеној (не)свести!.. ...Христос ту (Јован 20, 17) говори о свом будућем вазнесењу а не о томе да није већ био у рају.

Ха ха па ако јесте био у Рају онда је и био са Богом Оцем :razz: А и у (Јован. 14:1-4) каже:

„Нека се ваше срце не узнемирује. Исказујте веру у Бога, и у мене исказујте веру. У кући мог Оца има много станова. Да није тако, рекао бих вам. А сада идем да вам припремим место. И кад одем и припремим вам место, поново ћу доћи и примићу вас у свој дом, да и ви будете тамо где сам ја. А тамо куда ја идем, знате пут.“

А зашто да ти не кажем да хулиш кад то јесте тако?..То радим да би се ти дозвао памети, ако је могуће.
Ево ти о бесмртности душе догматски потврђено: http://www.svetosavlje.org/biblioteka/B ... stDuse.htm

Значи није битно шта каже Свето Писмо,важно је шта Догма каже! :lol: :lol: :lol:
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 743
Приступио: феб 2012

Порука Опричник 29.6.2012. 19:14

"А створи Господ Бог човјека од ПРАХА ЗЕМАЉСКОГ, и дуну му у нос ДУХ ЖИВОТНИ; и поста човјек ДУША ЖИВА"

Смук брате, ја мислим да си више претерао са тим Старим Заветом. Па нисмо ми протестанти па да Стари Завет узимамо за алфа и омегу наше вере. Стари Завет за нас више не важи.
Доле Стари Завет, ми имамо Јеванђеља, Апокалипсис и светоотачку литературу 8) :) !
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 29.6.2012. 19:23

Смук брате, ја мислим да си више претерао са тим Старим Заветом. Па нисмо ми протестанти па да Стари Завет узимамо за алфа и омегу наше вере. Стари Завет за нас више не важи.
Доле Стари Завет, ми имамо Јеванђеља, Апокалипсис и светоотачку литературу

Ма не важи ништа све је укинуто!!!! Само се ти држи "вечне религије" и немој много да бринеш... :badgrin:
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 29.6.2012. 20:17

Кад Господ дуне у нос Адамовом телу ДУХ ЖИВОТНИ онда настаје ДУША ЖИВА односно човек,јер је човек душа жива (обрати пажњу на термин жива). Чим човек умре Дух се враћа Богу (не пише ни да иде у Рај ни Пакао) а тело се враћа у земљу,а Душа више не може да егзистира јер је она спој Духа и Тела.Јер Дух и Душа су различите категорије!
Овде не пише да иде у рај или у пакао, не може ни да пише све у једној реченици, али зато Христос нон-стоп помиње постојање раја и пакла.
За душу сам већ лепо објаснио да је бесмртна по природи...

Питам где то пише у Светом Писму,мене те слике и тропари не интересују.

Свето предање је наставак Светог Писма, на основу исказа Господњег да ће послати Духа Истине који ће све нас научити свему.
Апостоли говоре о томе а онда и Оци које Апостоли тако научише (1. Петр. 3,18-19 и 4,6 (в. и Рим. 10,7; Еф. 4,9).
Читај Свето Писмо, тупане.. :D

Ха ха па ако јесте био у Рају онда је и био са Богом Оцем :razz: А и у (Јован. 14:1-4) каже:

„Нека се ваше срце не узнемирује. Исказујте веру у Бога, и у мене исказујте веру. У кући мог Оца има много станова. Да није тако, рекао бих вам. А сада идем да вам припремим место. И кад одем и припремим вам место, поново ћу доћи и примићу вас у свој дом, да и ви будете тамо где сам ја. А тамо куда ја идем, знате пут.“

Значи није битно шта каже Свето Писмо,важно је шта Догма каже!
хаха..Па, догма се управо темељи на Светом Писму, читај оне линкове па ћеш се уверити (ако иоле си разуман човек да схватиш).
Аватар
Гага
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 868
Приступио: окт 2006

Порука Гага 29.6.2012. 21:37

Владика Артемије? је тема или грешим?
Да Бог да догодине у Дреници.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 29.6.2012. 23:04

али зато Христос нон-стоп помиње постојање раја и пакла.

A где то?

За душу сам већ лепо објаснио да је бесмртна по природи...

Ма да ти си теолошки геније па све знаш,није битно шта каже Свето Писмо,да можда ниси и ти неки "Свети Отац" случајно?

Свето предање је наставак Светог Писма, на основу исказа Господњег да ће послати Духа Истине који ће све нас научити свему.
Апостоли говоре о томе а онда и Оци које Апостоли тако научише (1. Петр. 3,18-19 и 4,6 (в. и Рим. 10,7; Еф. 4,9).

О том фамозном "Светом предању" сам већ објашњавао на другим темама и нећу да се понављам и овде!!!!!!!!

хаха..Па, догма се управо темељи на Светом Писму, читај оне линкове па ћеш се уверити (ако иоле си разуман човек да схватиш).

Ма како да не...
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 29.6.2012. 23:05

Гага ::Владика Артемије? је тема или грешим?

Ма видиш да тај владика није више занимљив :doubt:
топлички
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 22
Приступио: окт 2008

Порука топлички 29.6.2012. 23:31

Ма видиш да тај владика није више занимљив :doubt:

Ко је "занимљив" а ко не убрзо ћемо, ако Бог да, сви видети и доживети, а што се тиче ваше "дубоко теолошке" преписке на теми која се зове како се зове, Браћо и Сестро, препоручујем вам да је одштампате па свако код свог духовника на опасуљивање, а можда и по неку спасоносну епитимијицу.
Све вам здраво и весело било и миломе Богу приступачно.
Војвода
Војвода

Порука SMUK 29.6.2012. 23:35

препоручујем вам да је одштампате па свако код свог духовника на опасуљивање, а можда и по неку спасоносну епитимијицу.

Ja нисам члан неке хиндуистичке секте па да имам свог гуруаа!
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 30.6.2012. 7:26

A где то?
У сва четири Јеванђеља се помиње навелико постојање раја и пакла, у разним причама Христовим. Читај о томе, и то је Свето Писмо, зар не?..

Ма да ти си теолошки геније па све знаш,није битно шта каже Свето Писмо,да можда ниси и ти неки "Свети Отац" случајно?
Свети Оци, попут Нектарија Егинског и други, су много боље од мене објаснили догму о бесмртности душе.
Ако мени не верујеш, онда читај оно из догматике што сам поставио у виду линка.

О том фамозном "Светом предању" сам већ објашњавао на другим темама и нећу да се понављам и овде!!!!!!
Добро ако не верујеш Светом Предању онда бар поверуј Светом Писму, поставио сам ти где се помиње да је Христос био мртав телесно а душом у Аду на Велику Суботу.
Ево ти опет та места из Светог Писма: (1. Петр. 3,18-19 и 4,6 (в. и Рим. 10,7) :D
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 30.6.2012. 7:27

Јесте тема владика Артемије али овај месијанац запео као во, главом кроз зид.. :)
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 30.6.2012. 7:30

топлички ::
Ко је "занимљив" а ко не убрзо ћемо, ако Бог да, сви видети и доживети, а што се тиче ваше "дубоко теолошке" преписке на теми која се зове како се зове, Браћо и Сестро, препоручујем вам да је одштампате па свако код свог духовника на опасуљивање, а можда и по неку спасоносну епитимијицу.
Важи, добићу епитимију због ове преписке.:doubt:

Мада, први би требао владика Артемије да иде на опасуљивање (и епитимију) јер је деценијама био у заједници са јеретицима, а и сада када су га отерали он и даље им признаје благодатност.
Човек исповеда јерес кипријанизма.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 30.6.2012. 12:17

У сва четири Јеванђеља се помиње навелико постојање раја и пакла, у разним причама Христовим

У причама (алегорија),а не као стварним догађајима!

Свети Оци, попут Нектарија Егинског и други, су много боље од мене објаснили догму о бесмртности душе.
Ако мени не верујеш, онда читај оно из догматике што сам поставио у виду линка.

Па и ја сам теби навео оне Свете Оце који су поставили догму о условној бесмртности душе,и мислим да су они компетентнији од овог твог јер су живели у време ране цркве који није била загађена паганским учењима као данас.

Христос био мртав телесно а душом у Аду на Велику Суботу.

Опет ти кажем да душа не може да егзистира после смрти,Исус је на крсту рекао "Оче дух свој предајем у руке твоје"

Ево ти опет та места из Светог Писма: (1. Петр. 3,18-19 и 4,6 (в. и Рим. 10,7)

Овде то нигде не пише!
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију