srpskinacionalisti.com

Владика Артемије...

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Sergian
Војвода
Војвода

Порука: 1336
Приступио: сеп 2009

Re: Владика Артемије...

Порука Sergian 26.6.2012. 21:13

malena ::Ја сам, наравно, ВЕОМА СИГУРНА у себе ! Не знам шта ти значи "верски став" ...... Моји ставаови о вери су јасно исказани у горњем посту, да јасније не може бити. На вас свађалице се љутим јер те, наводне, дискусије, препирке и "мале" свађе доводе до сукоба и подела, као што и сам можеш да видиш у актуелним догађањима. Да ли нам је то потребно после свега што смо преживели у историји ? Не треба ми таква црква ни такви "свеци" нити попови, а још мање такви верници ! Који ћете нам ђаво ? Шта ви нама добро доносите ? Што се не ишамарате међусобно и поубијате, а нас остале оставите на миру да живимо без верских сукоба ? Наравно да свако има право да верује како хоће али када ЈА ТО КАЖЕМ - сви скочите да ми доказујете да то НИЈЕ ИСПРАВНО ВЕРОВАЊЕ ! Надам се да ће остали форумаши схватити да се са људима сужене свести не може разговарати ни о чему пошто се они руководе масксимом: "ако нисте са нама, онда сте против нас"! "Нема веће неслоге од оне око религије" ( стара рисмска пословица) !
Извини, али ја не видим никакву страшну свађу између мене и Смука већ је то само најобичнија полемика.
Управо ти својим наступом, речима и осталим гестовима, уносиш свађалачки дух овде на тему... :?
"Мрдни собом, Бог ће тобом!"
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 26.6.2012. 21:25

SMUK ::19. Јер што бива синовима људским то бива и стоци, једнако им бива; како гине она тако гину и они, и сви имају исти дух; и човјек ништа није бољи од стоке, јер је све таштина.
20. Све иде на једно мјесто; све је од праха и све се враћа у прах. (Проповједник 3:19-20)
И шта потврђује овај цитат?..Потврђује то да је све трулежно, све је истог духа (тј. карактера) и све се у прах враћа.
Дух или душа: то није исто. Дух овде означава карактер, у овом случају се мисли на особину трулежности и пропадљивости телесној.
Животиње немају душу као људи јер су само људи у могућности да наследе вечност зато што имају бесмртну душу.

Свети Оци Јустин Мартир,Иринеј,Арноб,Лактанције.. нису говорили тако!
Не постоји ниједан Свети Отац који у свом животу није направио макар једну грешку, сви људи греше. Меродавно је само шта кажу Свети Оци у саборном мишљењу Цркве Христове а то саборно мишљење каже да је душа по природи бесмртна.

Хе хе цароваће са Христом хиљаду година на Небу (односно даће им се суд) али ће свагда бити са Господом,праведници ће и после 1000 година на Небу остати СВАГДА са Христом! Неће они нигде отићи!!!!!!
:lol: ..Е, како си слуђен а и ниси искрен буквалиста.
Ако лепо пише термин "свагда" онда то није исто што и "1000 година" јер ово прво означава период без временског ограничења.
Ако већ све буквално схваташ - онда се одлучи или-или. Не може и једно и друго, истовремено.
Ухваћен си у сопственој клопци и сада покушаваш да се вадиш! :D

Јадан си ти и твоја шупља инжињерска теологија!
Џабе ти све то, проваљен си... :wink:
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Порука malena 26.6.2012. 21:44

[quote="Sergian"Извини, али ја не видим никакву страшну свађу између мене и Смука већ је то само најобичнија полемика.
Управо ти својим наступом, речима и осталим гестовима, уносиш свађалачки дух овде на тему... :?[/quote]

Дакле, кривац је пронађен! Браво !! Ајд, речи али ГЕСТОВИ ? Човече, о чему причаш ? Како ти видиш гестове у посту? Невероватно.......Да није мене не би било "свађалачког духа" међу православцима, туче монаха у Грачаници ( "најдуховнији" међу Србима се потукли пред целим светом, да су нам се смејали и куси и рогати !) и осталих сукоба ?? Никада нећу заборавити мантијашима тучу испред Грачанице и бруку коју су ми нанели као припаднику српског народа! Проклете будале нису знале да се зауставе и људски договоре, ако већ нису могли братски, острашћено и примитивно су заборавили где се налазе, какав им је бисер народног блага дат на старање! Чуди ме да нису иконе проплакале у Грачаници ! Срамота док је света и века ! Заборавио си то? О другим, мени недовољно познатим догађајима - нећу говорити! И, ти МЕНИ нешто замераш ??
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 26.6.2012. 21:48

Јесте Малена, ти си крива за све и много си опасна.
Не желим да се упуштам с тобом у полемику јер те се бојим. Позз.. :D
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4665
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 26.6.2012. 21:56

И шта потврђује овај цитат?..Потврђује то да је све трулежно, све је истог духа (тј. карактера) и све се у прах враћа.
Дух или душа: то није исто. Дух овде означава карактер, у овом случају се мисли на особину трулежности и пропадљивости телесној.
Животиње немају душу као људи јер су само људи у могућности да наследе вечност зато што имају бесмртну душу.

Ти човече не знаш шта је уопште термин "душа",спој "духа животног" и "праха земаљског" је "душа жива" односно човек! Кад човек умре дух се враћа Богу који га је дао,а тело се враћа у земљу и "душа" односно човек више не постоји до тренутка васкрсења! Свето Писмо каже да ће "сви они који спавају у праху земаљском пробудиће се и устати..." Да је душа бесмртна васкрсење би било сувишно.

Само Сатана нас учи и обмањује кроз своје мистеријско-паганске религије да је душа бесмртна и да постоји неки "загробни живот". Једноставно смрт је смрт,а живот је живот и нема ту никаквог релативитета!

Не постоји ниједан Свети Отац који у свом животу није направио макар једну грешку, сви људи греше

http://www.youtube.com/watch?v=56nQAkfR8E8&feature=related

Меродавно је само шта кажу Свети Оци у саборном мишљењу Цркве Христове а то саборно мишљење каже да је душа по природи бесмртна.

Меродавно је само оно што Господ каже!

Ако лепо пише термин "свагда" онда то није исто што и "1000 година" јер ово прво означава период без временског ограничења.

Е немој се правити да си глуп кад ниси :wink: Каже се да ће им се дати суд и цароваће са Христом 1000 година,али се подразумева да ће бити свагда са Господом и после тог царовања,неће их Господ напустити,"Јер блажен је и свет онај ко има удела у првом васкрсењу".

ако већ све буквално схваташ - онда се одлучи или-или.

Не лупај,ја не схватам све БУКВАЛНО већ постоје текстови који се не могу другачије тумачити,такође постоје и они које се тумаче алегоријски!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 26.6.2012. 21:59

Дакле, кривац је пронађен! Браво !! Ајд, речи али ГЕСТОВИ ? Човече, о чему причаш ? Како ти видиш гестове у посту? Невероватно.......Да није мене не би било "свађалачког духа" међу православцима, туче монаха у Грачаници ( "најдуховнији" међу Србима се потукли пред целим светом, да су нам се смејали и куси и рогати !) и осталих сукоба ?? Никада нећу заборавити мантијашима тучу испред Грачанице и бруку коју су ми нанели као припаднику српског народа! Проклете будале нису знале да се зауставе и људски договоре, ако већ нису могли братски, острашћено и примитивно су заборавили где се налазе, какав им је бисер народног блага дат на старање! Чуди ме да нису иконе проплакале у Грачаници ! Срамота док је света и века ! Заборавио си то? О другим, мени недовољно познатим догађајима - нећу говорити! И, ти МЕНИ нешто замераш ??

Малена опусти се мало,послушај песмицу http://www.youtube.com/watch?v=ooAQDj4fJvw
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 26.6.2012. 22:11

SMUK ::
Ти човече не знаш шта је уопште термин "душа",спој "духа животног" и "праха земаљског" је "душа жива" односно човек! Кад човек умре дух се враћа Богу који га је дао,а тело се враћа у земљу и "душа" односно човек више не постоји до тренутка васкрсења! Свето Писмо каже да ће "сви они који спавају у праху земаљском пробудиће се и устати..." Да је душа бесмртна васкрсење би било сувишно.
Па, не ваксрсава душа већ васкрсава тело човечије. Човек телесно васкрсава
Какав си ти то "Месијанац који верује у Христа" ако потиреш постојање загробног живота а цело Свето Писмо бруји о томе?..Ти си скроз изгубљен... :shock:

Само Сатана нас учи и обмањује кроз своје мистеријско-паганске религије да је душа бесмртна и да постоји неки "загробни живот". Једноставно смрт је смрт,а живот је живот и нема ту никаквог релативитета!
Рекох ја да си ти сатаниста, чим не верујеш у живот после (телесне) смрти иако Христос на много места говори о томе у Светом Писму (Нови Завет).

Меродавно је само оно што Господ каже!
А баш Господ Исус Христос управо на много места и каже да постоји загробни живот (пример о убогом Лазару и богаташу, овај први у рају а овај други у паклу, итд.итд.).
Ти не читаш ништа, шта је са тобом?.. :?

Е немој се правити да си глуп кад ниси :wink: Каже се да ће им се дати суд и цароваће са Христом 1000 година,али се подразумева да ће бити свагда са Господом и после тог царовања,неће их Господ напустити,"Јер блажен је и свет онај ко има удела у првом васкрсењу".
Немој ти мени "подразумева се" већ тумачи ово све буквално!.. :D
Или-или, не може оба истовремено...

Не лупај,ја не схватам све БУКВАЛНО већ постоје текстови који се не могу другачије тумачити,такође постоје и они које се тумаче алегоријски!
Ааааа, значи тако?..
Сад кажеш "постоји и алегорија", е фино, фино, почео си мало да се трезниш.. :mrgreen:
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 26.6.2012. 22:22

Па, не ваксрсава душа већ васкрсава тело човечије. Човек телесно васкрсава

Значи тело васкрсне,а душа негде тамо лебди по ваздуху...?

Рекох ја да си ти сатаниста, чим не верујеш у живот после (телесне) смрти иако Христос на много места говори о томе у Светом Писму (Нови Завет).

Ма браво ја сам сатаниста,а ти ћеш кад умреш веровато да одеш у Валхалу :D

Немој ти мени "подразумева се" већ тумачи ово све буквално!..
Или-или, не може оба истовремено...

Значи сад постављамо услове? :lol:

Сад кажеш "постоји и алегорија", е фино, фино, почео си мало да се трезниш..

Ја то одавно говорим,па нећу ваљда буквално да тумачим ПРИЧУ о убогом Лазару и богаташу...
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 27.6.2012. 16:39

Значи тело васкрсне,а душа негде тамо лебди по ваздуху...?
Душа се сједињује са новим (васкрслим) телом, а до тада не лебди већ има своје место у рају или у паклу (зависи од дела човекових раније). Душа је личносна.

Цело Писмо бруји о постојању душе на оном свету а ти негираш то.
Страшно...

Ма браво ја сам сатаниста,а ти ћеш кад умреш веровато да одеш у Валхалу :D
Сигурно ниси Христов (Месијин) слуга јер хулиш на све оно што је Христос говорио.

Значи сад постављамо услове? :lol:
Ако је теби услов ово да одлучиш између коначног броја или бесконачног броја, онда треба да се вратиш у основну школу и да учиш из почетка математику. :wink:

Ја то одавно говорим,па нећу ваљда буквално да тумачим ПРИЧУ о убогом Лазару и богаташу...
Ето колико си хаотичан. Сад ти прича о убогом Лазару и богаташу није истинита?..
Значи, ти не верујеш Месији?.. :shock:
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 28.6.2012. 19:02

Душа се сједињује са новим (васкрслим) телом, а до тада не лебди већ има своје место у рају или у паклу (зависи од дела човекових раније). Душа је личносна.

Није тачно! Дух животни оживљава смртно тело и спој та два елемента дају "душу" односно човека!

Сигурно ниси Христов (Месијин) слуга јер хулиш на све оно што је Христос говорио.

Ја не хулим већ је тумачим на алегоријски начин како ова "прича" и заслужује,буквалисто!

Ето колико си хаотичан. Сад ти прича о убогом Лазару и богаташу није истинита?..
Значи, ти не верујеш Месији?..

Стварно си мајстор да замењујеш тезе!!! Прича о Лазару и богаташу је "прича" а не истинит догађај,као и прича "о злим виноградарима",прича "о блудном сину" и осталим јеванђељским причама.Поента приче није да објасни стање мртвих већ на крају стоји:

"Рече му: ако не слушају Мојсија и пророке, неће их придобити ни онај ко васкрсне из мртвих."
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 28.6.2012. 19:34

Није тачно! Дух животни оживљава смртно тело и спој та два елемента дају "душу" односно човека!
Човек је састављен од тела и душе. Тело је трулежно, смртно, а душа је нетрулежна и бесмртна.

Ја не хулим већ је тумачим на алегоријски начин како ова "прича" и заслужује,буквалисто!
Ти си заиста и буквално глуп. Ем што си глуп, ем што хулиш... :) ..

Стварно си мајстор да замењујеш тезе!!! Прича о Лазару и богаташу је "прича" а не истинит догађај,као и прича "о злим виноградарима",прича "о блудном сину" и осталим јеванђељским причама.Поента приче није да објасни стање мртвих већ на крају стоји:

"Рече му: ако не слушају Мојсија и пророке, неће их придобити ни онај ко васкрсне из мртвих."
Такође, поента је да Господ Исус помиње постојање пакла и раја као једне неминовности за људе након њихове (телесне) смрти.
То је поента а ти управо негираш постојање загробног живота. И зато хулиш на Месију, између осталог.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 28.6.2012. 20:33

Човек је састављен од тела и душе.

СТВАРАЊЕ ЧОВЕКА:

"А створи Господ Бог човјека од праха земаљскога, и дуну му у нос дух животни; и поста човјек душа жива"
(не пише бесмртна душа)

УМИРАЊЕ ЧОВЕКА:

"И врати се прах у земљу како је био, а дух се врати к Богу, који га је дао."

Жива Душа (човек) се састоји од Духа животног и Тела (праха земаљског).Кад наступи смрт Дух животни се враћа Богу,а тело се врећа у земљу,а човек (душа) не постоји више до тренутка васкрсења!

Ти си заиста и буквално глуп. Ем што си глуп, ем што хулиш...

Ма немој,сад кад ти нешто буквално тумачиш онда је то ОК!

Такође, поента је да Господ Исус помиње постојање пакла и раја као једне неминовности за људе након њихове (телесне) смрти.

То ће се десити приликом васкрсења кад непокајани буду бачени у језеро огњено,а праведници буду уживали у вечном рајском блаженству!

То је поента а ти управо негираш постојање загробног живота

Да да постоји у готово свим паганским религијама чији је творац Сотона!!! Док у Библији постоји васкрсење и вечни живот!

"И много оних који спавају у праху земаљском пробудиће се, једни на живот вечни, а други на срамоту и прекор вечни." (Данило 12:2)
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 29.6.2012. 14:27

Човек је састављен од тела и душе.

СТВАРАЊЕ ЧОВЕКА:

"А створи Господ Бог човјека од праха земаљскога, и дуну му у нос дух животни; и поста човјек душа жива"
(не пише бесмртна душа)

УМИРАЊЕ ЧОВЕКА:

"И врати се прах у земљу како је био, а дух се врати к Богу, који га је дао."

Жива Душа (човек) се састоји од Духа животног и Тела (праха земаљског).Кад наступи смрт Дух животни се враћа Богу,а тело се врећа у земљу,а човек (душа) не постоји више до тренутка васкрсења!
Невероватно си глуп... :D ... Па, управо те ови цитати разобличавају. Лепо пише да човека чини тело и дух животни (тј. душа) и након телесне смрти душа иде Богу (на истину) јер је бесмртна.
(Дух животни је овде душа а постоји и дух као карактер, а то није овде поменуто).

Ма немој,сад кад ти нешто буквално тумачиш онда је то ОК!
Ствар је у томе што сам ја искрени али не и тотални буквалиста, а ти си тотални неискрени буквалиста.
Ту се ми дебело разликујемо.

То ће се десити приликом васкрсења кад непокајани буду бачени у језеро огњено,а праведници буду уживали у вечном рајском блаженству!
Ма немој?..А кога је онда Господ извлачио из Ада на Велику Суботу?..
Ад постоји од раније, а и Сам Христос каже разбојнику на Крсту да ће са њим бити заједно у рају баш тај дан (на Велики Петак).

По теби ће рај и пакао да буду тек створени приликом општег васкрсења?!..Ти си скроз одлепио.

Да да постоји у готово свим паганским религијама чији је творац Сотона!!! Док у Библији постоји васкрсење и вечни живот!
Ти си очигледни сатаниста јер тврдоглавио одбијаш све што је Христос рекао и урадио.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 29.6.2012. 17:34

Лепо пише да човека чини тело и дух животни (тј. душа) и након телесне смрти душа иде Богу (на истину) јер је бесмртна.
(Дух животни је овде душа а постоји и дух као карактер, а то није овде поменуто).

Стварно се запитам дал си стварно писмен!

"А створи Господ Бог човјека од ПРАХА ЗЕМАЉСКОГ, и дуну му у нос ДУХ ЖИВОТНИ; и поста човјек ДУША ЖИВА"

Спој ова два елемента је човек односно "душа жива".

Ма немој?..А кога је онда Господ извлачио из Ада на Велику Суботу?

Кога је бре извлачио,јеси ти луд човече? У суботу је Исус био у гробу!

Ад постоји од раније, а и Сам Христос каже разбојнику на Крсту да ће са њим бити заједно у рају баш тај дан (на Велики Петак).

Биће са Њим у рају кад Га буде васкрсао!

По теби ће рај и пакао да буду тек створени приликом општег васкрсења?!..

Рај је некад био на земљи и кад Господ поново завлада Рај ће бити обновљен.Пакао не постоји него ће постојати Огањ који ће уништити Сотону и непокајане грешнике!

Ти си очигледни сатаниста јер тврдоглавио одбијаш све што је Христос рекао и урадио.

Ја ништа не одбијам шта Исус каже,већ си ти дубоко огрезао у паганској филозофији о бесмртности душе па не можеш да схватиш једноставну божанску поруку!
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 29.6.2012. 17:43

Стварно се запитам дал си стварно писмен!

"А створи Господ Бог човјека од ПРАХА ЗЕМАЉСКОГ, и дуну му у нос ДУХ ЖИВОТНИ; и поста човјек ДУША ЖИВА"
Спој ова два елемента је човек односно "душа жива".
Да, поста човек жива душа, жив човек састављен од тела (праха) и духа животног (душа бестелесна).
После каже да се душа бестелесна враћа Богу.

Кога је бре извлачио,јеси ти луд човече? У суботу је Исус био у гробу!
Телесно био у гробу а душом био у Аду и извлачио људе одатле након проповеди.

Биће са Њим у рају кад Га буде васкрсао!
Ма немој да изврћеш речи Господње, паћениче!..Лепо му Христос каже "данас ћеш бити са мном у рају", не помиње да ће то се десити након васкрсења!..

Рај је некад био на земљи и кад Господ поново завлада Рај ће бити обновљен.Пакао не постоји него ће постојати Огањ који ће уништити Сотону и непокајане грешнике!
Да постоје рај и пакао - говори Христос на много места.
Међутим, ти си екстремно помрачен човек и теби не вреди објашњавати.

Све од Христа ти одбијаш и зато јеси слуга сатане.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 75 гостију