srpskinacionalisti.com

Владика Артемије...

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4651
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Re: Владика Артемије...

Порука SMUK 24.7.2013. 16:39

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 27.7.2013. 16:58

Ружица ::Ава Јустин са чедом Еп. Артемијем (видео)
Погледајте колика је љубав нашег епископа Артемија према свом духовном оцу !
Колика је била тада толика је и данас,за разлику од неких који су у данашње време издали и заболи нож у леђа свом духовном оцу епископу Артемију.
Ви што ћутите и допуштате да вам прогоне на правди Бога духовног Оца пажљиво гледајте,ви што седите на две столице и вагате пажљиво гледајте,ви што кажете да још није време да се крене у борбу пажљиво гледајте!
Гледајте и учите како се воли и поштује духовни отац!

Гледајте и учите како се идолопоклонише са људима:

"А кад Петар хтеде да уђе, срете га Корнилије, и паднувши на ноге његове поклони се.И Петар га подиже говорећи: Устани, и ја сам човек." (ДА 10:25-26)

"И паднувши пред ногама његовим поклоних му се; и рече ми: Гле, немој, ја сам слуга као и ти и браћа твоја која имају сведочанство Исусово. Богу се поклони; јер је сведочанство Исусово Дух Пророштва." (Отк.19:10)

Артемије као да никад није прочитао горње стихове, пада на ноге и поклања се пред Јустином (снимак 0:33), такође да се приметити да их ни Јустин није читао јер није реаговао и укорио свог ученика да то не чини.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 27.7.2013. 19:30

Ау... Страшно...
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука: 2122
Приступио: јан 2012
Место: Београд

Порука Ружица 3.8.2013. 17:58

Ава Јустин са чедом Еп. Артемијем (видео)

SMUK
Гледајте и учите како се идолопоклонише са људима:

"А кад Петар хтеде да уђе, срете га Корнилије, и паднувши на ноге његове поклони се.И Петар га подиже говорећи: Устани, и ја сам човек." (ДА 10:25-26)

"И паднувши пред ногама његовим поклоних му се; и рече ми: Гле, немој, ја сам слуга као и ти и браћа твоја која имају сведочанство Исусово. Богу се поклони; јер је сведочанство Исусово Дух Пророштва." (Отк.19:10)

Артемије као да никад није прочитао горње стихове, пада на ноге и поклања се пред Јустином (снимак 0:33), такође да се приметити да их ни Јустин није читао јер није реаговао и укорио свог ученика да то не чини.

Погледала сам два сајта (форума) у твом потпису... и јасна ми је твоја реакција на приложени видео клип, јер знам ко си!!!
Заклињем се са три прста са овога Светог Крста живот дајем за спас Србства!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 3.8.2013. 21:36

Погледала сам два сајта (форума) у твом потпису...

Мислим да то нема никакве везе са овом причом.

и јасна ми је твоја реакција на приложени видео клип

Свако ко је мало читао Свето Писмо мора да реагује овако као ја и да укаже на неправилности и непознавања основа вере.

Јел можда хоћеш да кажеш Библија лаже? Да Апостол Петар не зна шта ради? Да Јустин и Артемије знају боље од Анђела Господњег? Толико си огрезла у идолопоклонство да игноришеш Реч Божију! Освести се већ једном и погледај истини у очи!

јер знам ко си!!!

Ко сам?

Такође Артемија, Милоја и њихову теологију не ценим много, али они ипак дају какав такав отпор папизму, тако да им се на томе мора честитати и дати подршка.
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 3.8.2013. 22:57

Погледала сам два сајта (форума) у твом потпису...

Мислим да то нема никакве везе са овом причом.

Нема директно, али ме је интересовало - шта стоји иза твог потписа...

...знам ко си!!!

Ко сам?

Ко си - знаш сам, знам и ја... то је довољно! :!:
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 4.8.2013. 4:01

Хе хе како покушаваш да скренеш тему и бунцаш глупости, али толико си провидна и предвидљива.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 4.8.2013. 4:04

Такође испод мог потписа стоји један користан религиозно-национални блог и српски одељак форума ЈТФ.
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1048
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 4.8.2013. 4:28

Ма бре Ружице, слободно реци!
SMUK је змијурина подмукла, гуја љута, СЕКТАШ, СУБОТАР (АДВЕНТИСТА). То је јасно у потпуности и нема приче. Све њихове догмате (болесне филозофије и луда тумачења кривих превода Библије) износи тачно у потпуности без грешчице, а неки његови лични ставови су гори чак и од званичних адвентистичких.

Ево доказа: http://forum.srpskinacionalisti.com/viewtopic.php?f=12&t=26369&p=565210#p564416

Господ Исус Христос лепо каже таквима као ти: "Варате се, не знајући Писма ни силе Божје." (Мт. 22:29) и "ненаучени и неутврђени изврћете Писма на своју пропаст" (2. Пет. 3:16).

Човек каже да је православац, верује суботарски, користи Библију јеховних сведока, има неку чудну јеврејофилију, књиге евангелиста користи против неких учења православља називајући га паганским, а узгред речено та књига је усмерена против римокатолика а сам њен аутор ју је порекао. То је неко тешко лудило.
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 4.8.2013. 4:42

СЕКТАШ,

Секташ ти тата што те направио таквог дегенерику мали!

СУБОТАР (АДВЕНТИСТА)

И ти и они сте исти екуменски отпад.

Ово су библијски докази који разобличавају твоју болесну паганску религију коју си прикрио под фирмом православља! Све што сам овде написао је 100% тачно и ти немаш ни један доказ којим би срушио моју тезу.

Господ Исус Христос лепо каже таквима као ти: "Варате се, не знајући Писма ни силе Божје." (Мт. 22:29) и "ненаучени и неутврђени изврћете Писма на своју пропаст" (2. Пет. 3:16).

То је то не знаш Писма јер си се повео за људким мудровањима попут ове двојице са снимка који идолопоклонишу један са другим.

Човек каже да је православац,

И ти то кажеш а у ствари си најгори узохољени паганин који је глув за Божију Реч!
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 4.8.2013. 12:51

Тема је: Владика Артемије... не желим да трошим време и речи на SMUK- a!!! Не заслужује, и не интересује ме. Он је оно што је , а кад то други препознају, покушава да се брани... зашто?
Ја смем, и увек и свуда кажем шта сам: србски националиста, четник, Србкиња православне, светосавске вере, русофил и монархиста (али осим Карађорђа и краља Петра I, а за све друге Карађорђевиће немам позитивно мишљење и они, посебно престолонселедик Александар - не заслужују србски престо! То је моје лично уверење.).

Онај ко жели да зна ИСТИНУ О ВЛАДИКИ АРТЕМИЈУ... може да посети Његов сајт:
http://www.pastirdobri.com/
Поставићу само :Поздравно слово - Уредништва:

Monaski sabor 1998..JPG

Монашки сабор 1998.г

Поздравно слово
Драги оци, браћо и сестре, поштовани посетиоци – помаже Бог!
Налазите се на православном сајту који је реализовала група верних чада Владике Артемија. Идеја о формирању овог сајта рођена је у периоду најжешћег и добро организованог медијског одстрела Владике Артемија, после одлуке СА Синода о његовом разрешењу управљања епархијом, крајем фебруара 2010. године. Све отровне стреле појединих заблуделих Архијереја, антипатриотских и прозападно оријентисаних медија имале су само једну мету - да се изузетно плодотворан пастирски рад Епископа Артемија на њиви Господњој до крајње границе маргинализује, прогласи неправилним или потре неоснованим, злонамерним и инструисаним оптужбама.
Као сведоци апостолски ревносног и светосавски неуморног пастирског труда Владике Артемија и као причасници најслађих плодова Његове очинске љубави, нисмо могли остати равнодушни. На Голијата велике и незапамћене медијске кампање, који је насрнуо на нашег духовног оца и Епископа, ми Његова верна чеда, давидовски смело изашли смо са праћком овог сајта тј. са аргументованом објавом истине о свему што је наш Авва радио у протеклих 19 година као Епископ рашко-призренски и 13 година као игуман црноречки.
Истина коју доносимо на сајту садржана је у обимном архивском материјалу (текстуални, звучни, видео) насталом у протеклом периоду Његове пастирске службе. Овај архивски материјал уједно је и најбољи сведок Владикиног рада. Тог „сведока“ изводимо пред лицем свеколике српске и светске јавности у виду веб сајта на коме се тренутно налазите. Ко има „уши да чује“ и „очи да види“ - чуће, видеће и прославиће Бога у чију славу је и делао Владика Артемије.
Што се тиче садржаја сајта, наглашавамо да ће се сајт у наредном периоду перманентно освежавати новим садржајима из богате архиве која чека своју обраду као и прилозима везаним за актуелна дешавања у Цркви. У том смислу апелујемо и на све наше посетиоце да у случају поседовања било каквог корисног материјала, везаног за тематику сајта, исти проследе на нашу и – меил адресу: urednik.info@gmail.com како би благовремено био објављен.
Нека би дао Бог да и ово семе снимљених Владикиних речи и дела донесу стоструки род на њиви Господњој баш као што су донели и Његова жива реч и дело у протеклом пастирском раду у винограду Епархије рашко-призренске. Амин. Боже дај!

Уредништво
http://www.pastirdobri.com/index.php?op ... 0-08-36-46
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 4.8.2013. 14:14

не желим да трошим време и речи на SMUK- a!!!

Немој више ко Бога те молим, дојадила си ми глави!

Ја смем, и увек и свуда кажем шта сам:

Што не кажеш да ти је посинак један руски паганин? Овде као пишеш о православљу, а на другим форумима промовишеш паганштину и непрестано се трудиш да помириш Христа са вашим лажним боговима-идолима!

Он је оно што је , а кад то други препознају, покушава да се брани... зашто?

Ja сам одавно на овом форуму рекао ко сам и шта сам!

четник,

Из које си јединице? :lol:

светосавске вере

Не постоји светосавска вера већ вера у Господа Исуса Христа која је једина и права и којој је припадао Сава Немања.

монархиста

Ти си квази-монархиста.

али осим краља Петра I

Он је најгори! Чика Пера републиканац, масонско говедо које је инсталирано на Српски Престо 1903.
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Порука Камени 6.8.2013. 8:04

Ружица ::Тема је: Владика Артемије.

Он је бивши Владика СПЦ. То је чињеница.

Зашто прави толику галаму што су га избацили из клуба пуног педофила, педера, паписта, блудника, удбаша и среброљубаца?

Неко ко је дао јавно завет пред Богом да ће слушати врх СПЦ а онда га јавно крши, то је још један доказ ко се све нашао у том клубу безаконика.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 6.8.2013. 19:07

Чекај сад, да се разумемо... Је ли треба бити послушан 'клубу безаконика', или не??
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 6.8.2013. 20:09

Је ли треба бити послушан 'клубу безаконика', или не??

A шта ти мислиш?
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост