srpskinacionalisti.com

Опасност окултизма!

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 739
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Re: Опасност окултизма!

Порука -Цар Душан- 11.6.2012. 16:22

Трећи ::Можда је ипак боље да се не запита...
Јер, постоји велика опасност да упадне у јерес над јересима - да почне мислити својом главом. А кад почне да мисли, готово је - 'оде маст у пропаст'; постаће атеиста.

Е сад, ако се при томе не одрекне морала, још и ђене-ђене; али ако је неморалан, ето нама невоље. Јер никад не знаш којим ће путем кренути - ка крајњем либерализму и постати заговорник свеопштег разврата, или путем тоталитаризма па постати опаки диктатор.

И сад мислиш - од тога нема горе! Има...
Ако поред неморала поседује и подмуклост, па се увуче у црквене редове и докопа се високог положаја. Па да видиш какав би тек тамо циркус направио; кад би почео заговарати братимљење са 'ђавољим накотом'!
А верници би му веровали... То им је 'у опису посла'. Њихово је да верују а не да мисле...
Е видиш, баш из тих разлога, ја се нисам определио да верујем него да мислим; па - 'шта ми Бог да'...

Хаха па има и тога брате. Али свакако си управу у једној ствари, прво васпитање и морал па онда све остало. Haравно то се подразумева, јер бити побожан не може се бити без морала (и обрнуто) и ако се са овим из заграде нећеш сложити.
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 743
Приступио: феб 2012

Порука Опричник 11.6.2012. 18:17

Volim bajke ::
U Steiner School koju sam pohadjala to se redovna radi(meditacija) pa ne vidju da je nekoga odvjelo ka djavolu.

Da li ovde mislis na Rudolfa Stajnera, osnivaca antropozofije :? ?
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука: 1143
Приступио: сеп 2009

Порука Volim bajke 11.6.2012. 21:41

da na njega mislim.Samo tada je bilo samo do 16 godina a posle sam nastavila u jako odvratna shola
odakle su me najurili .
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 11.6.2012. 22:10

Volim bajke ::da na njega mislim.Samo tada je bilo samo do 16 godina a posle sam nastavila u jako odvratna shola
odakle su me najurili .

Што су те најурили?
Извини, све се решавам да те питам и никако, видим да не пишеш баш по најбоље Српски па реко да те питам одакле си? Јеси ли мушко или женско...? Не могу да провалим по нику.
Наравно ако све ово није тајна.
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 743
Приступио: феб 2012

Порука Опричник 11.6.2012. 22:25

Volim bajke ::da na njega mislim.Samo tada je bilo samo do 16 godina a posle sam nastavila u jako odvratna shola
odakle su me najurili .

Ako se ne varam, ti ispovedas Judaizam. Kako je bilo moguce uklopiti Stajnerova naklapanja o Isusu Hristu kao reinkarnaciji, izgubljenim rasama i slicne stvari sa judaizmom :? ?

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A0%D1%83 ... 0%B5%D1%80
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука Volim bajke 12.6.2012. 1:10

-Цар Душан- ::
odakle su me najurili .

Што су те најурили?
Извини, све се решавам да те питам и никако, видим да не пишеш баш по најбоље Српски па реко да те питам одакле си? Јеси ли мушко или женско...? Не могу да провалим по нику.
Наравно ако све ово није тајна.

Zensko sam.
Srpski pishem bolje nego mnogi ,jer ne iskrivljujem engleske rijechi kao shto danas rade pomodari(valda se stide svoga jezika)
najurili me pa djed poslao dzak palente da kuvaju mi za doruchak u shkoli( tada sam zivjela u shkoli)
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука Volim bajke 12.6.2012. 1:12

Опричник ::
odakle su me najurili .

Ako se ne varam, ti ispovedas Judaizam. Kako je bilo moguce uklopiti Stajnerova naklapanja o Isusu Hristu kao reinkarnaciji, izgubljenim rasama i slicne stvari sa judaizmom :? ?

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A0%D1%83 ... 0%B5%D1%80

uchenje je bilo da djaci uche bez pritiska,da vole zivot,da ne nishane prst na neshta drukchije.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 12.6.2012. 7:21

Volim bajke ::Zensko sam.
Srpski pishem bolje nego mnogi ,jer ne iskrivljujem engleske rijechi kao shto danas rade pomodari(valda se stide svoga jezika)
najurili me pa djed poslao dzak palente da kuvaju mi za doruchak u shkoli( tada sam zivjela u shkoli)

Чекај, ако сам добро разумео по твојим и Опричник-овим постовима, ти си Српкиња Јеврејке вероисповести?
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију