srpskinacionalisti.com

Црква је за ДС

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10239
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Црква је за ДС

Порука Vranac 13.5.2012. 8:03

Црква је почела потпуно да се меша у политику на страни власти, наравно из новчаних интереса. Не схватају да ће у том случају са падом власти и они пасти на дно.

Mi ne živimo u Srbiji, ali živimo za maticu I zbog toga iz zemlje Svetog Save, poručujemo da je sada, posle održanih izbora, potrebno opredeljenje za stabilnu i sigurnu Srbiju, sa jakim institucijama. Potrebno je da Srbija napreduje, a to nije moguće bez mira i strpljenja. Potrebno je poštovanje Srbije i da oni koji pobeđuju ne trijumfuju, a oni koji gube da poraz podnesu dostojanstveno.

Tamjanska analiza episkopa zahumsko-heercegovačkog, nakon održanih izbora u Srbiji. Beta, 12. maj

http://www.e-novine.com/entertainment/e ... atica.html
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Re: Црква је за ДС

Порука -Цар Душан- 13.5.2012. 11:01

Ово је чист пример колико је екуменизам преовладао у нашој Цркви.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4554
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 13.5.2012. 12:27

Jок шта сте очекивали од СПЦ да подрже Двери?
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 13.5.2012. 14:30

Вала, то би заиста било чудно.
Са оволико екумениста на врху они могу само папу да подрже.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1834
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 13.5.2012. 16:43

Bolje da nam je dotični episkop objasio kako se postaje kontroverzni biznismen
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Евсигније
Националиста
Националиста

Порука: 493
Приступио: феб 2008
Место: Врбас

Порука Евсигније 14.5.2012. 7:19

Можда да се промени име теме. Није епископ Григорије цела Црква, поготово није СПЦ. То би било језиво. СПЦ смо сви ми.
Тако, будући млак, и ниси ни студен ни врућ, избљуваћу те из уста својих. (Отк, 3,16)
http://www.youtube.com/user/Evsignije
Sergian
Војвода
Војвода

Порука: 1336
Приступио: сеп 2009

Порука Sergian 16.5.2012. 15:48

Мало је рећи то да је Црква (тј. СПЦ) за ДС , много горе је стање од те констатације.

СПЦ је тотално отишла у служење демонима, то одавно није Црква Христова и зато је србски народ деценијама под анатемама.

Кад кажем "СПЦ" мислим на цео епископат те верске заједнице јер они вуку народ у пропаст.
"Мрдни собом, Бог ће тобом!"
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: сеп 2008
Место: Северна Србија

Порука Протомајстор 17.5.2012. 14:21

Евсигније ::Није епископ Григорије цела Црква, поготово није СПЦ. То би било језиво. СПЦ смо сви ми.

Епископ Григорије је један од 40 владика СПЦ. То је исто као када би неко тврдио да је Владан Глишић Србија иако је освојио сваки четрдесети глас на прошлим изборима.
Србија смо међутим сви ми.
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 185
Место: Брда

Порука Рогља 17.5.2012. 16:08

Евсигније ::Можда да се промени име теме. Није епископ Григорије цела Црква, поготово није СПЦ. То би било језиво. СПЦ смо сви ми.

Тако је. Мијењајте име теми. или је бришите!
Три 'иљаде густе браде!
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 17.5.2012. 16:32

Тако је. И тема да се назове ''Они који су на врху и који управлјају Црквом.''
То би већ било коректно.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4554
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 17.5.2012. 16:33

-Цар Душан- ::Тако је. И тема да се назове ''Они који су на врху и који управлјају Црквом.''
То би већ било коректно.

Риба од главе смрди!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 185
Место: Брда

Порука Рогља 17.5.2012. 16:51

-Цар Душан- ::Тако је. И тема да се назове ''Они који су на врху и који управлјају Црквом.''
То би већ било коректно.

Можда мало коректније - али не пуно. Ето Атанасије је подржао Двери (тако кажу, не знам, нијесам видио то) - и њега сматрају за врх. Тако треба рећи ''тај и тај је за ДС'' а не ово.
Три 'иљаде густе браде!
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 17.5.2012. 18:05

Протомајстор ::
Евсигније ::Није епископ Григорије цела Црква, поготово није СПЦ. То би било језиво. СПЦ смо сви ми.

Епископ Григорије је један од 40 владика СПЦ. То је исто као када би неко тврдио да је Владан Глишић Србија иако је освојио сваки четрдесети глас на прошлим изборима.
Србија смо међутим сви ми.

То се не пореди тако. Владан Глишић је опозиција режиму а еп.Григорије је члан Сабора архијереја СПЦ. Његово мишљење дели најмање 70% епископа у СПЦ а они који мисле другачије - ћуте, не смеју да писну и тако се саглашавају са содомитско-издајничким режимом.
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: сеп 2008
Место: Северна Србија

Порука Протомајстор 17.5.2012. 22:02

Случајно сам навео Глишића јер је узео око 2,5% на изборима, што је 1/40.

А и ово за 70% је врло дискутабилно. Владике Амфилохије и Иринеј који практично воде СПЦ никако нису за ДС, чак су у отвореном рату са њима.
Док се за владику Григорија одувек зна да подржава ЕУ, Додика и Тадића, вероватно и патријарх Иринеј, а за остале тешко можемо рећи тако нешто.
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 17.5.2012. 22:47

И да си узео било кога другог политичара да поредиш, а не само Глишића, то опет није исправно јер се то не пореди. Са једне стране имамо политичаре са различитим идејама а овде је у питању Сабор епископа тј. људи са истим идејама (вероисповедањем). Само се у финесама разликују.
Ето тај Иринеј Буловић, кога наводиш, је раније био слугерања Мире Марковић а сада је у сукобу са новосадским ДС-ом из неких других разлога.

Шта је СПЦ учинила да спречи свеопшти распад Србије коју врши актуелни режим?..Ништа не чине.
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 7 гостију