srpskinacionalisti.com

Чуда у православљу - припреме за страдања?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 185
Приступио: апр 2012
Место: Брда

Чуда у православљу - припреме за страдања?

Порука Рогља 4.5.2012. 0:06

Помаже Бог!
Бог шаље на различита начина упозорења људима. Чуда у црквама се често дешавају пред велике невоље. Шта мислите - да ли је чудо у цркви св. Димитрија у Скопљу упозорење за православне становнике Македоније на погибију која им, чини ми се, несумњиво долази (можда су убиства оних младића увод у то)?
Интересује ме да ли су се скорије јављала нека чуда у вашим мјестима, приложите ако имате неку слику, податке, датуме... Не вјерујем да су страдања на српским земљама завршена - можда Господ хоће чудима да утврди вјеру у нама.
Ја ћу дати један примјер - на прољеће 2009. год. крст у цркви св. Архангела Михаила у Андријевици је мироточио. Имам слику тог крста, мада тад нијесам био паметан да сликам и детаљ (када сам га сликао већ је престао да мироточи, остао је угодан мирис и 'флека' гдје је мироточио - капље су ишле 'ка горе').

Andrijevica - Crkva Arhangela Mihaila 2.jpg
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Re: Чуда у православљу - припреме за страдања?

Порука Рогља 6.5.2012. 13:43

Mанастир Кувеждин, 2010., крвоточила икона

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... mAk7rVJcVA
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Re: Чуда у православљу - припреме за страдања?

Порука Рогља 19.4.2013. 21:10

Три дана после десетогодишњице од упокојења преподобног Оца Тадеја, слика / икона које је донета на старчев гроб је проплакала и мироточи.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FYE_RhKt5wo

Ово се је десило прекјуче...
Три 'иљаде густе браде!

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 7 гостију