srpskinacionalisti.com

"Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4670
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Re: "Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Порука SMUK 8.3.2014. 16:50

Volim bajke ::pa kada smo vech tu o brojanju krvnijeh zrnaca kod Ukraina vlasti,koje je vjere i porijekla
Victor Yanukovich?

Сораб.
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука: 1143
Приступио: сеп 2009

Порука Volim bajke 8.3.2014. 21:29

SMUK ::
Volim bajke ::pa kada smo vech tu o brojanju krvnijeh zrnaca kod Ukraina vlasti,koje je vjere i porijekla
Victor Yanukovich?

Сораб.

:D
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука: 1042
Приступио: јул 2013
Место: Велика Србиjа

Порука Сербо Макеридов 8.3.2014. 21:53

Пошто овде има поjединаца коjи тврде да су jедини и искрени следбеници Господа Исуса Христа, да их питам нешто: Где jе боравио Христос од 13 до 30 године?
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука Volim bajke 9.3.2014. 2:56

ja nijesam sledbenik niti sam bila u to vrijeme u Judea,nego

Blake's poem

And did those feet in ancient time.
Walk upon England's mountains green:
And was the holy Lamb of God,
On England's pleasant pastures seen!

And did the Countenance Divine,
Shine forth upon our clouded hills?
And was Jerusalem builded here,
Among these dark Satanic Mills?

Bring me my Bow of burning gold;
Bring me my Arrows of desire:
Bring me my Spear: O clouds unfold!
Bring me my Chariot of fire!

I will not cease from Mental Fight,
Nor shall my Sword sleep in my hand:
Till we have built Jerusalem,
In England's green & pleasant Land

William Blake o posjeti UK

svakako me zivo interesuje vashe znanje.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 9.3.2014. 9:20

Био jе шест година у Индиjи, три на Тибету, две у jужноj Русиjи, четири са србским племенима (Рашани, Трибали, Мези, Дачани, Скити),две у Египту и онда jе отишао у Палестину. Постоjе докази о томе у Индиjи и на Тибету.
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 9.3.2014. 9:31

Vоlim bаjkе: Ниjе се ово односило на тебе, него на ове коjи су као велики верници и нападаjу друге да су сатанисти и слично. Виде трн у нечиjем оку, а у свом не виде колац. Свако добро.
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука Volim bajke 9.3.2014. 12:02

Сербо Макеридов ::Био jе шест година у Индиjи, три на Тибету, две у jужноj Русиjи, четири са србским племенима (Рашани, Трибали, Мези, Дачани, Скити),две у Египту и онда jе отишао у Палестину. Постоjе докази о томе у Индиjи и на Тибету.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nicolas_Notovitch

Nicolas Notovich je napisao knjiga da je bio u India,vrlo zanimljiva na 4 jezika,ali su ne znam kako dokazali da
je slago a on kada je zgrnuo velika lova,onada i priznao a ko zna u to vrijem ga mozda sve crkve jurile uz pomoch vlasti pa kao pametan chovjek popustijo.Nikolas Notovich je i Messianic Jew.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 18.4.2014. 9:38

Хjустон Стjуарт Чемберлен: ,,Свако ко за Христа каже да jе jевреj или jе будаласта незналица или нечасна зла особа".
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 23.4.2014. 0:58

ja nijesam sledbenik

Шта чекаш? Постани, Његово Царство је близу!
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука Volim bajke 24.4.2014. 0:29

Сербо Макеридов ::Хjустон Стjуарт Чемберлен: ,,Свако ко за Христа каже да jе jевреj или jе будаласта незналица или нечасна зла особа".

Da to je onaj nazi ,koji je i nauchio Srpski a evo i ovo,

der Serbe haßt den Kroaten, und der Kroate erwidert diesen Haß aus ganzem Herzen; [...] es dauert vielleicht keine fünf Jahre, und sie stürzen aufeinander. Das ist mathematisch unausbleiblich. Und wie sollte, wer die Tschechen kennt wie ich, irgend etwas außer Unheil von diesem [...] Tatarenpack [...], irgend etwas anderes als Unheil über Unheil erwarten? — Von den Polen schweige ich, weil jeder Deutsche da Bescheid weiß..."
:mrgreen:
znachi ishlo se na to da se pomogne Krvatska sorta od Nazi da bi unishtili shto vishe Srba a izglijeda da su Slavs josh i Tatari,koliko ja razumijem ,mada njemachki mi je slab.
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука Volim bajke 24.4.2014. 0:34

SMUK ::
ja nijesam sledbenik

Шта чекаш? Постани, Његово Царство је близу!

pa sada ne mislim da sam pogodna lichnost i da posjedujem plemenitost da predstavnike i odredjivache na ovome svijetu ko che ichi u to Carstvo pomazem da uzivaju u jacuzzi i luxury autima.
Hvala Smuk na paznji.
Nego da zapitam jer vidim da odlichna poznajete Novi Zavjet.Zashto se ovca spominje u Novom Zavjetu nekih
mislim 40 puta i to kao povoljna osobina?
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 24.4.2014. 2:11

Zashto se ovca spominje u Novom Zavjetu nekih
mislim 40 puta i to kao povoljna osobina?

Овца или јагње?
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука Volim bajke 24.4.2014. 8:18

Bible Verses About Sheep

Bible verses related to Sheep from the King James Version (KJV) by Relevance
- Sort By Book Order

Matthew 9:36 - But when he saw the multitudes, he was moved with compassion on them, because they fainted, and were scattered abroad, as sheep having no shepherd.

Luke 15:4-7 - What man of you, having an hundred sheep, if he lose one of them, doth not leave the ninety and nine in the wilderness, and go after that which is lost, until he find it? (Read More...)

John 10:1-16 - Verily, verily, I say unto you, He that entereth not by the door into the sheepfold, but climbeth up some other way, the same is a thief and a robber. (Read More...)

Psalms 100:3 - Know ye that the LORD he [is] God: [it is] he [that] hath made us, and not we ourselves; [we are] his people, and the sheep of his pasture.

John 21:17 - He saith unto him the third time, Simon, [son] of Jonas, lovest thou me? Peter was grieved because he said unto him the third time, Lovest thou me? And he said unto him, Lord, thou knowest all things; thou knowest that I love thee. Jesus saith unto him, Feed my sheep.

Ezekiel 34:1-31 - And the word of the LORD came unto me, saying, (Read More...)

Jeremiah 50:6 - My people hath been lost sheep: their shepherds have caused them to go astray, they have turned them away [on] the mountains: they have gone from mountain to hill, they have forgotten their restingplace.

Psalms 74:1 - (Maschil of Asaph.) O God, why hast thou cast [us] off for ever? [why] doth thine anger smoke against the sheep of thy pasture?

Matthew 7:15 - Beware of false prophets, which come to you in sheep's clothing, but inwardly they are ravening wolves.

1 Chronicles 21:17 - And David said unto God, [Is it] not I [that] commanded the people to be numbered? even I it is that have sinned and done evil indeed; but [as for] these sheep, what have they done? let thine hand, I pray thee, O LORD my God, be on me, and on my father's house; but not on thy people, that they should be plagued.

Matthew 18:10-13 - Take heed that ye despise not one of these little ones; for I say unto you, That in heaven their angels do always behold the face of my Father which is in heaven. (Read More...)

1 John 1:9 - If we confess our sins, he is faithful and just to forgive us [our] sins, and to cleanse us from all unrighteousness.

Romans 8:22 - For we know that the whole creation groaneth and travaileth in pain together until now.

John 3:1-5 - There was a man of the Pharisees, named Nicodemus, a ruler of the Jews: (Read More...)

Mark 14:27 - And Jesus saith unto them, All ye shall be offended because of me this night: for it is written, I will smite the shepherd, and the sheep shall be scattered.

Matthew 26:31 - Then saith Jesus unto them, All ye shall be offended because of me this night: for it is written, I will smite the shepherd, and the sheep of the flock shall be scattered abroad.

овца

ovca

"sheep" in Serbian
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 24.4.2014. 14:19

Још се у Старом Завету Господ назива нашим пастиром, а ми Његовим стадом које Он сабира у Свој тор. Дакле ако имамо пастира онда имамо и овце.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 24.4.2014. 14:29

Срби нису овце, него чопор вукова и немаjу пастира него предводника. Тек кад смо постали овце ми смо страдали. Стари завет jе фалсификован од стране jезуита и jевреjских банкара.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 3 гостију