srpskinacionalisti.com

"Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Евсигније
Националиста
Националиста

Порука: 493
Приступио: феб 2008
Место: Врбас

Re: "Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Порука Евсигније 7.5.2012. 13:51

Вау, ал се ти овде накуца свега. А помислио сам да си неки озбиљан лик. :doubt:

Остало не бих овом приликом коментарисао, реци ми само за Богородицу, шта ти ту није јасно? Зар се она не помиње у Библији?
Тако, будући млак, и ниси ни студен ни врућ, избљуваћу те из уста својих. (Отк, 3,16)
http://www.youtube.com/user/Evsignije
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 185
Приступио: апр 2012
Место: Брда

Порука Рогља 7.5.2012. 14:07

SMUK ::
СПЦ није стара 2000 година

Еј, не прави се неинтелигентан - нијесам рекао да је СПЦ стара 2000 година него Црква Православна, а СПЦ је помјесна Црква (задужена за православне који се налазе на српским земљама)

Нико не измишља нове заједнице,СПЦ је одавно у процесу екуменизма и изгубила је одлике Цркве Божије!

Зато што има елемената у СПЦ који су заблудјели, који свјесно или несвјесно раде на плану папином, који и ви радите - не значи да треба да се иступи из СПЦ и да се секташи. Таквих покушаја је било превише у задњих 10 вјекова - било је унијаћења, насилне римокатолизације, свакаквог секташења - сваки од тих планова није успио, СПЦ се и даље држи. Признајем, доста је слаба, јер је доста Срба потпуна катастрофа, окренули се безбожништву, комунизму, секташтву.

Право ПРАВОСЛАВЉЕ је оно што Исус пропагира! Читај Библију па ћеш видети да савремено Православље има мало додирних тачака са Исусом!

Е, то је занимљиво, што се играте ријечима, па се представљате као православци - а мислите нешто друго, да сте ви ПРАВИ православци. Еј, па треба онда свака секта да се прогласи православцима - па они сви сматрају да су на правом путу, само они.
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука Рогља 7.5.2012. 15:05

SMUK ::Недеља,крстови,иконе,"богородица",свеци,Видовдан,света водица,целибат,монаштво,људски празници,свети оци,манастири,преподобни старци,бадњаци,славе,Божић,благодатни огањ...

Гледај - Црква је у суштини остала иста од њеног настанка. Како је хришћанство успјело да се одржи када минимум 1700 година (ето, минимум толико, јер од тада имамо сигурне историјске податке, јер је до тада Црква била забрањивана) нема правог учења, по вама? Је ли то план Божији да 2000 година нема истине, паганизам влада Свијетом, па се ви јавите сада (и адвентисти, додуше мало раније) да спасите то мало људи. Па нико се задњих минимум 1700 година није спасио - јер је практиковао паганизам, који је одвратан Богу.

Ево, славе су заиста један изузетак који је изведен због Срба, тешких многобожаца у вријеме када су примали хришћанство. Али фантастичан план је успио - Срби примише хришћанство, оставише старе богове. Зашто то да се укида - када помињање светих је препоручљиво по Посланицама? Зашто да се остави оно што је био Божији начин да се оставимо многобоштва?! Не обожава нико ни св Јована ни Богородицу. Па зар је слава, оно што је у великој мери и одржало Србе, толико зло?! Па папа преко усташа је то покушавао учини, да оставимо славу. Он је успио код неких - и гле шта је од тог народа постало - шљам усташки, који мрзи Србе, мрзи себе (зар то није једна велика казна Божије за њих и њихове потомке?!)!!!!!!! А ЕТО ЊИХОВИХ РИЈЕЧИ У ВАШИМ УСТИМА!!!!!!

Ево Благодатни огањ има свједочанство из 4. вијека (свети Григорије Ниски и црквени историчар Јевсевије Кесаријски) и из 8. вијека (св Јован Дамаскин).

Осим Светог Писма има и Предање које се поштује. Они прије 17. вјекова су ближи том предању, радили су по њему, па ти се чини да не раде по Писму.

Божић - рођење Христосово се је десило, датум се не зна, али његово обиљежавање не наводи људе на гријех, већ на искрена осјећања и пост.

Недеља - осим тога да имамо потврду шта се ради од Миланског едикта, имамо свједочанства из 3. вијека (то ти је 200 и нека, још је Предање свјеже) да се ломе хљебови - ''У дан сунца, недељу, сви се окупљају на једном месту ради Ломљења Хлеба''

Итд... Прије рече да су ово небитне ''грешке'', а да сам ја као фарисеј...

А ви мало Аријево учење, мало Несторијево - непријатеља Божијих.

Јеси ли ти био икада православац (немој сад да се играш ријечима)? Или се сељакаш из секте у секту - како се која појави и има ''боље аргументе''? Вјероватно си био мало и адвентиста? Сведок, не дај Боже? :shock:

Још нешто - ако је Црква паганска већ дуже вријеме, зашто ђаво чини све да је уништи (помоћу комунизма, римокатоличких шизматика и осталих секташа)?

Напомјена: Ваљало би да твој ''учитељ'' одради једну дебату са нпр Атанасије Јефтићем или митрополитом Амфилохијем.
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4670
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 7.5.2012. 15:46

Евсигније ::Вау, ал се ти овде накуца свега. А помислио сам да си неки озбиљан лик. :doubt:

Остало не бих овом приликом коментарисао, реци ми само за Богородицу, шта ти ту није јасно? Зар се она не помиње у Библији?

А где то?
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 7.5.2012. 15:52

Рогља ::Е, то је занимљиво, што се играте ријечима, па се представљате као православци - а мислите нешто друго, да сте ви ПРАВИ православци. Еј, па треба онда свака секта да се прогласи православцима - па они сви сматрају да су на правом путу, само они.

Ја се само трудим да живим онако како то Бог заповеда.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 7.5.2012. 15:57

Гледај - Црква је у суштини остала иста од њеног настанка. Како је хришћанство успјело да се одржи када минимум 1700 година (ето, минимум толико, јер од тада имамо сигурне историјске податке, јер је до тада Црква била забрањивана) нема правог учења, по вама? Је ли то план Божији да 2000 година нема истине, паганизам влада Свијетом, па се ви јавите сада (и адвентисти, додуше мало раније) да спасите то мало људи. Па нико се задњих минимум 1700 година није спасио - јер је практиковао паганизам, који је одвратан Богу.

Сотона има непредвидиве методе свога рада,никад ниси сигуран где све можеда се појави!

Ево, славе су заиста један изузетак који је изведен због Срба, тешких многобожаца у вријеме када су примали хришћанство. Али фантастичан план је успио - Срби примише хришћанство, оставише старе богове. Зашто то да се укида - када помињање светих је препоручљиво по Посланицама? Зашто да се остави оно што је био Божији начин да се оставимо многобоштва?! Не обожава нико ни св Јована ни Богородицу. Па зар је слава, оно што је у великој мери и одржало Србе, толико зло?! Па папа преко усташа је то покушавао учини, да оставимо славу. Он је успио код неких - и гле шта је од тог народа постало - шљам усташки, који мрзи Србе, мрзи себе (зар то није једна велика казна Божије за њих и њихове потомке?!)!!!!!!! А ЕТО ЊИХОВИХ РИЈЕЧИ У ВАШИМ УСТИМА!!!!!!

Ја нисам рекао да је слава зло,већ да нема везе са Исусом Христом и са Библијом (прати мало шта се овде пише,немој одмах дивљати).

Ево Благодатни огањ има свједочанство из 4. вијека (свети Григорије Ниски и црквени историчар Јевсевије Кесаријски) и из 8. вијека (св Јован Дамаскин).

Да,да и Госпа из Међугорја има сведочанство...

Божић - рођење Христосово се је десило, датум се не зна, али његово обиљежавање не наводи људе на гријех, већ на искрена осјећања и пост.

У Библији нико не обележава рођендан Исусов!

Недеља - осим тога да имамо потврду шта се ради од Миланског едикта, имамо свједочанства из 3. вијека (то ти је 200 и нека, још је Предање свјеже) да се ломе хљебови - ''У дан сунца, недељу, сви се окупљају на једном месту ради Ломљења Хлеба''

Ја се не бавим Миланским едиктом већ Библијом!

Јеси ли ти био икада православац (немој сад да се играш ријечима)? Или се сељакаш из секте у секту - како се која појави и има ''боље аргументе''? Вјероватно си био мало и адвентиста? Сведок, не дај Боже?

Никад нисам био члан ниједне секте!!!!! Црква Божија није партија па да будеш члан,Господ нам говори да кад се скупе двоје,или троје у његово име и ОН је са њима.

Напомјена: Ваљало би да твој ''учитељ'' одради једну дебату са нпр Атанасије Јефтићем или митрополитом Амфилохијем.

Ја немам учитеље то је твој фах (свети онај,свети овај,свети Јанко,Марко). А преподобни Атанасије и благочестиви Амфилохије су шампиони екуменизма!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука Рогља 7.5.2012. 16:22

Евсигније ::Вау, ал се ти овде накуца свега. А помислио сам да си неки озбиљан лик. :doubt:

А где то?

Помиње ли се ријеч Библија у Светом Писму, па ти Свето Писмо називаш тим именом?
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
Евсигније
Националиста
Националиста

Порука: 493
Приступио: феб 2008
Место: Врбас

Порука Евсигније 7.5.2012. 16:27

Да, нешто слично сам хтео да питам. Смук, шта је за тебе Библија, шта подразумеваш под тим именом?

Стари Завет (са или без Псалама) или признајеш и Нови Завет као део Библије? Признајеш ли Христове Апостоле?
Баш ме занима пре него ти одговорим за Богородицу.
Тако, будући млак, и ниси ни студен ни врућ, избљуваћу те из уста својих. (Отк, 3,16)
http://www.youtube.com/user/Evsignije
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 7.5.2012. 16:34

Помиње ли се ријеч Библија у Светом Писму, па ти Свето Писмо називаш тим именом?

Реч Библија подразумева све обједињене књиге Закона,Списа,Пророка,Јеванђеља,Посланица и Откровења! Наш народ би рекао "није шија него врат".
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 7.5.2012. 16:38

Евсигније ::Да, нешто слично сам хтео да питам. Смук, шта је за тебе Библија, шта подразумеваш под тим именом?

Стари Завет (са или без Псалама) или признајеш и Нови Завет као део Библије? Признајеш ли Христове Апостоле?
Баш ме занима пре него ти одговорим за Богородицу.

Признајем целокупну Библију,што подразумева Стари Завет (Танах) и Нови Завет (Јеванђеља,посланице и откровење).Наравно да признајем Христове Апостоле!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука Рогља 7.5.2012. 17:07

Читај пажљиво шта сам писао - па онда одговарај:

Сотона има непредвидиве методе свога рада,никад ниси сигуран где све можеда се појави!

Урправо тако, па се пази јер си насео на његове методе

Ја нисам рекао да је слава зло,већ да нема везе са Исусом Христом и са Библијом (прати мало шта се овде пише,немој одмах дивљати).

Што није зло онда је добро, нема између. Све што је добро је по вољи Божијој. А добро ја знам шта ти мислиш, не дивљам, већ сам и превише одмјерен иако осјећам усташки прузвук.

Да,да и Госпа из Међугорја има сведочанство...

Хе, хе... Ви из ЦПС шурујете са усташама, па вам можда они свједоче. А циљ мојег ''аргумента'' је да су рани хришћани поштовали Благодатни огањ. А ви треба да направите комисију која провјера да ли је нешто ђаволско дјело или Божије чудо - провјерите да ли је од Бога и оно чудо из Јовановог јевађеља гдје анђео понекада заталаса воду а ко уђе први у воду - оздрави; можда ''се то исто дешава у Индији при некаквим хиндуистичким обредима''

У Библији нико не обележава рођендан Исусов!

Јеси ли ти чуо кад за Предање?

Ја се не бавим Миланским едиктом већ Библијом!

Ја сам навео да је неко навео овај податак далеко прије Миланског едикта, када је хришћанство било забрањено - рани периоди хришћанства.

Никад нисам био члан ниједне секте!!!!! Црква Божија није партија па да будеш члан,Господ нам говори да кад се скупе двоје,или троје у његово име и ОН је са њима.

Па шта си био прије ЦПС-а, комуништа? :) А скупљају се и Ј свједоци, њих по двоје-троје па онда озбиљно тумаче С Писмо :D

Ја немам учитеље то је твој фах (свети онај,свети овај,свети Јанко,Марко). А преподобни Атанасије и благочестиви Амфилохије су шампиони екуменизма!

:D занимљив си лик... Ти ћеш одређиват' да су они екуменисти - ти који помажеш папи, несрећо!
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука Рогља 7.5.2012. 17:15

Признајем целокупну Библију,што подразумева Стари Завет (Танах) и Нови Завет (Јеванђеља,посланице и откровење).Наравно да признајем Христове Апостоле!

Обрадовао си ме што признајеш Писмо, па сад су потврђени Црквени сабори, до сада ништа :D

Па шта би - што то називаш Писмо Библијом, а та ријеч се не помиње у Светом Писму?
А смета ти што мајку Господа зовемо Богородицом. Нијеси доследан.
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 7.5.2012. 23:08

Хе, хе... Ви из ЦПС шурујете са усташама, па вам можда они свједоче. А циљ мојег ''аргумента'' је да су рани хришћани поштовали Благодатни огањ. А ви треба да направите комисију која провјера да ли је нешто ђаволско дјело или Божије чудо - провјерите да ли је од Бога и оно чудо из Јовановог јевађеља гдје анђео понекада заталаса воду а ко уђе први у воду - оздрави; можда ''се то исто дешава у Индији при некаквим хиндуистичким обредима''

Ja не шурујем са усташама и жестоко протествовао због чланства Чирка на форуму!

Јеси ли ти чуо кад за Предање?

Да.

Ја сам навео да је неко навео овај податак далеко прије Миланског едикта, када је хришћанство било забрањено - рани периоди хришћанства.

Па шта сад?

Па шта си био прије ЦПС-а, комуништа? А скупљају се и Ј свједоци, њих по двоје-троје па онда озбиљно тумаче С Писмо

Много си паметан...

занимљив си лик... Ти ћеш одређиват' да су они екуменисти - ти који помажеш папи, несрећо!

Па то и врапци на грани знају :D
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 7.5.2012. 23:09

Рогља ::
Обрадовао си ме што признајеш Писмо, па сад су потврђени Црквени сабори, до сада ништа :D

Па шта би - што то називаш Писмо Библијом, а та ријеч се не помиње у Светом Писму?
А смета ти што мајку Господа зовемо Богородицом. Нијеси доследан.

Баш си теолошки надарен,види се да си следбеник Риста Сотоне :badgrin:
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука: 1143
Приступио: сеп 2009

Порука Volim bajke 8.5.2012. 1:56

Oskar Freysinger ::Лично немам ништа против месијанских Јевреја али сам против ширења ове као и свих неправославних верских група по Србији.
Месијански Јудаизам припада америчком протестантизму, односно евангелистичком Хришћанству, очигледан је идентичан начин молитве као и у америчким црквама, исти поглед на свет и исти начин живота као код конзервативних америчких протестаната.

Jevreji nikada i nidje ne traze od nikoga da postane Jevrejin
Tako da nemate brige za to.
Mesijanski Judaisam mislim da vishe ide na to da Jevreje nagovori da im pridju.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију