srpskinacionalisti.com

"Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Oskar Freysinger
Националиста
Националиста

Порука: 253
Приступио: нов 2011

Re: "Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Порука Oskar Freysinger 3.5.2012. 17:05

Лично немам ништа против месијанских Јевреја али сам против ширења ове као и свих неправославних верских група по Србији.
Месијански Јудаизам припада америчком протестантизму, односно евангелистичком Хришћанству, очигледан је идентичан начин молитве као и у америчким црквама, исти поглед на свет и исти начин живота као код конзервативних америчких протестаната.

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4666
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 4.5.2012. 0:02

јесаул ::МИСЛИО САМ ДА ЋЕ ОВО БИТИ ТЕМА НА КОЈОЈ ЋЕ БИТИ КРОЗ ДИСКУСИЈУ НАПРАВЉЕНА ЈАСНА ГРАНИЦА ИЗМЕЂУ УЧЕЊА ЈЕДНЕ СВЕТЕ САБОРНЕ И АПОСТОЛСКЕ ЦРКВЕ И ОВОГ НОВОГ УЧЕЊА ПОД НАЗИВОМ "МЕСИЈАНСКИ ЈУДАИЗАМ"

Слабо мислиш,а још слабије знаш!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 185
Приступио: апр 2012
Место: Брда

Порука Рогља 4.5.2012. 0:44

SMUK ::
Volim bajke ::Месијански јудаизам ?
Smuk .da li vi vjerujete u ono ako vas neko odalami okrenete mu drugi obraz?

Да,кад живимо у окупацији нормално је да кад те окупатор удари да му окренеш и други образ,јер ми смо сами криви што смо окупирани! А у теократској (слободној) држави то не важи!

Ха, ха, да ли је ово Мирољуб Петровић на овом форуму под nick-ом СМУК (врста удава)!? :D
Или си, удаве СМУЧЕ, превише на његовом форуму, па и си почео његове фразе да користиш?
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 4.5.2012. 1:48

Oskar Freysinger ::Лично немам ништа против месијанских Јевреја али сам против ширења ове као и свих неправославних верских група по Србији.

Oвде се никакве групе не шире,већ постоје људи који се труде да живе по библијским принципима!
Аватар
Oskar Freysinger
Националиста
Националиста

Порука: 253
Приступио: нов 2011

Порука Oskar Freysinger 5.5.2012. 19:39

Добро је што живиш по библијским принципима али зар ти сматраш да Свети Никола, Свети Сава и Свети владика Николај нису живели по библијским принципима.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 5.5.2012. 22:29

Рогља ::
Ха, ха, да ли је ово Мирољуб Петровић на овом форуму под nick-ом СМУК (врста удава)!? :D
Или си, удаве СМУЧЕ, превише на његовом форуму, па и си почео његове фразе да користиш?

То нису фразе Мирољуба Петровића,већ тако Библија каже! Тачно је ја сам сарадник ЦПС-а и кад дођемо на власт тебе има да банујемо са свих форума на које си регистрован :D

PS Смук није врста удава!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 5.5.2012. 22:36

Oskar Freysinger ::Добро је што живиш по библијским принципима али зар ти сматраш да Свети Никола, Свети Сава и Свети владика Николај нису живели по библијским принципима.

Не сматрам да нису живели по библијским принципима.
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука Рогља 6.5.2012. 10:38

То нису фразе Мирољуба Петровића,већ тако Библија каже! Тачно је ја сам сарадник ЦПС-а и кад дођемо на власт тебе има да банујемо са свих форума на које си регистрован :D

PS Смук није врста удава!

:D ха, ха , искрено сам се насмијао. Ма промијени мало фонд ријечи који користиш - неодољиво подсјећаш на свог ментора; реченице којим исказујете ваша размишљања могу да буду састављене и другачијом комбинацијом ријечи - не мораш све да учиш напамет. Мада нијесам сигуран да нијеси М Петровић. :)
А заиста ваш терен су форуми, тамо показујете право лице - причате мање о стварању, више о томе како је Црква (читај Православна, јер је само једна Црква) паганска. А мене не би бановали са пуно форума - нијесам нешто активан на том пољу, више читам. 8)
А не ваља ти то што си жедан власти - то није нека врлина. А можда дођете до ње јер радите посао који одговара папи - слабите Цркву.
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука Рогља 6.5.2012. 10:55

Oskar Freysinger ::Добро је што живиш по библијским принципима али зар ти сматраш да Свети Никола, Свети Сава и Свети владика Николај нису живели по библијским принципима.

Не сматрам да нису живели по библијским принципима.

Па дај бре, буди доследан! Шта се кријете иза тих реченица!? Како су сад они живјели по принципима Светог Писма кад су крст , цјеливање икона, Божић, Васкрс, крсна имена - по вашим ријечима паганизми и практиковање паганизма данас - с тиме и сатанизми. Како су сад онда они били морални када су, по вашој причи, држали зле духове увијек при себи - ви кажете да крст призива ђавола. Имали су виђења светаца, примали њихове савјете - преведено на ваш то значи да су слушали Сатану!
А признај макар да вам бар св Николај Велимировић боде очи.
Ја мислим да сте ви морални људи, али радите несвјесно гријех - хоћете да ослабите Цркву, пали сте на разне игре папе и осталих Божијих непријатеља.
Памет у главу!
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 6.5.2012. 13:53

:D ха, ха , искрено сам се насмијао. Ма промијени мало фонд ријечи који користиш - неодољиво подсјећаш на свог ментора; реченице којим исказујете ваша размишљања могу да буду састављене и другачијом комбинацијом ријечи - не мораш све да учиш напамет. Мада нијесам сигуран да нијеси М Петровић. :)
А заиста ваш терен су форуми, тамо показујете право лице - причате мање о стварању, више о томе како је Црква (читај Православна, јер је само једна Црква) паганска. А мене не би бановали са пуно форума - нијесам нешто активан на том пољу, више читам. 8)
А не ваља ти то што си жедан власти - то није нека врлина. А можда дођете до ње јер радите посао који одговара папи - слабите Цркву.

Ја не слабим цркву и немам никакве везе са СПЦ нити ме она занима!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 6.5.2012. 13:59

Рогља ::[

Па дај бре, буди доследан! Шта се кријете иза тих реченица!? Како су сад они живјели по принципима Светог Писма кад су крст , цјеливање икона, Божић, Васкрс, крсна имена - по вашим ријечима паганизми и практиковање паганизма данас - с тиме и сатанизми. Како су сад онда они били морални када су, по вашој причи, држали зле духове увијек при себи - ви кажете да крст призива ђавола. Имали су виђења светаца, примали њихове савјете - преведено на ваш то значи да су слушали Сатану!
Ја мислим да сте ви морални људи, али радите несвјесно гријех - хоћете да ослабите Цркву, пали сте на разне игре папе и осталих Божијих непријатеља.
Памет у главу!

Живот по библијским принципима је живот у складу са Божијим законом,а то су примењивали и Свети Сава и владика Николај Велимировић.Наравно и они су имали нека погрешна схватања јер су били обични грешни људи као и сви ми,али то није толико битно,али теби изгледа јесте јер се као сваки фарисеј хваташ за глупости и небитне ствари!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука Рогља 6.5.2012. 22:13

Рогља ::[

Памет у главу!

Живот по библијским принципима је живот у складу са Божијим законом,а то су примењивали и Свети Сава и владика Николај Велимировић.Наравно и они су имали нека погрешна схватања јер су били обични грешни људи као и сви ми,али то није толико битно,али теби изгледа јесте јер се као сваки фарисеј хваташ за глупости и небитне ствари!

Стани, не знам да ли сам те разумио: ако су те њихове ''грешке'' тако небитне, што нијеси припадник Цркве, која је преживјела 2000 година отвореног Пакла, него:

... немам никакве везе са СПЦ нити ме она занима!

СПЦ је члан те Цркве. Човјек као дио СПЦ може да живи сасвим морално.

Чему измишљање нових заједница - на тај начин се слабе Срби као народ. Срби ако народ различитих вјероисповјести се показао као штетан концепт, неодржив - таква је Божија воља (док је код других народа то могуће, види Албанце).

У реду је када ви пропагирате живот моралан, у природи, здрава исхрана, лијечење педера (мислим, није ни потребно да се то потврђује, то је нормално) - али чему прича да је већина ствари које су везане за Православље - паганизми; а ти кажеш да су то небитни детаљи - да је то грешка људска као и свака друга. А то потенцирате тек када вам неко дође до тих ваших форума. Пресјеците једном, не можете довијека да сједите на двије столице.
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 7.5.2012. 1:40

Стани, не знам да ли сам те разумио: ако су те њихове ''грешке'' тако небитне, што нијеси припадник Цркве, која је преживјела 2000 година отвореног Пакла, него:

СПЦ није стара 2000 година

СПЦ је члан те Цркве. Човјек као дио СПЦ може да живи сасвим морално.

Чему измишљање нових заједница - на тај начин се слабе Срби као народ. Срби ако народ различитих вјероисповјести се показао као штетан концепт, неодржив - таква је Божија воља (док је код других народа то могуће, види Албанце).
!

Нико не измишља нове заједнице,СПЦ је одавно у процесу екуменизма и изгубила је одлике Цркве Божије!

У реду је када ви пропагирате живот моралан, у природи, здрава исхрана, лијечење педера (мислим, није ни потребно да се то потврђује, то је нормално) - али чему прича да је већина ствари које су везане за Православље - паганизми; а ти кажеш да су то небитни детаљи - да је то грешка људска као и свака друга. А то потенцирате тек када вам неко дође до тих ваших форума. Пресјеците једном, не можете довијека да сједите на двије столице.

Право ПРАВОСЛАВЉЕ је оно што Исус пропагира! Читај Библију па ћеш видети да савремено Православље има мало додирних тачака са Исусом!
Аватар
Евсигније
Националиста
Националиста

Порука: 493
Приступио: феб 2008
Место: Врбас

Порука Евсигније 7.5.2012. 8:14

SMUK ::Право ПРАВОСЛАВЉЕ је оно што Исус пропагира! Читај Библију па ћеш видети да савремено Православље има мало додирних тачака са Исусом!

На пример?
Тако, будући млак, и ниси ни студен ни врућ, избљуваћу те из уста својих. (Отк, 3,16)
http://www.youtube.com/user/Evsignije
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 7.5.2012. 11:19

На пример?

Недеља,крстови,иконе,"богородица",свеци,Видовдан,света водица,целибат,монаштво,људски празници,свети оци,манастири,преподобни старци,бадњаци,славе,Божић,благодатни огањ...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију