srpskinacionalisti.com

"Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Re: "Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Порука Трећи 20.4.2012. 0:03

Volim bajke ::Pa evo o tome

http://www.jewfaq.org/whoisjew.htm
Што би овдашњи људи рекли - 'српска посла'...
Па они се још увек нису усагласили око тога ко јесте јеврејин, а ко није!

Па како онда ми да знамо...
za one chiji je IQ nizak,brinu se razni da im pune ono malo pameti o
Judeo -Masonic Conspiracy.
Никакве користи од тих 'разних', колико се мени чини...
Зар од Аврама до данас нису имали довољно времена (или те 'пуњиве' памети) да се усагласе око тога ко се сматра јеврејином а ко не? Православни мисле једно, конзервативци сматрају друго... 'Слога' ко у Срба!
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука: 1143
Приступио: сеп 2009

Порука Volim bajke 20.4.2012. 0:20

Zashta pishete Jevrejin malim slovom?

Zrtve nikada nijesu zaboravljene.
http://www.timesofisrael.com/israel-hon ... n-victims/

Nikada vishe

http://www.algemeiner.com/2012/04/19/id ... fenseless/
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4666
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 20.4.2012. 0:47

Volim bajke ::Zashta pishete Jevrejin malim slovom?

Зато што је то пре свега верска одредница,а оне се пишу малим словом.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 20.4.2012. 9:29

Volim bajke ::Zashta pishete Jevrejin malim slovom?
SMUK ме тако научио.

SMUK ::Зато што је то пре свега верска одредница,а оне се пишу малим словом.
Ето... Видиш?

Мада, кад прочитам ово
First, traditional Judaism maintains that a person is a Jew if his mother is a Jew, regardless of who his father is. The liberal movements, on the other hand, allow Jewish status to pass through the mother or the father if the child was raised Jewish. Thus, if the child of a Jewish father and a Christian mother is raised Jewish (or even just adopts Jewish identity as an adult, like Congresswoman Gabrielle Giffords), the child is a Jew according to the Reform movement (see their position here), but not according to the Orthodox movement. On the other hand, if the child of a Christian father and a Jewish mother is not raised Jewish, the child is a Jew according to the Orthodox movement, but not according to the Reform movement. The matter becomes even more complicated, because the status of that interfaith child's children also comes into question.
(иако Google и није баш неки нарочито прецизан преводилац) тек онда ми ништа није јасно! Јер, види сад ово...
and a person born to a Jewish mother who is an atheist and never practices the Jewish religion is still a Jew

Јеврејство је (као!) верска одредница. Верска одредница се стиче наслеђем (по мајци).
Дакле, ако је мајка Јеврејка (чак и ако је атеиста! ето, и то може...) а муж неки руски комуниста и дете се васпитава као атеиста, оно ће се сматрати припадником јеврејске религије - верником. Јесам ли ја ово добро схватио??
Е, ако ово има везе с памећу... :roll:
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 20.4.2012. 13:05

Трећи ::Мада, кад прочитам ово
First, traditional Judaism maintains that a person is a Jew if his mother is a Jew, regardless of who his father is. The liberal movements, on the other hand, allow Jewish status to pass through the mother or the father if the child was raised Jewish. Thus, if the child of a Jewish father and a Christian mother is raised Jewish (or even just adopts Jewish identity as an adult, like Congresswoman Gabrielle Giffords), the child is a Jew according to the Reform movement (see their position here), but not according to the Orthodox movement. On the other hand, if the child of a Christian father and a Jewish mother is not raised Jewish, the child is a Jew according to the Orthodox movement, but not according to the Reform movement. The matter becomes even more complicated, because the status of that interfaith child's children also comes into question.
(иако Google и није баш неки нарочито прецизан преводилац) тек онда ми ништа није јасно! Јер, види сад ово...
and a person born to a Jewish mother who is an atheist and never practices the Jewish religion is still a Jew

Јеврејство је (као!) верска одредница. Верска одредница се стиче наслеђем (по мајци).
Дакле, ако је мајка Јеврејка (чак и ако је атеиста! ето, и то може...) а муж неки руски комуниста и дете се васпитава као атеиста, оно ће се сматрати припадником јеврејске религије - верником. Јесам ли ја ово добро схватио??
Е, ако ово има везе с памећу... :roll:

Mа пусти те глупости,Библија је једино меродавна поводом тих питања!
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 743
Приступио: феб 2012

Порука Опричник 20.4.2012. 14:12

malena ::
SMUK ::
Трећи ::Зар ни они у Израелу не знају ко је Јеврејин а ко није?? :shock:
Е, до клинца. :doubt:
Па како онда ми да знамо... :?

Читај Библију и видећеш ко је јеврејин а ко није!

Ма, да! Нема друга посла ! Која библија, који јевреји, који месијанци ?? Баш нас брига ! Ко се од њих пита за нас, нашу историју, наша веровања..... ? Нико ! Зашто би нас они интересовали? Доста су замајавали свет 2000 година - 2000 година крви, пепела, јаука и боли ! Гоните се са све њима и њиховим месијама!

А јел ти стварно мислиш да без духовне револуције може дођи до неких промена у Србији :? ?
Спољашње револуције и промене су привремене ако нема оних унутрашњих,духовних и моралних револуција.
Стварно не знам како другачије да схватим ово твоје писаније него као типично женско и површно :D !
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 20.4.2012. 18:52

malena ::Ма, да! Нема друга посла ! Која библија, који јевреји, који месијанци ?? Баш нас брига ! Ко се од њих пита за нас, нашу историју, наша веровања..... ? Нико ! Зашто би нас они интересовали? Доста су замајавали свет 2000 година - 2000 година крви, пепела, јаука и боли ! Гоните се са све њима и њиховим месијама!
Па... Био докон неко време, па - прочитао. И српску верзију (скинуту са сајта Н. Велимировића) и 'католичку' (штампану у Загребу '68.). А све због - да ми нико не 'соли памет' о томе шта пише у Библији. И сад, кад почнем читати разна „тумачења“ тога што тамо пише (а срочена је тако да је може тумачити коме се како прохте)... К'о у политици; свако садржај Библије тумачи како њему одговара, и за кратко време чак и међу 'загриженим' верницима почну 'севати вернице' јер у полемици најчешће долази до ситуација да се не зна 'ко пије, а ко плаћа'.

SMUK ::Mа пусти те глупости,Библија је једино меродавна поводом тих питања!
Како коме... Да је како ти кажеш (а ваљало би да је тако), била би само једна Црква Исусова. Не би се раслојила на православне и католике, а из католичанства на протестанте и остале... Па, хајд' сад; цркве, верске заједнице, секте - шта ли су већ. А има их мали милион.

Опричник ::А јел ти стварно мислиш да без духовне револуције може дођи до неких промена у Србији :? ?
Спољашње револуције и промене су привремене ако нема оних унутрашњих,духовних и моралних револуција.
Другим речима, без морала (ти под тим подразумеваш веру) неће доћи ни до економског ни друштвеног (међуљудски односи) ни било ког другог благостања.
Па то се подразумева...

Стварно не знам како другачије да схватим ово твоје писаније него као типично женско и површно :D !
Није ова површна... Само, због све чешћег и озбиљнијег раскорака између онога што проповедници вере причају и онога како се понашају, прави јасну разлику између вере и морала. Морал признаје, вери - не верује. То је то. Ево, можемо да је питамо.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 21.4.2012. 0:07

Трећи ::Како коме... Да је како ти кажеш (а ваљало би да је тако), била би само једна Црква Исусова. Не би се раслојила на православне и католике, а из католичанства на протестанте и остале... Па, хајд' сад; цркве, верске заједнице, секте - шта ли су већ. А има их мали милион.

Tи се само држи библијске религиозне праксе и бићеш Црква Исусова,а будале пусти нека се раслојавају и деле како год хоће јер су се повели за људским мудровањима (која су смешна пред Богом).
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Порука malena 21.4.2012. 17:55

Опричник ::
А јел ти стварно мислиш да без духовне револуције може дођи до неких промена у Србији :? ?

Е, сада си ме стварно наљутио ! Шта тебе буни у мом "писанију"? У свом посту нисам споменула "неке промене" у Србији, већ сам тврдила да нема користи од читања библије и не знам зашто си ме питао о томе ! Шта ти није јасно ? Ти пишеш оно што мислиш да ја мислим - а то нема никакве везе са мојим постом! Ти си сам извео закључке према, само теби знаној логици и на основу твог домена размишљања ! Да ти разјасним: 1.-НЕ, не мислим да се може догодити било каква квалитетна и трајна промена у друштву и држави - без промене у нам самима и нас самих; 2- Те духовне промене које помињеш НЕМАЈУ скоро никакве везе са религијом ( која је скуп веровања, обреда и понашања), јер да имају - нешто би се променило за ових 2000 година ! 3- НЕМА промена у моралу, ако се не понашамо као СВЕСТНА, божанска бића и ако не користимо све оно што нам је Творац дао за своју и општу добробит ! Надам се да ћеш бар мало размислити о овоме што сам написала, пре него што донесеш закључке на основу "опсега" и домена својих схватања нашег битисања у овом свету.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 21.4.2012. 23:01

Е, сада си ме стварно наљутио ! Шта тебе буни у мом "писанију"? У свом посту нисам споменула "неке промене" у Србији, већ сам тврдила да нема користи од читања библије и не знам зашто си ме питао о томе ! Шта ти није јасно ? Ти пишеш оно што мислиш да ја мислим - а то нема никакве везе са мојим постом! Ти си сам извео закључке према, само теби знаној логици и на основу твог домена размишљања ! Да ти разјасним: 1.-НЕ, не мислим да се може догодити било каква квалитетна и трајна промена у друштву и држави - без промене у нам самима и нас самих; 2- Те духовне промене које помињеш НЕМАЈУ скоро никакве везе са религијом ( која је скуп веровања, обреда и понашања), јер да имају - нешто би се променило за ових 2000 година ! 3- НЕМА промена у моралу, ако се не понашамо као СВЕСТНА, божанска бића и ако не користимо све оно што нам је Творац дао за своју и општу добробит ! Надам се да ћеш бар мало размислити о овоме што сам написала, пре него што донесеш закључке на основу "опсега" и домена својих схватања нашег битисања у овом свету.

Ипак би било боље да везеш гоблене 8)
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 22.4.2012. 6:45

SMUK ::
Ипак би било боље да везеш гоблене 8)

Лепо каже народ: што од бога дође - то бања не лечи ! Ипак, покушај да се полечиш, можда ће се бог смиловати на тебе пошто си ВЕЛИКИ верник и поштовалац јудаизма, месијанства,хришћанства......Ваљда због тога мрзиш жене...... Зна се како се ти јудаисти и месијанци односе према женама и од кога долазе свакојаке менталне бољке, девијантности, болешчине и против-природно понашање - содомија, педерастија, педофилија,некрофилија.....! Никакво позивање на бога ту не помаже - Ум вам је загађен. Учите се од животиња, ако нећете од људи !
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 22.4.2012. 15:48

Лепо каже народ: што од бога дође - то бања не лечи ! Ипак, покушај да се полечиш, можда ће се бог смиловати на тебе пошто си ВЕЛИКИ верник и поштовалац јудаизма, месијанства,хришћанства......Ваљда због тога мрзиш жене...... Зна се како се ти јудаисти и месијанци односе према женама и од кога долазе свакојаке менталне бољке, девијантности, болешчине и против-природно понашање - содомија, педерастија, педофилија,некрофилија.....! Никакво позивање на бога ту не помаже - Ум вам је загађен. Учите се од животиња, ако нећете од људи !

Бог се пише великим словом! Мој однос према женама је као што то Бог и заповеда,а те болести на које се позиваш су производ таквих као што си ти и теби слични који игноришу Бога и његове законе! А ти да си права жена бавила би се стварима које су за жену и намењене,а не да зеваш по разним сајтовима и да пропагираш разноразне глупости!
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 22.4.2012. 16:48

Чиме се ти бавиш, јадо ? Јудаистима ? Одлично, боље не може бити..... ЖАЛИМ ТЕ !
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 22.4.2012. 17:42

malena ::Чиме се ти бавиш, јадо ? Јудаистима ? Одлично, боље не може бити..... ЖАЛИМ ТЕ !

Ja ce бавим озбиљним стварима,ЖАЛИ СЕБЕ!
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 22.4.2012. 19:28

Кад ти кажеш...... и гоблени су озбиљна ствар.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост