srpskinacionalisti.com

"Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4225
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Re: "Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Порука SMUK 10.4.2015. 22:33

Немој више да замлаћујеш народ протестантско-суботарским богоборним филозофијама

Ja говорим истину, а коме није јасно нек провери у Писму.

већ прослави Васкрс како доликује.

Не прослављам паганске празнике!

Свако добро!

Такође.
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1047
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 11.4.2015. 22:44

SMUK ::
већ прослави Васкрс како доликује.

Не прослављам паганске празнике!

Зар је прослављање набитнијег догађаја у историји, Васкрсења Христовог, паганизам?
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.4.2015. 0:25

Зар је прослављање набитнијег догађаја у историји, Васкрсења Христовог, паганизам?

Тај празник је древни пагански обичај који је само пресвучен хришћанским рухом. Исус и Апостоли га нису практиковали, нити је Господ тражио од нас да то прослављамо. Као што видиш то је обична новотарија коју су увели људи, а не Господ (а кога ћемо ми слушати?).

Да ли би Исус славио Васкрс?

http://religija.me/osnove/Da_li_bi_Isus_slavio_Vaskrs.pdf
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 12.4.2015. 3:55

Општепознато је да сте сви ви протестанти били присутни.. па знате шта су радили апостоли, а шта нису. :P
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 13.4.2015. 12:42

Боки_СРС ::Општепознато је да сте сви ви протестанти били присутни.. па знате шта су радили апостоли, а шта нису. :P

Ако ниси знао апостоли су записивали шта су радили, а то се зове "Дела Апостолска" и "Посланице" ако су чуо за те списе? :wink:
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 13.4.2015. 14:47

Боки_СРС ::Општепознато је да сте сви ви протестанти били присутни.. па знате шта су радили апостоли, а шта нису. :P

Ако ниси знао апостоли су записивали шта су радили, а то се зове "Дела Апостолска" и "Посланице" ако су чуо за те списе? :wink:

Прво, ту није све записано. Као ни у самом Светом Писму, и Црквено Свето Предање допуњава Свето Писмо. Зар није и сам Спаситељ рекао у јеванђељу да када би се све записало, ни у сам свет књиге не би стале.
Друго, апостоли су писали и многе друге списе (нпр. Дидахи исл.), који нису уврштени у Свето Писмо, али јесу потпуно веродостојни. Штета што ви то немате, пошто се држите само оних списа који су Православни на Васељенским Саборима уврстили у канон Светог Писма.
Невероватно је да оспоравате Православну Цркву, а с друге стране признајете њене одлуке као одлуку о уврштавању пророчких и апостолских књига у Библију. То такође није било међу првим Хришћанима већ се десило тек у 4. или 5. веку.
Прихватате, дакле, шта вам одговара и тумачите како вам одговара. То је протестантизам.

Још бих додао: у Православној Цркви глава је Хрисос, код римокатолика глава је папа, а код протестаната ни нема главе већ је сваки себи папа.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 13.4.2015. 18:08

Прво, ту није све записано.

Наравно да јесте све ту записано јер је цело Писмо од Бога дано, и оно је пут и водич вере, све друге књиге и предаје од људи.

Као ни у самом Светом Писму, и Црквено Свето Предање допуњава Свето Писмо.

То неверници говоре у својој лудости и охолости, ко сме да допуњава Божију Реч која је потпуна?! Вера је једном и заувек предата светима, тако да нема потребе да се изнова вековима предаје у неким допуњеним издањима. А Господ је рекао да ће се Он обрачунати са онима који надодају Речи Његовој.

Друго, апостоли су писали и многе друге списе (нпр. Дидахи исл.), који нису уврштени у Свето Писмо, али јесу потпуно веродостојни.

То је спис из другог века и аутори су непознати.

Штета што ви то немате, пошто се држите само оних списа који су Православни на Васељенским Саборима уврстили у канон Светог Писма.

Нису их православни утврдили већ тада јединствена црква на свом сабору. Такође списи су били потпуни већ 90 године и ти сабори су само то потврдили ништа више (наравно свемогући Бог не би допустио да Његова реч остане скрајнута).

Невероватно је да оспоравате Православну Цркву, а с друге стране признајете њене одлуке као одлуку о уврштавању пророчких и апостолских књига у Библију.

Православна црква је настала 1054 године тако да она није ништа одлучивала и уврштавала, а такође ништа ту нема невероватно, пошто ја признајем многа одлуке и учења Православне цркве. Нико не може рећи да Православна црква не поседује одређене истине у свом учењу.

Још бих додао: у Православној Цркви глава је Хрисос

То свака црква труби за себе, а да ли је то тако лако се може проверити у пракси.
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 13.4.2015. 20:02

SMUK ::Нису их православни утврдили већ тада јединствена црква

Православна црква је настала 1054 године

Као што рекох: пошто ви протестанти не признајете ништа осим Писма, ви не познајете уопште ни свештену 2.000-годишњу историју Цркве.
Јединствена Хришћанска Црква се од 4-ог века назива Православном како би се дистанцирала од разних лудака и јеретика који су се такође називали хришћанима. То је дакле иста та древна црква само себи додала назив православна или како браћа Грци кажу изворна (ортодоксна). Она је настала у време апостола. А 1054. г. је настала римокатоличка црква тиме што се 1 од 5 архиепископа, римски епископ (папа), одвојио од цркве, направио раскол и онда у врло кратком року та црква, будући без благодати Духа Светога, је врло много застранила. То је нешто слично попут гране кад се одсече од дрвета, а након тога и од те гране поотпадало је сасушено лишће тј. протестанти.
Просто речено: римокатолици су отпад од Цркве, а протестанти су отпад од отпада. :)

* Ово је моја хиљадита порука. Постао сам војвода и то на најлепши начин, бавећи се апологетиком. =D>
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 13.4.2015. 22:03

Као што рекох: пошто ви протестанти не признајете ништа осим Писма

Taко Бог заповеда, а ја само следим заповест.

ви не познајете уопште ни свештену 2.000-годишњу историју Цркве.

Не постоји "свештена" историја цркве јер у Христовој Цркви нема институције свештенства јер је Он сада посредник (свештеник) у Небеској Светињи.

Систем свештенства је важио за време Израела у храмској служби која је била типологија Месије и Његове жртве, а пошто је Христос дошао систем свештенства и храмске службе је суспендован (али не и укинут, јер ће бити обновљен у будућности, али то је друга тема).

Дакле у Христовој Цркви од чинова имамо старешине, презвитере и ђаконе. То нису свештенички чинови већ хијерархијски чинови у организационом устројству локалних цркава.

Јединствена Хришћанска Црква се од 4-ог века назива Православном како би се дистанцирала од разних лудака и јеретика који су се такође називали хришћанима.

Православна се назива како би се дистанцирала од своје дојучерашње браће из Рима. Дакле црква којој ти припадаш званично настаје 1054 године (а данас се враћате кроз екуменизам поново код браће са запада). И да се не лажемо од 325 главни у тој цркви су били римски цареви чије су одлике тадашњи црквени поглавари морали да прихватају. Замисли да се 325 године у Никеји Константин није одлучио за Тројство већ да је подржао Арија, ти би овде протурао сличну причу као Јеховини Сведоци. :badgrin:

будући без благодати Духа Светога, је врло много застранила.

Да да, а твоја црква пошто има 90% учења као ови из Рима није застранила?

Просто речено: римокатолици су отпад од Цркве

Немој тако, вође твоје апостолске правоверне цркве сматрају римокатолике за своју браћу. Буду послушан својој цркви, да не испаднеш јеретик. :wink:
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 14.4.2015. 16:11

Као што рекох: пошто ви протестанти не признајете ништа осим Писма

Taко Бог заповеда, а ја само следим заповест.

Не заповеда уопште. Где пише да тако заповеда? Ја ћу баш навести стихове где се каже супротно.
"Када би се све редом пописало, ни у сами свет не би могле стати написане књиге." (Јв. 21:25)
Овај задњи стих задњег Јеванђеља јасно каже да у Светом Писму није све пописано, већ само основа. Овај стих, такође, јасно предочава да постоји простор за уважавање и других хришћанских списа. Не може ни у лудилу у књизи од 1.000 страна да се изложи јасно сва догматика и историја вере и то тако јасно да буде потпуно разумљиво свим будућим генерацијама. Свето Писмо је база, а предање је ту да усмери човека тој библијској Истини, да не би залутао у јереси као ти и твоја секта, који идолатризујете Библију притом је погрешно тумачећи јер немате Духа Светога да вас поучи.
"Стога дакле, браћо, стојте и држите предања, којима се научисте, било речју нашом, било посланицом нашом." (2. Сол. 2:15)
Овде апостол сасвим јасно предочава да се реч Божја предаје писмом и речју. Паметном је ова реченица доста. Управо на тај начин је реч Божја нетакнута сачувана у Цркви Христовој, Цркви Православној, до данашњег дана. Апостоли су предали реч Божју првим епископима, ти епископи су је предали другим епископима, и тако све до било ког православног епископа данас. А вера се предавала управо Писмом (Библијом) и Предањем (Речју).
Да би нека црква била истинска Црква Христова, мора да испуњава 2 услова: апостолско прејемство и правилно учење. Апостолско прејемство је када од неког данашњег епископа може да се направи веза све до неког апостола, путем рукоположења која су се обављала. А правилно учење је оно што прихвата сабор Цркве, а у скалу је са оним што је предано. Још од апостола предано и предавано до данашњих дана кроз Писмо и Реч. Смешно је тврдити да су само апостоли имали права да пишу на тему вере, а епископи које су апостоли рукоположили немају право да пишу о вери или све што они напишу не вреди ништа.

Уосталом, пријатељу, у Библији није записано твоје рођење што по теби значи да се ниси ни родио :mrgreen: , и немој онда више да попујеш.
Јединствена Хришћанска Црква се од 4-ог века назива Православном како би се дистанцирала од разних лудака и јеретика који су се такође називали хришћанима.

Православна се назива како би се дистанцирала од своје дојучерашње браће из Рима. Дакле црква којој ти припадаш званично настаје 1054 године

Одакле ти та глупост? Прочитао си у некој протестантској књизи можда? Већ ти рекох да се од 4. века Црква назива православном и зато не млати. И не може да се одели 5 архиепископа од једног, него само 1 од 5. Када се он (римски епископ) оделио од цркве, он је својо цркви дао нов назив римокатоличка и сада су они највећа секта на свету али то не мења чињеницу да су настали тако што су отпали од Православља.
А твоја црква пошто има 90% учења као ови из Рима није застранила?

Па нећемо ваљда ми да мењамо своју веру зато што неко тамо неке ствари делимично слично верује као ми. И протестанти, па чак и муслимани имају нека учења иста као ми; али какве то везе има са нама? Ми стојимо чврсто у правоверју и држимо се онога што нам је предано.
Немој тако, вође твоје апостолске правоверне цркве сматрају римокатолике за своју браћу. Буду послушан својој цркви, да не испаднеш јеретик. :wink:

То је друга прича што је сад наступила нова и најгора јерес екуменизма и захватила делом и Православну Цркву. Само неки их називају браћом у Христу, а не "све вође" како ти то представљаш; али ја очекујем да ће брзо да се раскрсти са тим јеретицима. Они се крећу ка јединству са њима и они и могу да се уједине са њима, али они што остану у Православљу - то ће бити Црква. Знам сигурно 20 епископа српске цркве који никад на то неће да пристану и знам засигурно да већина српског народа на покатоличење неће да пристане. А сви који желе у рим, срећан им пут. Наша Црква је саборна и не могу 1, 2 или 5 човека да донесу неку одлуку и покваре Цркву; док је у римској цркви која се лажно назива католичанска (саборна) само један човек бог и батина и шта се њему ћефне - мора да прихвати цела његова секта јер верују да је непогрешив и безгрешан.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 14.4.2015. 19:42

Не заповеда уопште. Где пише да тако заповеда?

"Ништа не додајте к речи коју вам ја заповедам, нити одузмите од ње, да бисте сачували заповести Господа Бога свог које вам ја заповедам." (5 Мој. 4;2)

"Све је писмо од Бога дано, и корисно за учење, за карање, за поправљање, за поучавање у правди" (2 Тим. 3:16)

Дакле не Писмо + Талмуд, Свето Предање, Велика Борба, Кула Стражара и друге књиге писане од људи.

Исус укорава фарисеје оног времена који су се поводили за своји књигама.

"А он одговарајући рече им: зашто и ви преступате заповијест Божију за обичаје своје?"

"Но залуду ме поштују учећи наукама и заповијестима људскима."

"Када би се све редом пописало, ни у сами свет не би могле стати написане књиге." (Јв. 21:25)
Овај задњи стих задњег Јеванђеља јасно каже да у Светом Писму није све пописано, већ само основа. Овај стих, такође, јасно предочава да постоји простор за уважавање и других хришћанских списа.

Ја не знам који ти превод користиш, у овоме Вуковом стоји:

А има и друго много што учини Исус, које кад би се редом пописало, ни у сами свет, мислим, не би могле стати написане књиге. Амин.

Види се јасно да каже да се говори о делима Исусовим који је радио за свога живота која нису сва пописана. Дакле немој да манипулишеш!

Не може ни у лудилу у књизи од 1.000 страна да се изложи јасно сва догматика и историја вере и то тако јасно да буде потпуно разумљиво свим будућим генерацијама.

Лудило је мислити да Божија Реч није у стању да изложи сву своју науку вере у Писму које је Он Свемогући дао људима. Ова твоја реченица последња је чист акт неверништва, који захтева покајње.

"Стога дакле, браћо, стојте и држите предања, којима се научисте, било речју нашом, било посланицом нашом." (2. Сол. 2:15)

Овде апостол сасвим јасно предочава да се реч Божја предаје писмом и речју. Паметном је ова реченица доста. Управо на тај начин је реч Божја нетакнута сачувана у Цркви Христовој, Цркви Православној, до данашњег дана. Апостоли су предали реч Божју првим епископима, ти епископи су је предали другим епископима, и тако све до било ког православног епископа данас. А вера се предавала управо Писмом (Библијом) и Предањем (Речју).

Ево још једног примера ко нема Духа Светога за тумачење Писама. Ево по хиљадити пут да одговорим на ово сулудо тумачење.

"Тако дакле, браћо, стојте чврсто и држите ПРЕДАЊА (обрати пажњу на множину), којима сте научени, било нашом ријечју (проповед коју су директно чули од њега), било посланицом (или у писаној форми)"

Дакле Павле не говори о никаквом "светом предању" које се писало вековима после њега, већ о ономе што су чули од њега.

Да би нека црква била истинска Црква Христова, мора да испуњава 2 услова: апостолско прејемство и правилно учење.

У твојој цркви немаш ни једно ни друго! Такође ово прво уопште не мораш да имаш, јер да би нека црква била истинска црква мора да "држи заповести Божије и Веру Исусову". Јер ми се не спасавамо прејемством већ вером!

Уосталом, пријатељу, у Библији није записано твоје рођење што по теби значи да се ниси ни родио :mrgreen: , и немој онда више да попујеш.

Не могу да верујем који су "аргументи" у игри :mrgreen:

Одакле ти та глупост? Прочитао си у некој протестантској књизи можда?

Тако историја каже.

Па нећемо ваљда ми да мењамо своју веру зато што неко тамо неке ствари делимично слично верује као ми.

Мислио сам 90% лажног учења као и они..

Ми стојимо чврсто у правоверју и држимо се онога што нам је предано.

Ма да како да не..

То је друга прича што је сад наступила нова и најгора јерес екуменизма и захватила делом и Православну Цркву. Само неки их називају браћом у Христу, а не "све вође" како ти то представљаш; али ја очекујем да ће брзо да се раскрсти са тим јеретицима. Они се крећу ка јединству са њима и они и могу да се уједине са њима, али они што остану у Православљу - то ће бити Црква. .

А они ће рећи супротно и прогласиће те секташем и јеретиком позивајући се на све оно што се ти позиваш данас. А врло је вероватно и да те уз помоћ државних власти (као што је то увек отпала црква радила) почисти са земље. Све под фирмом борбе против јеретика..
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 14.4.2015. 23:00

SMUK ::"Ништа не додајте к речи коју вам ја заповедам, нити одузмите од ње, да бисте сачували заповести Господа Бога свог које вам ја заповедам." (5 Мој. 4;2)

А реч Божја се управо јавља кроз Свето Писмо и Свето Предање. Чакштавише, предање је старије од писма из разлога што писмо почиње да се пише тек негде око 1300 и неке године пре Христа. А шта ћемо са оних 3 хиљаде година. Зар ником није јављана Божја реч до Мојсија? Стари Завет управо говори да је Божја реч откривана и раније и преносила се са оца на сина, а то је уствари предање. Слично је и са хришћанским предањем које се преноси од апостола до данас, без обзира да ли је записано или није, оно је предање пошто није део Библије. И ја сам против да се људске измишљотине додају Божјој речи, али свето предање није људска измишљотина већ је очувано у Цркви као плод Духа Светога.
Што би рекао један теолог: "Свето Писмо, будући млађе, јесте записани део Светог Предања; те две традиције речи, усмено и писмено преношене, узајамно се допуњују.", а негују се у Цркви која је "стуб и тврђава Истине" (1. Тим. 3:15)
"Све је писмо од Бога дано, и корисно за учење, за карање, за поправљање, за поучавање у правди" (2 Тим. 3:16)

Ту пише "све" писмо, а не "само" писмо!
Исус укорава фарисеје оног времена који су се поводили за своји књигама.
"А он одговарајући рече им: зашто и ви преступате заповијест Божију за обичаје своје?"

Ту лепо пише да не треба преступати заповести Божије ради обичаја. Али ако обичај није у супротности са Божјим заповестима, као што је овде случај, онда овај цитат није релевантан.

Ево још једног примера ко нема Духа Светога за тумачење Писама. Ево по хиљадити пут да одговорим на ово сулудо тумачење.

"Тако дакле, браћо, стојте чврсто и држите ПРЕДАЊА (обрати пажњу на множину), којима сте научени, било нашом ријечју (проповед коју су директно чули од њега), било посланицом (или у писаној форми)"

Дакле Павле не говори о никаквом "светом предању" које се писало вековима после њега, већ о ономе што су чули од њега.

Па ја о томе управо говорим. То и јесте предање - оно што се чуло усмено од апостола и светих отаца, а предавало се и очувало до данас у аутентичној Цркви Христовој. Да ли је то неко касније записивао да се не би извртало или губило, то је већ друга прича.
Да би нека црква била истинска Црква Христова, мора да испуњава 2 услова: апостолско прејемство и правилно учење.

У твојој цркви немаш ни једно ни друго!

Опште је познато да су први епископи постављени од апостола и да још од тог времена постоји правило да новог епископа мора да рукополижи 2-јица или 3-јица епископа. Тако да, не млати глупости! Пошто од сваког православног епископа може да се направи веза до апостола, то је доказ да имамо ап. прејемство и да смо права Црква.
Јер ми се не спасавамо прејемством већ вером!

Не спасавамо се било каквом вером, већ истинском вером и делима вере и то само у истинској Цркви Христовој, која је брод спасења.
Одакле ти та глупост? Прочитао си у некој протестантској књизи можда?

Тако историја каже.

Не каже то историја, већ то кажеш ти, неупућени протестант. Консултуј се са било којим бољим историчарем или историчарем хришћанства и рећи ће ти да се Црква назива Православном од 4-ог века.

Они се крећу ка јединству са њима и они и могу да се уједине са њима, али они што остану у Православљу - то ће бити Црква. .

А они ће рећи супротно и прогласиће те секташем и јеретиком

Шта је ту ново? Сви јеретици у историји су Цркву називали сектом па ће то радити и у будуће. Ја с тим немам ништа. Ако да Бог, исповедићу своју веру и пострадаћу за њу, ако буде требало.

Ево ти један леп кратки клип који појашњава историју хришћанства и православља, пошто очигледно немаш појма о томе. Надам се да знаш енглески. Ако не знаш, гледај слике. :D
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 14.4.2015. 23:43

А реч Божја се управо јавља кроз Свето Писмо и Свето Предање.

Само кроз Свето Писмо јер је оно Реч Божија, а предања су људска!

А шта ћемо са оних 3 хиљаде година. Зар ником није јављана Божја реч до Мојсија?

Наравно да је јављана и Мојсије је касније записао.

Стари Завет управо говори да је Божја реч откривана и раније и преносила се са оца на сина, а то је уствари предање.

И оно је записано и постало део Писма.

али свето предање није људска измишљотина већ је очувано у Цркви као плод Духа Светога.

У предању нема плодова Духа Светог.

"Свето Писмо, будући млађе, јесте записани део Светог Предања; те две традиције речи, усмено и писмено преношене, узајамно се допуњују."

Будалаштина.

Ту пише "све" писмо, а не "само" писмо!

Све Писмо је од Бога дано, а не Писмо + Предање.

Ту лепо пише да не треба преступати заповести Божије ради обичаја. Али ако обичај није у супротности са Божјим заповестима, као што је овде случај, онда овај цитат није релевантан.

А одакле обичаји произилазе?

Конкретно у овом цитату Исус укорава фарисеје које су стављали своје обичаје који произилазе из Талмуда (усменог предања) изнад онога што стоји у Писму. Исто то ти радиш данас, ти си модерни фарисеј. Јудаиста има Талмуд, Православац има Свето Предање, Суботар Велику Борбу, Мормон Мормонову књигу, ЈС Кулу Стражара..

То и јесте предање - оно што се чуло усмено од апостола

..је и записано у Новом Завету.

светих отаца

Не постоје никакви свети оци до Оног на небесима.

Опште је познато да су први епископи постављени од апостола и да још од тог времена постоји правило да новог епископа мора да рукополижи 2-јица или 3-јица епископа. Тако да, не млати глупости! Пошто од сваког православног епископа може да се направи веза до апостола, то је доказ да имамо ап. прејемство и да смо права Црква.

То није никакав доказ, јер многи који су рукоположени су касније отпали од цркве. Тај чине је само симболика и није потребан за спасење већ само вера!

Не спасавамо се било каквом вером, већ истинском вером и делима вере и то само у истинској Цркви Христовој, која је брод спасења.

Тачно спасавамо се вером искључиво заснованом на Новом Завет, а дела су потврда наше вере. Чим имамо веру Исусову постајемо и део Његове Цркве и бдијемо и стражаримо за Његов други долазак.

Не каже то историја, већ то кажеш ти, неупућени протестант. Консултуј се са било којим бољим историчарем или историчарем хришћанства и рећи ће ти да се Црква назива Православном од 4-ог века.

Консултовао сам се.

Шта је ту ново? Сви јеретици у историји су Цркву називали сектом па ће то радити и у будуће. Ја с тим немам ништа. Ако да Бог, исповедићу своју веру и пострадаћу за њу, ако буде требало.

Ма шалим се неће те дирати.

Ево ти један леп кратки клип који појашњава историју хришћанства и православља, пошто очигледно немаш појма о томе.

Упућен сам ја у ту фризирану историју врло добро.
Archie
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 3
Приступио: јан 2015

Порука Archie 19.4.2015. 1:26

Боки_СРС ::
Archie ::Mesijanski Judaizam je obnova prvobitne hricanske zajednice, jer ne zaboravite da su prvi hriscani zapravo bili Jevreji koji su praktikovali Judaizam.

Први Хришћани су били Јевреји који су Хришћанство надоградили на јудаизам, који је иначе у то време већ и застрањивао у многим стварима па касније није ни месију препознао и до данас се претворио у сатанизам најгоре врсте. Главно у јудаизму јесте дочек месије који треба да испуни пророке и законе и донесе пуноту вере. Ниједан пророк, ни анђео нису могли да донесу у потпуности праву веру на земљу већ су само, по Божјем благослову, припремали терен за Христа Спаситеља и савршени закон који Он доноси. Цео стари завет је уствари био припрема човечанства за нови завет љубави. Где има љубави, закони су непотребни и превазиђени. Сви закони новог завета проистичу из љубави и зато су много строжи и много савршенији. Нпр. у старом завету кажу "не куни се криво", у новом "не куни се уопште, него да ти свака реч буде истинита". У старом "не чини прељубу", а у новом "чим погледаш жену са жељом, учинио си прељубу у срцу". Итд. Итсл.
Archie ::Treba napomenuti da se prvi hriscani uopste nisu krstili ni sa tri prsti, ni sa sakom

:razz: Сигурно си живео тада па са сигурношћу знаш!?
niti su imali freske

Прва фреска се чудом појавила управо у то доба у јерусалимском храму и на њој је била изображена Богородица Марија са Богомладенцем Христом. То хришћанска историја бележи. А имали су фреске и по катакомбама све док се хришћанство није озваничило. То потврђује археологија.
ikone

Прву икону насликао је лично Свети апостол Лука, који је био лекар и сликар по занимању.
niti su imali Svece kojima su se molili

Старозавети светитељи су били у аду све док их Христос није увео у обећани рај. Тек од тада, они су могли Божјом благодаћу да услише молбе људи да посредују за њих пред Богом. А та благодатна сила која је од Бога дата светитељима, дата им је управо због тога што су они великим трудом служили Богу и славили Бога и сада Бог жели њих на тај начин да прослави. Они су стекли Духа Светога за живота и чинили чуда за живота Божјом силом, и на исти начин они и даље чине чуда Духом Светим и тако помажу онима који им се обраћају. Бог је рекао да "пред њим нема мртвих већ су сви живи". Ако су неки људи чинили овде на земљи чуда Божја и помагали људима тако, зашто то не би могли да чине и након преласка у вечност?
a nisu ni slavili Bozic, pogotovo ne u pogresnom datumu...

То није тачно! Па када људи данас обележавају своје рођендане и рођендане своје деце; зар није много битније обележити Божје рођење? Јел он мање битан од твог детета? Зар Његово рођење није јако битан догађај за човечанство? А што се тиче датума, под претпоставком да је заиста погрешан, рећи ћу следеће: да је био толико битан датум, био би записан у Светом Писму.
Mesijanski Judaizam je nesto najblize prvobitnom Hriscanstvu, a broj mesijanskih Jevreja vrtoglavo raste, sto zaista raduje.

Због великог застрањења у јудаизму услед гордости и умишљености јеврејске елите, Хришћани су многе глупе и погрешне обичаје одбацили, нешто су обновили, нешто променили, много тога усавршили и додали. Тако да се хришћанство од старта доста разликовало од јудаизма, а све што је било потребно задржати као темеље вере - то се очувало до данас.

Sve što si naveo je najblaže rečeno sumnjivog porekla. Ukoliko se ništa od toga ne nalazi u Novom Zavetu, ne vidim razlog da se veruje u sve to i da se praktikuju ti običaji.

Sve što hrišćaninu treba za spas nalazi se u Novom Zavetu. Sve ostalo su novotarije koje su nastale od ko zna koga i zbog ko zna kojih razloga. Ukoliko vi praktikujete sve to time samo svoju sudbinu stavljate na kocku.

Pravoslavci se klanjaju ikonama, katolici statuama. Čemu to kada ništa od toga nema potporu u Svetom Pismu? Naprotiv, to je jedan od najvećih mogućih grehova.

Isto i za Božić, što se slavi kada nigde ne piše da treba da se slavi i to još pogrešnog datuma. Učenjaci su na osnovu podataka iz Novog Zaveta zaključili da je Isus rođen ili na proleće ili na jesen, a mi slavimo Božić zimi.

I mislim da je bogohulno govoriti da se Bog rodio kada znamo da je Bog večan ili Mariju nazivati Bogorodicom. Hristorodica može.

Pozdrav.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 20.4.2015. 12:57

Sve što hrišćaninu treba za spas nalazi se u Novom Zavetu. Sve ostalo su novotarije koje su nastale od ko zna koga i zbog ko zna kojih razloga. Ukoliko vi praktikujete sve to time samo svoju sudbinu stavljate na kocku.

Управо тако. Господ не воли да људи надодају ишта Писму, јер је оно потпуно и више него довољно да нас упути ка спасењу.

"Све су речи Божије чисте; Он је штит онима који се уздају у Њ.
Ништа не додај к речима Његовим, да те не укори и не нађеш се лажа."
(Прич.Сол.30:5-6)

А све што је додато је контра Писма, јер у Писму стоји једно, а у том такозваном Предању нешто сасвим педесето! Коме ћемо веровати и чијој се речи приклонити?

I mislim da je bogohulno govoriti da se Bog rodio kada znamo da je Bog večan

Oн се родио као човек, пошто је Реч постала тело. А рођен је од жене Марије.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију