srpskinacionalisti.com

"Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Archie
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 3
Приступио: јан 2015

Re: "Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Порука Archie 21.4.2015. 1:20

Rođeno je Isusovo fizičko telo, ali tvrditi da je Bog rođen i nazivati jednu ženu Bogorodicom je najveće moguće bogohuljenje.

Ne znam kako neki iskreni vernik može izgovoriti tek tako hladno te reči, a da ne pomisli ni na trenutak da li je ispravno to reći i da li će ga to na Sudnjem Danu skupo koštati.

To su opasne reči, a mnogi ih izgovaraju veoma olako ni ne razmišljajući o njima.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4294
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 10.5.2015. 14:36

Rođeno je Isusovo fizičko telo

Бог је постао тело, које се назива Исус Христ.

ali tvrditi da je Bog rođen

Бог је рођен као човек, дакле постао је један од нас и прошао кроз процес који и ми људи пролазимо, а оно се назива рођење.

nazivati jednu ženu Bogorodicom je najveće moguće bogohuljenje.

За ово си у праву, тај назив је потпуно небиблијски и потиче од оних који идолопоклонишу са људима.
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1242
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 10.5.2015. 18:09

Мислиш Исус Христос :wink: Зар треба ја да те учим верским стварима, а ти се издајеш за неког верског фанатика... Цццц :mrgreen:
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 11.5.2015. 1:12

Делија са Севера ::Мислиш Исус Христос :wink: Зар треба ја да те учим верским стварима, а ти се издајеш за неког верског фанатика... Цццц :mrgreen:

Немој ти мене да учиш цигане добро ја знам шта пишем овде, већ гледај како сте попушили и од Чукаричког данас.. Оде титула, зајебо вас Вучић дебело! :mrgreen:

(али битно је да је мој Борац победио Турке и да остаје у првој лиги). =D>
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1242
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 11.5.2015. 13:35

Јбг, кад неће, онда баш неће. Не можемо ни сваку да добијемо :mrgreen:
Ал нешто се не јављају они Гробари што су тврдили још пре пола године да је првенство завршено, Вучић обезбедио титулу итд. Немају они стида, јавиће се они и следеће године ако се Звезда иоле приближи освајању титуле.
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 21.5.2015. 23:26

Kaко су се понашали први хришћани

https://www.youtube.com/watch?v=lwxn5rjqBE4
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 22.5.2015. 1:03

Професор Шинан око оне најважније ствари (разлога - ЗАШТО су јевреји разапели Исуса) кружи ко мачак око вреле кобасице.
А разлог је врло прост: нису му могли опростити што је, представљајући се као син божији (син њиховог! бога), тврдио да је са оцем склопио нови споразум (завет-договор) који их пред тим богом изједначава са паганима и свима осталима који прихвате Нови завет. Чак је пагане и остале 'пустио' и у рај (ако заслуже, наравно) који је иначе по Старом завету био резервисан искључиво за 'изабрани народ'.

Јевреји верни Старом завету се НИКАД нису помирили са Новим заветом и следбеницима тог завета - такође јеврејима (касније су им се прикључили и пагани и многи други). Зато су им се инфилтрирали у Цркву, и 1054. године направили раскол. Део свештенства је остао доследан Новом завету, а део је прешао старозаветницима.
Тако је настала Католичка црква...

Дакле, ако ћемо поштено, Католичка црква и НИЈЕ (нити може бити) хришћанска - прешла је у табор старозаветника. Џаба се папе представљају као 'Исусови заменици на Земљи до Његовог повратка'... Они су се придружили онима који су Исуса разапели!

И ево, већ две хиљаде година се старозаветни јевреји на све могуће начине (циљ оправдава средство!) труде да овладају светом на који сматрају да (по Старом завету) 'полажу неприкосновено право'. Главна (практично и једина) препрека на том путу су им управо 'исусовци' (јевреји који су прихватили Нови завет). Да није њих, одавно би ми живели у Орвеловој '1984', или би били погубљени за неку 'зломисао'. Тако да, Нови светски поредак не представља ништа ново; Нови светски поредак је враћање на поредак који је постојао пре Новог завета.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 22.5.2015. 13:34

Професор Шинан око оне најважније ствари (разлога - ЗАШТО су јевреји разапели Исуса) кружи ко мачак око вреле кобасице.
А разлог је врло прост: нису му могли опростити што је, представљајући се као син божији (син њиховог! бога), тврдио да је са оцем склопио нови споразум (завет-договор) који их пред тим богом изједначава са паганима и свима осталима који прихвате Нови завет. Чак је пагане и остале 'пустио' и у рај (ако заслуже, наравно) који је иначе по Старом завету био резервисан искључиво за 'изабрани народ'.

Oпет машиш, јер твоја теорија је плод неког људског филозофирања без познавања Светог Писма.

Исус је разапет да би обавио своју месијанску мисију и тако својом крвљу опрао наше грехе и даровао нам спасење и вечни живот (а то је најављено у СЗ). Шта би се десили да он није умро на крсту? Како би се спасили ти и ја?

Такође Бог је пре 2000 година ставио СЛЕПИЛО на очи Израелу да би и пагани могли да се спасу. Већ 2000 година траје "време незнабожаца" односно време ЦРКВЕ, дакле до Исуса је било спасење кроз Израел, а од Исуса кроз Цркву, али треба да знамо да време Цркве истиче и да се Бог поново окреће Израелу јер су последња времена почела.

Коме ово није јасно нек порочита посланицу Апостола Павла Римљанима 11

Зато су им се инфилтрирали у Цркву, и 1054. године направили раскол. Део свештенства је остао доследан Новом завету, а део је прешао старозаветницима.
Тако је настала Католичка црква...

То су будалаштине, 1054 се десила подела државне римске цркве на два дела. Та црква (обе) је заправо антицрква која нема никаве везе са изворним учењем Исуса и Апостола описаног у НЗ. Што сам и доказао на многобројним темама овде.

И ево, већ две хиљаде година се старозаветни јевреји на све могуће начине (циљ оправдава средство!) труде да овладају светом на који сматрају да (по Старом завету) 'полажу неприкосновено право'. .

И ово је невиђена глупост, нити је то тачно нити ишта пише у СЗ о томе.
Последњи пут изменио SMUK дана 23.5.2015. 2:41, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 22.5.2015. 15:22

SMUK ::И ово је невиђена глупост, нити је то тачно нити ишта пише у СЗ о томе.

Не пише у СЗ ни да ће нам растурити државу и бомбардовати нас, па јесу.
Или можда нису (причињава нам се?) - јер не пише у СЗ?
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 22.5.2015. 15:41

Не пише у СЗ ни да ће нам растурити државу и бомбардовати нас, па јесу.

Нама старозаветни фарисеји растурили државу и бомбардовали нас? :roll:
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 22.5.2015. 19:49

Где сам ја спомињао фарисеје?
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 23.5.2015. 0:55

Трећи ::Где сам ја спомињао фарисеје?

Видим ја да ти не знаш шта причаш.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 739
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 14.2.2016. 17:06

Желим овом приликом да се извинем људима са ове теме што се тиче заговарања и оснивања теократске државе каква је била у време Мојсија. Наравно, остајем при томе да ни једна запосвет из старог завета није укинута и да и даље важи за све нас, али ипак, Исус и Апостоли нису заговарали теократску државу, него мењање спопственог карактера и одбацивање греха, а не да грешан суди грешном. При том не кажем да су ти закони који су се извршавали били лоши, то никако, јер их је сам Бог дао, али су били за посебну сврху код Израелаца. А и самим тим да покажу колико је грех страшан.

Свако добро вам желим.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 14.2.2016. 17:27

-Цар Душан- ::Желим овом приликом да се извинем људима са ове теме што се тиче заговарања и оснивања теократске државе каква је била у време Мојсија. Наравно, остајем при томе да ни једна запосвет из старог завета није укинута и да и даље важи за све нас, али ипак, Исус и Апостоли нису заговарали теократску државу, него мењање спопственог карактера и одбацивање греха, а не да грешан суди грешном. При том не кажем да су ти закони који су се извршавали били лоши, то никако, јер их је сам Бог дао, али су били за посебну сврху код Израелаца. А и самим тим да покажу колико је грех страшан.

Наравно брате мој, закон није са сврхом да казни већ да индентификује грех. Истинска теократска држава као у доба Мојсија није могућа јер је она имала своју сврху у одређеним временима, али ми хришћани у овој држави морамо настојати да успоставимо друштво које би почивало на начелима вере и закона.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 739
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 14.2.2016. 17:46

Хвала на разумевању брате Смуче. :)
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију