srpskinacionalisti.com

"Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1048
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Re: "Месијански јудаизам vs Хришћанство"

Порука Боки_СРС 27.6.2013. 6:16

SMUK ::
Боки_СРС ::с тим што су примили нека секташка протестантска учења (углавном суботара, јеховиних сведока и евангелиста)...

Важно је да си ти примио нека учења од Папе и да делите исту теологију, па ћете заједно у Аврамово наручје.

Папа (тадашња западна црква) је 1054 године био у Православљу и сасвим је природно да је задржао нека учења из изворне вере те "делимо (делимично) исту теологију". То је логично.
Али није логично да велики број кривоверних (јер су се родили на подручју владавине јереси) прелази у праву веру, Православну; а неки тамо рођен у правој вери, Православној, назове себе змијским именом (змија у Библији, на коју се стално позива, симболише ђавола, нпр. у Ед. Врту) и пређе међу секташе.
О ЧОВЕЧЕ, ПРИЗОВИ СЕ ПАМЕТИ, ОТИЋИЋЕШ У АД! :mrgreen:
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4676
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 27.6.2013. 14:49

Папа (тадашња западна црква) је 1054 године био у Православљу и сасвим је природно да је задржао нека учења из изворне вере те "делимо (делимично) исту теологију". То је логично.

Па шта? Имате иста паганска учења и сад се поново уједињујете у једну цркву.

а неки тамо рођен у правој вери, Православној

Рођење нема везе са вером! Нико не може добити спасење зато што се родио у некој хришћанској конфесији,у хришћанству је битно НОВОРОЂЕЊЕ и живот по Христу!

назове себе змијским именом (змија у Библији, на коју се стално позива, симболише ђавола, нпр. у Ед. Врту)

Ја се нисам назвао змијом већ користи ник "Смук" на форуму, а то сам већ једном објаснио на другој теми:http://forum.srpskinacionalisti.com/viewtopic.php?f=27&t=24425&start=540

А што се тиче змија,ево ко их користи у "религиозне сврхе"

Слика
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 27.6.2013. 14:54

тако да је шашаво цитирати неке Јеврејске законе од пре 100.000 година када је важио другачији (стари) завет (закон).

Нису то јеврејски закони већ Божији! А Бог каже: Јер вам заиста кажем: докле небо и земља стоји, неће нестати ни најмање словце или једна титла из закона док се све не изврши. Лука 16:17. 19
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 29.6.2013. 21:01

Имам проблема с везом па је изашла дупла порука... Ову нек обрише неко, ако хоће.
Последњи пут изменио Боки_СРС дана 29.6.2013. 21:03, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 29.6.2013. 21:02

SMUK ::Па шта? Имате иста паганска учења и сад се поново уједињујете у једну цркву.

Учења Православне Цркве су потпуно иста као и пре 2 000 година за време апостола и зато ми и јесмо "једна, света, саборна и апостолска црква" (Св. чл. 9) и нема уједињења никаквог као што није било ни разједињења. Једино што могу папски јеретици, који су отпали 1054. године, је да се јавно покају за све своје јереси и новачења и врате се у праву Цркву у којој је догматика иста 2.000 година. Ако неће, широк им пут (Мт. 7:13). 8)
Боки_СРС ::а неки тамо рођен у правој вери, Православној

Рођење нема везе са вером! Нико не може добити спасење зато што се родио у некој хришћанској конфесији,у хришћанству је битно НОВОРОЂЕЊЕ и живот по Христу!

Наравно, али сам хтео нешто друго да кажем: да је тотално сулудо и нелогично да се човек роди у правој вери (на том подручју где је она доминантна и родитељи му је предају), а у већини случајева и крштен у њој, постане секташ односно јеретик и погуби своју душу за џабе. :?
Боки_СРС ::назове себе змијским именом (змија у Библији, на коју се стално позива, симболише ђавола, нпр. у Ед. Врту)

Ја се нисам назвао змијом већ користим ник "Смук" на форуму, а то сам већ једном објаснио на другој теми:http://forum.srpskinacionalisti.com/viewtopic.php?f=27&t=24425&start=540

Ма мора да си гледао ово, а разумеш само речи God и snake и нешто протумачио као што Библију тумачиш, хехе: :wink:
Змије у Библији
SMUK ::А што се тиче змија,ево ко их користи у "религиозне сврхе"
Слика Слика

Крст је на врху, а змије су повијене у подножје. Је л' ти то нешто говори? Под силом Часног Крста покорава се сваки непријатељ Божији. Слабо ти читаш Библију, јер, да читаш, обратио би пажњу на следеће стихове:
"И начини Мојсије змију од бронзе, и метну је на мотку; и кога год уједе змија, он погледа у змију од бронзе, и оздрави." (4. Мој. 21:9)
"Мојсије подиже змију у пустињи" (Јн. 3:14)
Он је тад исцељивао од телесне бољке. А архипастири црквени до дан данас, као наследници апостола и њихове власти и моћи, исцељују од сваке бољке благодаћу Духа Светога који у Цркви борави и само симболично носе змије на жезлу и то две, као симбол исцељивања телесних и духовних болести.
"Узимаће змије у руке, ако и смртно шта попију, неће им наудити; на болеснике метаће руке, и оздрављаће." (Мк. 16:18)
"Ево вам дајем власт да стајете на змије и на шкорпије и на сваку силу непријатељску, и ништа вам неће наудити." (Лк. 10:19)
SMUK ::Нису то јеврејски закони већ Божији!

Тада су дати Јеврејима који су били одабрани да кроз њих дође Син Божји, месија, и који су кроз те законе припремани за то, но није им била откривена суштина, док сам Бог није дош'о и открио се свим народима. Та суштина је љубав и она је изнад сваког закона!
Он је те старе законе абдејтовао. :wink:
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 29.6.2013. 22:06

Учења Православне Цркве су потпуно иста као и пре 2 000 година за време апостола и зато ми и јесмо "једна, света, саборна и апостолска црква" (Св. чл. 9) и нема уједињења никаквог као што није било ни разједињења. Једино што могу папски јеретици, који су отпали 1054. године, је да се јавно покају за све своје јереси и новачења и врате се у праву Цркву у којој је догматика иста 2.000 година. Ако неће, широк им пут (Мт. 7:13).

Читај дела апостолска и њихове посланице па види која су то учења и пракса која нема везе са данашњом црквом која је данас скуп свих новотарија и људских измишљотина од 2 века па све до данас.

да је тотално сулудо и нелогично да се човек роди у правој вери (на том подручју где је она доминантна и родитељи му је предају), а у већини случајева и крштен у њој, постане секташ односно јеретик и погуби своју душу за џабе.

Човек се упознаје са вером кроз свој живот, Богу није битно где си рођен и којој конфесији припадаш већ како живиш!

Ма мора да си гледао ово, а разумеш само речи God и snake и нешто протумачио као што Библију тумачиш, хехе:
Змије у Библији

Глупости!

"И начини Мојсије змију од бронзе, и метну је на мотку; и кога год уједе змија, он погледа у змију од бронзе, и оздрави." (4. Мој. 21:9)
"Мојсије подиже змију у пустињи" (Јн. 3:14)

Прво си рекао:

"назове себе змијским именом (змија у Библији, на коју се стално позива, симболише ђавола, нпр. у Ед. Врту)"

А онда дајеш тумачење којим сам себе демантујеш! Мојсију је Бог рекао да стави змију на штап (јер је то типологија како ће једног дана Сотона-змија бити погубљен за своје зло).

Он је тад исцељивао од телесне бољке. А архипастири црквени до дан данас, као наследници апостола и њихове власти и моћи, исцељују од сваке бољке благодаћу Духа Светога који у Цркви борави и само симболично носе змије на жезлу и то две, као симбол исцељивања телесних и духовних болести.

Бог је Мојсију рекао да то уради са змијом и оно је послужило сврси и завршено је са тим. А не знам да је неко рекао тим "архипастирима" да праве жезла са две змије и да њима врше богослужења, нити су то могли да наследе од апостола.

"Узимаће змије у руке, ако и смртно шта попију, неће им наудити; на болеснике метаће руке, и оздрављаће." (Мк. 16:18)
"Ево вам дајем власт да стајете на змије и на шкорпије и на сваку силу непријатељску, и ништа вам неће наудити." (Лк. 10:19)

Такође ни ту ништа не пише поводом ових "богослужбених предмета" већ се и овде змије помињу у негативном контесту.

Он је те старе законе абдејтовао.

Господ каже "Јер вам заиста кажем: докле небо и земља стоји, неће нестати ни најмање словце или једна титла из закона док се све не изврши." Лука 16:17. 19 а ти кажеш да су закони абдејтовани,онда си вероватно ти у праву :mrgreen:

Јел и ово абдејтовано?

"Ја сам Јахве, Бог твој, који сам те извео из земље египатске, из куће ропства. Немој имати других богова уз мене.

Не прави себи лика ни обличја било чега што је горе на небу, или доље на земљи, или у водама под земљом. Не клањај им се нити им служи. Јер ја, Јахве, Бог твој, Бог сам љубоморан. Кажњавам гријех отаца - оних који ме мрзе - на дјеци до трећег и четвртог кољена, а исказујем милосрђе тисућама који ме љубе и врше моје заповједи.

Не узимај узалуд имена Јахве, Бога свога, јер Јахве не опрашта ономе који узалуд изговара име његово.

Сјети се да светкујеш дан суботни. Шест дана ради и обављај сав свој посао. A седмога је дана субота, починак посвећен Јахви, Богу твојему. Тада никаква посла немој радити: ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живина твоја, нити дошљак који се нађе унутар твојих врата. Та и Јахве је шест дана стварао небо, земљу и море и све што је у њима, а седмога је дана починуо. Стога је Јахве благословио и посветио дан суботни.

Поштуј оца свога и мајку своју, да имаднеш дуг живот на земљи коју ти дâ Јахве, Бог твој.

Не убиј!

Не учини прељуба!

Не укради!

Не свједочи лажно на ближњега свога!

Не пожели куће ближњега свога! Не пожели жене ближњега свога; ни слуге његова, ни слушкиње његове, ни вола његова, ни магарца његова, нити ишта што је ближњега твога!"
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 6.7.2013. 18:17

СМУК ::
Боки ::Учења Православне Цркве су потпуно иста као и пре 2 000 година за време апостола

Читај дела апостолска и њихове посланице па види која су то учења и пракса која нема везе са данашњом црквом која је данас скуп свих новотарија и људских измишљотина од 2 века па све до данас.

Опет ја са оним чувеним протестантским питањем: "Где то пише?" :mrgreen:
Наведи лепо конкретне стихове и конкретна учења и праксе противне стиховима. А најбоље да за то покренеш посебну тему. Нпр. "Древна црква и данашње цркве"
СМУК ::Богу није битно где си рођен и којој конфесији припадаш већ како живиш!

Кад кажеш конфесије, вероватно мислиш на цркве и религије и тако то.

Бог је основао Цркву (Мт. 16:18), која је "Црква Бога Живога, ступ и тврђа истине" (1. Тим 3:15) и у њој обитава Дух Свети (Дап. 1:8), назван још и Дух Истине (Јн. 16:13), којим је она и основана (Дап. 2:1-4). Немогуће је спасти се ван Цркве, као што је било немогуће, у време потопа, спасти се изван Нојеве барке. Да је то могуће, Господ не би ни оснивао Цркву, нити слао апостоле да је шире.
А и у Цркви НИКОМ није загарнтовано спасење, ако не живи како треба: ако нема праву веру, не живи по Божијим законима и не узраста у Христу.
СМУК ::то типологија како ће једног дана Сотона-змија бити погубљен за своје зло

Како? Биће набијен на мотку (колац или сл.)? Хахаха!
Боки ::Он је тад исцељивао од телесне бољке. А архипастири црквени до дан данас, као наследници апостола и њихове власти и моћи, исцељују од сваке бољке благодаћу Духа Светога који у Цркви борави и само симболично носе змије на жезлу и то две, као симбол исцељивања телесних и духовних болести.

А не знам да је неко рекао тим "архипастирима" да праве жезла са две змије

По теби, све мора да се каже или напише! Да л' треба да им се каже и које гаће да обуку? 8)
СМУК ::и да њима врше богослужења,

Жезлима се не врше богослужења, она само служе симболици. Нпр. поједини епископи првих векова, које су апостоли поставили, нису имали ни одежде, а камоли жезал; али су имали исту силу и власт, од Бога дату, као и данашњи. А ту власт и силу и пастирство само симболише жезал (у преводу са стсл. штап, мотка, палица; као што сваки пастир има штап). Штета што је то само симболика и нема сврху у пракси јер би теби требала једна дебела усрана мотка, да се опаметиш и да слушаш мало. =)
Не могу да нађем сад онај стих где се каже да је боље добровољно идемо исправним путем, него да Бог мора да нас обуздава и смирује као што се то ради са стоком (во, магарац..), а то би било добро да прочиташ, мада би вероватно и то изопачио и наопако протумачио.
СМУК ::нити су то могли да наследе од апостола.

То је само форма, која је небитна у суштини, битна је сама суштина, која је остала иста. Да ли су апостоли проповедали по форумима, преко интернета и телевизије? Нису. А зар то не треба радити само зато што су они проповедали по трговима и пијацама. Времена се мењају, тако да мора и форма да се осавремењава, али битно је да суштина остане иста. Вероватно зато, што се трудимо да потпуно очувамо суштину, нас, Православце, зову "камена црква"; док су они свашта измењали од тога како би били што прихватљивији народу и били што популарнији.
СМУК ::Такође ни ту ништа не пише поводом ових "богослужбених предмета" већ се и овде змије помињу у негативном контексту.

ВЕЋ РЕЧЕНО ::Крст је на врху, а змије су повијене у подножје. Је л' ти то нешто говори? Под силом Часног Крста покорава се сваки непријатељ Божији.

Боки ::Он је те старе законе абдејтовао.

Јел и ово абдејтовано?

"Ја сам Јахве, Бог твој, који сам те извео из земље египатске, из куће ропства. Немој имати других богова уз мене.

Не прави себи лика ни обличја било чега што је горе на небу, или доље на земљи, или у водама под земљом. Не клањај им се нити им служи. Јер ја, Јахве, Бог твој, Бог сам љубоморан. :lol: Кажњавам гријех отаца - оних који ме мрзе - на дјеци до трећег и четвртог кољена, а исказујем милосрђе тисућама који ме љубе и врше моје заповједи.

Не узимај узалуд имена Јахве, Бога свога, јер Јахве не опрашта ономе који узалуд изговара име његово.

Сјети се да светкујеш дан суботни. Шест дана ради и обављај сав свој посао. A седмога је дана субота, починак посвећен Јахви, Богу твојему. Тада никаква посла немој радити: ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живина твоја, нити дошљак који се нађе унутар твојих врата. Та и Јахве је шест дана стварао небо, земљу и море и све што је у њима, а седмога је дана починуо. Стога је Јахве благословио и посветио дан суботни.

Поштуј оца свога и мајку своју, да имаднеш дуг живот на земљи коју ти дâ Јахве, Бог твој.

Не убиј!

Не учини прељуба!

Не укради!

Не свједочи лажно на ближњега свога!

Не пожели куће ближњега свога! Не пожели жене ближњега свога; ни слуге његова, ни слушкиње његове, ни вола његова, ни магарца његова, нити ишта што је ближњега твога!"

Јесте. ;)
Календарче ::1. Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.
2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.
3. Не узимај узалуд имена Господа Бога својега.
4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему.
5. Поштуј оца својега и мајку своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.
6. Не убиј.
7. Не чини прељубе.
8. Не кради.
9. Не сведочи лажно на ближњега својега.
10. Не пожели ништа што је туђе.

То је све сажето у две највеће заповести (Мк. 12:30-31):
1. Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свим умом својим, и свом снагом својом.
[Односи се на прве 4 заповести тј. може да их замени]
2. Љуби ближњег свог као самог себе.
[Односи се на осталих 6 заповести тј. може да их замени]
Заповести већих од ових нема.
Мислим да је и на Мојсијевим таблицама баш тако било распоређено: на првој 4, а на другој 6.

А сад лепо признај да си суботар, нећемо ти ништа! ;) Само да знамо с ким имамо посла...
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 6.7.2013. 20:06

Опет ја са оним чувеним протестантским питањем: "Где то пише?"

Шта?

Наведи лепо конкретне стихове и конкретна учења и праксе противне стиховима.

Цео Нови Завет.

Бог је основао Цркву (Мт. 16:18), која је "Црква Бога Живога, ступ и тврђа истине" (1. Тим 3:15) и у њој обитава Дух Свети (Дап. 1:8), назван још и Дух Истине (Јн. 16:13), којим је она и основана (Дап. 2:1-4). Немогуће је спасти се ван Цркве, као што је било немогуће, у време потопа, спасти се изван Нојеве барке. Да је то могуће, Господ не би ни оснивао Цркву, нити слао апостоле да је шире.
А и у Цркви НИКОМ није загарнтовано спасење, ако не живи како треба: ако нема праву веру, не живи по Божијим законима и не узраста у Христу.

Бог је Онај који спасава и по Његовој милости можемо бити спасени, Црква је заједница Његових слугу који верују у Њега и живе по Његовим принципима.

Како? Биће набијен на мотку (колац или сл.)? Хахаха!

Биће погубљен у огњеном језеру!

По теби, све мора да се каже или напише!

Тако дакле, браћо, стојте и држите уредбе којима се научисте или речју или из посланице наше. (Сол 2:2;15

Да л' треба да им се каже и које гаће да обуку?

То није од никакве важности за религију, богослужење или проповед. Тако немој да мешаш неке обичне животне ствари са религиозним.

Жезлима се не врше богослужења, она само служе симболици. Нпр. поједини епископи првих векова, које су апостоли поставили, нису имали ни одежде, а камоли жезал; али су имали исту силу и власт, од Бога дату, као и данашњи. А ту власт и силу и пастирство само симболише жезал (у преводу са стсл. штап, мотка, палица; као што сваки пастир има штап). Штета што је то само симболика и нема сврху у пракси јер би теби требала једна дебела усрана мотка, да се опаметиш и да слушаш мало. =)
.

Све је то непотребно и без Божијег благослова.

То је само форма, која је небитна у суштини, битна је сама суштина, која је остала иста. Да ли су апостоли проповедали по форумима, преко интернета и телевизије? Нису. А зар то не треба радити само зато што су они проповедали по трговима и пијацама. Времена се мењају, тако да мора и форма да се осавремењава, али битно је да суштина остане иста.

Па онда немој да инсистираш на форми.

1. Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свим умом својим, и свом снагом својом.

Ето видиш да ништа није абдејтовано и да није ни најмања титла из закона промењена.

А сад лепо признај да си суботар,

Ја сам само грешник који се труди да буде слуга Божији, а то цркварење и декларисање ме не занима! Такође нисам нити сам био члан суботарске (адвентистичке) цркве нити сам у духовном јединству путем екуменизма са њима као ти!
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 7.7.2013. 0:43

Боки ::Опет ја са оним чувеним протестантским питањем: "Где то пише?"

Шта?
Боки ::Наведи лепо конкретне стихове и конкретна учења и праксе противне стиховима.

Цео Нови Завет.

Наведи ми бар 3 примера. Мада препоручујем да се покрене нова тема о томе јер је у питању цео Нови Завет. :)
Боки ::Бог је основао Цркву (Мт. 16:18), која је "Црква Бога Живога, ступ и тврђа истине" (1. Тим 3:15) и у њој обитава Дух Свети (Дап. 1:8), назван још и Дух Истине (Јн. 16:13), којим је она и основана (Дап. 2:1-4). Немогуће је спасти се ван Цркве, као што је било немогуће, у време потопа, спасти се изван Нојеве барке. Да је то могуће, Господ не би ни оснивао Цркву, нити слао апостоле да је шире.

Бог је Онај који спасава и по Његовој милости можемо бити спасени, Црква је заједница Његових слугу који верују у Њега и живе по Његовим принципима.

Тачно. Али он спасава уколико човек има веру, жели спасење и труди се на делу. У Цркви су дата средства за постизање тог циља, тј. спасења. Та средства се називају Свете Тајне и најпознатије су:
- Крштење
- Миропомазање
- Причешће (Литургија)
- Покајање (исповест)
- Венчање
- Јелеосвећење
- Свештенство
Црква су врата раја, што рече један светитељ.
Боки ::Како? Биће набијен на мотку (колац или сл.)? Хахаха!

Биће погубљен у огњеном језеру!

Погубљен, шта то значи? Убиће га Бог?
Онда сам погрешно упућен да ће вечно да се мучи тамо заједно са својим злим анђелима (демонима) и грешним људима. ?
Боки ::По теби, све мора да се каже или напише!

Тако дакле, браћо, стојте и држите уредбе којима се научисте или речју или из посланице наше. (Сол 2:2;15)

То се односи на питања вере и друга суштинска питања, а не на питање ношења штапова, гаћа или одеће, ради симболике. Те маргиналне ствари апостоли нису прописивали већ неке цепидлаке данас то детаљистичко формалисање заговарају. Чак штавише у различитим помесним Црквама су различити обичаји, облици и боје и тог штапа и много тога другог и то никоме не смета.
Боки ::Жезлима се не врше богослужења, она само служе симболици. Нпр. поједини епископи првих векова, које су апостоли поставили, нису имали ни одежде одговарајуће...

Све је то непотребно и без Божијег благослова.

Ајде? Ти би да пастири и архипастири Цркве Христове иду по улици као слепци или у некој ШЉ световној одећи.. Зашто би било шта од постојеће православне црквене симболике било противно Божјем закону тј. неблагословено? Зашто не ваља жезал? Зато што има два твоја изображења и један Крст или што?
СМУК ::Па онда немој да инсистираш на форми.

Где си видео да инсистирам на форми? Увек инсистирам на суштини!

Ето видиш да ништа није абдејтовано и да није ни најмања титла из закона промењена.

Јел знаш ти шта значи update? Можда по 500-ти пут имаш неко своје виђење појма које нико живи не схвата тако... Абдејтовано значи осавремењено и допуњено. А већи део старог закона више и не важи. Нешто зато што је испуњено, нешто јер је непотребно, ..., и слично.
Боки ::А сад лепо признај да си суботар

нисам нити сам био члан суботарске (адвентистичке) цркве нити сам у духовном јединству путем екуменизма са њима као ти!

Могу ти рећи да си већи суботар од многих њихових чланова... :mrgreen: У екуменизму се само воде дијалози и већина сматра да у том покрету треба остати ради мисионарења, а ја сам и против тога. Не знам на основу чега тврдиш да имамо духовно јединство са њима. Да ли је било који поп (било ког чина) било када служио или се молио са њима? То је основни вид духовног јединства, а не нека политичка организација за ћаскање.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 7.7.2013. 3:55

Наведи ми бар 3 примера.

У НЗ можеш да видиш да Aпостоли не празнују недељу, не славе Божић, Ускрс , Петровдан , славу , не иду у манастире , нису у целибату, не обожавају анђеле, светитеље , Богородицу , немају тајне , немају свету водицу , немају мошти...и још много ствари које данашњи црквари упражњавају.

- Крштење
- Миропомазање
- Причешће (Литургија)
- Покајање (исповест)
- Венчање
- Јелеосвећење
- Свештенство

Сем крштења све су ово људске измишљотине које немају везе са спасењем! Такође код Христа је све јавно и нема никаквих "Светих Тајну", нису Исус и Апостоли чланови тајних друштава па да имају тајне обреде!

Погубљен, шта то значи? Убиће га Бог?

Да, Бог ће да сатре зло и Сотоно са ове планете занавек!

Онда сам погрешно упућен да ће вечно да се мучи тамо заједно са својим злим анђелима (демонима) и грешним људима. ?

Погрешно си упућен, јер Бог није садиста да гледа вечно мучење људи и анђела већ ће их удостојити вечне смрти (друга смрт) јер су то својим животом и потступцима заслужили!

А страшљивима и невернима и поганима и крвницима, и курварима, и врачарима, и идолопоклоницима, и свима лажама, њима је део у језеру што гори огњем и сумпором; које је смрт друга. (Отк 21:8)

То се односи на питања вере и друга суштинска питања, а не на питање ношења штапова, гаћа или одеће, ради симболике.

Ма немој, што носе штапове у обредне сврхе? И да су макар штапови, него има још милион "религиозних предмета".

Зашто би било шта од постојеће православне црквене симболике било противно Божјем закону тј. неблагословено? Зашто не ваља жезал?

Нико није рекао да не ваља, већ да је непотребно!

Где си видео да инсистирам на форми? Увек инсистирам на суштини!

Нисам приметио.

Абдејтовано значи осавремењено и допуњено. А већи део старог закона више и не важи. Нешто зато што је испуњено, нешто јер је непотребно, ..., и слично.

Ма немој , ја сам те питао шта је у закону допуњено? Такође систем свештенства је укинут и непотребан у Цркви Христовој а ти говориш да није.

Могу ти рећи да си већи суботар од многих њихових чланова...

И ти си већи римокатолик од Папе!

У екуменизму се само воде дијалози и већина сматра да у том покрету треба остати ради мисионарења, а ја сам и против тога.

Прича за наивне.

Не знам на основу чега тврдиш да имамо духовно јединство са њима.

Зато што је твоја секта члан екуменистичког савеза цркава, чији су такође чланови горепоменуте секте и милон других сатанских организација.

Да ли је било који поп (било ког чина) било када служио или се молио са њима?

Наравно то је пракса која се спроводи одавно, моле се и са римокатолицима и са протестантима подједнако.
Аватар
Volim bajke
Војвода
Војвода

Порука: 1143
Приступио: сеп 2009

Порука Volim bajke 24.7.2013. 21:05

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0% ... 1%81%D0%B0
Евреи за Иисуса

Организация была основана в 1973 году в Сан-Франциско Мойше (Мартином) Розеном (1932—2010) (англ. Moishe Rosen) — евреем-христианином и рукоположённым баптистским служителем. Первоначальное название организации — «Хинени» (ивр. הנני‎) «И я сказал: вот я, пошли меня» (Ис.6:8).

рукоположённым баптистским служителем :?:
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 10.8.2013. 16:35

Пошто су у овој теми неки тврдили да су закони из Старог Завета укинути, и негирали да је Исус све оне речи причао Израелцима који су били под окупацијом. Управо због тога качим овај цитат:

''Добро је да човек носи јарам у младости својој. Нека седи осамљен и ћути, јер је он бреме ставио на њега. Нека стави уста своја у прашину. Можда има наде. Нека окрене образ оном ко га удара, нека се насити срамоте. Јер Господ не одбацује довека. Јер ако је и у тугу завио, он ће се и смиловати због велике милости своје.''
(Плач Јеремијин 3;27-33)

Овај читат је из Старог Завета. И цела ова књига говори о томе како Израелци страдају зато што су одбацили Бога и због тога упали у окупацију. Ево овде и Јеремија јасно каже, да треба окретати образ када те непријатељ тлачи због греха својих. Док се не науче послушности.

Поздрав браћо!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 10.8.2013. 17:09

Tо важи за све народе па и за наш српски народ који је такође отпао од Бога. Још једно препоручујем овај филм који показује узроке данашњег стања српског народа и државе.

Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1693
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 10.8.2013. 21:28

Смук: гади ми се твоја религија. У тоталној си прелести.

Боки: моле се одавно из СПЦ са разним јеретицима и секташима (линк: http://forum.krstarica.com/showthread.p ... IJI/page10).
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 11.8.2013. 3:35

Смук: гади ми се твоја религија. У тоталној си прелести.

То је нормално кад си паганин, идолопоклоник и секташ!
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост