srpskinacionalisti.com

Порекло Исуса Христа је Иран?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
јесаул
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 140
Приступио: јул 2011

Re: Порекло Исуса Христа је Иран?

Порука јесаул 18.9.2011. 19:08

Арес ::
јесаул ::
Ма само смо тебе чекали 2000 година да нас просветлиш. Без и једног аргумента износити тврдње, па то је објава откровења. Чекај па ти си неки нови пророк.

Зар не видиш несретниче да су све то идеје из исте паклене кухиње!

Немам за то доказе,као што ни ви немате доказа да је све што пише у Јеванђељима истинито.Мени је то само логично и до тог закључка сам дошао размишљањем.У ствари,постоје неки докази али не бих се на њих позивао с обзиром да долазе из глобалистичке "кухиње".
О каснијим списима (Откровење,Посланице итд.) нећу ни да причам,с обзиром да одударају од СУШТИНЕ Исусовог учења.

И по чему си закључио да је ово богохулна тема?Зар те,управо сумња и жеља знањем и учењем,не воде до правог пута?
Изгледа да је моја једина грешка што имам другачији поглед на хришћанство,а при том нисам атеиста!

Врло занимљиво становиште износиш. Не желиш да се позиваш на аргументе јер су из "глобалистичке кухиње", па си се определио за једно врло напредно становиште а то је твоје размишљање.

Ево неколико опаски па ти поново мало размишљај.
1. Суштина православља кроз историју је била да се очува предање и наука нашег Господа Исуса Христа, непромењена онако како је предата.
2. Православна вера по својој природи је откривење, јер се до ње не долази умовањем или логичким закључивањем већ откривањем Духом светим по милости Божијој.
3. Вера у коју ти верујеш да ли је од људи смишљена или је од Бога откривена?Ако је од људи онда смо завршили дискусију, али ако је од Бога, зар ти можеш нешто ту да смислиш што Бог већ није смислио.
4.Зар мислиш да су сви они мученици који су своју крв пролили за веру Христову били спремни на жртву због неке вере коју је неко сваки час мењао?
5. Молим те обавести нас колико је пагана било спремно на жртву.
6. Ко су данас највећи противници вере православне у догматском смислу?

Ове опаске и питања требало би да испровоцирају твој логички апарат да мало поразмисли о стварима о којима се дискутује у овој теми.
Арес
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 511
Приступио: авг 2011
Место: Европа Нација

Порука Арес 18.9.2011. 20:57

јесаул ::Врло занимљиво становиште износиш. Не желиш да се позиваш на аргументе јер су из "глобалистичке кухиње", па си се определио за једно врло напредно становиште а то је твоје размишљање.

Ево неколико опаски па ти поново мало размишљај.
1. Суштина православља кроз историју је била да се очува предање и наука нашег Господа Исуса Христа, непромењена онако како је предата.
2. Православна вера по својој природи је откривење, јер се до ње не долази умовањем или логичким закључивањем већ откривањем Духом светим по милости Божијој.
3. Вера у коју ти верујеш да ли је од људи смишљена или је од Бога откривена?Ако је од људи онда смо завршили дискусију, али ако је од Бога, зар ти можеш нешто ту да смислиш што Бог већ није смислио.
4.Зар мислиш да су сви они мученици који су своју крв пролили за веру Христову били спремни на жртву због неке вере коју је неко сваки час мењао?
5. Молим те обавести нас колико је пагана било спремно на жртву.
6. Ко су данас највећи противници вере православне у догматском смислу?

Ове опаске и питања требало би да испровоцирају твој логички апарат да мало поразмисли о стварима о којима се дискутује у овој теми.

1.Ништа није непромењено и ни за један историјски догађај ми не знамо истину у потпуности.Узми нпр.Косовски бој.И данас се сукобљавају историчари око тога ко је победио,да ли је Милош Обилић стварно постојао,да ли је Вук Бранковић био издајник или је направио паметан и мудар избор у договору са кнезом Лазаром,како је убијен Мурат-да ли у борби или на подмукли начин како је представљено у филму,и још милион других неразјашњених ствари.

Велики психолог Ле Бон је тврдио да су најсумњивији они догађаји које је видео највећи број људи.Све приче из прошлости гомиле мењају.
Тако нпр.велика је разлика између крвожедног библијског бога и бога љубави св.Терезије или Буда који се поштује у Кини нема никакве везе са Будом који се поштује у Индији итд.

2.То знам.

3.Морам да признам да су моја верска убеђења прилично "компликована".
Дубоко верујем у Бога и његово провиђење,верујем да је овај свет створен по његовој замисли.Првенствено поштујем стару словенску веру одн.родноверје и убеђен сам да смо ми и данас суштински,дубоко у себи,пагани.Ко се не освети тај се не посвети,а не кад те неко удари окрени му и други образ.
Противник сам пацифизма и љубави према непријатељу.
С друге стране,изузетно поштујем и православље из ралога што смо захваљујући њему опстали и издржали јуначки године турског ропства.Кад год је било тешко,народ је опстајао захваљујући окупљању око православне цркве.
А требала би да ти буде позната и чињеница да је наше православље мешавина хришћанства и родноверја.

Сматрам тачном Ничеову мисао:"Последњи хришћанин је умро на крсту".По мени је хришћанин само онај ко живи попут Исуса Христа.Његово понашање пред судијама и тужиоцима,његово држање на крсту и уопште његов живот је оно што је завештао човечанству.Све док се неко не одрекне хришћанског морала,па макар се одрекао и самог Бога,он и даље остаје хришћанин.
Исус је говорио о рају у срцу,а не некаквом метафизичком рају.Када говори о небеском царству,он говори о небеском царству у срцу.Такво рајско стање (унутар себе) може доживети само онај ко следи Исуса и његов начин живљења.

4.На то питање стварно немам одговор.

5.Нема много писаних извора из тог периода,али се зна да је много словенских пагана погинуло у борби за очување своје вере.Огроман је број наших побијених предака који нису хтели да приме јеврејску веру.
Дакле,били су спремни борити се и погинути за своју веру.

6.Противници православља у догматском смислу су римокатолици,а највећи непријатељи целокупног хришћанства (православног,католичког,протестантског) су Јевреји.
Шта би било са огромном масом медиокритета да се с времена на време не роде генијални појединци који ће светином управљати гвозденим бичем?-непознати аутор
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 16.5.2012. 7:43

1.Ништа није непромењено и ни за један историјски догађај ми не знамо истину у потпуности.Узми нпр.Косовски бој.И данас се сукобљавају историчари око тога ко је победио,да ли је Милош Обилић стварно постојао,да ли је Вук Бранковић био издајник или је направио паметан и мудар избор у договору са кнезом Лазаром,како је убијен Мурат-да ли у борби или на подмукли начин како је представљено у филму,и још милион других неразјашњених ствари.

Велики психолог Ле Бон је тврдио да су најсумњивији они догађаји које је видео највећи број људи.Све приче из прошлости гомиле мењају.
Тако нпр.велика је разлика између крвожедног библијског бога и бога љубави св.Терезије или Буда који се поштује у Кини нема никакве везе са Будом који се поштује у Индији итд.

2.То знам.

3.Морам да признам да су моја верска убеђења прилично "компликована".
Дубоко верујем у Бога и његово провиђење,верујем да је овај свет створен по његовој замисли.Првенствено поштујем стару словенску веру одн.родноверје и убеђен сам да смо ми и данас суштински,дубоко у себи,пагани.Ко се не освети тај се не посвети,а не кад те неко удари окрени му и други образ.
Противник сам пацифизма и љубави према непријатељу.
С друге стране,изузетно поштујем и православље из ралога што смо захваљујући њему опстали и издржали јуначки године турског ропства.Кад год је било тешко,народ је опстајао захваљујући окупљању око православне цркве.
А требала би да ти буде позната и чињеница да је наше православље мешавина хришћанства и родноверја.

Сматрам тачном Ничеову мисао:"Последњи хришћанин је умро на крсту".По мени је хришћанин само онај ко живи попут Исуса Христа.Његово понашање пред судијама и тужиоцима,његово држање на крсту и уопште његов живот је оно што је завештао човечанству.Све док се неко не одрекне хришћанског морала,па макар се одрекао и самог Бога,он и даље остаје хришћанин.
Исус је говорио о рају у срцу,а не некаквом метафизичком рају.Када говори о небеском царству,он говори о небеском царству у срцу.Такво рајско стање (унутар себе) може доживети само онај ко следи Исуса и његов начин живљења.

4.На то питање стварно немам одговор.

5.Нема много писаних извора из тог периода,али се зна да је много словенских пагана погинуло у борби за очување своје вере.Огроман је број наших побијених предака који нису хтели да приме јеврејску веру.
Дакле,били су спремни борити се и погинути за своју веру.

6.Противници православља у догматском смислу су римокатолици,а највећи непријатељи целокупног хришћанства (православног,католичког,протестантског) су Јевреји.

Брате, ја колико видим ти си баш опседнут Хитлеровом идеологијом па зато баљзгаш овде свашта. Па како те бре није срамота!? Па тај исти Хитлер и негова усрана војска су побили ко зна колико Срба а од тих Срба је можда био и неко од твојих ђедова и прађедова који су часно гинули да одбране ову наш намучену Србију, а ти величаш Хитлера и његове болесне изреке, е благо теби. И немој овде да завађаш Хришћане и Јевреје, него узми мало читај Библију па ћеш можда нешто и научити.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1833
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 16.5.2012. 13:42

Арес ::Шта мислите о овој Калајићевој тврдњи?
... Уосталом, и плаштаница из Торина, коју су крсташи отели у пљачки Константинопоља, почетком тринаестог века, сведочи стасом, ликом, косом и крвном групом да је Исус Христос био кавкаског, односно аријског порекла...

...Торинска Плаштаница је покренула и полемику о етничком или расном пореклу утиснутог лика...

...Полазећи од увреженог мишљења да је Исус био јеврејског порекла, поборници теорије што одбацују плаштаницу као фалсификат налазе свој последњи аргумент у ванредној висини оцртане фигуре, сасвим несвојствене Семите тог времена. Реч је о фигури високој преко 180 сантиметара. Анализа крви на плаштаници потврђује, непобитно, да то није семитски човек. У питању је крв групе АБ, карактеристичне за кавкаску (или белу) расу у тој зони мелтинг пота...

Umetnici su umetnici a naučnici su naučnici. Naučnici su analizom tkanine ustanovili da je " Torinska plaštanica" falsifikat zato što potiče iz srednjeg veka (iz XIII ili XIV, tako nešto). Tako da eto vam objašnjenje za sve primedbe pokojnog Kalajića. Nekima se ne sviđa što je Isus Hristos bio Jevrejin, pa su skloni fantaziranju.
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
ландсер
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 197
Приступио: дец 2011
Место: Нови Сад

Порука ландсер 17.5.2012. 19:47

-Цар Душан- :: И немој овде да завађаш Хришћане и Јевреје, него узми мало читај Библију па ћеш можда нешто и научити.

Дотични су завађени одвајкада. Зар су спојиви јудејски материјализам и хришћанска духовност? Наравно да не. Маните се оног идиота Мирољуба Петорвића, он нема везе с православљем...

Đorđo Napolitano ::Шта мислите о овој Калајићевој тврдњи?
Naučnici su analizom tkanine ustanovili da je " Torinska plaštanica" falsifikat zato što potiče iz srednjeg veka (iz XIII ili XIV, tako nešto)

Да ти кажу да су Мирослављево јеванђеље и Душанов законик фалсификати, је л' би им поверовао?
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 17.5.2012. 20:25

Дотични су завађени одвајкада. Зар су спојиви јудејски материјализам и хришћанска духовност? Наравно да не. Маните се оног идиота Мирољуба Петорвића, он нема везе с православљем...

Што тако причаш брате? Зар су сви Јудејци материјалисти? Ја сматрам да грешиш. Сваки прави Јудејац је поштен човек. Наравно да свуда и у сваком народу има ''религиозних'' људи који саблажњавају остале вернике. И од кад смо ми то у лошим односима са Јеврејима?
Није ти добро брате што овако пишеш.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука: 1042
Приступио: јул 2013
Место: Велика Србиjа

Порука Сербо Макеридов 18.4.2014. 21:41

Христ jе ариjевске расе, динарског расног типа. Проповедао jе да би ариjевске народе ослободио римске империjе у чиjем jе врху био велики броj jевреjа.
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 26.4.2014. 22:48

Ау пријатељу, колико си ти затрован Хитлеровом идеологијом... Не знам шта ће ти то...
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 26.4.2014. 23:03

Какве везе ово има са Хитлером?
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 27.4.2014. 9:22

Ма нема уопште, пријатељу па ти мрзиж јевреје више него што их је Хитлер мрзео. Каква бре аријевске расе? Где си то прочитао, само ми реци?
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 27.4.2014. 15:04

Ти живиш у опасноj заблуди да jе Христ jевреjског порекла и да су геноцидни инцестоидни jевреjи изабрани Божjи народ. Jевреjску историjу су измислили jезуити у 17 веку. Што се тиче Христовог ариjевског порекла мало сам истраживао на ту тему и склопио сам коцкице.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 28.4.2014. 6:37

Сјајно си истраживао, свака част! Који бре језуити? Па је л' ти знаш какво они мишљење имају о јеврејима? Ако не знаш онда пронађи па прочитај њихову заклетву. Прочитај књигу ''Ватиканске убице'' и све ће ти буде јасно. Пријатељу, под хитно да почнеш да читаш Библију да би схватио какве небулозе причаш.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 28.4.2014. 6:44

Читао сам ,,Ватиканске убице" и тамо ниjе ништа речено што досад нисам знао. Ривера jе обичан провокатор. Шта мислиш да ли би jезуити дозволили да он то напише? Оснивач jезуита Лоjола jе био jевреj пореклом и Торкменада наjстрашниjа инквизитор.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 28.4.2014. 18:42

Чекај и шта сад хоћеш да кажеш? Да врхом Ватикана и језуита владају јевреји?
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 28.4.2014. 19:27

Измешано. Половина су jевреjи, а друга половина су остали. Било jе и папа jевреjа. Под утицаjем jевреjског лобиjа Ватикан jе одбацио тезу да су jевреjи криви за Христову смрт, а протестанти су скоро од настанка jудаизовани.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију