srpskinacionalisti.com

Порекло Исуса Христа је Иран?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Арес
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 511
Приступио: авг 2011
Место: Европа Нација

Порекло Исуса Христа је Иран?

Порука Арес 29.8.2011. 17:35

Шта мислите о овој Калајићевој тврдњи?Постоји још много научника,археолога и историчара који аргументовано заступају сличну тезу.По мени,ово има смисла и не делује ми као обична легенда.

Један од последњих интервјуа Драгоша Калајића:

„С годинама, међутим, чини се да сте суштински све ближе православљу. Вара ли утисак да се те две традиције, словенско-паганска и православна, ипак сједињују негде у дубини Вашег срца?”

„Запањен сам Вашим опажањем!” одговорио је Драгош Калајић. „То до сада нико није уочио и потврђује моје искуством стечено уверење да жене умеју располагати најдалекосежнијим спознајним моћима, сачињеним од интуиције, која је изнад разума. Подстакнут једном руском школом истраживања садржаја Новог завета, те након сопствених много ширих и даљих истраживања, доспео сам до непобитних сазнања да је хришћанство огранак древне иранске религиозности, те да је Исус Христос последња појава аријског Саошајанта, односно Спасиоца, који је такође рођен безгрешним зачећем и долази на крају циклуса од три хиљаде година да васкрсне мртве и поведе одлучну битку против зла. У светој књизи иранских Арија, Авести, стоји обећање: ,Када мртви буду васкрсли, живи Спасилац ће доћи без оклевања. По вољи живот ће бити преображен’ (Јашт, XIX, 11 и 89). Зато управо ирански свештеници први долазе на поклоњење Исусу Христосу, у знак посвећења његове улоге. Уосталом, и плаштаница из Торина, коју су крсташи отели у пљачки Константинопоља, почетком тринаестог века, сведочи стасом, ликом, косом и крвном групом да је Исус Христос био кавкаског, односно аријског порекла.
Јеврејски Месија је само карикатура иранског Спасиоца, преузета тек након вавилонског изгнанства, кад су они дошли у додир с иранском религиозношћу. Стари завет и његов бог су сушта супротност Новог завета и хришћанског бога, те је свака веза између те две религије не само неоснована и бесмислена већ и кобна за хришћанство. Сведоче протестантска јерес, односно приклањање морализму и материјализму Старог завета, те самоубиство Католичке цркве посредством Другог ватиканског концила. Ако га папа Рацингер не обеснажи, како се надам, остаје само православље, али да би победоносно процветало — мора бар пресећи све наметнуте и извештачене везе са Старим заветом које га трују.

Торинска Плаштаница је покренула и полемику о етничком или расном пореклу утиснутог лика. Амерички етнолог Карлетон Кун закључио је, на основу дуге косе, што се такорећи у плетеницама пружа до рамена, да је у питању Јеврејин јер су тада Јевреји носили такву косу, уз дугу браду, за разлику од етничких Римљана или романизираних, који су имали краћу косу и бријали су браду. Наравно, то не може бити неки коначни доказ већ само показатељ јер би, у противном, данас, примерице, могли закључити да су беле жене што носе афро-фризуре црнкиње или да су бели „репери”, који говоре и ходају налик афроамеричком пролетаријату, уз звуке одговарајуће музике, припадници потомака црних робова.
Полазећи од увреженог мишљења да је Исус био јеврејског порекла, поборници теорије што одбацују плаштаницу као фалсификат налазе свој последњи аргумент у ванредној висини оцртане фигуре, сасвим несвојствене Семите тог времена. Реч је о фигури високој преко 180 сантиметара. Анализа крви на плаштаници потврђује, непобитно, да то није семитски човек. У питању је крв групе АБ, карактеристичне за кавкаску (или белу) расу у тој зони мелтинг пота. Та чињеница осветљава низ места у Новом завету која посредно или непосредно дају до знања да су Јевреји тог времена у Исусу видели странца а не припадника њихове етничке и верске заједнице.“

Ако има неког да се разуме у ову проблематику,могао би да ми помогне да разрешим ову дилему.Искрено речено,иако сумњам у ово,мени је много ближа прича да је Исус аријског порекла него та да је био Јеврејин.
Шта би било са огромном масом медиокритета да се с времена на време не роде генијални појединци који ће светином управљати гвозденим бичем?-непознати аутор
Аватар
Цезар
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 69
Приступио: јун 2010

Re: Порекло Исуса Христа је Иран?

Порука Цезар 29.8.2011. 18:37

Eво свете књиге иранских Арија која предвиђа долазак Спаситеља, а на коју се позива Калајић

http://search.4shared.com/search.html?s ... obra+i+zla

А ево и анализе крвне групе са Торинске Плаштанице

http://www.4shared.com/document/RaIMltb ... j_od_.html
За крст часни и слободу златну!
Арес
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Арес 29.8.2011. 20:15

Ако је то тачно,онда Стари Завет пада у воду за хришћане.Сав наметнути морализам Старог Завета се отписује и то је најбоље у читавој ствари.
Међутим да ли постоје неки конкретнији докази за ову тезу.Никако да нађем неке релевантне изворе на нету иако сам чуо да их има доста.
Шта мислите о тврдњи да је Исус имао деце са Маријом Магдаленом?
Шта би било са огромном масом медиокритета да се с времена на време не роде генијални појединци који ће светином управљати гвозденим бичем?-непознати аутор
Аватар
Цезар
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 69
Приступио: јун 2010

Порука Цезар 29.8.2011. 21:06

Стари Завет је само припрема човечанства за Нови Завет. Тај строги морализам из Старог замењен је љубављу у Новом.

Књига на коју се позива Калајић "Заратустра о природи добра и зла" - у 90% се поклапа са нашим савременим народним схватањем вере.

Ако се неке ствари из Старог Завета јављају и у другим религијама, то не мора аутоматски да значи да је неко нешто од неког преузео. Свети владика Николај је то називао појавом Светог Духа у другим народима и религијама. Јер ако је Бог у то време комуницирао са Јеврејима, то не значи да је Он комуницирао само са њима, већ можда са њима највише, а и друге је требало припремати за долазак Богочовека. Бог је највише пажње посветио Јеврејима, па и послао свог сина међу њих, јер су они били народ који је најтеже поправити, према светом владики Николају. Баш је то упоредио са јунаком који креће у борбу и као јунак бира прво најтежег противника. Криво ми је што не могу да се сетим у којој је својој књизи то свети владика написао, али сетиће се ваљда колеге које су читале.

Због тога ја не сматрам да Стари Завет треба одбацити, али би требало узети у обзир и свете књиге других народа оног времена.
За крст часни и слободу златну!
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1164
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 30.8.2011. 9:46

Какве везе има уопште да ли је овог или оног порекла? Не мења суштину, тј. оно што је причао и што је радио, може да буде и Еским што се мене тиче. :) Или је поента доказати да је био чист белац/аријевац, white power, не контам? :)

Арес ::Шта мислите о тврдњи да је Исус имао деце са Маријом Магдаленом?

То је из оног филма, Давинчијев код? Мислим да Холивуд није неки ауторитет :mrgreen:
"Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije u Evropi... "

Side? I am on nobody's side. Because nobody is on my side, little orc.
Аватар
Русалка
Војвода
Војвода

Порука: 1062
Приступио: мар 2008
Место: Чардак ни на небу ни на земљи.

Порука Русалка 2.9.2011. 0:24

Lurking ::То је из оног филма, Давинчијев код? Мислим да Холивуд није неки ауторитет :mrgreen:

О томе су, много пре Брауна и његове књиге, писали Линколн, Бејџент и Ли (у, рецимо, "Света крв, свети грал").
"Ако живи образа не маду,
ако живи за правду не знаду,
покојни ће гробове отворити
и на мртва уста говорити..."
јесаул
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 140
Приступио: јул 2011

Порука јесаул 3.9.2011. 11:38

Rusalčice, kad huliš na Sveto pismo, ne ostavljaj reference Nomokanona!

Stariji kolega
Арес
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Арес 3.9.2011. 11:57

Свако ко мисли да је Свето Писмо релевантан спис,грдно се вара.Па зар стварно мислите да,пре свега Нови Завет,није мењан безброј пута како би се ускладио са интересима владајуће касте.
Јеванђеља има много,али је црква изабрала четири и убацила их у Нови Завет.Зашто баш та четири?Зато што су ти списи највише одговарали њиховој представи Исуса а не објективној представи.А сумњам да и та четири јеванђеља нису мењана.
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1164
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 3.9.2011. 14:35

Зато што се истина не може сакрити. :) И узгред, оно што личи на подметања су ове глупости са децом, пребројавањем крвних зрнаца и мерењем нијансе коже. Али свако је слободан да верује у чега год хоће ;)
"Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije u Evropi... "

Side? I am on nobody's side. Because nobody is on my side, little orc.
Аватар
Дионис
Националиста
Националиста

Порука: 312
Приступио: апр 2011

Порука Дионис 4.9.2011. 19:03

Све је могуће...да је Библија истинита то не може да буде нити је икад било.Све је фарса :wink:
"Дионис- Бог васкрсења и смрти у античким мистеријама. Симбол за све што је говорило и што говори из обиља животне снаге и примања живота. Он је симбол воље за животом и моћи. Неразлучна веза живота са болом, живот кроз порођајне муке, то значи Дионис и дионизиска мистерија. Дионис као симбол свирепости и чулности."

"Док постојимо ми, нема смрти, а када дође смрт тада више нема нас. Дакле, смрти се не треба бојати јер се она не тиче ни живих ни мртвих." - Епикур
Аватар
Русалка
Војвода
Војвода

Порука: 1062
Приступио: мар 2008
Место: Чардак ни на небу ни на земљи.

Порука Русалка 5.9.2011. 23:42

јесаул ::Rusalčice, kad huliš na Sveto pismo, ne ostavljaj reference Nomokanona!

Stariji kolega

Замолила бих старијег колегу да цитира моје речи у којима хулим на Свето писмо.

Такође, не остављам референце Номоканона, линка ка сајту стоји у мом потпису. Свако ко прати рад Удружења свакако одавно зна да сам активна у истом, а моје речи су само моје и не наводим их у име целог Удружења као што сви ставови осталих чланова или и самог Удружења не морају у потпуности да буду и моји ставови.
"Ако живи образа не маду,
ако живи за правду не знаду,
покојни ће гробове отворити
и на мртва уста говорити..."
јесаул
Млади националиста
Млади националиста

Порука јесаул 10.9.2011. 7:41

Русалка ::
Lurking ::То је из оног филма, Давинчијев код? Мислим да Холивуд није неки ауторитет :mrgreen:

О томе су, много пре Брауна и његове књиге, писали Линколн, Бејџент и Ли (у, рецимо, "Света крв, свети грал").

Колегинице ценим ваше ангажовање у удружењу, али морам да те подсетим да кад се истна и лаж боре онај ко не подржи истину него остане неутралан, помаже лаж. Твоју реченицу сам схватио као неутралност и објективно укључивање у ову богохулну тему. Било би добро да у Законоправилу Светога Саве прочиташ део о онима који се баве оваквим темама.

Немој да схватиш ово као истеривање мака на конац, али свето православље је угаони камен србства, а такође и удужења које промовишеш на форуму. Не дозволи да по питању вере буде компромиса између тебе и ових неопагана.

Свако добро у Христу ти желим и сваку срећу у даљем раду
јесаул
Млади националиста
Млади националиста

Порука јесаул 10.9.2011. 7:45

Арес ::Свако ко мисли да је Свето Писмо релевантан спис,грдно се вара.Па зар стварно мислите да,пре свега Нови Завет,није мењан безброј пута како би се ускладио са интересима владајуће касте.
Јеванђеља има много,али је црква изабрала четири и убацила их у Нови Завет.Зашто баш та четири?Зато што су ти списи највише одговарали њиховој представи Исуса а не објективној представи.А сумњам да и та четири јеванђеља нису мењана.

Ма само смо тебе чекали 2000 година да нас просветлиш. Без и једног аргумента износити тврдње, па то је објава откровења. Чекај па ти си неки нови пророк.

Зар не видиш несретниче да су све то идеје из исте паклене кухиње!
Арес
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Арес 10.9.2011. 11:23

јесаул ::
Ма само смо тебе чекали 2000 година да нас просветлиш. Без и једног аргумента износити тврдње, па то је објава откровења. Чекај па ти си неки нови пророк.

Зар не видиш несретниче да су све то идеје из исте паклене кухиње!

Немам за то доказе,као што ни ви немате доказа да је све што пише у Јеванђељима истинито.Мени је то само логично и до тог закључка сам дошао размишљањем.У ствари,постоје неки докази али не бих се на њих позивао с обзиром да долазе из глобалистичке "кухиње".
О каснијим списима (Откровење,Посланице итд.) нећу ни да причам,с обзиром да одударају од СУШТИНЕ Исусовог учења.

И по чему си закључио да је ово богохулна тема?Зар те,управо сумња и жеља знањем и учењем,не воде до правог пута?
Изгледа да је моја једина грешка што имам другачији поглед на хришћанство,а при том нисам атеиста!
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Порука malena 11.9.2011. 17:25

Одавно се ничему не чудим ( а, није ми ни важно ). Како време одмиче, све што смо знали, у шта су нас убеђивали да верујемо - доводи се у питање. Изгледа да се остварује она изрека "заклела се Земља Рају, да се тајне све сазнају"
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 6 гостију