srpskinacionalisti.com

Благодатни огањ

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Дионис
Националиста
Националиста

Порука: 312
Приступио: апр 2011

Re: Благодатни огањ

Порука Дионис 2.5.2011. 13:19

Трећи ::Како сад то... :oops:

Не разумем питање...а када сам ја уопште тврдио да су знање и вера једно те исто?
А ајде,ти ми објасни шта за тебе значи овај благодатни огањ ако не једну превару,пошто из појединих твојих порука сам закључио да ниси религиозан али да ипак поштујеш православље???Јел верујеш да је овај огањ чудо Бога којим нам обзнањује своје постојање?
"Дионис- Бог васкрсења и смрти у античким мистеријама. Симбол за све што је говорило и што говори из обиља животне снаге и примања живота. Он је симбол воље за животом и моћи. Неразлучна веза живота са болом, живот кроз порођајне муке, то значи Дионис и дионизиска мистерија. Дионис као симбол свирепости и чулности."

"Док постојимо ми, нема смрти, а када дође смрт тада више нема нас. Дакле, смрти се не треба бојати јер се она не тиче ни живих ни мртвих." - Епикур
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 2.5.2011. 14:12

Дионис ::
Трећи ::Како сад то... :oops:
Не разумем питање...а када сам ја уопште тврдио да су знање и вера једно те исто?
Ниси тврдио да су једно те исто, него да су у контрадикторности; па ме занима - у каквој.

А ајде,ти ми објасни шта за тебе значи овај благодатни огањ ако не једну превару,пошто из појединих твојих порука сам закључио да ниси религиозан али да ипак поштујеш православље???Јел верујеш да је овај огањ чудо Бога којим нам обзнањује своје постојање?
Наравно да не верујем. Такозвни 'мађионичари' приређују и далеко спектакуларније представе.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3850
Приступио: апр 2006

Порука игорсима 2.5.2011. 15:16

Пошто радно време полако истиче да видимо шта смо наручили до сада:

1. Изнервиран појавом Благодатног огња огласио се Дионис и онако одокативно прогласио га намештаљком.

Дионис ::Ово је нека намештаљка поповске касте,најнижег и најогавнијег слоја друштва."Благодатни огањ" је само жеља да се људи присилно приближе хришћанству,а ни сами не увиђају да на тај начин уништавају онај слободан дух који би требао да буде камен темељац хришћанства!!!

Да ли је ово Дионисово знање или вера?
Да је знање, Дионис би знао и каква је то намештаљка у питању и како то да је толике векове нису "провалили".
Дакле, Дионис верује. Односно сумња...

2. Затим нам објашњава своје вјерују:

Дионис ::Присилно под знацима навода;људи треба да прилазе вери без икаквих чуда...свако чудо искључује могућност избора и слично је присили-ко год не верује у неко чудо аутоматски бива проглашен од стране религиозних за јеретика који ће горети у пакленим мукама.О томе су нешто слично писали и неки православни филозофи,нпр.Берђајев.Свет видљивих ствари не оставља човеку слободу избора,а вера је акт слободе духа,дело слободног избора."Блажени они који не видеше а повероваше".

Објашњава нам Дионис како чудо смета његовом поимању вере и да зато чуда морају бити лажна (иначе његова вера не вреди ни пишљива боба).
Он нама овде једноставно тврди да чуда не постоје, да су она једна измишљотина људских умова и то лоша измишљотина јер ограничавају људску слободу избора.
Оно што Дионис не објашњава:
Како је могуће да лажна чуда ограничавају слободу избора кад једноставно можемо да их прогласимо лажним и да у њих не верујемо?!?
Чуда су "опасна" само ако су стварна, јер њихово постојање заиста ограничава поимање и деловање људи. Исто као што зид или провалија то "раде" - својим постојањем! Зид постоји и он ограничава људе, исто као и провалија. Када би зид био лажан, неко би то већ схватио и такав би "зид" изгубио свој ограничавајући утицај.

Успут, Дионис се позива на Берђајева, први пут. Самоиницијативно, без да га је ико ишта запиткивао.

3. Дионису се затим јасно поставља питање да објасни своје мисли:
Ајде да пођемо од ове последње "тврдње" - 5. "Блажени они који не видеше а повероваше". У шта?
У шта то повероваше?
У чудо?

Али, Дионис не жели да одговара.

4. Напротив, он се позива на Берђајева по други пут, опет потпуно саоминицијативно и без да га је ико ишта запиткивао о њему.

Дионис ::Oво што сам навео,немислећа креатуро,је интерпретација Николаја Берђајева.Препоручио бих ти,ако си икада узео неку књигу у руке,да сада загрејеш столицу и прочиташ "Филозофија слободног духа-проблематика хришћанства",од Берђајева који је иначе био изузетно цењен и од многих црквених људи.
Не знам како твој мали и затуцани мозак гледа на хришћанство,али ја сматрам да то треба да буде вера слободног духа у којој нема никаквих чуда јер чудо не оставља слободу избора да верујеш или не верујеш.А Бог хоће да му људи прилазе срцем,без икакве присиле.Бог не тражи сопствено признање,он се не открива помоћу видљивих предмета,нити нам се јавља помоћу чуда.Вера се рађа без обавезних доказа,без принуде споља,без ауторитета,без чуда,другим речима она се јавља из унутрашњег извора.Она је акт слободе духа и по томе се вера разликује од знања.

Објашњава нам Дионис какво по њему треба да буде хришћанство. Што је прилично чудно јер касније сазнајемо да Дионис НИЈЕ хришћанин. Није јасно зашто се Дионис бави поправљањем истог ако већ има бољу, савршенију веру коју је прихватио или чак измислио - зашто губи време на поправљање хришћанства?
Ако је Дионис прихватио другу веру нек нам је обзнани да знамо о чему се ради. Ако ју је пак измислио или открио нек нам је изложи, нек нам јави радосну вест.
Ако ли пак Дионис веру нема ... е, то уме да буде зајебано. Они који немају веру а неће ниједну да прихвате, а при свему томе жарко желе да верују - ти праве невоље прво себи а онда и свима око себе.

5. Дионису се затим, сасвим јасно и одређено поставља питање:
Има једна ситница коју никако да нам појасниш- стално причаш О ВЕРИ али не кажеш у шта то треба веровати.
Вера траба да буде слободног дуга, без чуда, без присиле.
Али, вера у шта?

Дионис одговара потпуно неодређено и у суштини негативно:
Дионис ::Вера у Бога који је створио космос,вера у Врховни ум,а не у оријенталног деспота који нас кажњава вечним мукама ако не поверујемо да је Исусова одн. Мухамедова реч једина истинита,не у окрутног,осветољубивог и гордог Бога како га представљају јудаизам,ислам и хришћанска црква.

Сви ми верујемо у Бога који је створио космос, у Бога који је врховни ум - и хришћани и муслимани и јевреји и Дионис.
Али, кад треба да наведе у чему се то разликујемо само каже да не верује у вечне муке и у то да је Бог горд и окрутан. И наравно, да чуда не постоје.
Не каже Дионис како се уверио да Бог није такав каквим га описују хришћани и остали. Само нам просто тврди да није тако.
Не каже Дионис ни како заправо ствари стоје. Просто није тако како ми мислимо.
Јако убедљиво...

6. На крају, као шлаг на торту, Дионис нам поклања два још невиђена бисера:

Дионис ::...када поверујеш у чудо путем којег је Бог обзнанио народу своје постојање,то више није вера већ знање да Бог постоји.Знање и Вера су контрадикторности.

- Када поверујеш у чудо, то више није вера већ знање.

- Знање и Вера су контрадикторности.

Ово је дриблање самог себе на малом простору.
Очигледно да Дионис нема појма шта је знање и како се оно дефинише, схвата и користи у разговору.
Аватар
Дионис
Националиста
Националиста

Порука Дионис 2.5.2011. 15:59

игорсима ::Објашњава нам Дионис како чудо смета његовом поимању вере и да зато чуда морају бити лажна (иначе његова вера не вреди ни пишљива боба).
Он нама овде једноставно тврди да чуда не постоје, да су она једна измишљотина људских умова и то лоша измишљотина јер ограничавају људску слободу избора.
Оно што Дионис не објашњава:
Како је могуће да лажна чуда ограничавају слободу избора кад једноставно можемо да их прогласимо лажним и да у њих не верујемо?!?
Чуда су "опасна" само ако су стварна, јер њихово постојање заиста ограничава поимање и деловање људи. Исто као што зид или провалија то "раде" - својим постојањем! Зид постоји и он ограничава људе, исто као и провалија. Када би зид био лажан, неко би то већ схватио и такав би "зид" изгубио свој ограничавајући утицај.

Да,не верујем у чуда која долазе од Бога.Ако бих се изразио правилно,могао бих рећи и да је овај огањ својеврсно "чудо",али "чудо" које долази од људи,у овом конкретном случају од мађионичара обучених у мантије.Али никако нешто што је дело Бога...ово је чиста мађионичарска сеанса,као они у циркусу кад ваде тигрове из шешира.
Поређење чуда и зида одн.провалије ти није баш за похвалу,то су потпуно супротне ствари.Приглупи људи лако могу да поверују у лажно чудо,нарочито када мисле да је то истинито чудо и да долази од Бога.Разуман човек,човек који користи мозак не може да буде уверен у истинитост разних враџбина и "чуда".Увек ће се према томе односити скептично.

игорсима ::Објашњава нам Дионис какво по њему треба да буде хришћанство. Што је прилично чудно јер касније сазнајемо да Дионис НИЈЕ хришћанин. Није јасно зашто се Дионис бави поправљањем истог ако већ има бољу, савршенију веру коју је прихватио или чак измислио - зашто губи време на поправљање хришћанства?
Ако је Дионис прихватио другу веру нек нам је обзнани да знамо о чему се ради. Ако ју је пак измислио или открио нек нам је изложи, нек нам јави радосну вест.
Ако ли пак Дионис веру нема ... е, то уме да буде зајебано. Они који немају веру а неће ниједну да прихвате, а при свему томе жарко желе да верују - ти праве невоље прво себи а онда и свима око себе.

Радо ћу ти одговорити на питање о мом погледу на Бога.По мом мишљењу,основа веровања у Бога треба да буде разум,а не тврдње људи које се не могу проверити-Исуса који тврди да је син Божји,а захтева да му се верује на реч на основу неколико враџбина,које су уосталом у то време чинили још неколико његових супарника;или Мухамеда који је уснио анђела и који му је издиктирао нову веру.
Мени разум каже да мора да постоји неки Врховни ум који је све осмислио и створио космос.Ништа савршено не може случајно да настане...за све то је потребан Створитељ.Али исто тако ми разум говори да се Бог не меша у наше ствари нити да се јавља помоћу "чуда",посредује уз помоћ светаца,кажњава слањем у пакао оних који не верују у њега и сличне будалаштине.Цео хришћански и исламски систем је саграђен на страху и сујеверју.
Укратко,могло би се рећи да сам најближи Деистима,као што су били Волтер,Џорџ Вашингтон,Виктор Иго,Русо,Робеспјер,Наполеон,Томас Пејн итд.
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%94%D0%B5 ... 0%B0%D0%BC
http://www.deism.com/

игорсима ::- Знање и Вера су контрадикторности.

Ово је дриблање самог себе на малом простору.
Очигледно да Дионис нема појма шта је знање и како се оно дефинише, схвата и користи у разговору.

Па наравно да јесу...ако знаш да Бог постоји то више није вера,већ знање о Богу.
Ајде,молим те,интелигентни човече објасни ми шта је знање у овом контексту о ком сам причао.Ако ја не знам,просветли ме на часак.
"Дионис- Бог васкрсења и смрти у античким мистеријама. Симбол за све што је говорило и што говори из обиља животне снаге и примања живота. Он је симбол воље за животом и моћи. Неразлучна веза живота са болом, живот кроз порођајне муке, то значи Дионис и дионизиска мистерија. Дионис као симбол свирепости и чулности."

"Док постојимо ми, нема смрти, а када дође смрт тада више нема нас. Дакле, смрти се не треба бојати јер се она не тиче ни живих ни мртвих." - Епикур
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 2.5.2011. 17:12

Дионис ::Да,не верујем у чуда која долазе од Бога.

Другим речима, верујеш да не постоје чуда која чини Бог.
Наравно, остаје ти само да у то верујеш јер доказати такво веровање је јако тешко. Како доказати да Бог не чини чуда?
Да ли тако што ћемо показати да Бог не може да учини чудо?
Или тако што ћемо тврдити да Бог неће да чини чуда? Или можда да не сме?
Или можда да тврдимо да Бог стално чуда чини али ми то не можемо да схватимо и да приметимо?
Како се одбранити од хришћанске тврдње да је Бог свемогућ, да је он жив и делатан и да чини чуда? Зашто то не би било могуће чак и ако можда и није истина?
Јер, ипак ти тврдиш да верујеш у то да Бог постоји, зар не? Како Богу одузети моћ да чини чуда? Како "провалити" начине његовог деловања и гарантовати да се он чудима не користи?
Свакако да можемо да верујемо или не верујемо у то, али како то објаснити разумом на који се позиваш?

Дионис ::По мом мишљењу,основа веровања у Бога треба да буде разум,а не тврдње људи које се не могу проверити-Исуса који тврди да је син Божји,а захтева да му се верује на реч на основу неколико враџбина,које су уосталом у то време чинили још неколико његових супарника;или Мухамеда који је уснио анђела и који му је издиктирао нову веру.

По твом мишљењу, а не веровању... запази огромну разлику!
Основа веровања по теби треба да буде разум али на твоју жалост он то не може да буде.
Разум барата са чињеницама, са подацима и потпуно је неспособан да изгради било какво веровање. Разум барата са истинама и лажима. Веровања су за њега страно тело које просто мора да прими у себе или да их одбаци.

Дионис ::Мени разум каже да мора да постоји неки Врховни ум који је све осмислио и створио космос.Ништа савршено не може случајно да настане...за све то је потребан Створитељ.

"Теби разум каже"... Али, сви имамо исти разум и не каже свима тај разум да МОРА да постоји Бог. Постоје атеисти - јесу ли они неразумни? Ако су неразумни, како се сналазе на овом свету ако га тако лоше разумевају?
"Ништа савршено не може случајно да настане"... ко ти рече да је свет савршен? Ко ти каже да је за све потребан створитељ? То си ти све покупио од других и поверовао.
Какав разум?! Нема ту разума ни мало...

Дионис ::Укратко,могло би се рећи да сам најближи Деистима

Као што рекох, немаш ти никакву веру. Ниси чак ни Деиста - сумњаш и у њих.
Укратко, не знаш у шта верујеш али си убеђен да туђе вере нису исправне.
А на основу чега си убеђен у то кад своје вере немаш? А знања поготово немаш.

Дионис ::Ајде,молим те,интелигентни човече објасни ми шта је знање у овом контексту о ком сам причао.

Најједноставније објашњење је да је ЗНАЊЕ доказано веровање док ВЕРОВАЊЕ нема коначног доказа.. Такво објашњење и будала може да схвати.
Рецимо, мајка ЗНА да је дете њено док дете може само да ВЕРУЈЕ мајци на реч.

Рецимо, кад поверујеш у чудо - онда у њега ВЕРУЈЕШ. А кад доживиш чудо - онда ЗНАШ да су чуда могућа.

Може и другачије да се каже - ЗНАЊЕ је веровање ван сваке сумње. Знање је извесност, у њега немаш никаквог разлога да сумњаш.
Рецимо, мајка роди дете и она ЗНА да је дете њено. Али, после пар година се обелодани да су у породилишту бебе замењене и мајчино знање оде у парампарчад. Знање одједном постаје не само пуко веровање већ погрешно веровање.

Рецимо, ти знаш да су знање и веровање контрадикторности. Али, онда дође игорсима и ти схватиш да да је то било погрешно веровање.
Супротност веровању је сумња, а супротност знању је нагађање.
Аватар
Дионис
Националиста
Националиста

Порука Дионис 2.5.2011. 18:14

игорсима ::"Теби разум каже"... Али, сви имамо исти разум и не каже свима тај разум да МОРА да постоји Бог. Постоје атеисти - јесу ли они неразумни? Ако су неразумни, како се сналазе на овом свету ако га тако лоше разумевају?
"Ништа савршено не може случајно да настане"... ко ти рече да је свет савршен? Ко ти каже да је за све потребан створитељ? То си ти све покупио од других и поверовао.
Какав разум?! Нема ту разума ни мало...

Разум не мора да користи свако на исти начин,људи нису клонови нити имају исте мозгове и мишљења.Али ако мени неко покаже рачунар и каже ми да су се појединачни делови склопили сами или случајно се повезали у целину,ја бих био будала и неразуман ако бих му поверовао.Разум који користим неће ми дозволити да поверујем у тако нешто.Исто је и са планетом и људима на њој.
Када сам се позвао на савршенство,мислио сам на човека јер је то по мени највеће савршенство и највећи доказ постојања Врховног ума,а не некакве враџбине у које само неписмене бабе верују.
Мој мозак и разум не може да схвати кад ми неко каже да су људи и животиње настали случајем.Не могу да поверујем кад ми неко каже да нпр.патки нису створене такве ноге да би могла да плива него случајно кад већ има ноге,нек плива њима.Или да зуби нису створени да се њима гризе,него ајде пошто имамо зубе да њима гриземо.Мој разум не може да схвати да мушкарац и жена тек случајно имају полне органе,па ајде кад их већ имају да се размножавају.Не,за све то је био потребан врхунски интелект,Креатор.То је оно што могу да разумем,али не могу да разумем идеје раја и пакла,вечне награде и казне, и сл.,због тога нисам хришћанин.

игорсима ::Као што рекох, немаш ти никакву веру. Ниси чак ни Деиста - сумњаш и у њих.
Укратко, не знаш у шта верујеш али си убеђен да туђе вере нису исправне.

Рекао сам да су ми они најближи и да се са њима слажем у скоро свему...али ја увек сумњам и баш ме то одваја од сваког религиозног човека коме није дозвољена сумња,који мора слепо да верује у оно што му се каже или напише у св.Писму одн. Курану.
Оно што мене интересује,како објашњаваш то да је скоро половина планете на страни "погрешне" вере и да упркос томе што је Исусова реч требала да буде последња,појавио се Мухамед који је за собом повео огроман део човечанства.Због чега ако је хришћанство једина истинита религија?Због чега онда постоје још преко 160 религија?Због чега Бог неким својим чудом не приведе све заблуделе овчице јединој правој вери?

игорсима ::А на основу чега си убеђен у то кад своје вере немаш? А знања поготово немаш.

Није потребно да имам неку своју веру да бих увидео преваре миленијума-хришћанство и ислам са својим заблудама.Уосталом ја сам рекао да верујем у Врховни Ум,али да нисам религиозан.Све религије теже само јачању свог утицаја и моћи,а немају никакве везе са Богом.Све је то фарса...У тим твојим религијама довољно је да имаш мало кеша или да скупиш муда да се покајеш за најодвратније убиство,да се причестиш пред смрт и већ си добио спасење.

Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 2.5.2011. 18:18

игорсима ::Разум барата са чињеницама, са подацима и потпуно је неспособан да изгради било какво веровање.
Да. Онај v1.0.0
Али ја користим новију верзију: v1.0.1a; мој поред чињеница барата и са претпоставкама.
А, веровао или не, уме да изгради и веровање. Можда и није неко бог-зна-какво веровање, али је моје...

Иначе (по обичају), чудом проглашавамо све што видимо, чујемо или осетимо, а не умемо објаснити природу тога што смо видели, чули или осетили. Не умемо објаснити = 'чудо'...

И бродић у базену којим је Тесла бежичним путем управљао, били су спремни прогласити чудом. Вадили га из воде и тражили сакривене жице (не мере то без жица!). Нису могли да схвате како се то бродић креће, и за њих је то представљало чудо! Док им није било објашњено како то функционише. Кад су схватили, престало је бити чудо.

По мени, све има своје логично објашњење; једино што смо ми понешто у стању објаснити (и доказати), а многе ствари још увек не умемо објаснити, а камо ли доказати. Ово што не умемо, најлакше је и објаснити: 'чудо' - и готово!
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6318
Приступио: мар 2006

Порука Коста 2.5.2011. 18:33

Хехе... могу ли да будем мало зао?

Могу? Што да не , Трећи ме ионако сматра наiгорим. Па iош мало злобе не мења на ствари:

Био бих iако захвалан Главном и Одговорном Ненаду да се изiасни по овоi теми. Сасвим лично, iедном речiу: веруiе - не веруiе. У благодатни огањ. Ево суздржах се. Те не рекох `у таi идиотлук, ту бедну превару звану благодатни огањ`. Видите како сам фини кад се трудим.

Изволи, Ненаде, поклони се и почни. Веруiеш - не веруiеш?

Хехе...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 2.5.2011. 19:27

Дионис ::..................

Конабар, да платим....
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 2.5.2011. 19:42

Трећи ::Али ја користим новију верзију: v1.0.1a; мој поред чињеница барата и са претпоставкама.
А, веровао или не, уме да изгради и веровање. Можда и није неко бог-зна-какво веровање, али је моје...

Па добро, ајде да се сложимо да се не слажемо.
Ја сам учен да је веровање ствар ума, који се јел'те, разликује суштински од разума. Разум уме да барата са претпоставкама, у смислу "Ако" ... "Онда"... али да верује - то је мало тежи случај.
Може тако како ви "верујете"... да сумњате у све и да у суштини у ништа не верујете.

Иначе (по обичају), чудом проглашавамо све што видимо, чујемо или осетимо, а не умемо објаснити природу тога што смо видели, чули или осетили. Не умемо објаснити = 'чудо'...

По обичају...
Али, нико ти не гарантује да не постоје ствари које су Божија интервенција и које се могу објаснити само кад схватиш Бога, што је мало тежа ствар.
Није потребно тврдити да Божија чуда постоје - довољно је дозволити могућност да могу да се десе.
Ти можеш да ВЕРУЈЕШ да Божија чуда не постоје, али да ли баш можеш да будеш сигуран у то?

По мени, све има своје логично објашњење; једино што смо ми понешто у стању објаснити (и доказати), а многе ствари још увек не умемо објаснити, а камо ли доказати. Ово што не умемо, најлакше је и објаснити: 'чудо' - и готово!

То је лепо логично размишљање. Веруј ти у то...
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 2.5.2011. 21:27

игорсима ::Ја сам учен да је веровање ствар ума, који се јел'те, разликује суштински од разума.

Игоре... Је л' ти то мене мало...
Да нису можда и ум и разум 'у контрадикторности', ко вера и знање?
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 2.5.2011. 22:24

Трећи ::
игорсима ::Ја сам учен да је веровање ствар ума, који се јел'те, разликује суштински од разума.

Игоре... Је л' ти то мене мало...
Да нису можда и ум и разум 'у контрадикторности', ко вера и знање?

Неко од нас двојице је залутао на ову тему...
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A3%D0%BC
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%83%D1%85
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0% ... 1%83%D0%BC
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 2.5.2011. 23:17

Ум је људска способност мишљења, поимања, разумевања и умећа.
Разум је способност разборитог (логичког, критичког) мишљења, поимања и расуђивања.

Да, у праву си; суштинска разлика...
Што би рекли: логично је да логике нема...
Аватар
Belogardejac
Националиста
Националиста

Порука: 290
Приступио: мар 2011

Порука Belogardejac 7.5.2011. 22:51

То да ли ће неко да поверује у Бога и чуда зависи од људског срца.Камено срце фарисејско ни Бог не може смекшати!Христос је био медју њима,мртве оживљавао,слепима вид враћао и на крају ВАСКРСАО!Они га разапели јер су им срца пуна мржње и зла!Ко је поверовао у Христа,обичан народ а не јеврејски фарисеји и свештеници!Поверовали су људи чиста срца жедни правде,истине и божије љубави!Према томе,безбожнику ни чудо не може да отвори очи.Остаје нам да се молимо за своје ближње али и за непријатеље.
Svi za jednog a jedan za sve! Lozinka naša smrt ili slavu! Bože daj nam snage da stvorimo otadžbinu pravu!
dzoni
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 76

Порука dzoni 25.5.2011. 21:15

Kao dva konja, ubili se od pisanja i od pogresne nauka, a reci od Jevandjelja nigde!
Kako je lepo knjizevnicko propovedanje, a ne Hristovo!
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 12 гостију