srpskinacionalisti.com

Годину дана од упокојења Патријарха Павла

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
SlobodnaKrajina
Војвода
Војвода

Порука: 2000
Приступио: авг 2008

Re: Годину дана од упокојења Патријарха Павла

Порука SlobodnaKrajina 9.8.2011. 20:28

Sergian ::Знам ко је он, био је екумениста (јеретик).
Водио је милионе људи (душа) у пропаст.

Ово је веома скандалозно и јадно..
Аватар
SlobodnaKrajina
Војвода
Војвода

Порука: 2000
Приступио: авг 2008

Порука SlobodnaKrajina 9.8.2011. 20:30

dzoni ::[
pljujes Crkvu, patrijarha, jevandjelje...izvini ali ja vise ne vodim diskusiju sa tobom, muka mi je od vas jeretika.

А политички узор му је Адолф Хитлер који је 1941. главе СПЦ затворио у логоре.
Sergian
Војвода
Војвода

Порука: 1336
Приступио: сеп 2009

Порука Sergian 9.8.2011. 21:10

SlobodnaKrajina ::
Sergian ::Знам ко је он, био је екумениста (јеретик).
Водио је милионе људи (душа) у пропаст.

Ово је веома скандалозно и јадно..
То је сува истина коју нико не може да обори. Можете само да вриштите од јада...

А политички узор му је Адолф Хитлер који је 1941. главе СПЦ затворио у логоре.
То је гнусна лаж. Ето, види се да те је ђаво тако научио да лажеш.
Никад ми није Хитлер био узор, нити ће бити, само имам објективан став о узроцима почетка Другог светског рата за које не кривим Хитлера већ јудео-лихварски лоби!..
А ти си слугерања тог зликовачког јеврејског лобија, отворено анти-хришћански настројених људи.

А што се тиче твоје циничне примедбе како подржавам затварање главара СПЦ у логоре, и то сам ти раније одговорио и опет ћу сада: никад то нисам подржавао, само сам изјавио да су они затварани због подршке демонстрацијама од 27.марта и да су после схватили своју заблуду и покајали се због те подршке демонстрантима.
"Мрдни собом, Бог ће тобом!"
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 9.8.2011. 21:23

dzoni ::hahahahahahahahaha
ajde pljuj jos malo, pravoslavac nemoze da ustane na pravoslavlje, ko ustaje na njega protiv njega je...ko nije sa jevandjeljem protiv njega je.
Ово што сам болдовао код тебе је сасвим тачно: ко устаје на Православље - тај је слуга ђавољи!..
Видиш, твоји архијереји СПЦ већ деценијама устају на Православље, пљују мученичку Цркву Христову газећи Свето Предање Цркве, богохуле, сатиру људске душе, итд.
Србија је због њих под страшним анатемама од Духа Светога.

to sto ti bacas tu reci bez arugmenata, gde su tvoja dela?
pljujes Crkvu, patrijarha, jevandjelje...izvini ali ja vise ne vodim diskusiju sa tobom, muka mi je od vas jeretika.
u Crkvu draga braco i sestre, tamo se uci rec Bozija.
Све аргументе о разлозиома јерествовања СПЦ сам јасно изнео на разним форумима а овде на теми "Зилоти", па читај тамо ако те интересује.
Нисам јеретик, докажи да јесам наводећи макар једну погажену догму код мене.
Ајде наведи конкретно.

СПЦ јесте јеретичка, па то су чак јавно признали у документу од 1998.године где су наводно одлучили да ће изаћи из Светског савета цркава (ССЦ) па никад то да учине делима.
Ава Јустин Поповић је још 1968.године изјавио да је "језиво издајство у СПЦ" али, нажалост, није имао снаге да се одвоји од тих издајника и приђе истинској Православној Цркви.

a za tebe sergiane imam jedno pitanje na koje mi neces odgovoriti : ko je tvoj Bog? i jel tvoris volju njegovu?(ovaj odgovor je da potvrdis ljudima koji citaju, meni nije potrebno jer znam po prvoj reci da si jeretik)
moj je Bog Otac nebeski, a tvoj?
(ovo je moj poslednji odgovor i pitanje za tebe)
:lol: ..А откуд знаш да ти нећу одговорити?.. :D

Ја сам хришћанин, мој Бог је Господ Исус Христос односно Света Тројица (Отац, Син и Дух Свети).
Имам грехе своје али нисам јеретик.
dzoni
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 76
Приступио: апр 2011

Порука dzoni 10.8.2011. 1:07

a jel tvoris volju Boga Oca?
evo konkretne argumentacije na tvoju rec, dizes ruku protiv crkve, a evo sta pise u otkrivenju jovana bogoslova
citam ti Свето Писмо са благословом његове светости патријарха Павла

ОТКРИВЕЊЕ СВЕТОГА ЈОВАНА БОГОСЛОВА

1

11. Што видиш напиши у књигу, и пошаљи на седам Цркава: у Ефес, и у Смирну, и у Пергам, и у Тијатиру, и у Сард, и у Филаделфију, и у Лаодикију.

20. Тајну седам звијезда које си видио на десници мојој, и седам свијећњака златних. Седам звијезда јесу анђели седам Цркава, а седам свијећњака јесу седам Цркава.

kao prvo, dizes ruku na Crkvu, a sveto pismo lepo predocava da je Crkva isitina.
kao drugo u Crkvi se propoveda jevandjelje, dizes ruku ujednako i na jevandjelje.
kao trece pljujes poglavara Crkve koga je sveto jevandjelje izvuklo za patrijarha.
kao cetvrto demoni priznaju isto Boga, a ne tvore volju njegovu, ali po recima koje vidim da su ti u suprotnosti kao sto Crkva i jevandjelje govori, nema smisla da komenatrisem vise, tvoje reci iz ove i iz nekoliko tema na ovom forumu mogu jasno da zakljucim da si u sekti.
dzoni
Млади националиста
Млади националиста

Порука dzoni 10.8.2011. 1:38

Видиш, твоји архијереји СПЦ већ деценијама устају на Православље, пљују мученичку Цркву Христову газећи Свето Предање Цркве, богохуле, сатиру људске душе, итд.

potvrdio si i pre nego sto sam te pitao, pa moras i ti da ustajes i da gazis sveto predanje crkve, bogohule, i da satires ljudske duse.
ovo ce biti dovoljno bez daljne diskusije.
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 10.8.2011. 11:56

Немаш ти појма о Цркви...Да знаш, не би тако лупетао. Црква је омеђана божанственим догматима утврђеним на апостолским и васељенским Саборима, у Духу Светоме.
Ти само наводиш неке цитате из Светог Писма а тако раде и разни секташи.
Није Православље утемељено само на цитатима из Светог Писма већ и на Светом Предању (усмено и писмено). Али, ти не знаш ни шта је то.. :)

То Предање је успостављено од Отаца и сваки догмат је непоколебива истина.
Ко крши неку догму - престаје бити хришћанин, иако се може декларативно и административно тако називати.
И римокатолици су административно Црква Христова, али да ли су то суштински?..Нису.
Они су отпали од Христа још у 11.веку.

СПЦ је отпала од Христа од 1924.године, а у задњих 50-так година су погазили све могуће догмате кроз чињење еклисиолошке јереси зване "теорија грана". Али, ти си глуп и помрачен, па нећеш да заволиш Истину...
dzoni
Млади националиста
Млади националиста

Порука dzoni 10.8.2011. 14:05

da da kako da ne, sigurno nije Hristova Crkva(pravoslavna) dok se u njoj propoveda vecno jevandjelje,a rimokatolici su otpali jer u njihovim crkvama nema propovedanja vecnog jevandjelja, i sveto pismo sektasko?
interesantno
dzoni ::

potvrdio si i pre nego sto sam te pitao, pa moras i ti da ustajes i da gazis sveto predanje crkve, bogohule, i da satires ljudske duse.
ovo ce biti dovoljno bez daljne diskusije.
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 11.8.2011. 10:33

dzoni ::da da kako da ne, sigurno nije Hristova Crkva(pravoslavna) dok se u njoj propoveda vecno jevandjelje,a rimokatolici su otpali jer u njihovim crkvama nema propovedanja vecnog jevandjelja, i sveto pismo sektasko?
interesantno
Па, није Свето Писмо секташко, немој бити толико глуп!...Секташки је вадити цитате из Писма и тумачити на свој начин а тако раде многе секте.

А што се тиче римокатолика, види се да немаш појма јер и они признају Света Јеванђеља али џабе кад су тешки јеретици.
Отпали су од Христа у 11.веку дефинитивно а СПЦ је отпала од 1924. године.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 10 гостију