srpskinacionalisti.com

Раскол у СПЦ

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

На чијој ћете страни бити уколико избије раскол у СПЦ?

На Артемијевој (антиекуменистичкој, традиционалистичкој, ревнитељској)
27
68%
На Иринејевој (екуменистичкој, модернистичкој, новотарској)
5
13%
То ме уопште не занима
8
20%

Укупно гласова : 40

Аватар
sale nacionale
Националиста
Националиста

Порука: 496
Приступио: мај 2008

Re: Раскол у СПЦ

Порука sale nacionale 1.12.2010. 13:34

"Рашчињени Владика Артемије који у медијима себе представља као најјачег противника албанских самопроглашених институција на Косову и Меотхији и који у својим беседама и текстовима оштро критикује продају спрске имовине као "проклетство и издају Косова", сам, како се види у овом случају, врло отворено и без имало резерви ступа у пословне односе са „албанским институцијама", узима за опуномоћеника косовског Албанца и продаје српску црквену имовину (задњи документ потврђује да је то власништво СПЦ) заувек Албанцима. Док многи Срби избеглице гладују и живе у беди и сиромаштву не желећи да продају своју имовину на Косову и Метохији, Епископ Артемије то чини и новац узима под приватну контролу. Све се то одвија противно Уставу СПЦ и без знања Св. Арх. Синода и Патријаршијског управног одбора, а на саблазан српског народа на КИМ и искрено чуђење Албанаца који су вест примили као значајан акт признања косовских институција. У Хрватској и БиХ ниједан Епископ се није дрзнуо да продаје земљу онима који је узимају од Срба, али на Косову је то урађено од стране сада рашчињеног Епископа Артемија, који сада без имало грижње савести оптужује за издају Косова и Сабор и Синод СПЦ, али и државу Србију која годишње издваја десетине милиона евра за помоћ српском народу у Покрајини."
Ako je ovo istina,a verovatno jeste,Artemije i nije bas dosledan onako kako smo mi mislili.
"Најнижи облик личности је попут најпримитивније звери и брине се једино о сопственом опстанку,док напреднија личност то надилази бринући се о жени и детету,а најузвишенија личност превазилази непосредну бригу и брине се о читавој раси"-Фихте

Мене све ране мога рода боле,
И моја душа с њим пати и грца.
Аватар
Bora
Војвода
Војвода

Порука: 1028
Приступио: мај 2005
Место: Velika Srbija

Порука Bora 28.12.2010. 20:06

На страни, Истине ... Истина је само једна Владика Артемије !!!
http://www.eparhija-prizren.org/
http://www.novinar.de/

"И даље сам Епископ рашко-призренски. Без валидне пресуде Црквеног суда, нећу се повиновати неканонским одлукама. Никакав процес против мене није покретан, вођен, нити има пресуде. Постоје само одлуке које су донели прегласавањем."- Вл. Артемије

АПЕЛ ЗА ПОМОЋ ЕПАРХИЈИ РАШКО-ПРИЗРЕНСКОЈ У ЕГЗИЛУ
http://www.eparhija-prizren.org/sr/2011 ... 06-34.html
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Порука Камени 13.5.2013. 15:23

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/38209 ... te-vladike

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/38231 ... -jedinstva

Сабор СПЦ ће имати МНОГО посла, следи велики раскол.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 13.5.2013. 18:52

Ја сам свакако против екуменизма! :wink:
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946

Порука Камени 16.5.2013. 11:26

"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1047
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 17.5.2013. 5:10

Протомајстор ::Тај +Зизјулас је најпризнатији теолог данашњице, а такви ауторитети су кроз историју кројили историју Цркве, почев од св. Атанасија Великог.

Поредиш га са св. Атанасијем великим!?! :shock: Ја бих га пре упоредио са Аријем јер је и он на неки начин кројио историју.
Протомајстор ::већина у Сабору

"Не идите за већином! Бог је са онима који су у праву, а не са онима који су у већини." Св. владика Николај (Велимировић)
Протомајстор ::Немогуће да Свети Дух води једног насупрот 40 епископа

Јеси ли читао ти Житије св. Марка ефеског? Ако јеси, прочитај још једном. Сви епископи су тада прихватили унију са РКЦ, само је Марко одбио јер је био вођен Духом Светим.
malena ::Да нам уопште нису потребни (црква, владике, попови, калуђери...), ако је Бог са нама и у нама!

"Црква представља врата раја, само кроз њу се тамо може доћи." (рекао је неки светитељ)
"Немојте мислити да ћете очувати истинско Јеванђеље Христово, ако одлучите себе из стада Христовог (мисли се на Цркву)! Коме Црква није мајка, томе Бог није Отац." (Св. Кипријан картагински)
Камени ::владар који је изгубио црквено-легалним путем престо (већина у Сабору СПЦ кад нешто одлучи то је задња реч а ко не слуша у цркви, напоље).

Наведи ми конкретно каноне на основу којих је "легално изгубио престо". Сабор помесне Цркве мора да поштује каноне јер није изнад Васељенског Сабора који их је установио!! Ако донесе неку противканонску одлуку (прегласавањем или чак апсолутном већином), та одлука није важећа и не мора се поштовати.
Ево по ком принципу данас ради тај Синод (или шта већ):
Трећи ::Тачка 1.
Синод је увек у праву
Тачка 2.
Ако Синод није у праву, примењује се тачка 1.

:mrgreen:
Протомајстор ::више пута је самоиницијативно одлазио у Ватикан, дакле без знања и благослова своје помесне Цркве.

Могу и ја да кажем да сам био на Месецу, али где су докази? Наведи извор из кога си сазнао ту лаж, па да размотримо...
malena ::Ево, ја сам добра и ваљана а нисам била у цркви ко зна од када - не осећам да ми је то потребно!

То ти је исто као да си рекла: ја сам поштена иако сам доста украла. :D
malena ::чујем неку грдњу
Непрестано слушам како попови и монахиње грде људе

Реци тачно какву грдњу, да видимо да ли су у праву..!
Протомајстор ::пуноћа истине у већини архијерејског Сабора
http://www.youtube.com/watch?v=H4dgfQZWOqs

Овај видео је права слика! Управо та "већина" данас нама пева разне световне песме :romeo: (приче и филозофије) и представља их као пуноћу Истине како би већину народа (која иде широким путем [Мт. 7:13]) "чешала по ушима" (Иса. 30:10; 2. Тим. 4:3), да би се та већина приклонила њима.
sale nacionale ::Рашчињени Владика Артемијеврло отворено и без имало резерви ступа у пословне односе са „албанским институцијама", узима за опуномоћеника косовског Албанца и продаје српску црквену имовину заувек Албанцима (званични документ) и новац узима под приватну контролу.

Е, дај да видимо тај документ! Зашто бих ти веровао на реч (ко зна чију)?
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 17.5.2013. 11:32

Боки_СРС ::
malena ::Ево, ја сам добра и ваљана а нисам била у цркви ко зна од када - не осећам да ми је то потребно!

То ти је исто као да си рекла: ја сам поштена иако сам доста украла. :D

А нииије баш тако... :mrgreen:
То би се пре могло 'превести' као: мени је обућа чиста и цела иако нисам била код обућара ко зна од када.
Што ће рећи - пази је; чува, негује... Зашто би некога ко чува обућу (душу) због тога одмах прозивали лоповом?
Испаде по твоме да је грешник, зато што је добра и ваљана! Миссим... Није фер, јбг. 8-[
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 17.5.2013. 18:23

Трећи ::А нииије баш тако... :mrgreen:
То би се пре могло 'превести' као: мени је обућа чиста и цела иако нисам била код обућара ко зна од када.
Што ће рећи - пази је; чува, негује... Зашто би некога ко чува обућу (душу) због тога одмах прозивали лоповом?

Лепо речено, Цркву чине добри и морални људи а не раскошне и скупоцене зграде.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 17.5.2013. 19:57

Баш тако. Те 'раскошне и скпоцене зграде', ако је у њима олош који нема намеру да се покаје и промени своје понашање, представљају само (како сам Исус рече) - 'разбојничку пећину'. Црква је свугде тамо где се налазе људи који живе онако како је то Исус од њих тражио - без злобе, пакости, лицемерја, дволичности...
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 17.5.2013. 20:56

Тако је!
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука: 2098
Приступио: јан 2012
Место: Београд

Порука Ружица 6.7.2013. 22:19

ЕПИСКОПИ СПЦ НА ЕКУМЕНИСТИЧКОМ “САБОРОВАЊУ” У БУДИМПЕШТИ (ВИДЕО)
05/07/2013 у 13:12 часова
Andrej-ekumenista-300x169.jpg
Andrej-ekumenista-300x169.jpg (20.15 КиБ) Прегледано 1772 пута

“Благо човеку који не иде на веће безбожничко, и на путу грешничком не стоји” (Пс. 1:1)
У Будимпешти се од 3. до 8. јула одржава скупштина Савета европских “цркава”, на којој су учешће узели представници разних јеретичких организација- реформатори, методисти, старокатолици, протестанти и разни други јеретици, међу којима су се опет, нажалост, нашли и представници Српске православне цркве. Испред СПЦ на овом скупу појавили су се Игњатије Мидић, епископ браничевски, Андреј Ћилерџић, епископ ремезијански, као и Давид Нинов, викарни епископ стобијски Охридске Архиепископије.
ucesnici-ekumenistickog-skupa......jpg
ucesnici-ekumenistickog-skupa......jpg (15.54 КиБ) Прегледано 1772 пута

У овој скупини “цркава” налази се 120 “православних”, англиканских, протестантских, старокатоличких и других “цркава”, које имају блиске односе са Скупштином римокатоличких бискупа у Европи.
Као и током свих других екуменистичких сусрета, и овога пута одржана је заједничка молитва у храму реформатоске организације, на којој се види присуство епископа Андреја Ремезијанског.

Ассамблея Конференции европейских церквей

http://srbinaokup.info/?p=12715
Заклињем се са три прста са овога Светог Крста живот дајем за спас Србства!
Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 12.8.2013. 19:43

Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 12.8.2013. 19:44

Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 12.8.2013. 19:45

Аватар
Ружица
Војвода
Војвода

Порука Ружица 14.8.2013. 12:09

Папски изасланик у Нишу
August 13, 2013 von dijaspora
11. август 2013 Глас гусала
Папски изасланик у Нишу

папа-фрања-300x199.jpg
папа-фрања-300x199.jpg (20.3 КиБ) Прегледано 1594 пута

ИДЕ ЂАВО У ВИДУ ЧОВЈЕКА,
ДА ГА СРБСКИ “ПАТРИЈАРХ“ ДОЧЕКА,
ДА У НИШУ СЛУЖЕ ПАПСКУ МИСУ.

ћеле-кула-300x199.jpg
ћеле-кула-300x199.jpg (25.7 КиБ) Прегледано 1594 пута

ПОРЕД ЋЕЛЕ КУЛЕ, НА ЧЕГАРСКОМ ВИСУ,
ХУРШИД ПАША ТУ УЗИДА ГЛАВЕ,
ВИТЕЗОВА ШТО ИХ СРБИ СЛАВЕ,
ЈЕР ДАДОШЕ ЖИВОТ ЗА СЛОБОДУ,
СВЕТЕ ВЈЕРЕ И СРБСКОМЕ РОДУ.

патријарх-на-миси-300x200.jpg
патријарх-на-миси-300x200.jpg (19.03 КиБ) Прегледано 1594 пута

А САДА ЋЕ БОЖЕ НАМ ОПРОСТИ,
ЈЕРЕТИЦИ ДА ИМ ГАЗЕ КОСТИ!
САД КОД СРБА, НАСТА НОВО ДОБА,
БИТ“ ИЗДАЈНИК ВЕЛИКА ЈЕ МОДА!
МАРАТОНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ТРАЈЕ,
КО ЋЕ У СРБИЈИ ВИШЕ ДА ИЗДАЈЕ!

20749.jpg
20749.jpg (8.43 КиБ) Прегледано 1594 пута

СРБСКИ ИЗРОД У СЛУЖБИ ПАПИСТА,
У СРБИЈИ ПРОДАДОШЕ ХРИСТА,
СВЕТОГ САВУ И СВЕТЕ ОСТАЛЕ,

licemeri.jpg
licemeri.jpg (11.53 КиБ) Прегледано 1594 пута

А СТЕПИНЦА ДРЖЕ ИЗНАД ГЛАВЕ!
ЗАТО НА НАС ТЕШКА МУКА ИДЕ,
АЛ СЛИЈЕПЦИ НИКАКО ДА ВИДЕ!
АЛ КАД ВИДЕ СВЕ ЋЕ КАСНО БИТИ,
ЈЕР ЋЕ ЗАДЊА ТРУБА ЗАТРУБИТИ!

Гуслар и песник Богдан Мијушковић

преузето из : БРАТСТВО СВЕТОГ КРАЉА МИЛУТИНА
http://dijaspora.wordpress.com/2013/08/ ... 1%88%D1%83
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију